KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2011. július 29., péntek

TWILIGHT NYEREMÉNYEK

Mai napon fél éves a blogom, és mivel nagyon jó kedvem van, nyereményjátékot hirdetek!!!  Twilight fan vagyok, igen, még most is, amikor inkább menő cikizni a Twilight-ot, mintsem rajongani érte. Egy kis játékkal igyekszem csökkenteni a hátralévő 111 nap túlélését a Breaking Dawn Part1. bemutatójáig. 10 kérdést fogok feltenni a négy könyvből vegyesen. A válaszokat a kérdés számával és nevetekkel együtt küldjétek el nekem a kellyolvas@gmail.com e-mail címre. A kérdéseket a Goodreads különböző Twilight kvízeiből vettem, és őszintén megmondom, némelyik kifogott rajtam is. Nem könnyűek a kérdések, de idő van, hiszen a játékot egy hónap múlva, 2011. augusztus 29-én  éjfélkor zárom, és 2011. augusztus 30-án sorsolok.

A fődíj a Twilight képregény első része.

Második helyezett díja egy Twilight  bögre, rajta a három főszereplő, megpróbáltam úgy fotózni, hogy minden arc rajta legyen.

Harmadik díj egy Twilight toll és néhány hűtőmágnes.

A nyereményeket saját költségemre, postai úton juttatom el a nyertesnek.

Kizárólag Magyarország területére tudok postázni!!!!

KÉRDÉSEK:


1. Melyik évben született Alice?


2. Hogy hívják Jacob nővéreit?


3. Phil melyik csapathoz szerződik?


4. Hogy hívják a pincérnőt, aki kihozza a gombás raviolit?

5. Edward eredeti születésnapja, év/hó/nap?


6. Hány tanuló jár a Forks High Scoolba?


7. Hány kromoszómája van a vámpíroknak?


8. Hány kromoszómája van a vérfarkasoknak?


9. Milyen színű ruhát vett Angela Port Angelesben?


10.  Hány percig tart Bella átváltozása?


SOK SZERENCSÉT!!!

2011. július 26., kedd

Az olvasás 7 hete - 4. hét

Itt a negyedik hét, ismét jó témákkal, amik közül a szépirodalom vs. szórakoztató irodalom legyen az első.
Az olvasási szokásaim időről időre változnak, így nem tudok kategorikusan a szépirodalom vagy a szórakoztató irodalom mellett dönteni. Nem is kell, szükség van mindkettőre, meg lehet találni az egyensúlyt, az agyam előbb utóbb úgyis jelez, ha túl sok egy kaptafára készült könyvet olvasok. Akkor jöhet valami más műfaj.
Az utóbbi éveimet inkább a szórakoztató irodalom olvasása jellemzi, ya, fantasy, paranormal. Úgy érzem ez még jó darabig el is fog tartani. Előtte azonban szinte csak klasszikusokat olvastam, szépirodalmat a javából. Kiemelkedően sokat adtak Victor Hugo, Jane Austen, a Bronte testvérek, Stendhal, Jules Verne, Jókai Mór, Márquez művei. Azt tudom ajánlani, ne kötelezze el magát senki egy műfaj iránt, inkább mindenbe bele kell kóstolgatni, idővel kiderül, mely könyvek jelentik a legnagyobb olvasási élményt.

Kedvenc íróim közül elsősorban Simone Elkelest szeretném személyesen megismerni. Szeretném, ha bővebben mesélne nekem az életéről, hogyan ír, milyen érzés volt tavaly megnyerni a RITA díjak egyikét, milyen érzés idén újra a finish-ben  lévők között lenni...  ÉS beszéljen nekem a karaktereiről, a könyvtrailerek során megismert srácokról, tényleg van-e esélye a megfilmesítésnek, kik játszanák a főszerepeket? 
Idén ősszel megjelenik magyarul is a kedvenc könyvem tőle, a Perfect Chemistry. Gondolom esélytelen, hogy tényleg eljöjjön, de ha már a sokadik könyve fog megjelenni és épp európai turnén lesz (komolyan, bevett szokás turnéztatni az írókat is), talán esélyem lesz személyesen találkozni vele.

Magyar írók közül Beninát választanám. Érdekel az egész élete, hogyan jutott el a  blogos fanfiction írástól a saját könyvkiadásig. Hogyan tud egyszerre annyi történetet a fejében tartani? Néha olvasom a facebook bejegyzéseiben éppen milyen könyvet olvas  a rengeteg írás mellett,  erről a témáról jó lenne részletesebben is kifaggatnom. És akkor még ott a gyereknevelés, férj, háztartás. Csodálom, hogy ennyi energiája van! Sőt, minden nap van pár kedves szava a rajongókhoz is. 
Érdemes benéznetek az internetes oldalára, több készülő regénybe is bepillanthattok, a történelmi regénytől kezdve a sellők világáig. http://benina.hu

Utolsó téma a MOLY népszerűsítése.
Több mint egy éve van szerencsém molynak lenni, és azt mondhatom, soha még egy közösség sem adott ennyi szellemi táplálékot a mindennapjaimhoz. A tagok egytől egyig ÉRTELMES emberek, akiket az olvasás és a könyvek szeretete hozott össze. Hasonló kezdeményezés a Moly, mint a nemzetközi  Goodreads, amire szintén érdemes felregizni.  Mihez nyújt segítséget a Moly? A teljesség igénye nélkül:
- rendszerbe szedheted a könyveidet (saját példány, olvasások)
- értékelheted az olvasmányaidat - elolvashatod mások értékeléseit
- polcokat készíthetsz tetszőleges témákban és tartalommal
- várólistát, kívánságlistát, kedvenc listát készíthetsz
- eseményeken kihívásokon vehetsz részt
- kommentelhetsz bármihez, karcot írhatsz bármiről ami eszedbe jut
- hasonló ízlésű tagokkal cserélhetsz véleményt

Amiben nekem különösen nagy segítség a Moly, avagy minden nap megnézem:  az ismerősök polcai, ezekről nagyon sok ötletet szedegetek, mi is legyen a következő olvasmányom. Ha időm engedi, megnézem minden nap a friss blogbejegyzéseket, az értékeléseket és a karcokat. Ha még nem vagy tag, csatlakozz:))))

2011. július 24., vasárnap

Dora Craiban: Fénytörés - Helena I.

ABA Könyvkiadó 2011
560 oldal
Besorolás: ya, urban fantasy, romantikus

A Bookline oldalait lapozgatva találtam rá a könyvre, és azonnal megrendeltem, mégpedig az alábbi fülszöveg alapján:

"A tizennyolc éves Helena egy sorozatgyilkosság lelki terheinek súlya alatt roskadozva kóborog a világban, kényszeresen keresve újabb áldozatát. A hontalan és otthontalan árvalány eddigi élete abból állt, hogy fiatal fiúkat magába bolondított, hozzájuk költözött, majd a benne lakozó szörnyetegre hallgatva, meggyilkolta őket. Mielőtt a szörnyetegtől szabadulhatna – talán szerencséjére – súlyos autóbaleset éri, amitől sorsa váratlan és sokáig önmaga számára is érthetetlen fordulatot vesz. Földöntúli és évszázadok óta titkolt képességekkel rendelkező Gyógyítók családjába kerül. A három testvér közül Jeremy, a Látó, még őt is képes manipulálni annyira, hogy ne úgy folytassa életét, ahogy a szörny kívánja. Ehhez persze nem elegendők a csodatevő Raven család rendkívüli képességei. Kell valami más is: Helena életében először szerelmes lesz.
Dora Craiban Helena című romantikus krimi-fantasy trilógiájának első kötete minden fiatal lány álmainak és rémálmainak hiteles leírása, s emellett szerelmi történet a javából."

Kezdjük a prológussal, ami igazán jól sikerült, legalábbis a könyv elején megnyugtatott, hogy végre találtam egy írót, aki mer ilyen témában írni, nevezetesen, hogy egy fiatal lány fiúkat bolondít magába és aztán megöli őket. Sajnos a dicsérő szavak itt nagyjából véget is érnek. Az első fejezetben kiderül  a történet helyszíne  Oregon állam, (ahol nagyon sokat esik az eső, mint azt már elég jól tudhatjuk TS*) és főhősnőnk 1/1 személyben elkezdi ontani magából a végeláthatatlan kérdéseit, nem tudja megmagyarázni saját magának sem, miért öl? Valami ezt súgja, egy benne élő szörnyeteg (TS*), és addig folytatja a gyilkosságokat, míg válasz nem kap...  "A szörnyeteget ismét megetettem, itt az ideje, hogy pihenjen." 14.old. - mondja a hetedik fiú megölése után.

Sajnos hősnőnk nem jut el egy újabb áldozatig, amiben reménykedtem, mert az épp a tomboló viharban menetelvén az országúton, elkaszálja egy autó. (TS*) "Fájdalom. Olyan perzselő, hogy biztos voltam benne, végre elértem a poklot." 16.old.  Szerencsére nem a pokolba, csupán a Raven család titkokkal teli házába kerül, ahol  három testvér él. Jennifer orvos, Jet még suliba jár, és Jeremy a középső testvér az, aki elütötte Helenát.
Próbálnak valami egyezségfélét kötni a lánnyal, nem fordulnak a rendőrséghez a fegyverek és hamis iratok miatt, amit a táskájában találtak, cserébe Helena sem jelenti fel Jeremyt a gázolásért.  Ahogy az lenni szokott a sablonos tini könyvekben, a fiatalok között vonzalom szövődik. Szikrázik közöttük a levegő, és ez itt szó szerint értendő! "A csuklóm után nyúlt. Pánikszerűen megugrottam, miközben éreztem, hogy apró villámok futnak keresztül a bőrömön. Felnyögtem fájdalmamban, s kitéptem a kezem az övéből." 
Tehát az érintés kilőve egy darabig, megismerni egymás titkait beszélgetve is lehet. "Halkan, de tisztán csengett a nevem az ajkáról, s erre ismét pillangójárás indult meg a gyomromban." (TS*) 56.old.

Helena úgy tűnik egyik napról a másikra szerelmes lett Jeremybe, manapság ezen nem lepődünk meg egy ya könyvben, sőt az érzés ez esetben kölcsönös. Hősnőnk Jeremy szemét igézőnek találja: "Kék. Azúrkék, acélkék, királykék, szürkés, homályos és mégis tiszta, opálos derengéssel." 71. old. Bocsássatok meg, de ezt nem tudom elképzelni.
Jeremy szintén produkál fura dolgokat, kedvenc jelenetem tőle a mirror-punch: "Éppen meg akartam szólalni, mikor egy hirtelen mozdulatot tett: villámgyorsan felemelte a görcsösen remegő jobb kezét, s ököllel betörte a tükröt maga előtt." 132. old. Talán megmagyarázza ezt a viselkedést a következő idézet a 137. oldalról: "Világossá vált számomra, hogy Jeremy agya teljesen más irányban működik, mint egy normális emberé."  (TS*)

Egészen a 184. oldalig kell elküzdenünk magunkat, hogy megtudjuk, ami a fülszövegben is benne van, Jeremy családja Gyógyító, évszázados múlttal rendelkező faj. Három testvérnek kell születni, hogy a képesség aktivizálódjon, Ravenék esetében Jennifer Érintéses gyógyító, Jet Ráolvasó, Jeremy pedig Látó. "belelát mások belsőjébe" 190.old. (TS*)  A helyzet azonban nem egyszerű, Jeremy mindenki lelkében olvas, kivéve Helenáéban! (TS*) Így aztán nem is sejti, a lány miféle titkokat őriz. A szerelem azonban kölcsönös kitárulkozást eredményez, így Helena is színt vall. Jeremynek több nap kell ahhoz, hogy feldolgozza és kiértékelje a helyzetet, amit egy levélben ír meg Helenának. Ebben közli, hogy a lány ki is valójában. Majdnem szakítást eredményez a nagy igazság, és újabb dagályos oldalak telnek el kettejük szenvedésével. Persze van megoldás, Jeremy kéri Helenát: "Ne félj tőlem! Tőlem nem kell félned - suttogta." 293. old.  És láss csodát!!! Innentől nem fáj többé az érintés kettejük között!  Jöhet a nyáltenger, amit kellőképp megfejel a folyópart jelenet, ahonnan még az ártatlan kis állatka sem hiányzik. (TS* /rét jelenet/)
A következő száz akárhány oldalról sem tudok mást kiemelni, minthogy  megnyugtatólag  hatott rám, hogy Jeremy mégis látja Elena lelkét egy bizonyos dolog következtében. "Látom a lelked! Istenem, annyira... fogalmad sincs... bárcsak látnád, milyen gyönyörű!" Ugyan mitől? kérdezi Helena magától jogosan. Mi sem tudjuk a választ. 
További örömteli esemény, hogy Helena születésnapjára nagyon szép és drága ajándékot kap, persze először megütközik rajta, aztán megbarátkozik vele... Ki ne tenné a helyében? (TS*)
Immár az ötszázadik oldalt is elhagytuk, a könyv fogy, de igazi cselekmény, csavar, izgalom nem történt. Az utolsó ötven oldal sem hoz csodát, de annyit mindenképp megtudunk, ugyan ki lopta el a házból főhősnőnk zöld sálját? (TS* /gyengébbek kedvéért: ott piros blúz volt/)

Az írásmóddal kapcsolatban annyit, hogy vannak ugyan szép mondatok, de nem feledtetik el az 560 oldalra  dagályosított regény több tucatnyi felesleges oldalát. Sokkal több akcióval, max 350 oldalban élvezhetőbb lenne. A hosszához mérten iszonyatosan sok volt a párbeszéd, sok helyen hiányzó narrációval. Bár akkor még plusz 50 oldal lett volna... A karakterek nem igazán fogtak meg, talán Jet volt egyedül szimpatikus. De ha róla szólna a következő rész, akkor sem biztos, hogy a kezembe venném. Az egyetlen pontot a 19 éves szerzőnek szánom, mert értékelem a rengeteg munkát és kitartást, ami a könyv megírását övezte. Sajnos az én ízlésemnek nem felelt meg, a TS-n felnőtt célközönség talán jobban átsiklik a hibákon. Az alapötlet nagyon tetszett volna, ha kibontakozik Helena gyilkos lelkivilága, de ez sajnos csak a prológust érintette.  Ja és gratulálok az írónőnek, milyen lelkes rajongói vannak, akik képesek csupán azért regisztrálni a molyon, hogy 5 csillaggal értékeljék ezt az egy könyvet. Alig átlátszó ötlet. Még jó, hogy a legtöbbet előforduló mondat a könyvben: "Nyugodj meg!"  Szükség volt rá.

Borító:  Nagyon fura, nem szép. Jobb lett volna egy ötletes grafikust alkalmazni.
 
Kedvenc karakter: Talán Jet.

Szárnyalás: Prológus

Mélyrepülés: A hülye és szemét vagy szavak Helena szájából Jeremy számára.

Érzéki mérce: Tini romantika, súlyosan nyáltengeres változatban.


Értékelés:  

2011. július 20., szerda

A postás csenget (10)

Hát megjött, aminek a megjelenése igazi meglepetés volt, Oliver Bowden: Assassin's Creed Reneszánsz című könyve. Kiadta a Goodinvest Kft, és ezen a honlapon bővebb információkat kaphatsz: www.comicsinvest.hu

Juki Kaori: Angyalok menedéke már rég várólistás volt, több infőt találsz itt: www.deltavision.hu

Stephenie Meyer: A burok című könyvének értékelésével rég adós vagyok, mert nálam ez a könyv igazából a top 5 könyv között van, kölcsönözve olvastam valamikor tavaly, most sikerült beszerezni. Az ilyen könyvekért érdemes keresgélni!!!


2011. július 19., kedd

Az olvasás 7 hete - 3. hét

Elértünk a harmadik héthez, melynek a témái ismét egytől egyik érdekesek számomra:
- Mi alapján értékel egy könyvet?
- Mi alapján választja ki a következő olvasmányt?
- Filmadaptációk
- Miért vezet / olvas könyves blogot, kedvenc bloggerek

2004-ben kezdtem bloggerkedni, teljesen más témában, aztán az életem úgy alakult, hogy néhány éve több időt tudok olvasásra és internetezésre szánni. Azt vettem észre, hogy nálunk nincs olyan blog, ami kimondottan az én ízlésemnek megfelelő könyvekkel foglalkozik, ami a young adult, paranormal romance,  és a fantasy. Szeretném ezeket népszerűsíteni a magam módján, de ha csak azt érem el, hogy néhány embert olvasásra bírtam a blogom által, már boldog vagyok.
Persze figyelek más blogokat is, szám szerint 203 jelenleg, aminek egy része filmes, de a túlnyomó rész könyves, azon belül is inkább külföldi. Párat összegyűjtöttem a http://konyvesblogok.blogspot.com  oldalon. Kedvenc magyar blogok közül néhány:
http://fantyasticvolumes.blogspot.com 
http://gigiolvasmanyai.blogspot.com
http://angelikablogja.blogspot.com
http://katamano.blogspot.com
http://nancykonyvei.blogspot.com
http://ffgbook.blogspot.com
A blogom bal oldali sávjában ott van néhány link, sok szeretettel ajánlom a külföldi blogokat is.

Mi alapján értékelek? A történetnek legyen egy sajátos világa, a karakterek legyenek élők, legyen fordulatos, izgalmas cselekmény, lehetőleg ne találjam ki az elején, hogyan fog végződni. Legyen benne romantikus szál, az érzelmi világ kifejlett ábrázolása nyerő nálam. Külön értékelendő a borító is, lassan a magyar kiadók is belátják ezt. Az értékelésnél fontosnak tartom, hogy azért a fülszövegnél bővebb információt tartalmazzon a cselekményről, szereplőkről, hiszen én is azért keresek rá a kritikákra, mert tudni szeretném miről is szól valójában a könyv. Aki nem akar egy cseppnyi spoilert sem, az ne olvasson kritikát.Könyvet abbahagyni nem szoktam, a molyon esetleg úgy látszik, állok egy könyvvel, azt valójában el sem kezdtem, csak jelzem, hogy hamarosan következik.
A következő olvasmány kiválasztása elsősorban megjelenés szerinti, ha nincs új kiadású épp, akkor ott a várólista, könyvek százaival. Elég elkeserítő, hogy sosem fogok a végére érni. Sokat segít a könyvválasztásban még a moly is, kedves ismerőseim polcairól rendszeresen szemezgetek.

Filmes adaptációk, kedvenc téma. A lányaimmal nagy filmrajongók vagyunk úgy általában is, de én különösen szeretem a könyvek megfilmesítését. Hatalmas élmény egy-egy jól elkészített adaptáció. Minden idők legjobbja A Gyűrűk Ura trilógia, ami számomra éveken át tartó élményt, és életem végéig tartó rajongást hozott. Minden el volt találva a legapróbb részletig. Ami kimaradt, az nekem sem volt kedvencem a könyvben (a megye megmentése, Bombadil Toma)
És akkor a teljesség igénye nélkül a kedvencek: Büszkeség és Balítélet, további Jane Austen adaptációk, Üvöltő szelek, minden fellelhető változatban kedvenc,Dorian Gray, Interjú a vámpírral, Dan Brown könyvek, Agathe Christie könyvek, Alkonyat Saga, Jurassic Park (igen, könyvben is kedvencek), Túl az Óperencián :), Szenvedélyek viharában, Eragon, Vágy és vezeklés, Virágot Algernonnak, Száll a kakukk fészkére, A parfüm, Bridget Jones naplója, Távol Afrikától, Engedj be, Csillagpor, Trónok harca, Tökéletes trükk, Esőember, Villámtolvaj, Vizet az elefántnak, Hátsó ablak, Tintaszív, azt hiszem minden műfajból sikerült csippenteni. Nem kell külön kiemelni a képregényekből készült filmeket, ezeket általában mindenki szereti, és ott vannak még a klasszikus mesékből készített filmek tucatjai.

Folyt. köv. a jövő héten:)

2011. július 18., hétfő

Andrea Cremer: Wolfsbane A keresők

Egmont Dark 2011
392 oldal
Goodreads: 4,29
Besorolás: YA, fantasy, alakváltók

A fülszöveg: "Calla Tor esküdt ellenségei, a keresők fogságában tér magához, és biztos abban, hogy a napjai meg vannak számlálva. Ám a keresők ajánlatot tesznek: szabadon engedik, ha segít nekik legyőzni korábbi uraikat, a vigyázókat, ráadásul így megmenthetné a falkáját és egykori vőlegényét, Rent is.
De nem túl nagy ár ez a szabadságért? Vajon Shay minden körülmények között mellette áll majd a küzdelemben? Callának döntenie kell a sorsáról, arról, hogy melyik oldalom száll harcba. Hány próbatételt élhet túl az igaz szerelem?"

Előre kell bocsátanom, imádtam az első rész, 5 pontos értékelést kapott, így talán nagyobb is volt az elvárásom a kelleténél. De mivel kezdő író debütáló sorozatának második részéről van szó, kicsit talán lehetek elnézőbb a hibákkal szemben. Az első rész, a Nightshade-ben kialakított mitológia, a karakterek és a tiltott szerelem együttesen pont azt nyújtották amit én szeretek egy ya fantasyban.  Hiába vártam a kedvenc szereplőket, ez a rész 80%-ban új területeken, a keresők területén, a Vándorakadémián játszódik, és rengeteg új kereső szereplővel. Az első fejezetek alatt alig tudtam követni a folyamatosan felbukkanó, a jelenetek során ki-be járkáló szereplőket. Ráadásul a megnyilvánulásaik, erőltetett viccelődésük nem is volt túl szimpatikus. Mindenáron próbálták Callának bizonyítani, mennyire jó kis bandát alkotnak, és végre tudják hajtani fő céljukat, ami nem más, mint hogy Calla álljon az ő oldalukra, a falkájával együtt.
Calla-nak szembe kell néznie az új helyzettel, a keresőkről alkotott kép téves volt, a vigyázók hazudtak. Amíg az első könyv tele volt megválaszolatlan kérdéssel és megfelelő mennyiségű romantikával, ez a rész épp az ellenkezője. Kétszáz oldalon folynak a visszaemlékezések, a történelmükről, az idősebb szereplőkről, harcokról, néhány egészen megdöbbentően szomorú résszel. 
Calla kezdettől fogva aggódik a cserben hagyott falkája miatt, fő gondolata az ő kiszabadításuk. A lelkiismeret furdalásra van is ok, félelmei beigazolódni látszanak, a társai fogságba estek, a vigyázók kezében vannak.  Hiába van mellette Shay, ha együtt vannak, Ren láthatatlanul is közéjük áll, Calla aggódó gondolataiban azonnal megjelenik. Ez így nagyon szép leírása a helyzetnek, de ez többször is megismétlődik és ez engem zavart. Calla a Nightshade-ben erős, bátor karakter, most is kétségtelenül az, de sokkal sebezhetőbbnek éreztem, bizonytalanabbnak. Shay viszont sokat erősödött, maga mögött hagyta az emberi gyengeségeket, a tesztoszteron pedig buzog benne, de én mint Team Ren, ezt nem tudom értékelni!
Az új karakterek közül Connor, Monroe, Adne és Ethan tetszettek, de nem lettek akkora kedvencek, mint a falkatagok.
Az utolsó 100 oldal az, ami felhúzza a regényt, igazán akciódús. Némelyik esemény egészen döbbenetes, nevén nevezve a helyzeteket, a harcjelenetek izgalmasak. Végre megjelennek a régi falkatagok, és egészen kis időre Ren is.  A Nightshade végén abszoltút egyenlő esélyt adtam mindkét fiúnak a szerelmi háromszögben, most viszont bizonytalan vagyok. Reménykedem, hogy a befejező rész, a  Bloodrose Rennek kedvez majd. Egy biztos! Andrea Cremer nagyon jól tud csókjelenetet írni, majdnem olyan jól, mint Cassandra Clare. 
A könyv tagolása egyáltalán nem tetszett. Dante: Isteni színjátékából véve az ötletet, a regény három részre van osztva, Purgatórium, Pokol és Paradicsom. Nem tartottam ezt odavalónak, bőven elég a fejezetek holdfázis változásain alapuló elválasztása a korábbiak szerint. A vége mi más lehetne, mint óriási függővég, ehhez is nagyon ért az írónő. A trilógia következő része 2012. február 21-én jelenik meg, amit már most nagyon várok. Az Egmont Dark nagyot nőtt a szememben, hogy a külföldi megjelenés előtt a hazai polcokra tette a Wolfsbane-t. El tudnám viselni ezt a helyzetet a többi könyvvel kapcsolatban is.
Borító: A kiadó az eredeti borítóval adta ki a könyvet, nagyon szép.
 
Kedvenc karakter: Shay, Ansel

Szárnyalás:  Nagyon izgalmas ötlet a portálépítés.

Mélyrepülés: Megtörtént az, aminek nem örültem. (nem akarok spoilerezni) 

Érzéki mérce:  A csókjelenetek leírása kiemelkedően jó, kár, hogy ebben a részben nem kapunk belőle eleget.

Értékelés:

2011. július 15., péntek

Benina: A Boszorka démona Bíborhajú 2.

BÍBORHAJÚ  2.

A Boszorka démona

MEGJELENT: Benina Bíborhajú sorozatának második része: A Boszorka démona,  a Könyvmolyképző Kiadónál  vörös pöttyös könyvként.
Könyves bloggerek közül Gigi  és én lettünk a "kiválasztottak", akik az elsők között olvashatták a kéziratot. Sőt, engedélyt kaptunk egy előzetes kritika írására is, természetesen Benina engedélyével és Mara cenzúrázásával:)))

Aki még nem olvasta Benina internetes oldalán közzétett első fejezetet, és nem akar egy pici spoilert sem, az inkább csukja be az ablakot!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ime a fülszöveg:

Készülj fel! A könnycseppjeid jégvirággá dermednek!

A tiszta vérű boszorka, Claire White normális életet él, olyat, amilyenre vágyott. Kedvesével, a féldémon Kellan Blackkel egyetemre járnak, és végtelenül boldogok. Az Üldözők visszavonultak, noha folyamatosan figyelik őket, a Zsoldos pedig halott.

Valaki azonban ártani jön, gyilkos szándékkal...

"A fájdalom haragba csapott át. Hirtelen minden vörös lett. Izzott az ég és forróság ölelt körbe. Kellan meghalt. Hát kövesse őt a gyilkosa is!"

Létezhet nagyobb fájdalom?

Claire világa összeomlik, és a lelke apró szilánkokra hull.
Végtelen fájdalmában a Bölcs mutatja meg az utat, mely egy számára idegen világba vezet. Ahonnan nincs visszatérés. Segítője Az Ellenség, akiben nem lehet megbízni... vagy mégis?   Claire-ben fellángol a Remény!
A mágiát maga mögött hagyva indul, hogy beteljesítse a jóslatot. Ha sikerrel jár, minden helyre jöhet, ha nem, minden elpusztul, vele együtt.

A varázslat mindig benned él!

Hatalmas megtiszteltetés az elsők között olvasni a Bíborhajú második részét!

Már a prológus elénk vetíti Claire rémálmát, a szeretett személy elvesztésének lehetőségét, és az emiatt érzett hatalmas fájdalmat, gyászt. Mindössze két hónap telt el a tisztáson történtek óta, a társaság új városba költözött, Kellan és Claire egyetemre iratkoztak és próbálnak beolvadni az emberek világába. Lin és David a közöttük lángoló szerelmet házassági esküvel pecsételik meg, a két tanú Claire és Kellan. Mint a nap minden percében, Claire az esküvőn is ugyanazt érzi, sorsa végérvényesen Kellanéba fonódik, a közöttük lévő szimbiózis állandó, vágynak egymás érintésére és a megnyugvás csak akkor jön el, ha újra szorosan a másik közelében lehetnek. Nagyon közel...
Egyszer csak két régi, nem várt ellenség - Üldözők - bukkannak fel, egyikük támadó megjegyzést tesz Claire-re, mire egy fekete füstbe burkolózó alak megadásra kényszeríti. Victoria Cat  a "győzelem macskája",  Claire védelmezője lesz. Egyikük sem gondolta, hogy Vicky segítségére ennyire hamar szükség lesz, egy sosem látott félelmetes ismerős megtámadja Claire-t és Kellant. A harc halállal végződik. Claire pedig gyászba borul...

Végül Hannah a Bölcs tárja elé a lehetőséget, Claire 14 napot kap, hogy a párhuzamos univerzumban, Hamuvilágban, megváltoztassa a Sorsot. Nem lesz könnyű dolga, Hamuvilágban minden és mindenki más, még Kellan is. Claire pedig kénytelen lesz egy olyan személyben megbízni, akit mindenkinél jobban gyűlöl.

Már az első rész, A Boszorka fénye során is bebizonyosodott számomra, hogy Benina írói stílusa lenyűgöző, a felépített világ egyedi, kidolgozott. A nyelvezet választékos, tele jelzőkkel, pontos ábrázolásokkal. A szöveg könnyen olvasható, gördülékeny, finom humorral fűszerezett. A cselekmény pörög, a gyász taglalásánál sem éreztem lassulást. A párhuzamos dimenzió már az első részben is felkeltette az érdeklődésemet, itt aztán volt lehetőség elmerülni a lepusztult Hamuvilágban, mely előre vetíti az emberiség  jövőjét, ez várhat ránk a nem is olyan távoli jövőben.
Hihetetlen hatással volt rám az alternatív világban élő két főhős karaktere. Benina bemutatta őket belülről is, a fejezetek felváltva más-más szemszögből íródtak, és ez nagyot dobott a megismerésükben. Claire segítője abszolút kedvenccé vált, ahogy Vicky is, aki tulajdonképp személytelen kéne hogy legyen, mégis tele van érzelemmel. Benina nagyszerűen alakítja a karaktereket,  a két világ közötti különbség miatt is változnak, de például Claire-en határozottan látom a fejlődést, végre megérti, több annál, mint amit magáról gondol. Hannah figurája kicsit ijesztő nekem. Nem is a korával van a bajom, hogy nyolcévesen ő az egyetemes tudással rendelkező Bölcs, inkább a fehér szeme riasztó. A többi támogató karakter is hibátlan, hozták az első részből megismert formájukat.
A regény romantikus szála végre megadta nekem azt, amit eddig talán hiányoltam az első részből. Spoiler veszély miatt nem fejthetem ki bővebben, de annyi elég is, hogy a történet bővelkedik intenzív pillanatokkal, érzelmekkel, sistergős jelenetekkel.
A fejezetek elején klasszikus idézetek szerepelnek, főleg Jane Austen: Büszkeség és balítélet című művéből, elgondolkodtató mondatok, amik így kiragadva sokkal többet mondanak el, mint egyszerűen a sorok között olvasva az eredetiben.
A történet befejezése    természetesen függővég, kellőképpen izgalomban tart, gyorsan a kezedbe akarod kapni a folytatást. Az epilógus különösen ütős, elég annyit elárulni, Hannah szemszögéből íródott, miközben olvasod, rájössz, ő tényleg Bölcs, ismeri az életet és halált. Hirtelen megszereted őt, a fehér szemével együtt, és reménykedsz abban, hogy valamiben talán mégis téved...

Borító: Gyönyörű lett, nagyon örülök, hogy Benina ötlete megvalósult.
 
Kedvenc karakter: Wentworth

Szárnyalás:  Wentworth karaktere a legütősebb meglepetés számomra...

Mélyrepülés: Hanna szeme félelmetes:(

Érzéki mérce: Imádnivaló a könyv romantikus szála, és végre....

Értékelés:

Friss infók  http://benina.hu  
Legyél rajongó a Facebook oldalon!  http://www.facebook.com/Beninah

2011. július 14., csütörtök

A postás csenget (9)

Három könyv érkezett, ebből  Andrea Cremer: Wolfsbane A Keresők című könyvét már nagyon vártam, igazi meglepetés, hogy az eredeti megjelenése előtt (!!!!!!!!!!!!!!!!) a kezemben tarthatom. Kiadta az Egmont Dark. A könyv internetes oldala: ITT
Természetesen ez lesz a következő az olvasmány:)) 

Másik ígéretes szerzemény: Dora Craiban: Fénytörés (Helena #1) az Aba Könyvkiadónál jelent meg. Az írónő Papp Dóra 21 éves angol szakos egyetemista hallgató. Kíváncsian várom, hogy olvashassam (az általam) paranormal-romance kategóriába sorolt könyvet.


Végül Elizabeth Goudge: Holdhercegnő című könyve már régi vágyam, a 2008-ban bemutatott film nem teljesen egyezik a könyvvel, remélem azért tetszeni fog. Jó, bevallom, ezt a lányomnak vettem, de én is el fogom olvasni:))

2011. július 11., hétfő

Az olvasás 7 hete - 2. hét

Itt a 2. hét, mindegyik témára szeretnék reagálni.

Sorozatok? Persze, hogy olvasok sorozatokat, hiszen a könyvek nagy része eleve sorozatnak íródik. Kezdve a legrosszabbtól, ami szerintem a Vámpírnaplók sorozat Lisa Jane Smith-től, kétségtelenül ez a mélypont, innen már csak felfelé lehet haladni. A középszerűek táborába sorolnám Melissa de la Cruz: Blue Bloods sorozat, P.C. Cast: Az éjszaka háza sorozat, Aprilynne Pike: Wings sorozat, Kami Garcia - Margaret Stohl: Beautiful Creatures sorozat, és ennyi elég is ezekből. Vannak számomra öt csillagos, meghatározó sorozatok, amik nagy hatással voltak rám, különleges írásmódjukkal, témájukkal, vagy épp a fantasztikus karaktereikkel.
Ezeket megpróbálom gyűjteni is, természetesen. A teljesség igénye nélkül, tényleg a legjobbak: Tolkien: A Gyűrűk Ura, Suzanne Collins: The Hunger Games, Richelle Mead: Vámpírakadémia, Stephenie Meyer: Twilight Saga, Becca Fitzpatrick: Hush,Hush, Maggie Stiefvater: The Wolves of Mercy Falls, Libba Bray: Gemma Doyle sorozat, Andrea Cremer: Nightshade sorozat, Rob Thurman: Cal Leandros sorozat, Michael Grant: Gone sorozat, Kelley Armstrong: The Darkest Powers sorozat, Benina: Bíborhajú sorozat, Simone Elkeles: Perfect Chemistry sorozat és a legeslegjobb: Cassandra Clare: The Mortal Instruments.  Helyhiány miatt nem folytatom, pedig lenne még...

E-book vagy könyv? Mindkettő!! Be kell vallani, a magyar e-book kiadás még igencsak gyerekcipőben jár. Kevés jó könyv érhető el, azok is horror áron. Hol vagyunk az angolul fillérekért letölthető milliónyi könyvtől? Mégsem emiatt ódzkodnak sokan az e-book olvasástól. Hanem, mert nincs meg a "tartom a kezemben a papírszagú könyvet" érzés. Egy jó e-book olvasó pontosan olyan képpel rendelkezik, mintha egy könyvet olvasnál. Bármelyik nagyobb műszaki áruházban meg lehet győződni róla. Az ára pedig egyre lejjebb kúszik, nem akarok konkrét márkákat ajánlani,  kis utána járással tucatnyit találsz a boltokban.
Ha egy könyv átlagosan 1000 kb, számold ki, mennyi könyv fér egy 2 GB-os e-book olvasóra, mint ami nekem van. 

Én szívesen olvasok akár a laptop képernyőjén is, és imádom az e-book olvasómat, de az igazi mégis a könyv, a kézzel fogható, simizhető gyönyörű borítójú. Éppen ezért a könyvtárba járás helyett inkább a saját könyvtár gyarapítását választom. Inkább lassacskán, de gyűljenek a könyvek a saját polcaimon. A rendszerezés nem az erősségem, inkább azt tartom fontosnak, hogy a számomra kedves könyvek a közelembe legyenek, ezért van egy külön könyvespolcom a szobámban. A többi könyv a nappaliban van. Annyi rendszert azért sikerült elérni, hogy az Agatha Christie sorozat egyben van, a Jókai összes is egy polcon található. Egy sor a kedvenc romantikusaimé, és külön polcon vannak a művészeti könyvek is.

Végül egy kép a kislányom polcáról, a szobájában, az ágya mellett, itt szokott olvasni párnákkal körülvéve. Most épp nyaral, kár hogy nem tudtam modellkedésre felkérni.

Folyt. köv. a jövő héten:)

2011. július 10., vasárnap

Ally Carter: Görbüljek meg, ha igazat mondok

Kelly Kiadó  2011 
Fordította: Stier Ágnes 
227 oldal + előzetes a következő részből:) 
Goodreads: 4,11
Besorolás: ya, chick-lit, humor
 
Miután ​Cammie Morgan, a Kaméleon, kénytelen volt lemondani első barátjáról, Josh-ról, megfogadta, hogy soha többé nem sodorja veszélybe társait és az iskoláját; zavartalan félévre vágyik. De ezt könnyebb mondani, mint megtenni, ha az ember a CIA örököse és a Kivételes Ifjú Hölgyek Gallagher Akadémiájának diákja… A tanárok titkolóznak, az öreg kastélyba titokzatos vendégek érkeznek, és a Csipkebokor fedőnévről sem tudni, mit takarhat… Megtarthatja-e a lány fogadalmát? Cammie és a barátai falakon másznak át, kémkednek, hogy kiderítsék az igazságot. Bár bíznak képességeikben, ez alkalommal a Cammie szívéért és szeretett
iskolájáért folytatott harc keményebb, mint valaha…
„Megfigyelési jelentés"
Készítette: Cameron Morgan, Rebecca Baxter, Elisabeth Sutton és Macey McHenry (a továbbiakban „munkatársak")
Miután tudomásukra jutott, hogy a Kivételes Ifjú Hölgyek Gallagher Akadémiájának tanárai vörös akciót terveznek, a munkatársak kutató misszióba kezdenek, hogy kiderítsék a következőket:

1. Mi az az iszonyatosan fontos ügy, amit mindenki titkol a munkatársak előtt?
2. A munkatársak miért nem léphetnek többé a Keleti Szárnyba? (Ez a változás tíz perccel megnöveli átlagos napi sétájukat az órák között!)
3. Ki vagy micsoda Csipke Bokor, esetleg Csipkebokor?
(Lehetséges, hogy Morgan igazgató és Mr. Solomon egy csapat terroristát/kertészt alkalmazott?)
4. Hogy néz ki Mr. Solomon póló nélkül?
(Mert ha már felállítunk egy megfigyelési pontot, lehetünk nagyon alaposak)."

Ally Carter a Kaméleonról és a kémiskoláról szóló sorozatának második kötetét tartja kezében az olvasó. Az újabb szemeszter rendkívüli izgalmakat, szerelmeket, barátságokat tartogat Cammie-nek és a barátainak, kalandjaik pedig mindazoknak, akik társaik lesznek a nyomozásban…

"Csak légy önmagad!" lehetne a regény mottója, miután több szereplőtől is elhangzik, de ez nem is olyan egyszerű kérés, hiszen Cammie Morgan, a Kivételes Ifjú Hölgyek Gallagher Akadémiájának diákja  épp arról híres, hogy bárhol bármilyen nyelven és körülmények között képes más bőrébe bújni.  
A téli szünet után, mielőtt visszatérne a suliba a többiekhez, még  vár rá egy kihallgatás a CIA-nál, amiből megtudja, Josh tudatmódosító teát kapott, valószínűleg semmire sem emlékszik abból az éjszakából, amikor megpróbálta őt megmenteni. Cammie el is határozza, többé nem akar senkit bajba sodorni, nincs több hazudozás, settenkedés, fiúzás. Egy véletlenül kihallgatott beszélgetés azonban felpörgeti a lányokat, mindenképpen meg kell tudniuk, mit takar a "csipkebokor" kifejezés. Nem kell hozzá sok idő, kiderítik, ez bizony egy fiúiskola neve.  Sőt, ennek az iskolának a diákjai az egyik Titkos műveletek óra  feladata során legyőzik a kémlányokat, beköltöznek a keleti szárnyba és a  következő félévben  együtt  vesznek részt az órákon,  segítve ezzel a lányok  szocializálódását. Zachary Goode lesz az a fiú, aki Cammie párja lesz az órákon, és a bálon is, ahol azon kívül, hogy Cammie pánt nélküli piros báli ruhát visel, megtörténik a lehető legsúlyosabb riasztás a Fekete kód.  A lány gyanúba keveredik, de vajon a 15 fiú az, akinek mondja magát?  A lányoknak ki kell deríteniük az igazságot..

Meg kell hagyni, a romantikus szál határozottan jót tett a történetnek, bár Josh aranyos fiú volt, és ebben a részben is felbukkan, de Zach karaktere telitalálat! Cammie szembetalálja magát  saját maga fiú változatával, aki már az első bevetés során megtetszik neki, és végig izgulhatunk, hogy összejöjjenek. Zach ügyes, mint James Bond tini kiadása,  kellően arrogáns és rejtélyes. 
Cammie karaktere továbbra is hozza a formáját,  de a vicces mondatok mögött azért ott van a háttérben, nagyon  szeretné tudni, valójában mi történt az édesapjával. 
A támogató karakterek mind kidolgozottak, a "munkatársak" Liz, Bex, Macey okos, imádni való csajszik.
Érdekes volt a fordító két megjegyzése, az egyik rögtön az első oldalon, miszerint átírta a könyvben tizenötről tizenhat évesre a szöveget. Szerintem nem kellett volna, hiszen az első könyv óta a téli szünet telt csak el, tehát nem új tanév kezdődik, csak új félév. A másik megjegyzés viszont tényleg jogos, az egyik jelenetben a jóval éjfél után történteket az írónő 21.00-ra tette:(
Az írásmód az első könyvhöz hasonlóan rettentő humoros, imádom az írónő  zárójeles mondatait. Szórakoztató, ugyanakkor ott van az érzelem is,  kellő számú  akció és meglepetés. Végre egy jó sorozat, aminek minden darabját olvasni akarom! Remélhetőleg a további részeket szintén kiadja a Kelly Kiadó.

Borító:  Eredeti sorozat borító.
 
Kedvenc karakter: Cammie, Zach

Szárnyalás:  A melltartó útja:)

Mélyrepülés: Csak a rövidségre lehet panasz.

Érzéki mérce:  Korosztálynak megfelelő, aranyos vágyódás.

Értékelés:

2011. július 3., vasárnap

Az olvasás 7 hete - I. hét

Az első hét témája  az első könyvélményekről szól, ki adott anno először könyvet a kezembe, kinek a hatására kezdtem el olvasni...

A helyzetem kicsit rendhagyó, mert egyrészt vissza kell emlékeznem a kb. 35 évvel ezelőtti énemre, másrészt a szemem előtt ott van a majdnem 9 éves kislányom, akinek én vagyok az a személy, aki meghatározza az első könyves élményeit.  Nem is mondhatnék mást, természetesen nekem is a szüleim adták az első könyveket a kezembe. Apukám különösen sokat olvasott, főleg klasszikusokat és háborús témájúakat, de anyu is lelkesen gyűjtötte a könyveket, szívből örülök például a Jókai összesnek, ami már nálam van a polcaimon. Az akkor divatos Berkesi, Szilvási, Rejtő  könyveket is vásárolta rendszeresen. A munkahelyén (még a szociban) az ebédlőben volt egy könyvsarok, ahol akár részletre is lehetett venni könyveket, sorozatokat. 

Az első igazi saját könyvem 7 évesen  Hárs László: Nem leszek az unokád c. könyve volt, amit nagyon nagyon szerettem, és sokszor kiolvastam.  A főhős Buci királyfi volt:)
A Móra Könyvkiadónak volt ez a sorozata: Már tudok olvasni!, pont az ilyen éppen  kezdő olvasóknak való könyvekkel.  Aztán a sok-sok klasszikus mesekönyv mellett rátaláltam a pöttyös könyvekre, amik közül fergeteges és százszor újraolvasott a   Katrin professzor  Ingrid Bredberg tollából.  Hasonlóan imádtam még Vera Fera Mikurától a Barátnőm, Rozina - Tizenkettő: nem egy tucat!   c. könyvet is. Óriási élmény volt felfedezni a Micimackót is!
Nem tudok elég hálával gondolni a szüleimre, amiért mindig volt olvasnivalóm, a Kisgyermekek nagy mesekönyvétől kezdve Az ezeregy éjszaka meséin át Illyés Gyula 77 magyar népmeséjéig, ezek mind mind meghatározóak voltak, megalapozták az olvasás szeretetét.  De nemcsak mesékkel láttak el, amikor kitaláltam, hogy csillagász leszek, megvették a Vörös óriások és fehér törpéket, ami felnőttként sem könnyű olvasmány, vagy amikor a kémia izgatott, megkaptam a Kalandozások a kémia birodalmában-t,  és még sorolhatnám a példákat. 

Az iskolai élményeket sem szabad elfelejteni! A sok költözés miatt három általános iskolába is jártam, így a kelleténél több tanárt ismertem meg, és hihetetlen szerencsém volt, hogy a magyart tanítók mindig a kedvenceim voltak. Elsősorban Dr. Buda Béláné, aki 7-8. osztályban tanított. Talán az is szerencse, hogy sosem volt probléma a kötelezők kiolvasása, szinte mindet szerettem. Manapság megrökönyödve látom, hogy a gyerekek rövidített változatban, szinte csak kivonatokat olvasnak a kötelezőkből, illetve megnézik filmen...

És akkor a következő generációról...  A lányomnak először a Katrin professzort adtam, aztán  elkezdtük megvenni a Csillagrét tündérei sorozatot, ezeket imádja. Jó szellősen, nagy betűkkel van írva, aranyosak a történetek. Szereti a Rosszcsont Peti sorozatot is, a különböző Disney filmek bemutatása apropóján megjelenő csodákat, pl. Aranyhaj és a nagy gubanc. Mivel a rózsaszín Barbie világ is jelen van a mindennapjainkban, ezek a csillámos könyvek is kedvencek.
Amit sajnálok, az a klasszikus mesék iránti érdeklődés hiánya. Bár lehet, hogy idővel ezeket is előveszi,  reménykedem benne. Az okokat szerintem az életvitel változásában lehet keresni. Az én gyerekkoromban még napi 1 db normális esti mese volt a tv-ben, a mai gyerekeknek több csatorna is van, ami 24 órában ontja magából a meséket, nem éppen egyformán élvezhető színvonalon. Aki engedi a gyereknek, hogy ezeket folyamatosan nézze, főleg egy kis számítógépezéssel is megfűszerezve, ne csodálkozzon, ha nem lesz olvasó emberke. 
Nem a reklám helye, de nagyon tudom ajánlani a Könyvmolyképző Kiadó Jonatán  klubját, és úgy általában a kiadó könyveit, mert nagyon igényes, jól megválogatott kiadványokat találok náluk, kezdő olvasóknak valótól a felnőtt irodalomig.

Hogy jó példa vagyok a gyereknek? Tény, hogy többet lát olvasni, recit írni,  molyolni, mint a konyhában, vagy sorozatot nézve a tv előtt, főleg az utóbbi években.  Büszke vagyok rá, hogy ő is már túl van az egy éves moly tagságon, és tizenakármennyi könyvet kiolvasott alig 9 évesen. A könyvesboltokban tett látogatás nagyobb élmény, mint egy ruhavásárlás, többnyire nem jövünk ki üres kézzel sehonnan.  Nagy komolyan nézegeti a könyveket, és örömmel fedezi fel az ismerős borítókat: Anya, ez neked megvan!!!
Boldog leszek, ha legalább annyi örömöt kap a könyvektől, mint én, és a fantáziája szabadon szárnyalhat olvasás közben, mert számomra ez az igazi szabadság, amire mindig is vágytam.
Folyt. köv. 1 hét múlva

Rendszeres olvasók