KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2011. augusztus 30., kedd

EREDMÉNYHIRDETÉS

12 db helyes megfejtés érkezett!

A sorsolást megtartottam, a szerencsés nyertesek:

A Twilight képregényt nyerte:  KOSZTYU VIOLA


Az Eclipse bögrét nyerte:  RŐHNI BEATRIX


Az Eclipse tollat és hűtőmágneseket nyerte:  GLATZ BORÓKA


GRATULÁLOK!!!!!

A nyertesekkel e-mailben egyeztetek a postázással kapcsolatban:)

Következő játék  novemberben!!!

2011. augusztus 26., péntek

Alessandro D'Avenia: Fehér, mint a tej, piros, mint a vér

Európa Kiadó 2011
332 oldal
Goodreads: 3,54
Besorolás: YA

Bevallom, a könyv címe azonnal megfogott, nekem ezt feltétlenül el kell olvasnom! Amikor az írónak is utána néztem, azonnal meg is rendeltem a könyvet, hiszen fiatal, 34 éves középiskolai tanár írta. Debütáló műről van szó, amit 2010 egyik legnagyobb olasz könyvsikereként ajánlottak a médiák.
Íme a hivatalos fülszöveg:
A tizenhat éves Leo átlagos kamasz: jól elvan a haverokkal, szeret focizni, motorozni és iPod-ozni. Iskolába csak muszájból jár, a tanárokat afféle kihalásra ítélt furcsa fajnak tekinti, és alig várja, hogy ezt az új történelemtanárnak is a tudomására hozza. Az új tanár azonban más, mint pedagóguskollégái. Szemében különös fény gyúl, amikor magyaráz, és különös, lelkiismeret ébresztő hatással van diákjaira. Leóban hatalmas erők feszülnek, csak a fehérség fog ki rajta. A fehérséggel, a hiány, a veszteség színével Leo a szerelem, a szenvedély és a vér színét, álmainak szerelme, Beatrice haja vörösét fordítja szembe. Amikor azonban megtudja, hogy Beatrice beteg, s hogy betegségének valamiképpen a gyűlöletes fehérséghez is köze van, Leo önvizsgálatra kényszerül. Hogyan tovább? Mihez kezd eztán az álmaival, és mihez az erejével? 

Leo, valami hihetetlenül szimpatikus karakter lett számomra. Eleve örültem, hogy a történet naplószerűen van megírva Leo szemszögéből, olyan ritka lehetőség egy 16 éves kamaszfiú lelkébe belelátni. A leírások nagyon élvezetesek, nem kevés öniróniával ír magáról is, a vad sörényéről a fején. Beceneve Kalóz (Johnny Depp után). A tempó meglehetősen szokatlan, gyors, fejezetek nélküli, az olvasó falja a lapokat és igazat ad Leo-nak,  a fehér szín unalmas, magányos, csendes. Bezzeg a vörös (piros) maga az élet, szenvedély, szerelem, és Beatrice haja is épp ilyen színű. Az író nagyszerűen kiegyensúlyozza a komoly mondanivalót, a betegséggel való küzdelmet Leo humorával, ami gyakran ingerelt hangos nevetésre.
A többi karakter közül kiemelkedő a helyettesítő tanár, az "Álmodozó" ráébreszti Leo-t  arra, hogy az álmain keresztül találhatja meg önmagát. Az ő álma Beatrice-hez kötődik, akiről kiderül, hogy leukémiás. Mindezt akkor tudja meg, amikor épp készült megszólítani a lányt. Leo nem adja fel, megpróbál a maga módján segíteni a lánynak, például véradással. 
Az igazi támogató karakter Silvia, gyakorlatilag szó szerint támogatja, elviseli a szeszélyeit, megbocsájtja a hibáit, egyszóval a legjobb barátja. 
A könyv borítója nem a legjobb választás. Ez a kockás konyhaterítő-ruhás nő a német nyelvű kiadásból lett átvéve, nekem konkrétan Náncsi néni vendéglőjét juttatja eszembe, de itt lentebb az értékeléshez berakom az eredeti kiadást, az valami csodaszép.

Őszintén szólva nagy ívben kerülöm azokat a könyveket, amikben halálos betegséggel kell szembenézni. Nekem ezek a könyvek nem nyújtanak kikapcsolódást, inkább napokig, hetekig a hatásuk alatt vagyok lelkileg.  Mégis örülök, hogy ez a könyv sorra került, mert megmutatta, mennyire fontos a bizalom a körülöttünk lévő emberekkel, legyen az tanár, szülő, barát.


Borító: Itt balra, az eredeti az igazi!
 
Kedvenc karakter:Leo

Szárnyalás: A komoly téma mellett kiemelkedő volt a humor.

Mélyrepülés: A könyv szerkesztése nagyon papírpocsékoló.

Érzéki mérce:  Inkább érzelmesség, de az bőven.

Értékelés:

2011. augusztus 24., szerda

Elizabeth Chandler: Angyali szerelem sorozat 1-3.

Egmont Dark 2011
696 oldal összesen a 3 rész
Goodreads: 4,09
Besorolás: YA, fantasy

Mivel a három rész együtt alkot egy történetet, én  egyben szeretném értékelni.  Az írónő kiadója 1995-ben jelentette meg a könyveket,  amelyeket 1998-ban egyben is kiadtak Kissed by an Angel címmel. 

Gyakorlatilag az első könyv első fejezetében megtörténik a tragédia, Ivy és Tristan pár hete estek épp szerelembe, amikor autóbalesetet szenvednek és Tristan nem éli túl. Ivy visszaemlékezik az előzményekre, így megtudhatjuk, hogy nemrég  új otthonba költöztek öccsével, miután anyukája újból férjhez ment. Féltestvért is kaptak Gregory személyében, aki kezdettől fogva kissé furán viselkedett velük, nem örült egyáltalán az új családtagoknak.  Ivy sajátos világban él, hisz az angyalokban, sokszor fohászkodik is hozzájuk, és meg van győződve róla, hogy négyévesen egy angyal húzta őt ki a  medencéből.   De ideje  legyőzni a víziszonyt, és Tristan  segítségével  megtanul úszni. Egyre közelebb kerülnek egymáshoz, de a tragédia hamarosan bekövetkezik. 
Tristan azonban nem távozik a túlvilágra, angyallá változva próbálja figyelmeztetni Ivy-t hogy veszélyben van. Ivy hite az angyalokban viszont megtört, ezért semmit sem vesz észre Tristan jeleiből. 
Hogy sikerül-e kapcsolatba lépniük egymással és kideríteniük a baleset okait, az kiderül a két további részből. 

Egy dologban biztos vagyok, az írónő szereti a filmeket. A balesetes alapötlet engem nagyon emlékeztet  az 1994-es Vágyak vonzásában című filmre, amely első jelenetében megtörténik a főhős autós halálos balesete, és onnantól a film egy visszaemlékezés. A  másik film ami beugrik, az akkortájt igen népszerű Ghost (1990, 2 Oscar) amiben a főhős ugyan szellem, de a szerelem erejét felhasználva addig nem nyugszik, amíg el nem rendezi  a befejezetlen ügyét a földön.
Az első könyvben tetszett, ahogy kialakul a szerelem Tristan és Ivy között. A cicus befogadása, az úszásoktatás, sok kis apró mozzanat Tristan részéről  szívmelengető volt. A baleset után azonban nem igazán tudtam beleélni magam a helyzetbe. Aki hozzám hasonlóan néhány szárnyas lényt kívánt a történetbe, annak csalódnia kell. Tristan és a másik pokol tornácán ragadt sorstársa Lacey inkább szellemek, mintsem  angyalok. Lacey egyébként is egy nagy kérdőjel számomra, azon kívül, hogy némi tanácsot ad Tristannak,  nem derül ki az ő feladata, és azt sem tudjuk meg mi lett vele a végén. 
A többi karaktert összefoglalhatnám néhány szóval így: felszínes, bulizós tinik, akik legfőbb problémája ki kivel esett szerelembe lehetőleg naponta váltogatva a partnert. 
És a felnőttek? A szülők elutaznak, magára hagyva  Ivy-t  a megtámadása után pár héttel? Irreális.
Ivy karaktere nem tetszett. Ha egyszer valaki nagyon bánkódik a kedvese elvesztésén, akkor nem csókolózik a féltestvérével, majd miután Tristan végleg elmegy, rájön, hogy Willt szereti? Félelmetes.  
Sok volt a felesleges töltelék a könyvben, a fele oldalszám pont elég lett volna, mert így nagyon terjengősre sikerült.  A krimi szál abszolút kitalálható volt, mármint a gyilkos személye, néhány mellékszálnak azért sikerült meglepnie. Például a macsek nagyjelenete volt meglepő, aki szegény megint csak egy filmre emlékeztetett: Ómen.
Az írásmód különösebben nem tetszett, bár az eredetit nem ismerem, a magyar fordításban volt jó néhány szóismétlés és meglepő szófordulat. (kedvencem a kiakolbólint)
Hogy miért kap mégis három egész pillangócskát ez a trilógia?
Az alapsztori kiváló. Továbbá Tristan szerelme Ivy iránt megfogott, pontosan a baleset utáni időtől, ahonnan tudni lehetett, hogy beteljesületlen lesz. Az a jelenet, amikor végső búcsút mond, hát az szívbemarkoló volt, és azt hiszem nekem ez az, ami megmarad ebből a könyvből.
Van még egy 4. rész, amit az írónő 16 évvel később írt meg a többihez képest. Várhatóan elolvasom a közeljövőben, és update-elem a postom.


Borító: Nagyon szép, gratula a kiadónak.

Kedvenc karakter: Tristan.


Szárnyalás: Tristan úszásoktatása.

Mélyrepülés: A fiatalok italozása, drogozása tulajdonképpen minden rosszalló megjegyzés nélkül szerepel a könyvekben.

Érzéki mérce: Csókolózások, váltott partnerekkel. Tristan érzelmei lenyűgözőek.

Értékelés:

2011. augusztus 21., vasárnap

Borító Extra (3)

Ezen a héten a boszorkányokat választottam. Nem túl gyakori, hogy egy történet főszereplője boszorkány lenne, viszont számos fantasyban népszerű mellékszereplő, nem éppen pozitív tulajdonságokkal. 
Túlnyomórészt hölgyekről van szó, a férfiak ugyebár inkább varázslónak nevezik magukat.
A következő borítók nekem a személyes kedvenceim!

Lena Coakley: Witchlanders

Hamarosan, augusztus 30-án jelenik meg hivatalosan.

A borítón az tetszett meg, hogy ennek a lánynak biztosan nem ok nélkül van a szája előtt ez a piros kendő a tőrrel.





 Victoria Schwab: The Near Witch

Goodreads: 4,24

Fülszöveg szerint félig tündér mese, félig love story, a gyerekek eltűnése utáni nyomozás Near városában Lexi segítségével, mindenképp várólistás.

A borítón a lány arca tetszett meg, a libbenő függöny mögé tenni, zseniális ötlet.




Amber Argyle: Witch Song

Goodreads: 4,16

Hivatalosan szeptember 1-én jelenik meg ez a 100% banyás történet, őrzőkkel és üldözőkkel, nekem már megvan, várólistás.

A borító gyönyörű, pont ilyennek képzelek el egy jó boszorkányt.



Geoffrey Huntington: Demon Witch

Goodreads: 4,02

Erről a 2004-es kiadású könyvről nem sokat tudok, de a borítója nagyon megtetszett olyan szempontból, hogy milyen tud lenni egy banya, ha felveszi egy szép nő alakját,
mint például a Csillagporban.




Carolyn MacCullough: Once a Witch

Goodreads: 3,80

Nagyon elöl van a várólistámon ez a könyv, Tamsin története felkeltette az érdeklődésemet, és a kedvenc bloggereim is nagyon dicsérik.
Azóta megjelent már a folytatás is, Always a Witch címmel.
A feketébe öltözött lány, a hosszú hajával, a ködös utcán egy nyilván fontos könyvet szorongatva, nekem telitalálat ez a borító.


Alex Flinn: Bewitching

2012. február 14-én fog megjelenni ez a könyv, ami a Beastly-ból megismert boszorkány, Kendra történetét meséli el. Úgy tűnik az írónő megkedvelte a karaktert, hogy egy egész könyvet ír róla, ennek örülök, mert a Beastly-t nagyon szerettem.

A borító nagyon tetszetős, régies hangulatú ezzel a várral a háttérben, a hölgy feketében, a hollóval, tényleg banyás. Külön tetszik ez a betűtípus, amit Alex könyveinél mindig használnak.

A postás csenget (11)

Új futárfiú jött, alig talált meg, de végül a kezembe nyomta az aktuális csomagomat, ami a következő könyveket tartalmazta:

Elizabeth Chandler: Angyali szerelem sorozat első három része:
- 1.Akit egy angyal megcsókolt
- 2.Angyali oltalom
- 3.Angyalok és emberek
Mivel Egmont Dark könyvek, ráadásul angyalos, azonnal rávetettem magam, ez lesz a következő értékelés, a 3 könyv egyben.

Lois Lowry: Az emlékek őre (eredeti cím: The Giver) nagyon régóta vágyam elolvasni. Folyton belefutottam a külföldi népszerűségi listákon, nem mellesleg többszörös díjnyertes könyv, többek között az Amerikai Gyermekkönyvtárosok Szövetségének díjnyertese is. Ez a könyv az USA-ban kötelező olvasmány.

Ideje volt már beszerezni a Vampire Knight manga első részét is:)

Végül Alessandro D'Avenia: Fehér, mint a tej, piros, mint a vér című könyvét választottam. Az íróról annyit kell tudni, hogy kortárs olasz fiatal tanár, Milánóban él,  a debütáló  könyve  Olaszországban az egyik sikerkönyv volt tavaly.

2011. augusztus 19., péntek

Simone Elkeles: Chain Reaction

Walker Books 2011. 08. 16.
308 oldal
Goodreads: 4,41
Besorolás: YA, romantikus

Végre megjelent a Perfect Chemistry sorozat harmadik része, amiben a legkisebb Fuentes fiú, Luis története került sorra. (A sorozat többi részéről is olvashattok a blogon: Alex története, és Carlos története)

Luis már 15 évesen nagyon komolyan veszi a jövőre vonatkozó terveit, minden vágya, hogy egyszer űrhajós legyen belőle. Ennek érdekében nagyon jól tanul, sokat sportol és távol tartja magát a bandázásról. A veszélyt azonban nagyon bírja, például kötélbiztosítás nélkül mászik sziklát a haverokkal, ahol meg is sérül. A kaland végül szerencsésen végződik és nincs akadálya, hogy részt vegyen bátyja, Alex esküvőjén. 
Nikki Cruz annak az orvosnak a lánya, aki annak idején Alex lőtt sebét műtötte, a családjával együtt szintén részt vesznek az esküvőn. Nikki épp túl van egy hatalmas csalódáson, ami miatt megfogadta, hogy sosem fog többé bízni azokban a fiúkban, akik szerelmes szavakkal dobálóznak, főleg ha az illető Fairfield déli oldaláról való, vagyis "latino". Mégis, amikor találkozik Luis-al, a fiú kedvessége kísértésbe ejti, hogy elfeledje a saját maga által felállított szabályokat.  
Két év és két hónap elteltével folyatódik a történet, Luis visszaköltözik imádott anyukájával Fairfieldbe, és beiratkozik a középiskolába, ahová a fivérei  jártak, és ahol Nikki is épp végzős, mint ő.
Luis persze nem tudja elkerülni sem Nikkit, sem a Latino Blood bandával való találkozást. Ez a két kihívás határozza meg a további életét: Elérni Nikkinél, hogy adjon egy esélyt a kapcsolatuknak, és kideríteni Chuy Soto, a Latino Blood új vezetőjének titkait, amelyek jelentősen érintik Luis sorsát. 
A kérdés az, Nikki iránt érzett szerelme elég arra, hogy visszatartsa a sötét és erőszakos bandavilágtól, ami a születése pillanatától a vérében van?

Gondolom már eddig is kiderült, hogy Simone a kedvenc íróim között van. Az ő történetei mentesek minden fantasy elemtől, a mai életben játszódnak, mégis minden alkalommal elvarázsol. Egyrészt remek stílusa van, a mondatok könnyen érthetők, másrészt nagy erőssége, ahogy a romantikus jeleneteket megfelelően egyensúlyozza ki az izgalmas bandás részekkel, nem csöpögős, és nem is egy akciófilm-forgatókönyv. Ebben a részben különösen sok volt a humoros rész is, egyszerűen meg kell zabálni Luist.  Annyira jó gyerek, de közben belülről izzik, nem akarja nyugtalanítani a családját, igyekszik visszafogni magát, hiszen Carlos példáján már megtanulta, ne legyen forrófejű. Már amennyire ez lehetséges. Nagyon tetszik, hogy annyira szereti és tiszteli az anyukáját, fontos a családja, a szerettei, és a határozott terveivel jó példát mutat az olvasóknak. 
Nikki karaktere igazán különbözik az eddigi lányokétól, ő nem olyan ártatlan, de nincs olyan olvasó, akit ne döbbentenének meg a vele történtek, és igazából megértettem a csalódásából fakadó aggályait. Elég makacs, de ez abszolút érthető. Szerencsére Luis személyisége nem hagyja nyugodni, és lassan rájön, a fiú igazán megérdemli a szerelmét.
A támogató karakterek jók voltak, kedvencem Ms.Peterson, a kémia tanár.
Nagy öröm olvasni, ahogy a sorozat eddigi szereplői is felbukkannak a könyvben, igazi nagy latin család. Még mindig Alex az etalon, immár Paco apukájaként is imádnivaló. 

Mi a titka Simone könyveinek? Számomra elég egyértelmű a recept, latinos, vagány, nehéz körülmények között élő, bandázó  rossz fiú karakterek kontra gazdag kertvárosi lányok, akik megszelídítik őket. A szerelmi jeleneteket semelyik más ya író nem tudja ennyire  szempárásítóan megírni, Simone nagyon jó ebben.    Na és ott vannak az epilógusok, amelyek eddig olyanok voltak, mint egy kiadós ebéd után még megenni egy tál baklavát. Ezúttal viszont nagyon örültem neki, hogy a végén  az írónő nyitva hagyott  egy szálat, ami igencsak nagy bizakodásra ad okot, talán folytatódnak a Fuentes fiúk történetei, immár a gyerekeiken keresztül. Hajrá Simone, a rajongóidnak ennyi nem volt elég!!!
Balra az oldalsávban található a könyv trailre!!!
Borító:A sorozat összes borítóját imádom, és igen, ez is benne van a könyvben:)))
 
Kedvenc karakter: Luis, Nikki, Alex

Szárnyalás:  A humor végig kiemelkedően jó volt.

Mélyrepülés: Egy hihetetlen dolog számomra a könyvből: Nikki gyakorlatilag egy szót sem beszél spanyolul. Ismerek több kétnyelvű családot, és alap, hogy a gyerekek mindkét szülő nyelvét beszélik valamilyen szinten.

Érzéki mérce:  Édes, sistergős jelenetek, ahogy ezt már Simone-tól megszokhattuk.

Értékelés:

Az olvasás 7 hete - 7. hét

Az utolsó hét témái: olvasási szokások változása, évszakok és könyvek, hol olvas szívesen?
Az olvasási szokások változásáról nem sokat tudok mondani, mert mindig olvastam, és mindig olvasni is fogok. Bármilyen körülmények között. A mai világban az olvasási lehetőségek terén is tapasztalhatunk jócskán  fejlődést, ezt én is kihasználom. Magammal vihetem az ebook olvasómat az orvosi rendelőbe, a hivatali várakozáshoz, az autóban ücsörgéshez, míg a kölköt várom az edzés alatt. De még a telefonomban is van könyv a biztonság kedvéért, amit még egy csekk befizetés során is elő lehet kapni, ha kettőnél többen állnak sorba.  Egyféle olvasásról szoktam le, a kádban nem olvasok, mióta beleejtettem A kétéltű embert:), ne aggódjatok, egy ilyen című könyv természetesen átvészelte a merülést is. 

Az évszakok nálam nem játszanak különösebb szerepet, legfeljebb annyi, hogy a hosszú téli estéken szívesebben veszek a kezembe egy vaskos, elmélyülős könyvet. 

A legszívesebben a saját kis szobámban olvasok, leginkább este, amikor elcsitul a család, és a hétvégeken, amikor sikerül fél napokat is olvasással tölteni. 

Nagyon élveztem ezt a kihívást, remélem sikerült pár értelmes gondolatot közzétennem, és olvasásra buzdítanom akár csak néhány emberkét is. Én már tudom a titkot, megosztom veletek is: 

Az olvasás szexi!!!!!!

2011. augusztus 14., vasárnap

Borító Extra (2)

Ezen a héten azok a borítók kerülnek sorra, amiken párok szerepelnek. 

Az első és egyben a legnagyobb kedvenc a Perfect Chemistry sorozat, amelynek első két részét már értékeltem itt a blogban, a harmadikat most olvasom:)
Remélhetőleg a zuhanyzós jelenet benne lesz a könyvben, mert a másik két borító sem légből kapott ötlet.  Jó hír, hogy hamarosan megjelenik magyarul is az első rész, a Könyvmolyképző Kiadónál. 

Nagyon várom Erica Orloff:  Illuminated című könyvét, amely 2011. december 8-án fog megjelenni a Speak Kiadónál (USA).
Időutazós Rómeó és Júlia történet lesz, és hogy mennyire várják már az olvasók? A Goodreads-en több mint 1550-en jelölték be elolvasásra. 

A borítón a következő pár sor található:

"Their love was written in the stars"


Michelle Ray: Falling for Hamlet című könyve már megjelent, modern kori Hamlet történet Opheliával mixelve. 

A borítóban az tetszett meg, hogy végre egy erős lányt látok, aki oda tudja kenni a srácot a falra.

Itt is szerepel egy mottó a borítón:

"First comes Love, then comes Madness"


Josephine Angelini: Starcrossed  könyvborítója lenyűgöző. A könyv a bloggerekhez és az ebook olvasókhoz más borítóval került, egy fehér ruhás női alakkal, ez terjedt el a könyves oldalakon. Nem csúnya, de a  papír kiadás  varázslatos.  Mellesleg a könyv értékelése nagyon jó, 4,18  hamarosan el kéne olvasnom.

Mottó a borítón:

"Destiny brought then together. The Gods will keep them apart."


Julie Cross: Tempest  című könyvének a borítója már sugallja az időutazást, de nem csak ezért várom ezt a történetet. Az írónő  a fiú főszereplő, Jackson  szemszögéből írta, és ez egy valódi felüdülés a sok leányzó után.  
Sajnos még sokat kell várni, a könyv 2012. január elején jelenik meg, de talán sikerül hamarabb is elcsípni egy ARC változatot. 
Elég sok előolvasó értékelte a könyvet, jelenleg  4,61 a Goodreadsen, és több mint 2200-an jelezték, hogy el fogják olvasni. 




Ha nem  lenne a Perfect Chemistry sorozat, akkor bizony ez a borító vinné el a pálmát:  Christina Meredith:  Kiss Crush Collide

Idén december 27-én jelenik meg, még egyetlen értékelést sem írtak róla. A fülszöveg ígéretes, tiltott szerelem, jó lány-rossz fiú páros, középiskola, úgyhogy repesve várom.

(Szereznem kell egy ARC-t, ha addig élek is!)



Paul Griffin: Stay with me  című könyve 2011. szeptember 8-án jelenik meg, és annyit kell tudni az íróról, hogy egy előző könyvével a The Orange Houses-al jelentős sikereket ért el a young adult kategóriában. Mellesleg igen jól is néz ki a pasi:) 
A fülszöveg szerint egy mai, romantikus városi történet, ami egyszerre szívbemarkoló és felemelő.
A sok fantasy közé éppen beleillik egy ilyen regény, az előolvasók véleménye szerint egészen jó! (4,41)



Mai utolsó borító:  Sarah Mlynowski: Ten things we did (and probably shouldn't have)

A fülszöveg szerint kissé chick-lit kategória, de mindenképp szeretném elolvasni.
2 lány + 3 fiú + 1 ház - szülők = 10 dolog amit April és barátai megtettek ( és talán nem kellett volna )

Így kell egy jó borítóval meghozni a kedvet az olvasáshoz.

2011. augusztus 13., szombat

Suzanne Young: A Need So Beautiful

Balzer & Bray Kiadó 2011
272 oldal
Goodreads: 4
Besorolás: YA, fantasy, paranormal-romance


Az első benyomás a könyvről a borító iránt érzett rajongás volt,  még ide a blogomra is kitettem egy visszaszámlálót, annyira megtetszett.  

Charlotte  "Need"-nek nevezte el magában azt az érzést, ami gyerekkora óta időnként rátör. Ez egy erős késztetés, ami tolja őt előre, meg kell találnia azt a személyt, akinek szüksége van rá. Víziók segítik mit kell tennie, mit kell mondania, hogy a bajba jutott embereknek segítsen, akiknek ezáltal megváltozik az élete, rávezeti őket a helyes döntésre. Charlotte ilyenkor megkönnyebbül, és próbálja az életét folytatni. A gondok akkor kezdődnek, amikor a "Need" egyre gyakrabban jelentkezik, már nagyon nehezen tudja titkolni a családja és a barátai előtt, hogy rosszul van. Ugyanis ha megpróbálja figyelmen kívül hagyni a késztetést, vagy lassabban cselekszik, erős fájdalmat érez. A "Need" lecsap rá az iskolában, otthon, és még akkor is, ha épp a barátjával Harlinnal van együtt. De van ennél nagyobb gond is, Charlotte lassan rájön, hogy míg ő segít másoknak -és ez tényleg jó érzés neki is- ezzel egyidőben folyamatosan önmagából veszít el egy-egy darabot. A környezetében élők elfelejtenek apró Charlotte-tal kapcsolatos emlékeket, egyre többet. Eljön az az idő, amikor a mentális és fizikai változások arra kényszerítik, hogy segítséget kérjen régi orvosától Monroe-tól, aki azonban alaposan meglepi válaszaival a lányt.

Suzanne Young
Számomra ez a könyv kívül belül nagyon szép, a legjobbak között van az idei olvasásaim közül. Ez a hölgy tud írni, de rögtön ki kell emelni egy hibát, ami tulajdonképpen a fél pontos levonás alapja, a rengeteg egy-két szavas mondat. Több rosszat nem is tudok említeni, sőt rögtön  jöjjön egy dicséret, a fájdalommal kapcsolatos érzéseket hihetetlenül jól le tudja írni, szinte érezni lehet. 
A főszereplő vívódását tökéletesen átérezhetjük, tudomásul kell vennie, hogy az élete az emberek iránti elkötelezettségen alapszik. A karaktere sokat botladozik, talán többet is, mint egy átlagos lány, de végül is felnő a legnehezebb döntésekhez is.  A lány szerelme, Harlin, aki végig érzi, tudja, hogy Charlotte valamit eltitkol,  mélyen szereti a lányt, gondoskodó típus, ja és nagyon helyes is. Az írónő tökéletesen megformálta a szerelmi szálat, ami ennek a könyvnek a fő erőssége lett számomra. Szó sincs instant szerelemről, már sokkal korábban egymásba szerettek, a találkozásaikat, párbeszédeiket, érintéseiket nagyon lágyan, szépen fogalmazza meg az írónő. Kettejük kapcsolata abszolút hihető, több jelenetet is el tudtam volna viselni  Harlinnal. 
A támogató karakterek: Sarah a legjobb barátnő, Mercy a nevelőanyja, valamint Alex, Harlin bátyja, valamennyien jól megformált, szerethető karakterek. Monroe, aki Charlotte orvosa és jó barátja gyerekkora óta, végig kettős érzelmeket váltott ki belőlem, nem tudtam igazán megszeretni.
 
A könyv olvasása alatt bevallom, többször elsírtam magam. Egyszerűen annyira szívszaggató, de egyben szép és felemelő is, hogy nagyon várom a folytatást. Kategorikusan nem mondhatom, hogy angyal történet, mert szárnyak meg ilyesmik nem szerepelnek, de valami hasonló érzést hagy maga után, és vannak egyéb utalások is.  A trilógia következő része 2012 júliusában jelenik meg A Want So Wicked címmel.

A Need So Beautiful  első 50 oldalába beleolvashattok ITT


Borító:  Gyönyörű, szó szerint.
 
Kedvenc karakter: Charlotte, Harlin

Szárnyalás:   A vége igazán szíven ütött, jó értelemben.

Mélyrepülés: Sok a tőmondat.

Érzéki mérce: A szívem is beleolvadt, ahogy ezek csak egymásra néztek.

 Értékelés:

                                





2011. augusztus 11., csütörtök

Az olvasás 7 hete - 6. hét

Már az utolsó előtti héten járunk, a témák a következők:

Regény vagy novella? Egyértelműen a regény a nyerő. Volt novelláskötet is, amelyik tetszett, de sokkal inkább szeretek elmerülni egy regényben.

Múlt idő
Klasszikus kontra kortárs irodalom?

Korábban nagyon sok klasszikust olvastam, és szerintem kell is olvasni ezeket a könyveket. Gyakorlatilag az iskolai kötelezők elolvasása során  mindenki belekóstól a klasszikusokba, van aki utálja, van akinek megalapozza az igényét erre a műfajra. Ez nagyon széles kínálat, a választás könnyítésére ajánlanám a top 100 könyv szavazás eredményeit. Ennek utána néztem több országban is, és nagyon jó ötleteket szereztem a listákról.
Mostanában azonban 100% kortárs irodalomból olvasok.

Magyar kontra külföldi irodalom?

Saját olvasásaimat nézve, 80% külföldi, 20% magyar, de abszolút nyitott vagyok, szeretnék még több igazán jó kortárs magyar szerzőtől olvasni, feltéve ha írnak fantasy vagy romantikus, esetleg sci-fi témában, mert őszintén szólva a tömegével kiadott szingli könyvek, bulvár írók és a hétköznapi szenvedések nem érdekelnek.

Iskolai irodalomórák, miért olvasnak egyre kevesebbet a fiatalok, én mit adnék a kezükbe?

Nagyon támogatom a könyvtár órákat. Jó lenne ebből többet beiktatni már alsó tagozatban, tényleges könyvtár látogatásokkal, nem csak az iskolai, esetleg már unalmas könyvtárban. Lenne sok felolvasás, érdeklődést felkeltő művekből, a legizgalmasabbnál abbahagyva... Kedves, mosolygós könyvtáros nénikkel karöltve a tanárok izgalmasabbá tehetnék az órákat.  
A mai gyerekek egész másképp nőnek fel, mint a szüleik, a saját családomat nézve, míg én 30 évesen fizettem elő először az internetre, a gyerekeim már ebbe születtek bele. Az én gyerekkoromban napi 1 mese volt a tv-ben, manapság 4-5 csatorna ontja napi 24 órában a meséket. Tudomásul kell venni, hogy a világ megváltozott, a mai gyerekeknek nem ugyanazt jelenti egy könyv, mint a szülőknek. De úgy látom az én példámon, hogy sokban közre játszik a nevelés, ha látja a könyvet a szülők kezében, a gyerek is nagy eséllyel olvasó ember lesz.
 
Nekem nagyon tetszik a Harry Potter és a Twilight jelenség. Akár a magyar, akár a világ más részét nézem, a gyerekekre, fiatalokra nagyon ráfért már a könyvek megismerése. Mert ez csak a kezdet, ha  már elkapta őket az olvasás szeretete, mást is fognak olvasni. Sokan így ismerték meg Jane Austen, vagy a Bronte testvérek könyveit. Egyik hozza a másikat, és ez nagyon klassz.

2011. augusztus 7., vasárnap

Borító Extra (1)

 






Régóta vágyom egy jó sellős regényre. 




Mindig is a kedvenc fantasy alakjaim voltak az angyalok mellett, filmekben, képeskönyvekben gyönyörű lány felsőtesttel és uszonnyal a lábak helyén. 

Később tudatosult, hogy vannak fiú sellők is, lásd Ariel mesefilmek. 




 
Magyarul eddig kevés könyv jelent meg ebben a témában, és azzal sem voltam megelégedve.



 












 Lehet gyönyörködni ezekben a szépséges, jellemzően kék árnyalatú borítókban!!!

Rendszeres olvasók