KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2011. október 29., szombat

A postás csenget (15)

Az én drága futárom annyira jó hozzám, hogy szombaton is megkeres, szó szerint, mert a munkahelyen nem talált, nem véletlenül ugyebár... Így hát hazahozta nekem a kis csomagomat, még szerencse, hogy öt percre lakom:)

Nagyon várt könyvekből áll a küldemény, ráadásként egy elő-karácsonyi meglepetéssel, amit csak erős idegzetűeknek ajánlok megtekintésre!



Első a Vampire Knight 2. Hino Matsuri mangája, az első rész nagyon tetszett, vártam a folytatást. 

Második, Caris Roane: A másik Föld  a JLX Kiadónál jelent meg.  Eredeti címe: Ascension (Mennybemenetel)  ez már valamit előrevetít, ahogy a borító is rendkívül figyelemreméltó. A papír vékony fajta, nem is gondolná az ember,  hogy 488 oldalas. Goodreads: 3,86
A Goodreads-en 3,70 az értékelése.

Negyedik a sorban a várva várt könyv:  Ally Condie:  Matched - Egymáshoz rendelve  a Cicero Kiadó gondozásában. Nagyon örülök sok molyos társammal együtt, hogy a kiadó megtartotta az eredeti borítót, ami valami gyönyörű.  A népszerűség erre a könyvre is jellemző: 
Goodreads: 3,81

Végül a saját meglepim:

Borító Extra (7)

Irigylésre méltó Robin Wasserman marketingese és grafikusa.  

A 2008-2010 között kiadott Skinned trilógia erős közepes, 3,5 és 4 közötti értékelésű a Goodreads-en. A borítók szintén közepesre sikerültek, ITT megnézhető. 
Vajon  a kiadó (Simon Pulse) nem volt megelégedve az eladott példányszámmal? Biztosan nem, hiszen 2011. október 25-én megjelentették újra a trilógiát.

Az eredmény mindenesetre szédületesen fantasztikus lett!!!
 Cold Awakening trilogy 


A könyvek az új borítókon kívül új címet is kaptak, az eredeti Skinned, Crashed, Wired  helyett.
Ugyan kinek nem kelti fel az érdeklődését???

Sarah Dessen: Tökéletes

Könyvmolyképző Kiadó 2008
383 oldal
Eredeti kiadás: The Truth About Forever (2004)
Goodreads: 4,25 (több mint 29ezer olvasás)
Besorolás: YA, realista

A könyvlelőhelyeken az ifjúsági könyvek között találjuk Sarah Dessen könyveit, ami nekem a kedvenc műfajom, mégsem "találkoztunk" eddig, pedig régóta szemezek például a Tökéletes regénnyel. Most sikerült megszereznem, és már bánom, hogy eddig vártam, mert nagyon tetszik, az írónő egy új rajongót szerzett.

Macy Queen a regény hősnője, másfél évvel ezelőtt veszítette el az édesapját, aki a reggeli közös futóedzésükön lett rosszul, és a lánya szemei előtt halt meg. Macy képtelen feldolgozni a tragédiát, magába zárja a bánatát, és megpróbál tökéletesen megfelelni a környezete elvárásainak. Kitűnően tanul az iskolában, egy csomó pluszmunkát végez, segít az otthoni munkában, gőzerővel készül az érettségire. Nem utolsósorban meg kell felelnie Jasonnek, aki a tökéletes fiút testesíti meg Macy szerint. Jason okos, segítőkész, törekvő, helyes, akinek az egész élete megtervezett, pontosan beosztott. Minden szempontból ideális partner Macy számára, bár a romantika majdhogynem teljesen hiányzik a kapcsolatból,  a lány ezen pillanatnyilag túlteszi magát.
Jason a nyári szünetből nyolc hetet egy "agytáborban" készül eltölteni, egyedül  hagyva Macy-t. Unalmas, szigorúan beosztott nyár vár a lányra, a tanuláson kívül Jason  könyvtárban vállalt munkáját is átveszi, önként és dalolva. Ezek után hidegzuhanyként éri Jason emailje, amiben a kapcsolatuk szüneteltetését kéri, csak mert az előző levelében Macy merészelt leírni olyan szavakat mint a hiányzol és szeretlek. 
A világhoz való viszonyában változást hoz megismerkedése a Wish partiszervizesekkel, akik első látásra  kaotikusak, de végül minden felmerülő problémát elsimítanak és többé kevésbé sikeresen zárják a rendezvényeket. Delia,  nagy pocakkal is maximálisan beleveti magát a feladatokba, felkéri Macy-t, ha van kedve és ideje, besegíthetne nekik a munkában. 
Végre új barátokat szerez, és ahogy közelebb kerül Kristy, Monica, Bert, Wes és Delila által alkotott családhoz, egyre jobban megnyílik, egyre többet árul el magáról, és a lelkét nyomó fájdalom is lassan feldolgozhatóbbnak tűnik.
Macy édesanyja nem nézi jó szemmel lánya változását, sem a West, aki egyre több időt tölt Macy-vel, különleges igazmondó játékukkal felfedezik, mennyi közös van bennük.  Delila megszüli kislányát, persze az egész csapat jelen van a kórházban, és Macy-ben végre átszakadnak a gátak, ebben az érzelmi kavalkádban végre tud sírni. Csakhogy ezzel egy időben már otthon kéne lennie, anyja partiján, és a késés miatt eltiltást kap,  nem találkozhat többé a társasággal. Macy kezében a döntés, visszaváltozik anyuci engedelmes kislányává, vagy Wes szerelmét választja?

Nagyon-nagyon tetszett ez a történet, amiben  Sarah gyönyörűen bemutatja, a szeretteik elvesztésének feldolgozása mennyire különböző módon megy végbe a szereplőkben.
Macy magába zárja a fájdalmát, az anyja a munkába menekül, és a legfontosabb, hogy kifelé ne mutasson érzelmeket. Egyedül Caroline, Macy nővére az, aki ki tudta sírni a bánatát. Wes, aki az anyukáját veszítette el, a művészetben tud kibontakozni, fura, egyedi szobrokat készít többnyire fémhulladékokból.
Élveztem, hogy minden karakternek megvan a maga kis története, élő, valóságos problémákkal, amiket mindannyiunknak át kell élnie előbb utóbb. Még Macy apja is valódi szereplővé válik, a visszaemlékezések kapcsán tökéletes kép alakul ki róla, igazi apafigura.
Az írásmód remek, a párbeszédek például Wes és Macy között örök kedvenc lett, amikor elkezdik az igazmondós játékot az országúton, de sorolhatnám még a kedvenc jeleneteket: Macy kiugrása a pult mögül, vagy bármelyik jelenet, amiben  Kristy szerepel.
A szerelmi szál lassan fejlődik, igazi első szerelem érzés, élvezet volt olvasni, ahogy napról napra közelebb kerülnek egymáshoz, a barátságuk átalakul szerelemmé. Wes egy vagány pasi, amúgy is a rossz fiúk a kedvenceim, a javítós előéletével és a művész hajlamával mindent visz. És a csajokhoz való viszonya, végig mosolyogtam az ehhez  kapcsolódó jeleneteket. Ja igen, mert a szomorkodás mellett a humor is jelen van, nem lehet nevetés nélkül megúszni Bert csetlés-botlásait.
Két dolog van, amiért egy fél pontot levonok; az egyik Macy anyja, akinek a viselkedése hihetetlen volt számomra. Mint anya, maximálisan tiltakoztak az érzéseim, valami nagyobb összeomlást vártam a részéről és bocsánatkérést, vagy valami..
Másik furcsaság volt Jason karaktere, akit azért ennyire nem írtam volna "fából készültnek". Egy 17 éves fiú azért valamilyen pirinyó formában azért máshogy reagált volna Macy próbálkozásaira.
Mindent összegezve, Sarah többi könyvét is hamarosan sorra veszem, és ennél többet nem is érdemes áradozni, egyszerűen kiválóan szórakoztatott, elgondolkodtatott és hatott rám.
A következő az Egy felejthetetlen év lesz, amiből film is készült Szerelmi leckék hitetleneknek címmel, és nagy kedvencem, TRENT FORD a főszereplője Mandy Moore oldalán. Tulajdonképpen Wesre is ráillik, nem?

Borító: Eredeti, tökéletes.
 
Kedvenc karakter: Wes, Macy, az egész Wish partiszervíz

Szárnyalás:  Igazmondó játék, Wes angyalos szobrai 

Mélyrepülés: Legszívesebben pofán vertem volna Macy anyját.  

Érzéki mérce: A romantika nagyon aranyos, első szerelem jellegű.

 Értékelés:
                                



2011. október 22., szombat

KÖNYVBEMUTATÓ

2011. október 22. 15 óra

Budapest, A38 hajó

Részt vevő írónők és könyveik:


Spirit Bliss: Kígyók sziszegése
Benina: A Boszorka démona  Bíborhajú 2.
Szurovecz Kitti: Fényemberek  1. A fény hagyatéka

A Könyvmolyképző Kiadó rendezésében ma délután az A38 hajón végre a kezembe vehettem ezeket a várva várt könyveket. 
A kiadónak nem lehet panasza az olvasókra, tömegesen jelentünk meg,  legközelebb valamelyik sportcsarnokba fogunk csak beférni:) 
Klausmann Viktor vezette az interjúkat az írónőkkel, aztán mindegyik könyvből  Gáspár Kata színésznő olvasott fel egy-egy részletet. (tényleg olyan volt külsőre, mint Jane a Fényemberekből)

Ezután kezdődött a dedikálás, de olyan hosszú sor alakult ki, hogy egy órácskát inkább beszélgetéssel töltöttem, nagyon örülök, hogy személyesen megismertem Nyíri Esztert, Jurman Henriettát, Perlaki Gabit!


Szurovecz Kitti nagyon meglepett, a fülembe súgott valamit, legyen ez a mi titkunk, de rendkívül jólesett:) A Fényemberekből csak az első néhány fejezetet olvastam a neten, az is hónapokkal ezelőtt volt, úgyhogy tulajdonképp új lesz a történet, máris kezdem:) Angyalok, tudjátok, a kedvenc témám.

Spirit Bliss, alias Adri, profi az aláírással, a napocska nagyon ott van:)
Kaptunk gyönyörű könyvjelzőket is:)  Kell is a könyvhöz, a méreteivel elvitte a pálmát, 680 oldalas!!! (rájöttem a borító értelmére is)

Az Árnyékvilág után nagyon kíváncsi vagyok erre a könyvre, ami egy egészen független az előzőtől, tehát azok is bátran választhatják, akik nem olvasták még az írónő első könyvét.


Benina,  hálás vagyok az előolvasás lehetőségéért, igazán izgalmas volt olvasni a könyvet, mindenképp újraolvasom a véglegesített formát is!!  Imádom a borítót, visszaadja a könyv hangulatát, egy kicsit lázadó, kicsit misztikus, gyönyörű.

Kár, hogy olyan soká jön a következő rész, de  a könyvhétre minden bizonnyal megjelenik Benina újabb könyve  a Megsebzett Szabadság.



Következő könyvbemutató:  2011. november 19-én lesz, ahol két nagyon tehetséges fiatal hölgyre, Jurman Henriettára és Nyíri Eszterre vagyok kíváncsi.  Az Aposztróf-Corvin Irodalmi pályázatán Aby két novellája is nyerő lett: az Önzetlenül és az Összetörve, Stiga pedig a Vágta cíművel került be a megjelenő antológiába. Aby blogjába ITT  belenézhettek, Stiga blogja ITT található :)

Az Olvasók Viadala 2.téma

Az Olvasók Viadala 2. téma: Suzanne Collins interjú rögtönzése, valamint kivel találkoznál szívesen a sorozat karakterei közül?

Kelly: Mi adta az ötletet a THG trilógiához, ahol 24 kiválasztott versenyez életre-halálra a túlélésért egyenes adásban?
S.C.: Gyerekkorom óta imádom a görög és a római mitológiát. Thézeusz és Minotaurusz mítosza különösen megragadott, az a történet, ahol Athén rendszeresen küldött fiatalokat Minotaurusz labirintusába. A gyerekek feláldozása addig nem ér véget, míg Thézeusz (Katniss) önként harcba száll és leszámol a félig bika, félig ember szörnyeteggel. Az  én variációmban a labirintus ugyan kimaradt, helyette egy római kori gladiátorszerű küzdelmet ötvöztem a jövő technikájával, amit egy valóságshow közvetít.
Kelly: A karakterek kinyírása mennyire visel meg?
S.C.: Az elejétől tudjuk, hogy csak egy maradhat. Mégis nagyon nehéz megölni a karaktereket, hiszen sok szimpatikussá válik az események során, és mind rendkívül fiatal a halálhoz. 
Kelly: Volt személyes tapasztalatod a  könyvekben szereplő háborús állapotokról?
S.C.: Amikor gyerek voltam, apám a vietnami háborúban harcolt egy évig. Anyám próbált távol tartani az eseményektől minket, gyerekeket, de időnként elkaptunk egy-egy mondatot a tv híradókból. A háború szó félelmetes a számomra.
Kelly: A filmváltozat lázba hozta a rajongókat. A forgatókönyv születésénél mire kellett figyelni?
S.C.: Be kell sűríteni a történetet egy kétórás filmbe, ráadásul az 1/1 jelen idejű narrációt át kell alakítani egy minden igénynek megfelelő drámai élménnyé. Nem mellékesen az egésznek bele kell férnie a P-13 minősítésbe, nem egyszerű!
Kelly: Milyen visszajelzést kapsz az olvasóktól?
S.C.: Nagyon örülök, hogy több "réteg" is kedvel, akik szeretik a disztópiás világot, mások az akciót és kalandot, megint mások a romantikát. Ez nekem nagyon izgalmas és inspiráló.

Kivel találkoznék szívesen a karakterek közül?

Cinna az egyik legszimpatikusabb támogató karaktere Katnissnak. Az ötletes ruhák nagyban hozzájárulnak, hogy a nézők és a támogató gazdagok Katniss mellett szimpatizáljanak, ez később hatalmas előnyökkel jár.
Cinna nagyon bízik Katniss sikerében, és meg van győződve arról, hogy visszatér.
Vele találkoznék szívesen, azt sem bánnám, ha a filmbeli Cinna, Lenny Kravitz lenne az a Cinna élőben:)

2011. október 18., kedd

YALSA TOP TEN 2011

Több mint 9000 amerikai fiatal olvasó szavazott a 2011-es év legjobb YA könyveire, íme a győztes lista, amely egyáltalán nem meglepő:

1. Clockwork Angel by Cassandra Clare
2. Mockingjay by Suzanne Collins
3. Crescendo by Becca Fitzpatrick
4. I Am Number Four by Pittacus Lore
5. The Iron King by Julie Kagawa
6. Matched by Ally Condie
7. Angel: A Maximum Ride Novel by James Patterson
8. Paranormalcy by Kiersten White
9. Before I Fall by Lauren Oliver
10. Nightshade by Andrea Cremer
















A szavazásról többet is megtudhatsz itt:   YALSA 

2011. október 14., péntek

Danielle Trussoni: Angelology - Az átok

Kelly Kiadó 2011.
448 oldal
Goodreads: 3,40
Besorolás:  fantasy, angyalok

Az angyalok közöttünk járnak... Itt élnek az emberek között, a történelem kezdete óta, egészen a bibliai időktől. Tedd a szívedre a kezed, ugye téged is vonzanak ezek a gyönyörű, tökéletes, légies teremtmények?  Az Angelology egy remekül kidolgozott történet, amely nem véletlenül került  a 2010-es év 100 "leg" könyve közé.(New York Times : 100 Notable Books of 2010)

Evangeline fiatal apáca az Örökimádó Nővérek zárdájában, ahova szülei halála után került, apja kérésére. Tulajdonképpen elégedett a sorsával, az élete megszokott napi rutin szerint zajlik, amíg egy nap kérelem érkezik egy bizonyos Mr. Verlaine-től, egy levelezés utáni kutatással kapcsolatban.   Elutasító választ kellene adnia, hiszen idegenek nem tekinthetnek be a zárda könyvtárának anyagába, de a kíváncsisága nem hagyja nyugodni, megkeresi a kért leveleket. Abigail Rockefeller és Innocenta anya közötti  1943-as levélváltás előkerülése olyan események sorát indítja el, ami alapjaiban megrengeti Evangeline életét.
Megismeri az Angelológiai Társaságot, aminek tagjai sok-sok nemzedéken keresztül  titkos háborút vívnak a nefilimek ellen. 
"Abban az időben, amikor az istenfiak bementek az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szültek nekik - sőt még azután is -, óriások éltek a földön. Ők azok a vitézkedők, akik ősidőktől fogva hírnevesek voltak." (Teremtés könyve 6:4)
A nefilimek, az angyal-ember kapcsolatok leszármazottai beférkőztek az emberek közé, a legsötétebb időszakokat idézik elő a történelemben, pl: inkvizíció, gazdasági válságok, nácizmus. Beházasodnak a királyi családokba, ott vannak a politikában, céljuk a hatalom megszerzése. Mivel a vérvonal egyre hígul, már nem annyira ellenállók, kétségbeesve keresik a gyógymódot a betegségeikre. 
Verlaine egy kissé bohém művészettörténész, feladata megkaparintani ezt a bizonyos levelezést, mégpedig Percival Grigori megbízásából, aki egy nefilim. Nem éppen az általunk elképzelt angyalok megtestesítője, amellett, hogy arrogáns, kegyetlen, nincs jó bőrben sem, ő is áldozata egyfajta sorvadásos betegségnek, mely során majdnem teljesen elvesztette a szárnyait. Azt a bizonyos lantot keresi ő is, amit Orpheus adott a bukott angyaloknak, amikor bebörtönözték őket engedetlenségükért. Gyógyulást vár a lant muzsikájától, a Társaság viszont a lant elpusztítását szeretné elérni, ezzel végső csapást mérhetnének a nefilimekre.
     
A könyv négy részre tagolódik, miután megismertük  a szereplőket az első részben, visszaugrunk a múltba, Evangeline  nagymamája és annak barátnője, Celeste sorsát is megismerhetjük, akik Párizsban tanultak angelológiát a háború előtt. A harmadik rész ismét a jelenbe, 1999 karácsonyára hoz vissza New Yorkba, végül az utolsó rész tartalmazza a megoldásokat, és tesz egy hatalmas kérdőjelet a történet végére.
Az írónő stílusa remek, gyönyörű leírásokkal, olyan tárgyi tudással, ami előtt kalapot kell emelni. A téma a bibliai történeteken alapul, meglehetősen sok a vallással kapcsolatos utalás, kifejezés. Megrögzött ateistaként sem volt ez zavaró, inkább csodálatos. Egészen  bevonzott a könyv, ugyanis az írónő mesterien keveri a bibliai, mitológiai, bukott angyalos szálakat az izgalmas, mai  ereklyevadászattal. A Rodope hegységben végrehajtott expedíció volt a kedvenc részem, ez az a jelenet, amit nem felejt majd el az olvasó.
Amiért egy fél pontot levonok, az a nefilimek ábrázolása. Kétségtelen, hogy külsőre gyönyörűek, és valahogy az emberben a szépség és a jóság kapcsolódó tulajdonságok, a nefilimek esetében ez nem így van. Nincs is ezzel gond, de nem találtam eléggé kifejtettnek, hogy vajon minden nefilim kategorikusan rossz? A nefilimek fajtáit sem találtam kielégítőnek, ahogy csupán  harcosok, szolgák vagy  gazdagok lehetnek? 
A szereplők száma magas a könyvben, én nem találtam köztük különösebb hibát. Verlaine volt egy kicsit bénább a kelleténél, de a többi karakter határozottan fejlődött a történet alatt. Külön jó pont, hogy a Társaság tagjai szinte mindannyian tudósok voltak valamilyen területen. Sok ember nem érti meg őket, hogyan tudják az egész életüket olvasással, kutatással tölteni,  nekem viszont  ez maximálisan szimpatikus.
Aki a borító alapján valami szexi angyal-ember romantikára utazik, az csalódni fog, mert itt nem találja meg. A vonzalom kialakul Evangeline és Verlaine között, de nem kerül sor a további kibontakozásra ebben a részben. Igen, a történet függővéggel zárul, Angelopolis címmel 2012-ben jelenik meg a folytatás, amit nagyon szeretnék elolvasni. Szívből tudom ajánlani a könyvet mindenkinek, nem csak a ya korosztálynak.


Borító: Szeretem a kiadót, mert az eredetivel adta ki, itt jobbra még néhány másik borító.
 
Kedvenc karakter: Gabrielle, Grigori (Természetesen a filmjogok eladva - nagyon kíváncsi vagyok ki fogja játszani ezt a kegyetlen, de lenyűgöző nefilimet.)

Szárnyalás:  Ördögtorok 

Mélyrepülés:Nefilimek mellbimbó nélkül! Jaj!

Érzéki mérce: A romantika szinte elhanyagolható.

 Értékelés:

               
               




2011. október 7., péntek

Jon Courtenay Grimwood: Pusztító Angyal

Jaffa Kiadó 2011.
388. oldal
Goodreads:3,16
Besorolás: dark-fantasy, vámpír

Velence, 1407.
A város urai korlátlan hatalmat élveznek a tengereken, és ők szabják a törvényeket. Az ott élők sosem érezhetik magukat biztonságban: démonok és holt lelkek árnyai kószálnak az utcákon, és a hírhedt őrjárat tartja rettegésben a városlakókat. Ám a sikátorokban leselkedő veszélyek közül talán a herceg bérgyilkosainak, az Assassini tagjainak van a legfélelmetesebb híre: vértől piros kanálisok jelzik útjukat, ahol csak felbukkannak…
Velence főhercege, a gyengeelméjű Marco csak névleg uralkodik: valójában nagybátyja és nagynénje osztoznak a hatalmon, és mozgatják saját érdekük szerint a politika szövevényes szálait. Mégis kénytelenek egyesíteni erőiket, amikor a herceg fiatal unokahúgát, Giuliettát idegen kalózok rabolják el otthonából. És a szöktetés hamarosan jó okot ad a háborúra is…
Eközben Atilo, a herceg bérgyilkosainak mór vezére egy különös fiúra bukkan Velence ódon házai között: ezüstös haja, borostyán pettyezte szeme és angyal arca megbabonázza, s elhatározza: megszerzi magának a vérrel táplálkozó, titokzatos lényt, hogy tanítványává fogadja, és átadja neki mestersége minden csínját-bínját. Velence sorsát hamarosan gyilkos nagyhatalmi játszmák keresztezik, és mind többen kívánják a város pusztulását. Azoknak, akik képesek megzabolázni a legsötétebb erőket, most nem csupán kíméletlennek kell lenniük, de a szerencsére is nagy szükségük lesz…

Amit a fülszöveghez mindenképp hozzátennék:  a könyv eredeti címe: The Fallen Blade, ami közelebb áll a történethez, mint az angyal, akkor is, ha pusztító. Főszereplőnk, Tycho ugyanis csak az arcát tekintve angyali, az első oldaltól egészen a könyv végéig küzd az identitásával. Lassan, lépésről lépésre bizonyosodik meg arról, ami az olvasó számára már nyilvánvaló a kezdetektől, ez a fiú vámpír, illetve azzá válik. Egy hajó titkos börtönében találnak rá, megkínozva, meggyötörve, ezüst bilincsekkel, de a külseje így is mindenkit meglep, a haja ezüstös, az arca angyali, a teste márvány. Utolsó emlékképe száz évvel ezelőttről származik, fogalma sincs, hogyan került Velencébe. Hiába akarják elpusztítani, a csatornából kihúzzák, megmenekül. Nem ő az egyetlen teremtmény ebben a kitalált-alternatív  Velencében, alkimisták, boszorkányok segítik a hatalmon lévőket, akik Marco Polo leszármazottai, jelenleg dédunokája, a kissé debil IV. Marco ül a trónon. Özvegy anyja és annak testvére uralkodnak valójában, és folyamatosan rettegnek az ellenség bérgyilkosaitól, mert ebben a korban általános eszköz a problémák megoldására a gyilkosság. Kénytelenek assassinokat kiképezni, akik az egyetlen bevált eszközük a biztonság fenntartására. Az assassinok vezetője, Atilo, már idősödik, és Tychoban látja a lehetséges utódját, csodálja gyorsaságát, természetfeletti reflexeit, tehát elfogja és profi gyilkológéppé képezi ki.
A szerző leírása erről a középkori Velencéről számomra sokkoló volt. A történet mellett igazi élmény volt olvasni a városról, a csatornákról, az épületekről. A mérhetetlen bűz, szenny, koszos utcák leírása élethű, ahogy némely szereplő kegyetlen brutalitása is minden fejezetben jelen van, talán egy kicsit túlzott mértékben is. Érdekes volt például, hogy az írónál az "összepisilte" vagy "összeszarta magát" kifejezés nem szófordulat, hanem cselekményelem. A nők elleni erőszak, a gyilkolás akár csak a származás miatt is, teljesen hétköznapi, ahogy a lebegő holttestek látványa a csatorna vizében.  Nőnek lenni gazdagon sem volt főnyeremény, a házasságok kizárólag politikai alapon köttettek. 
A romantikus szál Tycho és Giulieta között bontakozik ki, végigkísérve a történetet. Tycho részéről szerelem ez első látásra és szaglásra, a lány emlékétől képtelen szabadulni. Vonzalmuk hiába kölcsönös,  beteljesíteni lehetetlen.

A borító tulajdonképpen megtévesztő, ugyanis Tycho soha sem ilyen tiszta, sőt, gyakran alig van rajta ruha. Semmiképpen nem egy urban-fantasy vagy ya regény, ez kőkeményen brutális bérgyilkos sztori.

A történet hiába eredeti, ötletes és nagyon jól induló, mégsem éri el az öt pontot, sajnos az írásmóddal vannak gondjaim. Sok a hirtelen váltás, ami miatt időnként nehéz követni, hol is vagyunk éppen. A mondatszerkezetek néhol annyira furák voltak, hogy újra kellett olvasnom a sorokat, keresve az értelmet, ettől kicsit frusztráltnak éreztem magam.  A karakterek száma is nagyon magas, ezért sok a cselekményszál, sok a történelmi magyarázat. Egyik karakter sem lett annyira szimpatikus, hogy azonosulni tudjak vele, kissé egysíkú mindenki, egyedül Tycho az, aki változik. Amit a cselekményből nagyon hiányoltam, az a bérgyilkosok kiképzése volt, ezt valahogy átugrotta a szerző és már rögtön a próbatétel következett.
Mivel trilógiáról van szó, mindenképp megadom az esélyt a következő résznek, meglátjuk mennyit fejlődik JCG. Nem mellékesen nagyon izgat a boszorkány karaktere, akinek reményeim szerint nagy szerepe lesz a következő részben.

Borító: A kiadó az eredeti borítóval adta ki a könyvet, figyelemfelkeltő, nagyon szép.
 
Kedvenc karakter:Tycho, A'rial

Szárnyalás: A  középkori Velencével nem tudtam betelni.

Mélyrepülés: A gerinc kirántása. 

Érzéki mérce:  Nagyon soványka a romantikus szál, de itt nem is vártam többet.

Értékelés:

2011. október 6., csütörtök

A postás csenget (14)

Októberi első adag könyv:

Nick M. Leslie: A fehér kristály legendája, 2004-es Accordia kiadás, antikváriumból sikerült megszereznem. A történet ír fiatalokról szól, akik kutatásaik során megtalálják a kelta legendákban szereplő tündérkaput. Azt hiszem ezt imádni fogom:)

Danielle Trussoni: Angelology Az átok, régóta várom a magyar kiadást, végre megjelent a Kelly kiadónál. Erről a könyvről sokat lehetett olvasni a külföldi blogokon, nagyon megoszlanak a vélemények, a Goodreads-en 3,21 az értékelése jelenleg. Meglátjuk nálam mire mennek a bukott angyalok.

Jon Courtenay Grimwood: Pusztító angyal - a Jaffa Kiadónál jelent meg,  kedvezményes áron, ingyenes postázással szállították pár napja, és már 90%-ban be is daráltam. A középkori Velencében játszódik, számomra nagyon érdekes ez a bérgyilkos világ, tetszik a könyv. 


Következő könyves esemény:

A három muskétás könyvbemutatója: 2011. október 22-én du. 3-kor az A38 hajón. Benina, Spirit Bliss és Szurovecz Kitti új könyveit fogom megszerezni, gyertek el Ti is:)))

2011. október 2., vasárnap

Borító Extra (6)

Ezen a héten a kedvenc disztópiás borítóim kerülnek a postba. A tartalom most sem döntő, egyszerűen a borítók tetszenek, valamit visszaadnak a témára vonatkozóan.  (A Goodreads értékelést mindig tájékoztatásul adom meg!)


Jeyn Roberts:  Dark Inside

Megjelenés: 2011.11.01.
Goodreads: 4,20 (előolvasások alapján)



Nagyon szeretem, ha egy disztópiás borítón ott szerepel a romokban heverő város, ami utal a katasztrófa-világvége utáni helyzetre. Ez a kedvencem, itt jobbra, még meg sem jelent, ráadásul ebook borító, de nekem tökéletes.

Kristen Simmons: Article 5

Megjelenik: 2012.02.14.




Mike Mullin:  Ashfall

Megjelenik: 2011.10.11.


Hálás téma a Yellowstone Nemzeti Parkban kitörő szupervulkán, ami aztán térdig érő hamuval lep be mindent. Magyar kiadó kerestetik:)))




Anna Carey:  Eve

Megjelent: 2011.10.04.

Goodreads: 3,70

2032-be visz a könyv, a főszereplő érettségiző lány, aki hirtelen menekülőre veszi a figurát, egy olyan világban, ahol eddig el volt különítve a másik nemtől. Most azonban egy fiú segítségére szorul, aki lassan elnyeri a bizalmát...




Caragh M. O'Brien: Birthmarked

Megjelent: 2010.03.30.
Goodreads: 4,03

300 év múlva a jövőben játszódik a sztori, egy olyan világban, ahol az embereknek az Enclave-t kell szolgálniuk. Minden hónapban az első három újszülött egy jobb élet reményében az Enclave-hoz kerül. Gaia a 16 éves lány a bábaságot tanulja anyjától, és egészen addig eszébe sem jut megkérdőjelezni ezt a rendszert, míg a szüleit le nem tartóztatják.


A végére egy kakukktojás (részben), mert ugyan ráhúzhatom a diszópiát, de igazából a földet elhagyó űrhajón játszódik, ahol 300  évre hibernált emberek utaznak egy új bolygó felé. Csakhogy Amy idő előtt ébred, valaki meg akarta ölni, ki kell derítenie az okokat, mielőtt másoknak is baja esne.

Beth Revis:  Across he Universe

Megjelent: 2011.01.11.
Goodreads: 3,86

Folyt.köv.

Rendszeres olvasók