Oldalak

2012. február 26., vasárnap

Jill Hathaway: Slide - Mások szemével

Egmont Dark 2012
239 oldal
Fordította: Barta Tamás
Goodreads: 3,97
Besorolás: YA, paranormális

Kivételes esemény a mai magyar ifjúsági könyvkiadás területén, hogy a világon elsőként magyarul jelent meg ez a könyv, megelőzve pár nappal az angol megjelenést, és egy hónappal az amerikait.  Sok ilyet szeretnénk még!

Vivi 16 éves középiskolás, aki édesanyja halála óta különleges képességgel rendelkezik, egyre gyakrabban belecsusszan mások testébe. Ilyenkor, mint egy ablak mögül figyeli belülről az eseményeket, beleszólni, irányítani nem tud. Ez akkor történik meg vele, ha hozzáér az illető egy személyes tárgyához, vagy egy olyan dologhoz, ami a másikból erős érzelmet váltott ki. Az átcsúszás ideje alatt öntudatlan, elájul.  A környezete narkolepsziásnak hiszi, az iskolában, otthon hozzászoktak már az ájulásaihoz. Apjának hiába mondta el, mi történik vele, nem hitt neki, pszichológushoz vitte a lányát. Vivi jobbnak látja titokban tartani az egészet, még Rollins, a legjobb barátja sem sejt semmit. 
Az igazi probléma akkor kezdődik, amikor nem egy hétköznapi átcsúszást él át, mint mondjuk amikor az egyik  tanárába csusszant, aki épp titokban piál, hanem a húga barátnőjének a szobájába. Az ismeretlen személy véres kést szorongat, a lány az ágyon  felvágott erekkel fekszik. A rendőrség öngyilkosságként kezeli az ügyet, egyedül Vivi tudja, valaki felelős a történtekért. Az események még rosszabbul folytatódnak, újabb halálesettel, és Vivi rádöbben, hogy a következő áldozat valószínűleg a 14 éves húga lesz. 

A slide - átsiklás nagyszerű ötlet, nekem újdonság volt, mint paranormális elem. Szívesen olvastam volna róla bővebben a könyvben, mert igazából egy utaláson kívül, miszerint ezt a képességet az édesanyjától örökölte Vivi, semmi más magyarázatot nem kapunk.  Felvetődött a kérdés bennem, a 2 évvel fiatalabb testvére miért nem rendelkezik ezzel a átok/ajándékkal? 
Az írónő nem elégedett meg ezzel a vonallal, a gyilkosságok, a nyomozás, az átsiklás mellett komoly pszichológiai, társadalmi témákkal is foglalkozik, ami így egy könyvben nagyon sok. Adva van Vivi, a főszereplő családja, ahol az édesanya 5 éve meghalt, apuka orvos, rengeteget dolgozik, a két lány gyakorlatilag egyedül nő fel. Az anya hiánya, a halál feldolgozása mellett meg kell küzdeniük egy munkamániás apával is, aki végül be is ismeri, hogy nem bírja kezelni a helyzetet, gyakorlatilag menekül otthonról.  Vivi rózsaszínre festi a haját, anyja cd-it hallgatja, a csillagászat is anyja kedvtelése volt, most az övé is. Az iskolai élet is számos problémát vonultat fel, a dagadt lány csúfolása, még akkor is, mikor már 45 kilóra fogy, tinédzserkori terhesség, füvezés, piálás, öngyilkosság, erőszakoskodás. A szerző próbál reális képet adni ezekről a helyzetekről de ez nagyon nem illik össze a paranormális szállal.
Az írás E/1 jelen időben zajlik, az átcsusszanások alatt is, ezzel nincs probléma, szerettem ezeket a részeket, érdekes, újszerű volt. A karakterek közül Vivi emelkedik ki,  ő egy erős lány,  és tetszett, ahogy a nyomozás érdekében megpróbálja befolyásolni az átsiklásokat. A végére a személyisége is sokat javul, főleg miután meggyőződik róla, kiben bízhat igazán. A levélkéje aranyos volt, kár, hogy nem láthattuk a közvetlen reakciót.  Rollins a legjobb barátként van feltüntetve, nekem ez nagyon sántított. Talán, ha az elején kapunk egy olyan jelenetet tőlük, ami ezt alátámasztja, hihetőbb lenne, így csak az jön le, hogy ha baj van, nem keresik egymást, és a legfőbb titkaik is tabuk. Így aztán, amikor eltávolodnak, nem éreztem ezt olyan mélyrehatóan fájdalmasnak. 
Klisék. Én szeretem a kliséket, de ami nem hiányzott volna ebből a történetből, az Zane és Vivi instant azonnali vonzódása az első napon.  Zane a bombapasi... Szerelmi háromszög szinte már alapkövetelmény, de itt semmi harc nem volt, Rollins egyszerűen félreállt. Pom-pom lányok, furkálások, árulások persze szintén megvannak a történetben.  A nyomozás során sorba jönnek a csavarok, újabb titkok derülnek ki, de a vége nem az, amire az olvasó számít. Spoiler lenne többet mondani.

Meg kell említenem, hogy egyáltalán nem tetszett a könyvben a rengeteg drog, pia, és szexuális utalás. Ezek a szereplők még igen fiatalok ahhoz, hogy rumot igyanak üdítővel vagy tisztán. (nem a karib tengeren vagyunk, ha már Johnny Depp említve van a könyvben) 
Mivel az eredeti angol szöveg még nincs meg, nem tudom összehasonlítani, de találtam néhány pislogást kiváltó szót, mint öregdiákok bálja, vagy A gyűrű c. film (kör helyett) A lány nevének fordítását sem értem.  Eredetileg Sylvia és Vee-nek becézik. Nálunk Vivi lett ebből, ami amúgy a Vivien becézése. 

A könyv jó, mindenképpen ajánlom elolvasni, az általános üzenet átjön, és ez elgondolkodtató, ráfér mindannyiunkra több elfogadás és a család nagyobb megbecsülése.

A szerző
Borító: Nagyon tetszik. főleg a csúsztatott hatású SLIDE.
 
Kedvenc karakter: Vivi

Szárnyalás: Tetszett Vivi  levélkéje, végre mert lépni.

Mélyrepülés:  Sok a hányás és a kávétabletta.

 
Érzéki mérce:  Néhány csók és borzongós érintés. Drog, pia egyéb utalások miatt 16 éven felül ajánlom.

Értékelés:



2012. február 24., péntek

A postás csenget (22)

Igazi különlegesség kapható magyar nyelven kis hazánkban a világpremier előtt:

Jill Hathaway:  Slide  -  Mások szemével

A fülszöveget el lehet olvasni ITT

Az angol kiadás március 1-én jelenik meg a HarperCollins UK-nél, az amerikai március 27-én a Blazer+Bray-nél és a spanyol kiadás is csak március 28-án várható, ott Sylvia címmel. Február 29-ig kizárólag a Libriben kapható!!





Az Egmont Dark kiadónak gratulálok, és még sok ilyen meglepetést szeretnék a továbbiakban!!
Megyek olvasni:))))

2012. február 18., szombat

Borító Extra (11)

Mostanában divat fehér ruhába öltöztetni a borítón szereplő lányokat. Minden szimbolikus jelenésen túl, mint tisztaság, ártatlanság, szépség, nagyon tetszenek ezek a borítók. Következzen néhány a kedvenceim közül:






Meg Cabot: Abandon

Hamarosan nálunk is megjelenik a Ciceró Kiadónál Meg Cabot ya sorozatának első része Elhagyatva címmel. Sajnos nem ezzel a borítóval, de ez semmit nem von le a várakozásból, még nem olvastam az írónőtől, és ezzel szeretném kezdeni.
ITT  elolvashatjátok az Elhagyatva magyar  fülszövegét.


Alex Flinn: Beastly

A linkre kattintva az írónő weblapjára jutsz, itt meglesheted ezt a speciális kiadást, mely a Kendra krónikák sorozatban jelent meg, új borítóval. Lindy természetesen fehér ruhában tündöklik a borítón. 2012. január 31-én jelent meg a HarperCollins-nál ez a verzió, mely extrát is tartalmaz: a Lindy's Diary-t, benne a lány szemszögéből megírva a szörnyeteggel eltöltött időt. 





Janet Lee Carey: Dragonswood

Tündéres, sárkányos, boszorkányos, sötét erdős történetről van szó a Dragonswoodban. A borító nem egyszerűen fehér ruhás szépség, itt az egész jelenet magával ragadó, különleges. A széleken látszik a sárkánybőrszerű lenyomat, extra misztikus. 



Lauren Kate: Rapture

Óriási meglepetés volt nekem ez a borító, miután a sorozat korábbi 3 részének borítóján  gyönyörű fekete ruhában mutatták Luce-t a főhősnőt. Egyébként is fura volt a negyedik könyv híre, mivel eredetileg trilógiának indult a sorozat. Az előolvasók nagyon jónak értékelik, mondjuk már a címe is beszédes, június 1-én jelenik meg az USA-ban. Várom türelemmel, mikor jutunk el eddig a magyar kiadásban, most éppen a második rész megjelenésére vár Luce/Daniel/Cam rajongótábora.

Josephine Angelini: Starcrossed

Nem győzöm promótálni ezt a könyvet, annyira szeretik a külföldi bloggerek, az értékelése is nagyon jó, de még egy morzsányi hírt sem hallottam magyar megjelenésről. Kiadók, ébresztő!!!
Idén május 29-én már a második rész jelenik majd meg Dreamless címmel.
UPDATE: most tudtam meg, hogy a jogok a Cicerónál vannak:))))



Tahereh Mafi: Shatter Me

A végére hagytam a legszebbet! Imádom ezt a borítót, és ez a szerelem még akkor kezdődött, mielőtt bármit tudtam volna a tartalomról. Nos, azóta  lehengerelte a ya olvasókat ez a disztópiás fantasy. Az ajánlóban Az Éhezők Viadala világához és az X-men  fantasztikus szuperhősős hangulatához hasonlítják a könyvet. 
Az örömteli hír, hogy hamarosan magyarul is megjelenik a Gabo Kiadónál.
Angolul az első fejezet ITT  olvasható.



Folyt.Köv.

2012. február 14., kedd

Julianna Baggott: Tiszták - Pure#1

Egmont Dark 2012.02.10.
568 oldal
Goodreads: 3,87
Besorolás: disztópia, ya

Igazi meglepetés számomra, hogy az Egmont Kiadó  Dark sorozatában a világpremierrel egyidőben megjelent Julianna Baggott disztópiás trilógiájának első része, a Tiszták.

Kilenc év telt el a robbanások óta, melyek szinte teljesen elpusztították az életet a Földön. Nem a már ismert bombák voltak ezek, hanem  modern nanotechnológiával készült fegyverek, bevetésük során a hatósugarukban megváltoztatják a testek molekuláris szerkezetét. Az áldozatok  összeolvadnak a környezetük darabjaival, tárgyakkal, fémekkel, más emberekkel, állatokkal, bármivel. 
Pressia 7 éves volt a katasztrófa idején, a kezében tartott kedvenc játékbabája örökre eggyé olvadt a kézfejével, az arca csak kicsit sérült, így a szerencsések közé sorolhatná magát. De közeledik a 16. születésnapja, ami azt jelenti, hogy jelentkeznie kell a Szent Forradalom Hadműveletnél. Itt katonát képeznek belőle, hogy később bevethessék a Kupola ellen. 
A Kupolában a Tiszták élnek, azok a szerencsések, akik helyet kaptak a biztonságos létesítményben, így sérülés nélkül megúszták a robbanásokat. A külvilágban élők többsége várakozásban él még mindig, azt hiszik, a Kupola lakói segíteni fognak rajtuk, hiszen megüzenték.
Pressia találkozik egy titkos összejövetelen Bradwellel, aki egy lázadó fiatal srác, a hátán madarakkal összeolvadva. A lány összezavarodik, a valóság és az emlékei ellent mondanak egymásnak.
Partridge a Kupolában él, melynek az apja az egyik vezetője, és akit egyre jobban gyűlöl. Rájön, hogy az anyja valószínűleg még életben van, valahol kint a külvilágban. Megszökik, és hamarosan találkozik Pressiával, aki segít neki a keresésben. Az útjuk nehéz, kegyetlen, borzalmakkal teli, furcsa szövetségeket kötnek, barátságok alakulnak, talán sikerül nekik ez a lehetetlen vállalkozás.  

A szerző tehát felállította a disztópiás formulát, de ez a világ sokkal jobban üt, mint bármi amit eddig olvastam. Rohadtul kegyetlen. Első 50-100 oldal után  még nem merültem el benne, de aztán azt vettem észre, hogy nem tudok kikerülni a hatása alól. A felépített világot részletesen leírja, a kietlen tájról, a mérgező növényzetű erdőről, a kiégett városokról olyan képed alakul ki, mintha ott lennél magad is. Hamu és csonkok mindenütt. És az élők... Az emberek nyomorékok, fizikailag és lelkileg is megkínzottak. Ennél is van rosszabb, a grupik, összeolvadt emberek, vagy éppen a félig ember-félig kő és hamu lények, akik akár a föld alól is támadnak. 
Az írásmód  egyedi abban is, hogy az E/3 POV fejezetenként változik, legtöbbször a két főszereplő szemszögéből, de a többi karakter is gyakran szerepel. Ettől is gyorsabban pörög a történet.
Sok a hagyományos szimbolikus utalás, madarak, szabadság, hattyúk, fény, mind mutatják az utat a fiataloknak. A fizikai deformálódásokban is lehet utalásokat felfedezni, egészen elképesztő élmény.
A karakterekről csak jót tudok mondani, nem hibátlan senki, ez igazán jót tesz a történetnek. Erősek, bár vannak helytelen gondolataik, igyekszik mindenki jobbá válni. Ha elesnek, felállnak és küzdenek tovább. Nem adják fel, és ez az üzenet átjön  az olvasóig.  Ahogy az elfogadás, a család az igazi értékek.
Felkavar, felemészt ez a könyv, de csak olvasd tovább, mert érezned kell a remény ízét.
Én kizárólag 16 éven felül ajánlom a könyvet a kegyetlenségig brutálisan megírt jelenetek miatt. Nem gyerekeknek való, és rózsaszín lelkű felnőtteknek sem. 
                                


A szerző
Borító: Gyönyörűséges.
 
Kedvenc karakter: El Capitan (majd megtudjátok miért)

Szárnyalás: A világfelépítés egyedisége lenyűgöző. 

Mélyrepülés: Anyák csoportja: gyerekeikkel összeolvadt anyák. Sírtam.

Érzéki mérce: Ez a könyv nem a szerelmi szálról szól, mégis van benne érzelem, a kapcsolatok alakulnak, néhány ajakérintéssel. 

 Értékelés:


2012. február 10., péntek

A postás csenget (21)

Hú, ez most gyorsan jött egymás után, de ajándékot rendeltem a Bookline-tól, és muszáj volt még két könyvek beleférnie a csomagba...
De ami igazán a csúcsmeglepetés, az a Tiszták Julianna Baggott-tól. Ez a könyv két napja, 2012. február 8-án jelent meg külföldön is, tehát mondhatjuk, hogy egyidőben a világpremierrel, az Egmont Dark kiadta!!
Végre eljutottunk idáig! Ma besétáltam a Libribe és épp pakolták az újdonság polcra egy raklapról. A borító gyönyörű, kék pillangó a kupola alatt, nagggyon szépséges, darkos.


Christopher Golden: Uncharted - A negyedik labirintus
Izgalmas kincsvadászos misztikus kalandregény ez, a kapcsolódó játékot sokan ismerik. A Fumax kiadónak köszönhetjük a könyvet, és az is megtudtam tőlük, hogy hamarosan megjelenik náluk Mark Lawrence: Tövisek hercege (Prince of Thorns) és Rob Reger, Jessica Gruner: Emily the Strange: Elveszett emlékek

Lilian H. AgiVega: Második Atlantisz - A tízezer éves varázs 
Nagyon tetszetős a fülszöveg, sellők és tündérek háborúja, nagyon kíváncsi vagyok erre a történetre. Tudni kell, hogy molyos tag írta a könyvet, Hartman Ágnes, a könyvet az Aba Könyvkiadó adta ki 2010-ben. Most kedvezményesen kapható a Bookline-on.

2012. február 7., kedd

A postás csenget (20)

Első idei könyves rendelésem érkezett ma meg, ami annyiban más, mint az eddigiek, hogy most az Alexandrától rendeltem. Gyors, pontos szállítást produkáltak, meg vagyok elégedve.

Kelley Armstrong: Awakening - Az ébredés
A Sötét erő trilógia második része ez a könyv, a borító gyönyörű, remélem legalább annyira jó lesz Chloé történetének folytatása, mint az első rész. (Könyvmolyképző Kiadó 2011)

Ben Sherwood: Merülj alá az álmokért!  
Sokan láttátok szerintem a Charlie St. Cloud halála és élete című filmet - ebből a történetből készült. Amikor megtudtam, hogy létezik ez a könyv, azóta vágyom rá, és ha hihetek az ajánlóknak, nagyon fog tetszeni. A borítón Nicholas Sparks, Joanne Harris, Sue Monk Kidd, Luanne Rice  dícsérő véleménye virít:)
(Pioneer Books 2011.)

Sarah Dessen: Egy felejthetetlen év
A Tökéletes című könyv óta imádom az írónőt, és elhatároztam, végigolvasom a könyveit. Ebből is készült film, Szerelmi leckék hitetleneknek - mondanom sem kell, hogy imádom. Trent Ford miatt is, aki a főszereplő:))   (Kelly Kiadó 2009)

Hino Matsuri: Vampire Knight 3.
A Mangafan Kiadó frissen megjelent könyve az utolsó a sorban. Kedvencem ez a sorozat, szépséges rajzokkal.

Melyikkel kezdjem?

2012. február 5., vasárnap

NYEREMÉNYJÁTÉK

Újra játszunk!!!

Még tavaly nyertem egy példányt a kiadótól, tehát nem az én saját könyvemet passzolom el. Mivel az év meglepetése volt ez a könyv nekem, több szempontból is, szeretnék egy szerencsést én is meglepni vele.
Különleges mindenképp a könyv kivitelezése, a rengeteg kép beillesztése, pontosan oda, ahol a történet épp utal rá, ez remek szerkesztési munka.  A könyv minősége, a papír, a kötés is minden igénynek megfelel.

A tartalom igazán a meglepetés, fiataloknak szól, de felnőttként is remekül szórakoztam és borzongtam rajta. A részletesebb véleményt elolvashatjátok ITT.

A játék március 30. éjfélig tart, sorsolás március 31-én.



2012. február 4., szombat

Borító Extra (10)


Az extrán figyelemfelkeltő borítók közé tartoznak az arc, vagy annak egy-egy részletét kiemelő borítók. 

A szemen kívül, amit általában kihangsúlyoznak a tervezők, nagyon intenzíven hat egy szép száj is. A kedvenc szájas borítóimat mutatom most meg:



Rachel Vincent: My Soul to Take

Nagyon népszerű, olvasott könyv, többféle borítóval megjelent már, nekem ez a kedvencem. Ez a  Soul Screamers sorozat első része, szívesen látnám a hazai polcokon.  Ettől függetlenül jó hír, hogy az írónő Shifters sorozatának első része hamarosan megjelenik a Könyvmolyképző Kiadónál.



Carrie Harris: Bad Taste in Boys   

Cukorfalat ez a borító, akkor is, ha a könyv témája zombis, a szórakoztató fajtából.  A történetről Gigi írt recenziót, elolvashatjátok  ITT.   





Sarah Beth Durst: Drink, Slay, Love

Emlékszem, ez a borító is már fél évvel a megjelenés előtt kikerült, és átrobogott a bloggerek oldalain, nagy sikert aratva. A könyv szintén a viccesebb kategóriába tartozik, szó sincs véresen komoly történetről, egy 16 éves vámpírlány viszontagságait taglalja.

Jen Violi: Putting Makeup on Dead People  

Nagyon megtetszett ez a száj, a tökéletes formája,  szép színe miatt. A történet, amit a könyv takar, egészen kis mértékben  kapcsolódik a borítóhoz, a főszereplő  tini lány tényleg készít sminket a halottaknak a temetés előtt. Nyilván nem ilyen fiataloknak, mint a képen látható modell. De a könyv inkább az útkeresésről szól, a szeretetteink elvesztése miatt kialakult depi túléléséről.




Favoritom!!!

Jamie McGuire: Beautiful Disaster

A könyv más borítóval is fut, ez  az  ebook változat borítója. Annyira provokatív, izgalmas, színes. 
Annyiban van köze a sztorihoz, hogy a főszereplő rosszfiú tetovált, vadóc, motoros srác, aki egy fogadás miatt egy hónapig együtt kénytelen lakni egy jókislánnyal. Nagyon érdekel a könyv, hamarosan sorra kerül.

Folyt.köv.