KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2016. január 30., szombat

Philippa Gregory: Viharfelhők (A Sötétség Rendje #2)

Philippa Gregory young adult sorozata visszatér! Luca, Isolde, Freize, Ishraq és Peter folytatják utazásukat, és velük tart a Blogturné Klub három bloggere is. Csatlakozzatok hozzánk Ti is január 28-a és február 1-je között, és ha ügyesen kalandoztok a rejtélyek világában, a könyv két példányának egyiket is megnyerhetitek! 

Cartaphilus, 2015
318 oldal
Fordította: Hordós Marianna
Goodreads: 3,43
Besorolás: YA, fantasy, történelmi fikció


Folytatódnak A Sötétség Rendjében megismert Luca, Freize, Isolde és Ishraq kalandjai Itália útjain. A Rend megbízásából tovább kutatják a közelgő világvége jeleit, Isolde pedig atyai öröksége visszaszerzésére törekszik. A parancs ezúttal Dalmáciába szólítja őket. Az apró Piccolo faluban, ahol hajóra szállnának, hatalmas gyerekseregbe ütköznek, melynek vezetője magasztos céllal a Szentföldre, Jeruzsálembe készül. Valóságos látnok vagy próféta ő, aki látja a világvégét, és csodát jövendöl. Luca és Freize a Rend nagymesterének engedélyével csatlakozik a zarándoklathoz, nyomukban Isolde és a kétkedő Ishraq. Kételyük maradéka is eloszlik, amikor a megjósolt csoda a szemük láttára valóra válik. A mezítlábas gyerekhad és a falu népe ujjong és imádkozik. Ám a látóhatáron fenyegető veszély jelenik meg, és rémisztő sebességgel közelít a part felé. A világvége jele volna? Netán a Sátán műve? Lucára és társaira vár a feladat, hogy megtalálják a rejtély magyarázatát.

Philippa Gregory nagy sikerű ifjúsági sorozatában a középkori Itália útjait vándor szerzetesek, földesurak, keresztes lovagok, földművesek, apácák, mór rabszolgák és banditák járják. A fiatalabb olvasókat célzó fordulatos történetből nem hiányzik a nyomozás izgalma, a középkor borzongató kalandja és persze a szívdobogtató szerelmi bonyodalom sem.


A sorozat első kötetét jó másfél évvel ezelőtt olvastam és teljesen lenyűgözött. Philippa Gregory fantasztikusan ír, tökéletesen keveri a korhű leírásokat a mai fiatalokat érdeklő történetekkel. Így nem volt kétséges, hogy a második részre is rávetem magam, ahogy az megjelenik.

Ami az első gondolatom volt, miután befejeztem a regényt, hogy ez a történet teljesen más volt, mint az első. A főszereplők természetesen ugyanazok maradtak, de a fontosságuk valahogy megváltozott. Az első részben Luca és Isolde voltak a főszereplők, miattuk és velük izgultuk végig a történetet, de itt most valahogy mind a ketten a háttérbe szorultak. Picit úgy éreztem, hogy a kalandjuk, a céljuk, amit elérni szeretnének, valahogy eltűnt és inkább a korabeli hitvilág kontra valódi természettudomány került az előtérbe. Luca még csak csak szerepelt, de Isolde szinte semmit. És ez picit fájt, mert a lányt nagyon megszerettem az első részben, egy okos, határozott fiatal nőként ismertem meg és itt azon kívül, hogy "bújjatok el", "ne mutatkozzatok" szerepe volt, sok vizet nem zavart. Azt viszont érdekes volt látni, hogy az előző részben megismert felvilágosult lány mennyire maradi mégis bizonyos dolgokban. A neveltetés sokat számít!
Aki viszont előtérbe került, az Ishraq és Freize. Pedig ők eddig mind mellékszereplők voltak, de úgy éreztem, hogy ebben a részben ők ketten lettek a főszereplők. Ishraq egyszerűen az egyik nagy kedvencemmé nőtte ki magát, nagyon szívesen venném, ha a következő részben többet szerepelhetne, vagy akár ő is kapna külön szemszöget vagy akár könyvet is. Egy nagyon vagány, okos, tűzről pattant fiatal lány, akit kevésbé kötnek szabályok, mint Isoldét és ezt ki is használja:). És a szerelmi élete is felpezsdült, bár ez várható volt, lévén, hogy gyönyörű, egzotikus és fiatal. Csak idő kérdése volt, hogy a férfiak mikor fedezik fel. Nagyon szurkolok neki és a "választottjának":).
Luca és Isolde is aranyosak együtt - már amennyit szerepeltek közösen. Luca ugye felszentelés előtt áll, de mégis fiatal férfi, aki elég nehezen tudja nem észrevenni Isolde szépségét. Isolde pedig tisztában van azzal, hogy Luca "tiltott gyümölcs", de ugyanúgy tetszik neki is az okos, jóképű fiatal férfi. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy mi lesz kettőjükkel.
Freize a másik nagy kedvencem ebből a részből. Őt eddig is kedveltem, de itt és most rengeteg szereplési lehetőséget kapott, ahol új oldalát ismerhettük meg, a humoros, hűséges és önfeláldozó Freizét, aki képes odadobni az életét, legyen szó akár emberekről, akár állatokról. Nagyon imádtam érte!
És persze a történet.
Philippa Gregory ismét a középkori babonák világába vitt el minket, bár ennek most volt bőven valóságalapja. A "keresztes" gyereksereg, akikkel összefutnak a történetben, tényleg létezett, én pedig rettentően kíváncsi voltam, hogy az írónő hogy fogja megoldani azt az "isteni sugallatot", ami alapján nekiindultak a gyerekek a Szentföldnek. És el kell, hogy mondjam, tökéletesen megmagyarázta a dolgokat. Szerintem ennél jobb megoldást más se tudott volna kitalálni.
A történet dinamikája pedig számomra folyamatos volt, egy percig sem éreztem, hogy unatkoznék, pedig az egész szinte végig egy tengerparti kisvárosban játszódott. De annyi minden történt, hogy szerintem az ott lakók is évszázadokon át emlegetni fogják:).
És akiket még meg kell említenem. A Sötétség Rendjének Nagymestere és "ellenfele" Radu bég. Radu bég új szereplő, egy zseniálisan okos, karizmatikus férfi, bevallom, engem percek alatt behálózott és követtem volna a világ végére is. Remélem hallunk még felőle (bár ebben szinte biztos vagyok, ahogy a Nagymester utalt rá többször is).
A Nagymester keveset szerepelt, de annál izgalmasabb volt a jelenléte, neki köszönhetjük az utolsó fejezet izgalmát is. Olyan véget írt vele az írónő, hogy ha tegnap megkaptam volna a következő részt, már az is késő lenne!

Összességében nagyon élveztem ezt a részt is, csupán az bosszantott, hogy Isolde ennyire a háttérbe lett most szorítva. Ettől függetlenül izgatottan várom a következő részt, hiszen az elejtett információkból egy izgalmas résznek nézhetünk elébe!

Borító: Nagyon tetszik, látványos, dinamikus, örülök, hogy ezt vette át a kiadó. Csak könyörgöm, szokjunk már le az aranyozásról a címeknél vagy pedig valamivel fedjük be. Én igazán óvatosan bánok a könyveimmel és ahol látom, hogy aranyozott a cím, ott még inkább, de már most jó része lejött a díszítésnek:(

Kedvenc karakter: Freize, Ishraq, Radu bég

Szárnyalás: a beszélgetés Luca és Radu bég között

Mélyrepülés: Isolde mellőzése a történetben

Érzelmi mérce: valami alakul itt-ott, de nem túl számottevően

Értékelés:

Blogturné extra - borítók
A legtöbb kiadó azt a borítót használja, amit a magyar kiadás is, így azokat nem mutatom, de van persze még ezen felül jónéhány másik variáció is.

Az angol, kindle verzió is majdnem ugyanilyen, mint a magyar, de ott a sötét hajú nőalak (valószínűleg Ishraq) van a középpontban:

Az egyik angol kiadás borítója:

A lengyel borító Isolde-t használta, de a regény egyik nagyon fontos elemét is felhasználta a borítón:


A portugál verzió is Isolde-t használta:

És végül, de nem utolsósorban a német kiadás, ahol (szerintem) Luca van a képen:


Nyereményjáték:
A Viharfelhők történetében nagy szerepet kap a gyermekek keresztes hadjárata. Mostani játékunkban ehhez kapcsolódóan szeretnénk néhány fejtörő kérdést feltenni nektek. Nem közvetlenül a gyermekek keresztes hadjárata részletei kerülnek a középpontba, hanem olyan modern alkotások, amelyek - hasonlóan a Viharfelhőkhöz - valahogyan érintették a témát.
Minden állomáson egy kérdést találtok, a kérdésekre adott válaszokat kell beírnotok a Rafflecopter doboz megfelelő soraiba!

Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre szállít. A nyerteseket e-mailben is értesítjük, innentől számítva 72 órán belül várjuk a jelentkezést, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.

Melyik szerzőpáros írta a Jeruzsálem messze van... kezdetű dalt a gyermekek keresztes hadjáratáról? 


A blogturné további állomásai:
Január 30 - Kelly Lupi olvas
Február 1 - Dreamworld

ÖTÖDIK Blogszülinap

Kedves Olvasóink!

Pontosan öt évvel ezelőtt nyitottam meg a kellyolvas blogot, ami közel három éve már Lupival kiegészülve működik, és remélem ez még hosszú ideig így is marad.

Az eltelt öt év során mindketten hatalmas lelkesedéssel írtuk a bejegyzéseket, izgalommal vártuk a visszajelzéseket itt a blogon és a facebook oldalunkon egyaránt. Fontosak a kommentjeitek, köszönünk minden hozzászólást. Továbbiakban is igyekszünk a legjobb könyvekből válogatni, a lehetőségeinkhez mérten. Bízunk abban, hogy a blogunkon található több mint félezer könyv közül mindig megtaláljátok a kedvetekre valót. Egy-egy negatívabb hangtól sem kell megijedni, számos alkalommal bebizonyosodott, hogy némely könyv egész más hatást vált ki Lupiból mint belőlem, akár két értékponttal is eltérhet a véleményünk, pedig nagyon hasonló az ízlésünk.

Terveink az idei évre kissé ellentmondanak egymásnak, szeretnénk minél több új könyvet olvasni, ugyanakkor rengeteg 1-3 éves könyv csücsül a polcunkon, amiket igencsak vágyunk elolvasni... Nem beszélve arról, hogy régebbi klasszikusokat, gyerekkori kedvenceket is tervezünk újraolvasni és bemutatni nektek. Meglátjuk mi fér bele!

Most viszont itt az alkalom a játékra. 5 év - 5 nyereménykönyv! Mindössze egyetlen kérdésre kell válaszolnotok, és tetszikelni a facebook oldalunkat, máris esélyetek nyílik megnyerni az öt könyveket.
Íme a könyvek és a rafflecopter doboz:


a Rafflecopter giveaway

Sok szerencsét! Sorsolás: 2016. február 28. Figyelem! Csak magyarországi címre vállalom a postázást!   

2016. január 24., vasárnap

Mia Sheridan: Leo esélye - A szerelem csillagjegyében #2

A Könyvmolyképző Kiadónál megjelent Mia Sheridan: Leo esélye című regénye, ami Leo szemszögéből meséli el szerelmük viszontagságait Evie oldalán. A Blogturné Klub hét bloggere veszt részt ennek a gyönyörű, romantikus regénynek a turnéján, aminek érdemes követni az állomásait, mert játékunk helyes megfejtői között három példányt sorsolunk ki a kiadó felajánlásában.

Könyvmolyképző Kiadó 2015. - Rubin pöttyös
312 oldal
Fordította: Margittay
Goodreads:
Besorolás: new adult, romantikus

Megérdemel-e mindenki egy új esélyt? Az is, aki hazudik érte?
Jár-e mindannyiunknak egy újabb dobás? Akkor is, ha részben mi okoztuk a saját vesztünket?
Mi mindent követnél el azért, hogy új esélyt kapj a szerelemre? Hogy új esélyt kapj az életre? Hogy elmondhasd a saját történetedet?
Evie már elmondta az övét. De minden szerelemnek két oldala van. Most adjunk egy esélyt Leónak!


Az első részről szóló véleményemet itt olvashatjátok.
Én esélyt adtam Leo szemszögének is, mivel egyrészt imádom, ha a pasi mondja el a történetet, másrészt szerintem Evie szemszöge Leo-éval teszi teljes egésszé a történetet. Tudni akartam, mi zajlott benne le abban a pillanatokban, amikor szembesült először Evie-vel, miért hazudott?
Leo-ban kicsi kora óta folyamatos belső harc dúl, állandó jelleggel magát hibáztatja mindenért. 11 éves koráig volt az igazi anyjával és a testvérével, de mivel az anyja alkoholista volt, ez az időszak sem lehetett boldog. Leo már akkor is azt beszélte be magának, hogy saját magával van a baj, és csakis ő tehet róla, hogy nem szereti senki. Egyedül arra a pár évre emlékszik szívesen, amikor Evie közelében lehetett. Ami az örökbefogadása után történik, azt sem tudja úgy kezelni, hogy ő csupán áldozat volt a nevelőanyja játékában. Hiszen alakulhatott volna másképp is, ha szól valakinek, mondjuk elsősorban a nevelőapjának. De nem tette. Ez elindított egy lefelé húzó önértékelő spirált, amiből nem tudott volna kikecmeregni, ha nem történik meg a baleset, és nem kerül kórházba, ahol Dr. Fox  kezelései mutatnak neki kiutat.
Szerintem ez a legjobb része ennek a történetnek, a kórházi hetek leírása adja  meg azt a pluszt, amiért el kell olvasni ezt a könyvet is az első után. Leo-nak itt van alkalma elmélkedni a hogyan tovább?-ról, bár a balesetet  közvetlenül követő időszak rengeteg fájdalmas műtétet hozott neki, ahol azért tisztán gondolkodni nem könnyű. Később viszont egy pszichológus kezd vele foglalkozni, a már említett Dr. Fox, egy nagyon emberi, támogató karakter. A dokinak el kellett viselnie Leo minden elfojtott bánatának kitörését, ami bizony néha dühöngő őrültté változtatta. Ennyit azért tudunk a pszichológiás terápiákról, ahhoz, hogy gyógyuljon az alany, ki kell jönnie belőle, minden mélyen magába zárt fájdalomnak. Innentől lassú lépésekben felépíthetik a terápiát.
A másik dolog, amiért egy kicsit jobban tetszett ez a szemszög, az a szexjelenetek leírása. Romantikus hajlamú olvasók! Ti is imádjátok, amikor a pasik elvesztik a fejüket? Annyira vágynak a szerelmükre, hogy nincs visszaút? Nos, Leo száz százalékosan ilyen pasi, imádtam minden erotikában dúskáló közös jelenetüket Evie-vel. Egy dolog azért zavart, néha szinte orvosinak hangzó szavakat használt egy-egy tájegység megnevezésére.
Laurenről és Gwenről egy szót sem szeretnék ejteni, mindkettő remekül utálható karakterek, akik szeretik és élvezik kavarni a szart.
Végül kapunk két extra fejezetet a könyv végére, ami két hónappal, illetve 9 évvel később játszódik, és ismét Evie a narrátora. Nos, lesznek akiknek ez már a cukormáz a mézestortán, de én szeretem az epilógusokat, sokszor hiányolom is egy-egy történet, vagy sorozat befejezésekor.
Összességében azoknak ajánlom, akik olvasták az első részt, és szívesen merülnek el a férfi karakter fejében kavargó gondolatokban. Nekem tetszett, és várom a sorozat további részeit!

Borító: Az eredeti borítót kaptuk, bár Leo-t egyáltalán nem így képzeltem el.
 
Kedvenc karakter: Leo, Mr. Fox

Szárnyalás: Imádtam az epilógus első fejezetét, nagyon csöpögős, de tetszett.

Mélyrepülés:  Lauren.

Érzéki mérce: Ahogy az első részben, itt is sok a szex, egyértelműen NA kategória.

Értékelés:




Játék

Mia Sheridan csillagjegyes sorozata minket is megihletett. Olyan híres színészeket válogattunk, akik mindannyian az Oroszlán jegyében születtek. Ismerjétek fel őket, és írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő sorába! Figyelem! A nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az értesítő levelünkre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz!

a Rafflecopter giveaway

A turné állomásai:

01.16 Deszy könyvajánlója
01.18 Angelika blogja
01.20 CBooks
01.22 Kristina blogja
01.24 Kelly és Lupi olvas
01.26 Dreamworld
01.28 Media Addict

2016. január 22., péntek

Kristin Hannah: Út az éjszakába


A Könyvmolyképző Kiadó egy ismerős névvel jelentkezik január 19-én. Kristin Hannah tavaly a Firefly Lane – Szentjánosbogár lányok című romantikus regényével mutatkozott be a kiadó olvasóinak, most pedig a Night Road: Út az éjszakába c. könyvét mutatjuk be nektek egy 3 fős, mini-turné keretében. A január 18-tól január 22-ig tartó turnénk végén egy szerencsés nyertes megnyerheti a könyv egy példányát.

Könymolyképző, 2016
480 oldal
Fordította: Gazdag Tea
Goodreads: 4,18
Besorolás: realista

Lexi és Mia a középiskola első napjától fogva elválaszthatatlanok.
Sokban különböznek – Lexi árva, és egy lakókocsiparkban él, Mia pedig szerető családban, szép otthonban nevelkedik. Mégis találnak egymásban valamit, amitől ők ketten kiválnak a tömegből.
Mia imádott, jóképű ikertestvérének élete egyszerűbb kissé. Az anyjuk, Jude azt hiszi, nincs miért aggódnia, hiszen a fia könnyedén navigál az életben, könnyedén elér bármit, amit ő vagy a családja kíván. De aztán szerelmes lesz.
Az érettségi nyarát soha nem felejtik el. A barátság, a bizalom és az ígéretek nyarán egyetlen éjszaka mindannyiuk életét megváltoztatja: a szívek összetörnek, a remények köddé válnak, és eljön az idő, hogy maguk mögött hagyják a gyermekkort, és megtanuljanak szembenézni a jövővel.


Őszinte leszek, nem könnyű írni erről a könyvről. Nem, nem azért, mert annyira rossz lenne, hiszen nyugodtan bevallhatom, hogy rég olvastam ennyire felkavaró könyvet, ami annyira padlóra küldött, hogy el kellett telnie pár napnak, mire írni tudtam róla. Inkább azért nehéz az értékelés, mert végre valahára egy olyan könyvvel találkoztam, ahol a fülszöveg a történetnek csak egy apró részletét meséli el. És ez nagyon ritka. De talán pont ezért a fülszöveg picit félrevezető is szerintem, mert ha ezt elolvassátok, akkor egy realista young adult könyvre fogtok tippelni (bár az arany pötty a borítón azért már sejteti, hogy ez nem lesz egy egyszerű történet). Engem is félrevezetett:). Pedig ez a könyv annál jóval összetettebb. Ez nemcsak a fülszövegben említett barátnőkről szól, hanem a szülőkről is. Minden szülőről, akinek tinédzser korú gyerekei vannak, aki az érettségi évének minden napját izgalommal és picit félelemmel éli át, hogy vajon hol szórakoznak a gyermekeik, mit csinálnak és mennyire figyelnek oda a szülői intelmekre. És nemcsak az amerikai szülőkről szól, hanem az összesről, hiszen a fiatalok a világ minden táján ugyanúgy feszegetik a határokat a felnőtté válásuk küszöbén, amint ahogy Amerikában teszik. 

Visszatérve a történetre - ígérem, hogy megpróbálok minél spoilermentesebb lenni, hogy titeket is éppolyan hidegzuhanyként érjen minden, mint ahogy engem ért az olvasás közben.
Már az első pár oldal és az, hogy a dátumokból kiderült, hogy valamire visszatekintünk, méghozzá valami rosszra, ami sok mindent tönkretehetett - elővezette, hogy ez nem egy vidám történet lesz. Így az egyik felem rettegett, hogy mi és mikor fog bekövetkezni, a másik felem viszont élvezte a történetet, a barátságot, a szerelmet és minden kalandot, ami a fiatalokkal megtörtént.
A történetet két szemszögből ismerhettük meg, Lexi és Jude nézőpontjából.
Lexi abszolút hátránnyal indul az életben, hiszen az anya drogos, a lány nevelőcsaládtól nevelőcsaládig sodródik, mire a nagynénje, a szegény, de imádnivalóan jóindulatú Eva befogadja. Jude pedig pont ennek az ellentéte, a város egyik jómódú családjának a háziasszonya, két gyönyörű gyermek édesanyja, egy orvos felesége és elismert tagja a társadalomnak. És mi köti őket össze? Jude két gyermeke: Mia és Zach. Mia és Lexi kapcsolata irigylésre méltó, ahogy a két visszahúzódó lány egymásra talál és örök barátnők lesznek. Jöhettek bár teljesen eltérő környezetből, de mégis képesek voltak együtt maradni és kitartani jóban-rosszban egymás mellett.
Lexi és Zach kapcsolata már nem volt számomra ennyire letisztult. Ezt az egy részt éreztem talán egy picit gyengébbnek, mert én nem éreztem azt a kémiát a két szereplő között, mint amit az írónő megpróbált bemutatni nekünk. Elhangzottak nagy szavak, de valahogy nem éreztem mögötte az érzelmet. Pedig kettőjük kapcsolatának óriási szerepe van a történet folyamán, de így, hogy nem éreztem azt, amit kellett volna, ez a szál nekem egy picit elsikkadt.
Az bekövetkezett az, amitől rettegtem és onnantól a szívem apró darabokra hullott és szó szerint a befejezésig csak keresgettem a darabkáit. Az írónő képes volt olyan mély érzelmekkel megírni a könyv második felét, hogy őszintén bevallom, kétszer is úgy bőgtem olvasás közben, hogy fél-fél csomag papírzsepit biztosan elhasználtam.
És jaj, majdnem kihagytam Jude-t. Szinte biztosra veszem, hogy őt nagyon sokan utálni fogjátok. Vele kapcsolatban nekem is felemás érzéseim voltak, hol imádtam azért, amit tett, hol a pokolba kívántam, hol sajnáltam, hol pedig nem értettem a döntéseit. Megpróbáltam végiggondolni a helyzetét, hogy vajon ÉN mit tettem volna a helyében és talán, ha már édesanya lennék, akkor jobban megértettem volna. Az viszont még így is tisztán átjött, hogy az írónőnek is vannak gyermekei, mert azt az aggódást, kétségeket, örömet, bánatot csak egy gyakorló szülő tud így elmesélni. És épp ezért lett különleges ez a könyv, mert nagyon ritka az, amikor a szülők szemszögéből olvashatunk és élhetünk át egy történetet.
A regény persze rengeteg kérdést vet fel, amin még jóval, a történet befejezése után is gondolkodhatunk és vitatkozhatunk a barátainkkal, családtagjainkkal. Meddig okolhatunk valakit valamiért? Mit jelent az igaz szerelem? Meddig szerethetünk valakit és mikor engedhetjük el? Tudom, hogy ezek nagyon átlagos kérdések, de jobban nem mertem belemenni, nehogy valamit elspoilerezzek.

Összességében arra készüljetek fel, hogy ez egy nagyon érzelmes könyv, tele szívszaggató részekkel. Egy gyönyörű, megrázó, tragikus történet, ami egyáltalán nem kiszámítható és nyugodtan állíthatom, hogy az idei év első nagy kedvence lett. Gyakorló és leendő anyukáknak pedig kötelező!
 
Borító: Szerintem így, ahogy van tökéletes. Teljes mértékben kifejezi a történetet.

Kedvenc karakter: Lexi, Mia, Eva, Grace

Szárnyalás: Eva és amit tett Lexiért

Mélyrepülés: spoiler nélkül? Ami azon az éjszakán történt

Érzelmi mérce: ez egy érzelmi hullámvasút, rég bőgtem ennyit, mint ezen a történeten

Értékelés:

Blogturné extra - borítómustra
A teljesség igénye nélkül mutatnék pár borítót a külföldi kiadásokról:

Az angol nyelvű kiadásnak többfajta borító is készült:


A holland borító:
A horvát borító:

A német borító (ez volt számomra a legkevésbé tetsző, mert igen, nagyon szép, de a történet ennél sötétebb...):
A portugál borító:

A svéd borító:


Nyereményjáték:
Történetünkben szerepet kap egy fiú-lány ikerpár. Arra gondoltunk, hogy keressünk még ilyen ikerpárokat más könyvekből. Segítségül láthatjátok a könyvek borítójának egy részletét, de a Rafflecopter megfelelő sorába egy fiú és egy lány, azaz az ikerpárok nevét várjuk.
Az egyik állomáson két lehetséges választ is találtok, mindkettőt elfogadjuk.
Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik minden kérdésre helyesen válaszoltak, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

A blogturné további állomásai:
Január 18 - CBooks
Január 20 - MfKata gondolatai
Január 22 - Kelly Lupi olvas

2016. január 20., szerda

Susan Kay: Fantom


Az Operaház Fantomja musicalt 1986-ban mutatták be Londonban és azóta is folyamatosan műsoron van, szinte az egész világot meghódította a történet, melyben az eltorzult arcú Erik az emberektől elvonulva, a párizsi operaház pincéjében lakik és szellemként bolyong az épületben, mígnem összetalálkozik a fiatal Christinnel és megkezdődik tragikus szerelmi történetük. A musical Erik életének utolsó pár hónapját mutatja be, de Susan Kay írónőt annyira magával ragadta a történet és az el nem mesélt titkok, hogy megírta a saját Fantom történetét, mely visszanyúlik a zenei zseni születésének pillanatáig és elmeséli annak szívfájdító, de lebilincselő és kalandos életútját.
A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hosszú évek után ismét elolvashatjuk magyarul a Fantom történetét, melynek örömére blogturnét is indítunk. Tartsatok velünk ezen a három állomásos turnén és ismerjétek meg a Fantomot, mely „egy ember története, aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.”

Könyvmolyképző Kiadó 2015. Aranytoll sorozat
408 oldal
Fordította: Kiss Zsuzsa
Goodreads: 4,34
Besorolás: történelmi fikció, szépirodalom

Egy ember története, aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.
Hatalmas feszülés, szakadás, aztán béke… és csönd: az elképedés, a hitetlenkedés néma hördülése. Kinyitottam a szemem, s láttam, hogy a bába arcából – amely az imént még nekibuzdulástól rózsállott – egyszerre kiszalad a vér, s a szobalányom, Simonette a szája elé kapja a kezét, úgy hátrál az ágytól.
Küszködve feljebb csúsztam a csatakos párnán, lenéztem a véres lepedőre, és megláttam, amit a többiek.
A bába tért magához elsőnek; odarepült, hogy a köldökzsinórt elvágja, bár reszkető kezével tartani is alig bírta az ollót.
– Uram, irgalmazz – motyogta, s ösztönösen keresztet vetett. – Krisztus, kegyelmezz!
És megszületett…

Nekem ezzel a történettel találkoznom kellett... Nem néztem meg a filmváltozatot, még Gerard Butler kedvéért sem, nem láttam a musical változatot, és a Gaston Leroux féle könyvet sem olvastam, szóval semmilyen előéletem nem volt vele. Bloggertársam, Loki (Könyvszeretet) azonban felhívta rá a figyelmemet, amikor szóba került a Könyvmolyképzőnél a megjelenés. Méghozzá azzal a mondatával, hogy kamaszkorának meghatározó olvasmánya volt, nagyon szerette, alig várja, hogy újraolvassa a könyv blogturnéjának apropóján. Nagyon jól döntöttem, hogy hittem Lokinak, ez a könyv annyira, de annyira gyönyörű, hogy beválogatnám abba a bizonyos top valahány könyvbe, amit magammal vinnék a másvilágra is.
A szerző a klasszikus Az Operaház fantomja történetet veszi alapul, mint a könyv végén található jegyzetekben is megemlíti, de nem elégszik meg csupán egy retelling sztorival, a Fantomban Erik történetét egészen a születése pillanatától a haláláig követhetjük nyomon. Másfél évig tartott a regény megírása, alapos kutatómunka eredményeként az olvasó ott érezheti magát Erik életének helyszínein, legyen az Perzsia, Oroszország, vagy Párizs.
Susan Kay írásmódjáról felsőfokon lehet beszélni. A nyelvezete gyönyörű, kifejező, egyszerűen csodálatosan megírt a történet.  Az érzelmek ábrázolása lenyűgöző, ahogy a karakterek is jól felépítettek. Erik kiemelkedik mind közül, számomra örökké emlékezetes marad.
Nekem nagyon tetszett az a váltott szemszögű narráció, amivel megoldotta a szerző a történetvezetést. A regény Erik anyjának, Madeleine hangjával kezdődik, aki nagyon fiatal, nagyon szép hölgy, első gyermekével a szíve alatt marad özvegyen. Rettenetes súllyal nehezedik rá  a tudat, hogy ránézni is képtelen az arcdeformációval  született fiára, nemhogy magához ölelni,  megpuszilni sem tudja. Évekig rejtegeti, álarccal takarja a fiút, aki rendkívül intelligensnek és több művészetben is nagy tehetségnek bizonyul. Erik végül kénytelen elmeneküli az anyja házából, egy fejezet erejéig ő számol be sorsa további szomorú éveiről, a folyamatos megaláztatásokról, kihasználásról, verésekről, kínzásokról. A vándorcirkusztól Olaszországba kerül, ahol Giovanni, az építész-kőfaragó mester szárnyai alá kerül, aki megtanítja a kamaszt a szakma alapjaira, és aki felfedezi a tehetségét, amolyan apafigurává válik. Eriket itt is súlyos bántások és csalódások érik, tovább kell mennie, míg Oroszországon keresztül Perzsiában köt ki. Nadír szemszöge következik, aki az egyetlen ember Erik életében, akit barátjának nevezhet. Néhány különösen veszélyes és mágiával teli év után Erik Párizsba telepedik le, ahol az Operaház építését tekinti küldetésének és befészkeli magát annak pincéibe, komplett lakosztályt alakítva ki magának. Itt élhet visszavonultan az emberektől, és teheti sétáit az épületben a titkos folyosókon keresztül. Megismeri Christine-t és vele a mérhetetlen szerelmet. Jól ábrázolja kettősüket az Ellenpont  fejezet, ahol mindkettőjük fejébe beleláthattam, végül Roul fejezete zárja a történetet, mely szerintem az egyik legnagyobb hatású és leggyönyörűbb befejezés, amit valaha olvastam.
Erik karaktere a szívemhez nőtt, és nem tudok könnyek nélkül emlékezni rá, mennyire sokat szenvedett ez a fiú, ez az ember, mennyire vágyott a szeretetre, valakire, aki viszontszerethetné őt. Folyamatosan csalódások érik, és ez megkeményíti őt, végül ez az egész életén átívelő szeretetéhség változik megszállottsággá  Christine iránt. Csodálja a szépségét, tehetségét, a hangját. Nagyon különleges érzelmi utazást élnek át ők ketten, gyötrődnek, szenvednek. Csodás pillanat, amikor a lány rájön, hogy miért pont ő az, akiért Erik mindent kockáztat.
Ez a regény nem enged el könnyen, olyan mű, amit többször is el fogok olvasni. Bátran ajánlom mindenkinek ezt a csodát, érdemes elolvasni, akkor is, ha ismered Az Operaház fantomját, akkor is ha hozzám hasonlóan csak egy-két dalt ismersz a musicalból.


Borító:   A történet fő szimbólumai jelennek meg a borítón.
 
Kedvenc karakter: Erik

Szárnyalás: A befejezésben Charles.

Mélyrepülés: Javer

Érzelmi mérce:  A papírzsebkendő fogyasztás garantált.

Értékelés:


Nyereményjáték:

Andrew Lloyd Webber világhíres musicalje Gaston Leroux regénye alapján készült, de nem csak az ő nevük köthető a történethez. Sok más alkotót is magával ragadott és megihletett Erik és Christine tragikus szerelmi története, köztük Susan Kay írónőt is és sok más rendezőt. A történetből készült horrorfilm, filmdráma, filmmusical, animációs film, tévéfilm és még balett is. Mi most ezek közül három alkotás rendezőjének nevére vagyunk kíváncsiak. Hogy kik ők, azt megtudjátok az állomásokon lévő leírásokból. Kérjük, hogy a neveket írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő mezőjébe. Ahol két keresztnév van, ott elfogadunk egyet is. A nyeremény pedig a Fantom című regény egy példánya. Jó játékot!
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre, ellenkező esetben újat sorsolunk.


Filmrendező, producer és forgatókönyvíró. 1940-ben született Rómában, édesapja szintén producer volt, édesanyja fotográfus. Az olasz rendező először kritikusként kezdte pályafutását, míg iskolába járt különböző lapokban írta meg véleményét. Később a horror műfajában nagy nevet szerzett magának. Magyarországon (is) az egyik legismertebb filmje a Suspiria (Sóhajok). Az operaház fantomja című horrorfilmje olasz-magyar koprodukcióban készült.


a Rafflecopter giveaway

Résztvevő blogok:
01.20 Kelly és Lupi  olvas
01.22 Könyvszeretet
01.24 CBooks



2016. január 17., vasárnap

On Sai: Apa, randizhatok egy lovaggal?


A sci-fi regényei által kedvencünkké vált On Sai most egy ifjúsági fantasyval rukkolt elő. Ennek örömére egy hét állomásos turnéval mutatjuk be Mia Anne kalandjait az álomvilágban, ahol feltűnik egy álombéli lovag is. Tartsatok velünk, mert a sok érdekes extra mellett még nyerhettek is!

Könyvmolyképző, 2015
376 oldal
Besorolás: YA, fantasy


Mia Anne tizenhat éves, és nem túl lelkesen Pestre költözik apja munkája miatt.
Egyik éjjel azonban különös fantasy világgal álmodik, ahol ő egy mágus, és onnan kezdve álmában egy helyes, pimasz lovagot bosszant.
Bele lehet zúgni valaki állába?
Kósza csavargó kölyökből lett lovag, semmi kedve egy lányba beleszeretni, és feladni a nehezen kiküzdött életét. Ám nyugtalanítja a szemtelen varázslólány, túl sokszor kalandoznak felé a gondolatai.
Legszívesebben sose látná őt viszont, de a lány hatalmas veszélyben van, két világ akarja holtan látni.
Mitől férfi a férfi, és lovag a lovag?

Amon, az apa, világhírű agykutató zseni, ám nincsenek érzelmei, és a gyereknevelést is könyvekből oldja meg. Budapestre rendelik, Közép-Európa legnagyobb titkos laborjába, a négyes metró alá, ahol a katonaság kétségbeesetten próbálja megakadályozni a két világ között lévő mágikus Fal átszakítását.
De ki lehet az ellenség? Mi erősebb, a mágia vagy a tudomány?

Már jó ideje tudtuk, hogy készül és tűkön ülve vártuk On Sai legújabb regényét. Hol részleteket kaptunk
Mia
belőle, hol a borítótervező pályázat képeit nézegethettük és szavazhattunk róla. Engem a fülszövege már levett a lábamról, hiszen egy ízig-vérig romantikus történetre gondoltam, ahol egy evilágból származó lány összetalálkozik egy középkori (a lovagok engem automatikusan ebbe a korszakba visznek) lovaggal és szerelembe esnek. A történetben rengeteg lehetőséget láttam, tudtam, hogy On Sai nagyon jól ír (Scar és Lucy óta imádom), úgyhogy örömmel vettem a kezembe a könyvet.

És a regény az első oldaltól levett a lábamról. Mia elég hányatott sorsú lány, az édesanyját egy autóbalesetben elveszítette, ahol ő is lebénult. Azonban a zseniális tudós apja révén végül annyira "rendbehozzák", hogy "csak" sántikál. Mindemellett nincs megszokott otthona sem, mert az édesapja miatt folyamatosan utaznak, most legutoljára épp Magyarországra költöznek. Ez volt az első pont, ami miatt nagyon szerettem a regényt, hogy ITTHON játszódik. A legtöbb helyet, amit az írónő megemlít a regényben, illetve ahol Mia megfordul, ismerem, jártam ott, így nagyon könnyen bele tudtam élni magam a történetbe. Másrészt pedig az, ahogy egy külföldi szemével láttatja kicsiny hazánkat, az valami fenomenális volt. 

"Leintett ő is egy taxit, és előbb elvitte magát egy cukrászdába, valami furcsa, Szamos nevű céghez, és megvette a havi édességadagot. A gondolatai már a kutatás körül forogtak, és a wekerlei ház elé érve szórakozottan kijavította a sofőr által mondott összeget. Valahogy ezek a taxisok egyik országban sem boldogulnak az egyszerű szorzásokkal, mindenhol többet számláznak, javítani kéne a közoktatást."
Kósza
Persze a történet itt nem akad meg, hiszen a fülszöveg egy fantasy történetet ígér. Mia az egyik alkalommal álmában egy különleges helyre érkezik, amelyet lovagok, varázslók és egyéb számunkra ámulatba ejtő emberek népesítenek be - egy-két félelmetes különleges lénnyel egyetemben. És Mia az első adandó alkalommal megmenti egy fiatal lovag, Kósza életét, aki megváltoztatja a lány életét.
Nagyon-nagyon szerettem Mia és Kósza kapcsolatát. Két külön világból érkező ember, akik próbálják megérteni egymást. Bea nagyon jól eltalálta azt a hangnemet és stílust, ahogy egy középkori lovag beszélhetett és viselkedhetett. Egy élmény volt Kósza mondatait olvasni, akár veszekedett, akár udvarolt. Ilyenkor elképzeli az ember, hogy milyen lehetett hajdanában, amikor így beszélt mindenki. Mintha egy külön nyelvről beszélnénk:).

"- Szerencséd, hogy lovag vagyok… – sziszegte dühösen a fiú. – Mutogatod a lábad, mórikálod magad, és játszol velem, mert tudod, nem nyúlhatok hozzád… Azt hiszed, nem vagyok férfi? Nem vet lobbot a vérem gyönyörű, puha szádat érezve?"

És azt hiszem, hogy egy ilyen vallomás hallatán nemcsak Mia és én olvadtam el teljesen, hanem a női olvasók nagy része is:

"- Én… nem akarlak megcsókolni. Nem akarom megélni, mert mi lesz, ha utána nem látlak többé, ha úgy adom oda a lelkemet, hogy a reményt is elviszed… – A hangja egyre jobban elhalkult, mintha önmagának merné csak elsuttogni ezeket a szavakat. – Akkor ólomlábakon járna az idő. A napórák újra és újra rónák a köröket, az árnyékok minden nap rövidülnének, majd megnyúlnának, és én csak nézném késő estig, míg a sötétség mindent elnyel… Minden nap szilánkokra szakadna a lelkem, mert nem jössz… és egy reggel többé nem tudnám összerakni… a végén nem maradna belőle semmi…  "

Mia pedig csetlik-botlik az új világban, hiszen olyan alapvető dolgokkal sincs tisztában, hogy egy hölgy akkoriban hogyan öltözött, hogyan szólhatott (ha egyáltalán szólhatott) bárkihez és ez rengeteg viccesebbnél-viccesebb jelenetet eredményez. Persze ebben a világban nem szabad megfeledkeznünk A négylábúról sem, Kósza csatalováról, Bo-ról, "akit" szinte teljesen egyenrangúként kezeltem az emberi szereplőkkel. Ha kell megvédi a gazdáját, ha kell, akkor segít neki, de az sem ritka, hogy simán "kiröhögi" őket. Körülbelül úgy képzeltem el őt, mint az Aranyhaj és a nagy gubanc című filmben Maximust (csak persze fekete színben). 

A regényt három szemszögből olvashatjuk, Mia, Kósza és Mia édesapja, Amon szemszögéből. Őszinte leszek, én Mia és Kósza szemszögét nagyon szerettem, Mia vérbeli tini volt, annak összes szarkazmusával, problémájával, jó és rossz meglátásaival,

"Ha nem bírod a szüleidet, jusson eszedbe, ők még az előző évezredben születtek. Türelmesnek kell lenni az ilyen régészeti leletekkel."

Kósza pedig egy fiatal lovag, aki szeretett volna minél jobban megfelelni a saját világa normáinak, hőssé válni, hogy megénekeljék, szüzeket menthessen ésatöbbiésatöbbi:), de ezt a tervét Mia picit összekuszálja:). Akivel nem tudtam nagyon mit kezdeni, az az édesapa, Amon. Ő, ahogy fentebb írtam, egy zseniális tudós, aki szinte bármilyen rejtvényt, problémát megold, kapkodnak érte mindenhol, de mint a zsenik általában, teljesen életképtelen. Ebben beleértem azt is, hogy a lányával se tud igazán mit kezdeni. Őt a történet nagy részében nagyon nem szerettem, ráadásul ott voltak olyan részek, ahol a sok tudományos dolog között (Bea, minden elismerésem a tied, hogy ezeknek mind utánajártál:))) néha elveszítettem a fonalat.
A történet pedig nem teljesen azt hozta, amit vártam, de jó értelemben véve. Valahol azt hittem, hogy egy egyszerű "lávsztorit" kapunk, de ez nem így lett. Persze hogy is gondolhattam volna ezt, ha Bea írja a regényt?:) A regény elég összetett, sok esetben nagyon kell figyelni, hogy mi is történik, mert minden mindennel összekapcsolódik és ha elkalandoznak a gondolataid Kósza és Mia kapcsán, akkor lehet, hogy pont egy olyan részt ugrasz át, ami később létfontosságú lehet.
Amit nagyon szerettem még, hogy Bea láthatóan jól ismeri a mai fiatalok nagy kedvenceit, hiszen szerepel benne a Mondocon, aminek ugye hatalmas rajongótábora van, az egyik szereplő Árnyvadász-ékszert visel és még sorolhatnám.

Már megint nagyon sokat írtam és még tudnék is, de nem szeretnék semmit sem elspoilerezni. Összességében azt mondom, hogy ismét egy profin megírt, lebilincselően érdekes On Sai regényt olvashattunk, ezúttal azonban a fiatalabb, fantasy regényeket szerető korosztályt megcélozva. Persze nem mondanám azt, hogy a regény csak romantikára vágyó lányoknak való, hiszen van benne izgalom bőven: harcoló lovagok, csaták, akciójelenetek, így szerintem a fiúkat éppúgy lekötheti ez a regény, mint a női olvasókat.

Borító: Nagyon szép, látványos, az én figyelmemet felkeltette:)

Kedvenc karakter: Kósza, Bo, Mia

Szárnyalás: ami az Élet Házában történt

Mélyrepülés: Mia apja

Érzelmi mérce: édes, aranyos, de minden a YA keretein belül

Értékelés:

A képre kattintva beleolvashattok a regénybe:
http://konyvmolykepzo.hu/reszlet/6863_apa_randizhatok.pdf

Nyereményjáték:
On Sai könyvében az álmok mellett kiemelt szerep jut a macskáknak, vagyis egy macskának, Mia Anne kedvenc plüssének. Minden állomáson találtok egy képet, amelyen egy (vagy több) macska szerepel. Nincs más dolgotok, mint beírni a macskák nevét a rafflecopter megfelelő sorába.

Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre tud postázni. A nyertesnek 72 órája van, hogy válaszoljon a kiküldött e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.



A blogturné további állomásai: 
December 13 - Bibliotheca Fummie
December 22 - Kristina blogja
December 27 - Deszy könyvajánlója
Január 3 - Media Addict
Január 10 - Insane Life
Január 17 - Kelly Lupi olvas
Január 24  - Dreamworld 

2016. január 16., szombat

Jenny Han: A fiúknak, akiket valaha szerettem


Tegyük fel, hogy eddigi életed minden plátói szerelmének írtál egy levelet, amolyan búcsúlevelet, amikor lemondtál róla. Aztán a leveleket szépen eltetted, sok más emlékkel együtt. És aztán hopp - egyszer csak minden levelet elküld valaki a címzettnek. Kíííínos. Nos, pontosan ez történik Lara Jeannel, és a Blogturné Klub 8 tagja vele együtt éli most át, mi történik egy ilyen nagy dráma után! Tarts velünk Te is, hogy megtudd, ki mit szól és mindez hogyan változtatja meg gyökeresen az életét!


Könyvmolyképző Kiadó 2015 Vörös pöttyös
360 oldal
Fordította: Tóth István
Goodreads: 4,11
Besorolás: YA, realista

Írás közben egy csöppet sem fogom vissza magam. Úgy fogalmazok, mintha ő soha nem olvasná el. Merthogy nem is olvassa. Minden egyes titkos gondolatomat, gondos megfigyelésemet, mindent, amit eltettem magamban, belesűrítem egy levélbe. Amikor megírtam, lezárom, megcímezem, majd elteszem a pávakék kalapdobozba.
Ezek nem szerelmes levelek a szó legszorosabb értelmében. Akkor íródnak, amikor már nem akarok többé szerelmes lenni. Búcsúlevelek. Mert miután megírtam őket, nem emészt többé a mindent felemésztő szerelem. Onnantól fogva úgy tudom megenni reggel a gabonapelyhet, hogy közben nem azon jár az eszem, vajon ő is banánnal szereti-e a Cheeriost. Úgy éneklem a szerelmes dalokat, hogy már nem neki éneklem. Ha a szerelem olyan, mint a megszállottság, a leveleim olyanok, mint az ördögűzés. Megszabadítanak. Legalábbis azt kéne tenniük.

Nagy örömmel vettem a kezembe Jenny Han könyvét, melyről már rengeteg elismerő bejegyzést olvastam a külföldi blogokon. Teljesen jogosan lett ez a történet az olvasók kedvence, lássuk nálam miért érdemelte ki az öt pillangót?
A szerző írásmódja nagyon mai, már az első oldalak során ráhangolódtam a 16  éves Lara Jean hangjára, ugyanis E/1 szemszögből ő  meséli a történetet. A három lánytestvér közül Lara Jean a középső, aki nem él különösebb társasági életet, sokkal  fontosabb, hogy a jó tanulmányi eredmények mellett otthon is helytálljon, ugyanis a koreai származású édesanyjuk pár éve meghalt, és nőgyógyász apjuk sok időt tölt a helyi kórházban. Nővére, a 18 éves Margot az, aki kezében tartja a család irányítását, és együtt felügyelik a 9 éves Kitty-t. A szomszédban élő Josh (Ugyan ki bírja nem Josh Hutcherson-ként elképzelni őt? El is játszhatná a megfilmesítésben a szerepét!) fontos szerepet játszik a lányok életében, tipikus "szomszéd srác" típus, mindenben lehet rá számítani, jó fiú, helyes kedves... és éppen Margot-val jár.
Két fő probléma köré szövi a szerző a történetet, egyik Lara Jean szerelmes leveleinek  kiszivárgása, ami azért nagy probléma, mert ez az 5 levél öt olyan fiúnak szól, akik nem véletlenül nem kapták meg. Lara Jean a szerelmes vonzódás lezárásaként írta meg őket, és anyjától kapott régi kalapdobozában őrizte, mintegy emlékként. Valaki mégis elpostázta ezeket, félreértésből vagy más okból, mindenesetre a srácok egytől egyig eltérően reagáltak rá.
A másik szál volt számomra az érdekesebb, Margot ugyanis főiskolára megy, ráadásul Skóciába, ami a nagy távolságon kívül időeltolódást is jelent, nehezebb még a kommunikáció is. Kiesik a család hétköznapjaiból Margot, és ez arra kényszeríti Lara Jean-t, hogy megpróbálja átvenni a helyét, ami egy nagyon komoly és felelősségteljes lépés. Itt az ideje, hogy felnőtté váljon és bizony ez elég nehezen alakul az elején.
A két szál persze számtalan módon összefonódik, kezdve azzal, hogy Josh is kap a  levelekből, mert egyszer régen belé is szerelmes volt a lány, és mivel Margot szakított vele az elutazása előtt, a srác rendesen meg is van zavarodva. És kap egy levelet Peter is, aki az iskola szépfiúja, nagyképű, de van is mire típus. Egyezséget kötnek, mert mindkettőjüknek kapóra jön egy ál-kapcsolat, hogy rendezzék az épp kaotikus szerelmi életüket. Peter egy nagy meglepetése volt a könyvnek számomra, bár minden karakter élő és jól megformált, ő mindenképp kiemelkedik, olyan remek ívet nyújt a fejlődése. Nagyon jól szórakoztam a kettősükön, élveztem minden pengeváltásukat, vagy éppen a szikrázást kettejük között.
Nagyon megfogott, ahogy a szerző kihangsúlyozta a család fontosságát a három lány kapcsolatán keresztül. Nem olyan értelemben, hogy minden szavuk a jóságról és a testvériségről szólt egymás iránt, persze hogy hibáztak ők is, különböző módokon, de mindig ott volt végül az egymás iránti végtelen szeretet, aggódás és a példamutatás igénye.
Külön dicséret illeti a szerzőt, amiért ázsiai származású főszereplőt választott, nagyon tetszett a hagyományőrzésre való törekvésük. Tartották a koreai ünnepeket is, a rokonokkal ápolták a kapcsolatot, az ételek terén meg különösen sokat fordultak anyukájuk receptgyűjteményéhez. Együtt állították össze a menüt, együtt főztek, sütöttek, szinte ott éreztem magam én is a mennyei illatok közepette. Egy külön bejegyzést érdemelne, mennyi  egzotikusság került az asztalukra.
Ezt a könyvet minden young adult rajongónak a figyelmébe ajánlom, remek kikapcsolódást nyújt, remélem hamar jön a folytatás, az Utóirat: Szeretlek.

Borító:   Eredeti, nagyon tetszik.
 
Kedvenc karakter: Peter

Szárnyalás: Több remekbe szabott jelenet közül a nyakba ugrós mindent  vitt.

Mélyrepülés: Az a csúnya pletyka.

Érzéki mérce:  Korosztálynak megfelelően a csókolózás a maximum, 14+.

Értékelés:

Lara Jean kedvenc outfitjei:







Nyereményjáték


A történet szerelmes üzenetei minket is megihlettek!
Ebben a játékban számunkra kedves és emlékezetes szerelmes levelekből gyűjtöttünk nektek részleteket. Arra vagyunk kíváncsiak, melyik könyves szerelmes párhoz tartoznak.
(A páros mindkét tagjának nevére kíváncsiak vagyunk, de nem leszünk szigorúak - keresztnév is elég, a lényeg, hogy egyértelmű legyen.)
Ha megvannak a nevek, már csak be kell őket írnotok a Rafflecopter doboz megfelelő sorába, és a tiétek lehet a könyv 3 példányának egyike!Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz. A nyerteseket e-mailben is értesítjük, amennyiben valaki nem jelentkezik 72 órán belül, új nyertest sorsolunk.

“Te vagy az első lány, aki átlátott rajtam. Az egyetlen olyan lány, aki nem hagyta, hogy baromságokat beszéljek. Helyre teszel, ha kell, ám ugyanakkor sokkal inkább megértesz, bárki más valaha is. Te vagy az egyetlen, aki elég bátor ahhoz, hogy kritizáljon. Talán az egyetlen, aki hajlandó elég alaposan szemügyre venni ahhoz, hogy rájöjjön a hibáimra – és egyértelmű, hogy nem csak egyet találtál.
(...)
Sokkal többet gondolok rád, mint azt bármely magára valamit is adó férfi hajlandó lenne beismerni, és őrülten féltékeny vagyok Tuckerre – ez pedig valami olyasmi, amire álmomban sem gondoltam volna. Képtelen vagyok túllépni rajtad. Nincs más, aki ennyire izgalmassá tenné az életet számomra, mint te. Senki más miatt nem AKAROM azzal égetni magamat, hogy ilyen nyálas levelet írok, mint ez itt. Csak és kizárólag te vagy rám ilyen hatással.”

a Rafflecopter giveaway

A turné menetrendje

01/13 Deszy Könyvajánlója
01/14 Always Love a Wild Book
01/16 Kelly & Lupi Olvas
01/16 CBooks
01/17 Zakkant Olvas
01/18 Letehetetlen
01/19 Dreamworld
01/20 Média-Addict.hu




Rendszeres olvasók