KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2017. május 31., szerda

Diana Gabaldon: Őszi dobszó 1-2 (Outlander #4)


A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából megjelent hazánkban is közkedvelt Outlander sorozat negyedik kötete az Őszi dobszó. Jamie és Claire ismét együtt folytatják utazásukat, azonban valami beárnyékolja jövőjüket, amin csak a lányuk segíthet.
Tartsatok velünk a három állomásos turnéra és ismerjétek meg jobban az Őszi dobszót!

Könyvmolyképző Kiadó, 2017
608+584 oldal
Fordította: Farkas János
Goodreads: 4,34
Besorolás: történelmi fikció

"Claire Randall túlélte ezt az elképesztő utazást, méghozzá nem is egyszer, hanem kétszer. Első útja végén Jamie Fraser, a 18. századi skót harcos ölelő karjai között kötött ki, akinek iránta érzett szerelme legendássá vált – egy tragikus szenvedély meséjévé, melynek végén Claire visszatért a jelenbe, hogy világra hozza a férfi gyermekét.
A nő két évtized elteltével másodjára is útra kelt, ezúttal Amerikába, ahol a határvidéken újra találkozott Jamie-vel. Valakit azonban hátrahagyott a huszadik században: a lányukat, Briannát…
Brianna felkavaró felfedezést tesz, ami a kőkörhöz vezeti őt, ahol a lány a félelmetes ismeretlenbe veti magát. Miközben anyja és sosem látott apja után kutat, kockára teszi saját jövőjét, hogy megváltoztassa a történelmet… És hogy megmentse szülei életét. De ahogy Brianna beleveti magát az érintetlen vadonba, egy szívszorító találkozás folytán talán örökre a múltban ragad…
Vagy ott, ahol lennie kell, ahová a szíve és lelke kötődik…"


Előre leszögezem, hogy imádom Diana Gabaldont. Szeretem, ahogy mesél, amilyen részletességgel, amilyen ügyesen vezeti a történetet, nagyon odavagyok a karaktereiért, akár jók, akár rosszak. Így ezt vegyétek figyelembe annál, amit most írni fogok. 

A történet pontosan ott veszi fel a fonalat, ahol a harmadik rész abbamaradt. Jamie és Claire Amerikába jutva úgy döntenek, hogy itt telepednek le és egy skót kolóniát hoznak létre. Ez persze nemcsak első hallásra tűnik nehéznek, hiszen abban a korban a helyiek, az őslakosok, kalózok, természeti jelenségek, állatok és még sorolhatnám, hogy mi minden esküszik össze és próbálja a telepeseket elriasztani attól, hogy az ígéret földjén kezdjenek új életet. De ez csak a történet egyik fele. A másik felében pedig ott van Claire és Jamie lánya Brianna, aki, miután Rogerrel kiderítik, hogy tragédia fog történni, úgy dönt, hogy megkeresi a szüleit és megpróbál közbeavatkozni. Roger persze megy utána, így már nem is kettő, hanem rögtön három szálat kell követnünk. 

Engem persze első körben Claire és Jamie érdekelt, hiszen ők számomra ennek a sorozatnak a főhősei, de valahogy nem hozták a formájukat. Lehet, hogy az újdonság varázsa tűnt el, vagy azzal, hogy már együtt vannak, már nincs meg az izgalom, hogy vajon összetalálkoznak-e még és minden rendben lesz velük? Nem tudom, de valahogy a kettősük számomra picit megkopott, attól függetlenül, hogy voltak azért nagyon jó pillanataik együtt, Jamie még mindig nagy szerelem és Claire eszét, függetlenségét és határozottságát is nagyon szeretem.
A tévésorozatbeli Roger és Brianna
Ezt a "régi" szálat hivatott Brianna és Roger felfrissíteni, de ők ehhez szerintem ketten is kevesek. Kettőjük között negyedannyira sem éreztem azt a kémiát, mint amit Claire és Jamie között, Roger nekem kicsit sótlan volt, Briannából pedig nem néztem ki, hogy ő is annyira odalenne a fiúért, mint fordítva. Olyan lépései voltak, amit, ha igazán szerelmes, akkor szerintem nem lép meg. Ezen felül egy felvilágosultabb korból érkezett, de mégis néha olyan naív volt, mintha egy toronyba zárt hercegkisasszonyként töltötte volna el az addigi életét, mindennemű információtól megfosztva a való világról.
Rajtuk kívül persze ott voltak a régi mellékszereplők, sőt rengeteg újat is kaptunk. Imádom, ahogy az írónő mindenkit élettel tölt meg, bármelyik (főbb) mellékszereplőről tudnék mesélni, mert tudom, hogy hogy néz ki, mi a háttértörténete, nemcsak egy "töltsük ki az oldalt szereplőket" alkotott. Ez Diana erőssége, de egyben ennek a regénynek az egyik gyenge pontja is. 
Én kitartó vagyok. Kevés könyv fog ki rajtam, de ez a könyv majdnem megtette, még úgy is, hogy alapból imádom ezt a történetet. De ott voltak a rettentően hosszas és nagyon részletes leírások. Eleinte élveztem őket, néha úgy éreztem, mintha én is ott lennék, éreztem az illatokat, minden apró részlet a szemem előtt volt, de egy idő után már soknak éreztem. Nem mondom azt, hogy az írónő elveszett a részletekben, mert mindennek valahol jelentősége volt, de könyörgöm, néha negyed annyi leírással is épp eléggé el tudtam volna képzelni az adott helyszínt. Amerika pedig érdekes hely, főleg az akkori időszakban és az újonnan megismert őslakosokkal, imádtam elveszni részletekben, de őszinte leszek, én nagyon hiányoltam Skóciát. Valahogy az egész történethez nekem az a helyszín otthonos, így, amikor Brianna ellátogatott oda, az lett a történet egyik csúcspontja.

A tévésorozatbeli Claire és Jamie
És a történet maga? Úristen. Könyörgök. Még hány történetet kell arról olvasnom, hogy a szereplők NEM beszélnek egymással és ez hatalmas kalamajkához vezet? (próbáltam finoman és nőiesen körbeírni). Ez a könyv is fele ilyen vastag lehetett volna, ha Jamie, Claire és legfőképpen Brianna beszélnek egymással. De persze, akkor kimaradt volna az, ami a hosszas leírások között egy kis izgalmat csempészett a történetbe és persze többek között okot adott a folytatásra is:).

Persze azért ennyire nem rossz a könyv, csak én most picit kiéleztem a számomra visszás dolgokat. Azért kapunk jó pár nagyon jó kis Claire - Jamie jelenetet, izgalmakat, kalandot és egy lehetőséget, hogy a történet tovább folytatódjon, hiszen Diana ebben is jó, hogy képes olyan függővéget kreálni, amivel rávesz arra, hogy folytassam a sorozatot, még akkor is, ha a történet maga sok esetben kicsit döcögőssé is vált.

Hogy kinek ajánlom? Mindenféleképpen a sorozat rajongóinak. Ők biztosan lelkesen követik Claire, Jamie, Brianna és Roger útját, ahogy persze végül én is megtettem:).

Borító: Beleillik a sorozatba, de ennyi. Nem vonzza oda a tekintetemet, nem vagyok elájulva tőle.

Kedvenc karakter: még mindig Jamie és Claire:) és persze Rollo :)

Szárnyalás: Brianna skóciai "kitérője"

Mélyrepülés: amit az értékelésben is felhoztam.. ha a szereplők néha beszélgetnének nem lett volna rossz, plusz a végelláthatatlan leírások...

Érzelmi mérce: A szerelem kortalan és időtlen:) - bár azért nagyon mellébeszélnék, ha azt mondanám, hogy csak erről szól a regény, van benne azért sok más is...

Értékelés: 

A képre kattintva megrendelheted:



Nyereményjáték:
A könyv negyedik része izgalmas és újdonság, de vajon mennyire ismeritek az előző részeket? 
Mostani blogturné három bloggere, három állomáson különböző kötetekből tesz ki részleteket. A szereplők nevét kitöröltük, de az igazi kérdés, hogy melyik kötetből származik az idézet?

Figyelem! Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.


– Meg kell ütnöd valamit – mondtam.

– Mi? – nézett fel _____ meglepetten, láthatóan nem is emlékezve, hogy ott vagyok.

– Üss meg valamit! – javasoltam. – Utána jobb lesz.



A blogturné további állomásai:
Május 29 - Insane Life
Május 31 - Kelly & Lupi olvas

2017. május 30., kedd

Alexandra Bracken: Az idő vándorai - Passenger #1


Időutazás, kincsvadászat és egy csipetnyi romantika. Alexandra Bracken legújabb regényében, a Könyvhéten megjelenő, Az idő vándoraiban, mindezt egyszerre élhetjük át. Tartsatok ti is a Blogturné Klubbal egy korszakokat átívelő kalandra! Ha pedig velünk játszotok, megnyerhetitek a Maxim Könyvkiadó által felajánlott három regény egyikét.

Maxim Könyvkiadó 2017. június 14.
418 oldal
Fordította: Béresi Csilla
Goodreads:
Besorolás: YA, időutazás 

A ​17 éves Henrietta kiválóan hegedül, ez az élete, és kész ezért bármit feláldozni. Ám egy tragédia rádöbbenti, hogy az emberek a zenénél is fontosabbak. Ezért megpróbálja helyrehozni megromlott kapcsolatukat szerelmével, és megtalálni az egyensúlyt az életében.
Etta lehetőséget kap rá, hogy a New York-i Metropolitan Múzeumban hegedülhessen. A koncert előtt azonban olyasmi történik, amire sohasem számított. Az egyik percben még a folyosón van, a következő pillanatban arra eszmél, hogy egy tengeri csata részese. Az Ardent hajón találja magát az Atlanti-óceán kellős közepén. Az év, amit írnak pedig 1776, mikor egy pillanat alatt minden megváltozik…
Kiderül, hogy Etta képes utazni az időben. Hamarosan az is világossá válik a lány számára, hogy okkal került a hajóra. Egyedül ő tudja megtalálni azt a különleges tárgyat, ami képes megmutatni a világok közötti átjárókat.
Ezzel kezdetét veszi egy őrült kaland, melyben Nicholas, a jóképű kalóz lesz a lány segítője és védelmezője. Útjuk során Etta lassan felfedezi különleges képességét, megismeri az időutazók világát, feltárja a múlt titkait, és eközben egyre közelebb kerül Nicholashoz. De gonosz erők azzal fenyegetnek, hogy elválasztják Ettát nemcsak a fiútól, hanem a hazatérés lehetőségétől is, méghozzá örökre.

Én nem olvastam még a szerző korábban magyarul is megjelent Sötét elmék sorozatát, szóval semmit nem tudtam a stílusáról, de mivel  időutazós könyvről van szó, azonnal lecsaptam az előolvasás lehetőségére és nagyon örülök, hogy így döntöttem, imádtam a történet minden sorát.

A szerző engem több dologgal is elvarázsolt! Kezdve azzal, hogy a főszereplő szőke, gyönyörű, 21. századi, 17 éves new yorki lány mellé egy színesbőrű (félvér) 18. században nevelkedett szívdöglesztő fiatalembert választott, ami a mai korban abszolút helyénvaló választás, és semmi kivetnivalót nem találhatunk benne, de mindez a  korábbi századokban nem létezhetett. És milyen gyönyörű ez a kapcsolat! Bár a  szimpátia azonnali, szépen, lassan építkezik a barátságuk, folyamatosan éreztem a kötődésük erősödését. Annyira mások ők ketten, más korból származnak, Etta célja visszajutni a saját korába, megmenteni a szeretteit, Nicholas pedig a vérrel és verejtékkel elért egzisztenciáját akarja megerősíteni és kötelezettségek nélkül, szabadon élni a saját idejében. Aztán ahogy sodródnak az eseményekkel, egyre inkább támaszkodniuk kell egymásra, az érzelmek is erősödnek, míg elérnek a csúcspontra. Már a legelejétől működik köztük a kémia, de csak jóval később merik megtenni az első lépéseket, Nicholas tökéletes úriember. 
A másik fő erőssége a regénynek természetesen maga az időutazás, igazi történelmi helyszínek felvonultatásával, ami hatalmas kutatómunka eredménye lehet. Egyébként is nagy feladat szerintem időutazásról írni, hiszen könnyű belekavarodni, ha a szerző túlbonyolítja az eseményeket. Számomra itt tiszta volt minden, egyértelmű, hogy a gonosz nagypapa mit akar elérni, és ehhez milyen tisztességtelen eszközöket használ. Azt mégsem mondanám, hogy kiszámítható a történet, van fordulat bőven.  Élvezettel olvastam minden egyes leírást, a szerző gyönyörűen fogalmazva teljes képet adott az adott korról. Részletesen elképzelhettem a helyszíneket, találkozhattam ottani emberekkel, akikkel kapcsolatba kerültek, természetesen mindig téma volt az öltözködés, hiszen ezzel a legkönnyebb felhívni magukra a figyelmet, amit pedig messzemenően el akartak kerülni.  A fülszöveg is írja, hogy egy különleges tárgyat keresnek, amit Etta anyja rejtett el, aminek segítségével új átjárókat lehet nyitni. Csakhogy a szerkezet helye nincs leírva pontosan, a lánynak vissza kell emlékeznie, hogyan kódolta a fejébe az anyukája a megoldást. Élvezettel olvastam ezt a nyomozást, remek ötletekkel állt elő a szerző.
Alexandra Brachen mesterien szőtte a mélyebb mondanivalóját a történetbe. A szórakoztató olvasmányt olvasva a sorok között fontos problémákkal is foglalkozik.  Az egyik ami ellen fellép az a rasszizmus, ez végigkíséri az időutazás állomásait és több koron keresztül is rávilágít arra, mennyivel nehezebb helyzetben van egy színesbőrű, akár szolga, akár felszabadított polgár, és milyen nehéz ez ellen küzdeni. A másik ilyen téma a nők társadalmi szerepe, jogai, a feminizmus létjogosultsága. Etta szemén keresztül mindkét téma nagyító alá kerül és öröm nézni, ahogy jogosan felháborodva, harciasan küzd az előítéletek ellen.  
Az utolsó 20-30 oldalról csak annyit, hogy egyik végletből a másikba jutunk, persze, hogy nem az történik, amit vártam és egy jó erős függővéget kaptam, ami miatt remegve várom a következő részt.
Úgy gondolom, ez a regény különleges az időutazás műfajában, valamint az átlagon felüli karaktereivel be fogja lopni magát az olvasók szívébe. Nekem remek élményt nyújtott, szívből ajánlom mindenkinek.

Borító: Nagy örömünkre a kiadó megtartotta az eredetit, ami gyönyörűséges!
 
Kedvenc karakter: Nicholas, Etta

Szárnyalás: Imádom a hajózást, a hajót, mint helyszínt. Nekem ezért az eleje nagyon tetszett.

Mélyrepülés:  -

Érzéki mérce:  Nicholas 200 évvel ezelőtt nőtt fel, az akkori udvarlási szokásokkal él, annyira édes!

Értékelés:



Nyereményjáték

Etta Spencer az útja során több jelentős történelmi esemény részese lehetett, azonban mindig kellett valami jel, hogy tudja, mikor is jár pontosan. A mostani nyereményjátékban ti is hasonló helyzetben találhatjátok magatokat. A megadott rövid leírás alapján találjátok ki, melyik korba utaztunk, és a helyes dátumot írjátok be a Rafflecopter megfelelő dobozába. A helyes megfejtők között kisorsolunk három példányt Alexandra Bracken: Az idő vándorai regényéből.

Figyelem! Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Hajnali 4:40 körül a német seregek bombázni kezdtek. Az ürügy a gleiwitzi rádióadó megtámadása volt. A támadást követő hat évben nem volt béke Európában.

a Rafflecopter giveaway

Turné állomásai
05.28. Always Love a Wild Book
05.30. Kelly & Lupi Olvas
06.01. MFKata Gondolatai
06.03. CBooks
06.05. Deszy Könyvajánlója

2017. május 29., hétfő

Egy téma, öt borító #53 - szemüvegek

Egy új állandó heti rovatot indítottunk Andival (Függővég), melynek főszerepében a könyvborítók lesznek. Az ötletet a Sugar & Snark angol blogról vettük kölcsön.

A LÉNYEG:

Minden hétfőn kiválasztunk egy témát, amihez 5 borítót keresünk. Az 5 kedvenc borítónkat pedig közzé tesszük. Bárki nyugodtan csatlakozhat hozzánk a saját TOP 5-ös listájával az adott témában. Téma javaslatokat örömmel fogadunk, ne fogjátok vissza magatokat! :)

AZ EHETI TÉMA:

SZEMÜVEGEK




Woody Allen, Sila Okur: Yan Etkiler
Aprilynne Pike: Life After Theft (Life After Theft #1)

És a kedvencem: 


Karen Bergreen: Following Polly

Megosztanád az 5 kedvenc szemüveges borítódat? Kommentben szívesen várjuk a te választásaidat is:) 


Szigeti Kovács Viktor: Lúna gyermekei



A Ciceró Kiadó jóvoltából megjelent Szigeti Kovács Viktor regénye a Lúna gyermekei. Kíváncsi vagy hogyan hozza a gyermekeket a gólya? Érdekel milyen történet áll valójában a kialakult mítosz mögött? - Ha igen a válasz, akkor kövesd a turnét és ismerd meg jobban a gólyák történetét!
Ha pedig velünk játszol, tiéd lehet a könyv egyik példánya!

Cicero Kiadó 2016
154 oldal
Illusztrálta: Cserny Timi Pookah
Besorolás: Middle grade, állatmese

Régóta vitatott probléma, hogy hogyan hozzák a gólyák a gyerekeket. A szerző új regénye többek között ezt a kérdést is firtatja. De arra is választ kapunk ebben a fordulatokban gazdag, izgalmas történetben, amely egy gólyacsapat útjáról szól Afrika felé, hogy miért repülik át a madarak minden évben a világot, miért olyan a színük, amilyen, vagy miért fészkelnek a házaink melletti oszlopokon.
Az emberi tulajdonságokkal felruházott gólyák hihetetlen kalandjaiban és a mögöttük kirajzolódó mitológiában a gyermek és felnőtt olvasók egyaránt megtalálják a nekik szóló üzeneteket.


Megnyugtató, hogy vannak még olyan ifjúsági szerzők, akiket Fekete Istvánhoz lehet hasonlítani. Én még abban a korban voltam gyerek, amikor a Tüskevár volt a 10 év körüli fiúk egyik kedvenc könyve. Nekem Fekete Istvántól  a Hú című regény volt a nagy favorit, ami egy bagoly életéről szólt és meghatározó élmény volt a természet erejének tisztelése szempontjából.

A Lúna gyermekei gólyákról szólnak, egy csapatnyi gólyáról, akik épp a nagy útra készülnek Afrikába, a szokásos vándorlásra a melegebb tájak felé. A vezetőjük Esztrág, egy idősebb gólya, aki már régóta vezeti a csapatot, megfontolt, bölcs gólya, a többiek bíznak benne, elfogadják a döntéseit. Nagy a felelőssége, hiszen neki kell megválasztani az indulás napját, az útvonalat, a repülés magasságát, a pihenőhelyeket, ki hol repüljön az út során. Egyetlen gólya van a csapatban, aki nem kedveli a vezetőt, mégpedig Márkus, ő már túl idősnek tartja Esztrágot, mindenképpen a helyébe akar lépni. Attól a perctől, ahogy a magasba röppentek, mögötte repült és leste minden mozdulatát, arra várva, hogy mikor követ el hibát. Egy hetük van rá, hogy a tengerhez érjenek, ott találkoznak a többi madárrajjal és majd onnan indulnak az út legnehezebb részét megtenni: átszelni a tengert.
Egy nagy erdő felett repülve a legidősebb gólya elmeséli a gólyák eredetének történetét, miszerint valaha teljesen fekete tolluk volt, és egy holdbéli látogatás eredményeként változott fehérré, azóta a gólyák fekete és fehér madarak. A legifjabb gólyák leszállnak megismerkedni a legöregebb és legbölcsebb fenyővel, Regével, aki figyelmezteti a legöregebb gólyát, ebben az évben ne repüljenek délre, mert  a szél készülődik valamire.
Folytatódik a repülés és minden pihenőhely tartogat meglepetéseket, valamint a repülés során is akadályokkal kell megküzdeniük. Végül utoléri őket a vihar és végképp elsodródnak a nyílt tenger felett. Nagy sokára tudnak leszállni, de még így sincsenek biztonságban. Megtalálják vajon a helyes irányt?

Szerintem a gyerekek imádják a gólyákat, és nem azért, mert ők hozzák a kisbabákat. Nekem legalábbis az tetszett bennük gyerekként, hogy szerettek az emberek közelében élni, és minden évben visszatértek a szokásos fészkükbe. Kecskeméten nőttem fel és ott a város közepén is fészkeltek egy kéményen a sulim közelében és minden évben izgatottan figyeltük, hogy látjuk-e őket. De szerintem minden településen van gólyás ház vagy villanyoszlop, és minden helyi embernek megmelengeti a szívét egy hazatérő gólya látványa.
A szerző számomra nagyon szimpatikusan építette fel a gólyák mitológiáját, a kicsiktől a idősebbekig mindenkinek érthető és élvezhető formában. A két legősibb gólyának már a neve is csodás, Lúna és Dragon, nagyon tetszett a köréjük épített "legenda". A történet elején és a vége felé is felbukkannak, csodás volt róluk olvasni.

A gólyakarakterek természetesen emberi tulajdonságokkal is rendelkeznek, megtalálható a csapatban mindenféle tulajdonság és érzelem, ahogy egy kisebb emberi közösségben is. Az olvasó legyen gyerek vagy idősebb, végig fogja izgulni a vándorlásukat, ahogy azt én is tettem. Sok kihívás vár a kis csapatra, és mindenkinek tennie kell a dolgát, hogy sikerüljön az útjuk. Persze nem lenne izgalmas a történet, ha nem lennének olyanok, akik nem az elvártak szerint cselekednek. De persze a természet is alaposan közbeavatkozhat a tervekbe. A vihar leírása lenyűgöző és hiteles, a szerző nem félt áldozatokat is hozni, ez pontosan megmutatta a helyzet komolyságát. Minden jó, ha jó a vége, természetesen nem nagy spoiler ha elárulom, hogy sikerül a kis csapat útja.
Különösen érdekes a madarak vándorlásáról olvasni. Ma már elértünk oda, hogy nyomkövetővel szerelik fel a tudósok a kiszemelt gólyákat, így követhetik az útjukat. Régen annyival elintézte a biológia könyv, hogy "ösztönösen" ismerik az utat. Szerintem jóval több van ebben, és például erre is jó volt ez a történet, hogy felkeltse az érdeklődésemet, és egy kicsit utána nézzek felnőtt fejjel is a gólyák vándorútjának..
Ajánlom a könyvet elsősorban a 8-12 éves korosztálynak, és természetesen a szülőknek, nagyszülőknek is.

Borító: Nagyon szép a borító és a belső illusztrációk is, Cserny Timi Pookah munkái.
 
Kedvenc karakter: Márkus

Szárnyalás: A barlangban történtek.

Mélyrepülés:  -

Érzelmi mérce:  8 éves kortól ajánlom.

Értékelés:



Nyereményjáték:
 
Mint olvashatjátok a történet középpontjában megszemélyesített gólyák szerepelnek, így mi más passzolna jobban egy játékhoz, mint gyermek és ifjúsági mesékben megjelenő szárnyas kedvenc, aki valamiért kedvelt szerepet töltött be a rajzfilmekben. Lehet észrevettétek, gyakran libákból lesznek a legjobb barátok, ezért mostani játékunkban híres rajzfilmes libákat kell felismernetek kép alapján és a Rafflecopter megfelelő dobozába beírnotok, hogy melyik rajzfilmben szerepel, esetleg szerepelnek a libák. Figyelem! Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

a Rafflecopter giveaway

Résztvevő blogok:
05.29 Kelly és Lupi olvas
05.31 Deszy Könyvajánlója
06.02 KönyvParfé
06.04 Insane Life


2017. május 24., szerda

Charlie N. Holmberg A papírmágus

A GABO SFF jóvoltából hazánkban is megjelent Charlie N. Holmberg A papírmágus című regénye. Ennek örömére a Blogturné Klub öt bloggere bemutatja a késő viktoriánus kori Angliában játszódó, különleges, egyszerre sötét és szeszélyes kalandokkal teli történetet, melyet a Disney tervez megfilmesíteni. A játékunk megfejtésével esélyed lesz megnyerni a három nyereménykönyv egyikét a kiadó felajánlásában.

Gabo Kiadó 2017.
Fordította: Márton Zsófia
240 oldal
Goodreads: 3,63
Besorolás: YA, fantasy, mágia

Ceony Twill összetört álmokkal érkezik meg Emery Thane mágus házába. A varázslóképző iskolában évfolyamelsőként végzett lány fémmágusnak készült, most mégis papírmágiára kárhoztatják - de hát mi haszna a papírnak egyáltalán?
Azonban a varázslatok, amelyeket Ceony a csodabogár Thane keze alatt megtanul, rácáfolnak előítéleteire. Ahogy kibomlik előtte a papírmágia csodálatos világa, megismeri tanára sötét múltját és egy olyan tiltott és veszedelmes mágiafajtát, amellyel szemben szinte semmi reménye nem lehet felvenni a versenyt. Mégis muszáj megtennie, mert hamarosan szó szerint Thane szíve lesz a tét.
A papírmágus különleges, egyszerre sötét és szeszélyes kaland, amelyet a Disney tervez megfilmesíteni.
"Charlie egy ragyogó, egyéni stílusú, remek világteremtő képességekkel megáldott szerző."
-- Brandon Sanderson, a Ködszerzet írója

Nem panaszkodhatom, idén bővelkedem a mágiás könyvek olvasásában, és ennek nagyon örülök is, mivel minden mágiával foglalkozó történet egy-egy új világfelépítést tartogat. Nincs ez másképp A papírmágus sorozatnál sem, itt megismerhetünk egy késő viktoriánus időbe illő londoni környezettel, ami máris egy jó pont nálam a helyszín/időbeli elhelyezést tekintve. Itt él Ceony Twill, akinek minden vágya, hogy a mágiával foglalkozzon, elsősorban a fémmágia vonzza, szeretne mindenféle mágikus ékszert készíteni.  Mindig jól tanult,  a varázslóképzőt is extra gyorsan végezte el, de a saját választás helyett végül kényszerpályát kapott, papírmágus lehet belőle. Most következik a gyakorlati oktatás, néhány évet kell egy mágusnál tanonckodni, mielőtt igazi mágussá válhat.
A lány Emery Thane házába kerül, ahol egy papír csontváz a komornyik és egyébként is zsúfolásig tele minden helyiség hajtogatott papír tárgyakkal, díszekkel. A papírhoz való kötés megtörténte után Ceony más szemmel kezdi nézni ezt a matériát, minden egyes nap elteltével újabb és újabb trükköket tanul, rájön, hogy több van ebben a mágiában, mint gondolta.

Nem kicsit van része ebben a mesterének, aki elsőre nekem furcsán bohém figurának tűnt, de nagyon is komolyan veszi az oktatást, folyamatosan feladatokkal látja el a lányt. Tudja, hogy Ceony nem ezt választotta volna szíve szerint, ezért apró kedvességekkel is meglepi, mint például Kömény, a hajtogatott kutyus. A pontos hajtogatásra ügyelni kell, hozzájön még némi varázsige és életre kelnek az alkotások, vagy varázserőt kapnak, ami igen hasznos tárgyakká alakítja az egyszerű papírt.
Thane ragyogó a saját mágiája terén, ugyanakkor sötét titkokat őriz. Valaki az életére tör, valaki a múltjából a kivágott szívét akarja. Vannak ugyanis mágusok, akik a sötét oldalt szolgálják, ők a metszők, és ha megérintenek valakit, onnantól elérik, amit akarnak. 
Itt jön a fordulat a történetben, Ceony azonnal Emery segítségére siet, amikor megtörténik a baj. Minden megszerzett tudására szüksége van, de ennél is több kell, hogy megmentse a férfit. Jól kell értelmeznie az emlékképeket, a jeleneteket amibe belecsöppen, a múltbeli eseményeket, aminek öntudatlanul a részese volt.

Ceony karaktere egészen jól helytállt a történetben, a kezdeti csalódottság után napról napra egyre jobban értékelte a papírmágiát és a mentorát. Okos lány, és a kellő pillanatokban vágott az esze, kitűnően improvizált az éles szituációkban. Thane karakterét a végére tudtam igazán értékelni, amikor kiderültek a múltbéli események, és megértettem őt. Ceony részéről határozott vonzódás alakul ki a mestere iránt, ami talán nem lesz viszonzatlan, de őszintén szólva egyáltalán nem hiányzik ez a szerelmi szál ide ebbe az első részbe legalábbis, viszont annyit a javára írhatok, hogy nem instalove-ról beszélünk.
A történet második része egy bizarr utazás Thane szívében. Itt bizony voltak egészen gyomorforgató részek is, őszintén szólva nem vártam, hogy ilyen irányba megy a történet. Izgalmas volt, de időnként ismétlésbe ment át és ezt nem szerettem. Ennek a második résznek köszönhetően kiérdemli a "dark" besorolást a történet.  A könyv megérdemelt volna még kb 100 oldalt, mert szívesen olvastam volna arról, hogy milyenek a különböző matériák és hogyan működnek együtt egymással. Jó lett volna többet tudni a metszőkről, hogyan küzdenek ellenük, mert ez az egy kiemelt eset nem adott elég információt. 
A szerző stílusa tetszett, a leírások voltak a fő erőssége, és a két főszereplő karaktere. Tetszett maga az ötlet is a papírmágiáról, de sajnáltam, hogy nem volt megfelelően kibontva. Egy szó sem esett arról, hogy bárki megtanulhatja ezt az iskolában, vagy csak kiválasztottak? Az sem derül ki, hogy az adott társadalomba hogyan illeszkedik be ez a mágikus világ? Sok a megválaszolatlan kérdés bennem, ami miatt szeretném minél hamarabb a kezemben tartani a folytatást!

Borító: Gyönyörű lett a magyar borító.

Kedvenc karakter: Ceony

Szárnyalás:  A szív hajtogatásának izgalmas jelenete.

Mélyrepülés: Lira miért nem semmisítette meg a szívet?

Érzéki mérce: Nem éreztem erős kémiát, ami indokolná a szerelmi szálat, bár elég halovány, de azért létezik.

Értékelés:


Blogturné extra:

Ezen az oldalon csodás papír hópehely mintákat találsz, akár a könyvborítón szereplő hópehelyhez hasonlót is sikerül készíteni:  https://www.ajandekkatalogus.hu/dekoracio-karacsonyra/otlet/hopehely-hajtogatas-vagas/



Játék: 

Játékunk során megismerkedünk a papírmágia csodálatos világával.Minden állomáson találtok egy hajtogatási útmutatót, nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni, milyen alakzat jön ki belőle. Extra pontokért természetesen el is készíthetitek őket (a képi dokumentációt a rafflecopter doboz megfelelő részébe illesszétek be).
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk!

a Rafflecopter giveaway

Résztvevő blogok:

05/16 Dreamworld
05/18 Könyvvilág
05/20 Insane Life
05/22 KönyvParfé
05/24 Kelly & Lupi olvas

2017. május 23., kedd

Dönts okosan! Book Tag


Helló olvasók! Mi nem szoktunk Book Tag-eket töltögetni, de most kivételt teszek egy kedves bloggertárs kedvéért. Lizzyke kért fel a válaszadásra, és minő váratlan meglepetés, élveztem! Bár nem tudtam bőven kifejteni a válaszokat (10 könyvem van könyvhétre) de a hangulat érződik!
 
1. Már csak egy helyed van a helyesírási versenyre készülő csapatodban, kit választanál, hogy teljes legyen a csapat?
Edward Cullen vs Kingsley Edge
(Twilight – Eredendő bűnösök)

Hiába választanám pasiként Kingsley-t, a helyesírás versenyre Edward-ot vinném, mégiscsak többet tud, annyit járt iskolába, mint egy egész osztály együttvéve. Sorry Kingsley!

2. Mindkét karakter meg akarna ölni, kit ölnél meg először, hogy jobb túlélési esélyeid legyenek?

Magnus Bane vs Négyes
(TMI - Divergent)

Én kit ölnék meg? Egyik pasinál sem lenne semmi esélyem, hogy megöljem őket. De nem is tudok választani, mert inkább meghalok, de őket nem bántom!

3. Te vagy a hajadon a Nagy Ő című műsorban, és döntened kell közülük. Kinek adnád a rózsád?

Boromir vs Dean Holder
(A gyűrűk ura - Hopeless)
Jaj nekem. Mindkettő szívem csücske karakter! Mégis, ha élőben találkozhatnék velük, én bizony Boromirt választanám, lehetőleg a filmes változatban, és aztán el is lovagolhatnánk a naplementébe.

4. Téged választottak ki a körzetedből, hogy részt vegyél az éhezők viadalán. Melyik karakter jelentkezne helyetted leginkább?

Paige Mahoney – Adam Wilde
(Csontszüret – Ha maradnék)

Paige szerintem rohanna önként a viadalra. És ha engem kérdeztek, meg is nyerné. Bocs Adam, te zenésznek isteni vagy, nem várnám el, hogy küzdj helyettem.

5. Egy elhagyatott szigeten ragadtál. Melyik karaktert áldoznád fel a kannibalizmus oltárán?

Folt Cipriano vs Noah Shaw
(Csitt, csitt – Mara Dyer sorozat)

Nem tudom, kitől erednek a kérdések, de ez azért elég abszurd, biztosan nem enném meg a kedvenc karaktereimet. Őket pláne nem.
6. Te vagy a következő DC/Marvel szuperhős (természetesen saját TV műsorral), ki lenne a segítőtársad?

Alejandro Fuentes vs Will Herondale
(Tökéletes kémia - TID)

Mindenképpen Alex lenne a partnerem, és rögtön el is tudom képzelni a trailerekből ismert Alexander Rodrigez megszemélyesítésében. Mivel követem Instán elég közel érzem magamhoz, tudom mekkora marha, állandóan viccel. Jó showman lenne belőle.
7. Egy avokádó imádó céget vezetsz, kit rúgnál ki a kommunikációs képességek hiánya miatt?

Daemon Blackvs Deznee Cross
(Luxen sorozat - Touch sorozat)

Deznee-t rugnám ki, de csak azért, mert tudom Daemon elvinné a hátán a céget, tökéletesen mindegy mit árulnánk. Ő aztán nincs híján a kommunikációs képességeknek, akár világok között sem. (Mi ez a kérdés? Avokádó imádó cég? )

8. Épp befejeztél egy könyvet, amiben a kedvenc karaktered meghal. Ki vigasztalna meg?

Echo Emerson vs Peeta Mellark
(Pushing the Limits – Az éhezők viadala)

Juj. Peeta-t választanám, bár Echo is biztosan segítőkész lenne a vigasztalásban. De ki ne választaná inkább Peeta-t, az erős vállaival?
9. Egy középiskolában vagy. Melyik karakter lenne benne a népszerűek klikkjében?

Kellan Kyle vs Jace Wayland
(Esztelen - TMI)

Mivel Kellan túlkoros, Jace-t választanám a középsulis népszerűségi lista élére. Nem kevés lány tartozna az udvartartásába, és esetleg pár fiú is. Én biztosan ott lennék szorosan mellette.

10. Eljött a nap; végre egy évvel idősebb lettél! Melyik karakter felejti el a szülinapodat?

Kaidan Rowe vs Travis Maddox
(Angyali gonosz – Gyönyörű sorscsapás)

Mindkettő elfelejtené. Hacsak nem lennék a babájuk. Akkor mindkettő a tenyerén hordozna, a születésnapomon is. Ps. Egy idő után már nem fogja a kérdést feltevő azt mondani Végre egy évvel idősebb lettél!
11. Épp most találtál egy feltörekvő BookTube sztárt. Melyik karakter lenne az?

Étienne St.Clair vs Finnick Odair
(Anna és a francia csók – Az éhezők viadala)

Étienne a nyerő. El tudom képzelni, ahogy előadja magát, és meg is van benne a könyvek iránti szeretet. Cuki lenne, százezres követőszámmal. Oké, oké, Finnick is népszerű lenne, elismerem.
12. Ottalvós buli! Sajnos csak egy embert hívhatsz át. Kit választanál?

Cage York vs Weston Michels
(Te vagy nekem a remény - Egyetlen)

Őszintén szólva ez a kérdés is értelmét veszti a résztvevőket elnézve. Egyrészt nem tudok választani, másrészt tök mindegy. Mindkettőjük esetében garantáltan jól érezném magam.

13. Bumm! Teherbe ejtett valaki. Ki az apa?

Evan Walker vs Lucas Maxfield
(Az ötödik hullám - Easy)

Micsoda feltételezés! Egy okos lány nem esik csak úgy teherbe! De ha mégis feltételezzük... Mivel Evan félig meddig földönkívüli, ha lehet inkább Lucas csináljon nekem gyereket. Viszont ha csak az emberi gének öröklődnek át, egye fene bevállalom Evant (is).

14. Elküldtél egy nagyon fontos üzenetet. Ki lenne az, aki csak "Látta", de nem válaszol?

Rule Archer vs Zed Benedict
(Marked Man - Lélektársak)

Rule pont leszarná az üzenetemet, viszont Zed válaszolna, ő rendes srác. Rule-t azért nem hagynám lógva, bombáznám tovább az üzeneteimmel.
15. Most ébredtél, ideje reggelizni. Az anyukádat/apukádat valaki helyettesíti. Na de ki?

Tucker Avery vs Galadriel
(Angyalsors – A gyűrűk ura)

Tuckert imádom, szívesen látnám a családomban, de Galadriel, ő bármit tudna varázsolni nekem. Nem szoktam reggelizni, szóval csak egy jó kávét kellene főzniük, azzal beérem. 



Ennyi tellett tőlem, lássuk hogyan válaszol Lilla a Deamworld blogról!

2017. május 22., hétfő

Cover Reveal: Ashley Carrigan: Árnyjátékos

Az idei Könyvhétre jelenik meg Ashley Carrigan új regénye a Könyvmolyképző Kiadó Rázós könyvek sorozatában  Árnyjátékos címmel. A blog rendszeres olvasói tudják, hogy Ashley könyveiért évek óta rajongok, és kimondhatatlanul örülök, hogy sikerül végre az igazi nagyközönség elé lépnie. Én az eddig általam olvasott 10 regényét egytől egyig nagyon szerettem. A legjobban a Morwen sorozat áll közel a szívemhez, igazi, vérbeli vámpíros sorozat, olyan karakterekkel, akiket egyszerűen nem lehet elfelejteni, veled élnek tovább, még ha vége is van a sorozatnak.
Az Árnyjátékost volt szerencsém előolvasni, és csak ajánlani tudom! Hamarosan blogturné is érkezik a történethez!  

Íme a fülszöveg:

Gillian, a nagyszerű üzletasszony, férje halála után pengeélen egyensúlyozik az elit társaság úri gengszterei között.
Pihenésképp erotikus kalandba kezd egy jóképű férfi luxusprostituálttal, Nickkel, hogy némi színt vigyen a stresszes mindennapokba. A férfi vonzó, beváltja a hozzá fűzött reményeket, de van egy titka…
Közben felbukkan egy rejtélyes alak, aki a háttérből irányítva az eseményeket sorra meghiúsítja Gillian ígéretes üzletkötéseit. Nem csak meglopja, de az áldozatoktól sem riad vissza, hogy elérje a célját.
Gillian a lengyel gengsztervezérrel belekeveredik egy kínos üzleti fiaskóba, és együtt kell megtalálniuk a titokzatos rosszakarót, ha életben akarnak maradni.
Vajon Nick és az arctalan rivális ugyanaz a személy?
Az Árnyjátékosban senki sem az, akinek látszik, és senki sem játszik nyílt lapokkal.
Kételyek, váratlan szövetség, árulás, hűség és szenvedély… Ez adja a vérbeli romantikus-erotikus regény esszenciáját, hogy kellően bizsergető élményt nyújtson.


Ha tagja vagy a Molynak, tedd kívánságlistára!  https://moly.hu/konyvek/ashley-carrigan-arnyjatekos




Rendszeres olvasók