KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2017. július 31., hétfő

Egy téma, öt borító #58 - kastély

Egy új állandó heti rovatot indítottunk Andival (Függővég), melynek főszerepében a könyvborítók lesznek. Az ötletet a Sugar & Snark angol blogról vettük kölcsön.

A LÉNYEG:

Minden hétfőn kiválasztunk egy témát, amihez 5 borítót keresünk. Az 5 kedvenc borítónkat pedig közzé tesszük. Bárki nyugodtan csatlakozhat hozzánk a saját TOP 5-ös listájával az adott témában. Téma javaslatokat örömmel fogadunk, ne fogjátok vissza magatokat! :)

AZ EHETI TÉMA:

KASTÉLY



N.K. Jemisin: The Hundred Thousand Kingdoms (Inheritance Trilogy #1)

És a kedvencem:


Dodie Smith: I Capture the Castle

Megosztanád az 5 kedvenc kastélyos borítódat? Kommentben szívesen várjuk a te választásaidat is:) 

2017. július 25., kedd

J.P. Delaney: A lány a múltból


A Maxim Könyvkiadó a Könyvhétre jelentette meg J.P. Delaney: A lány a múltból című könyvét, mely az amerikai és az angliai megjelenés után több mint 35 országban került a könyvespolcokra óriási sikerrel, és a filmes jogok is elkeltek. Tarts a Blogturnés bloggerekkel ennek a misztikus thrillernek a blogturnéján, és a játékunk során megnyerheted a kiadó által felajánlott három nyereménykönyv egyikét.

Maxim Könyvkiadó 2017. június 08.
Fordította: Sóvágó Katalin
360 oldal
Goodreads: 3,7
Besorolás: misztikus thriller

Írja ​össze azokat a tárgyakat, amelyeket nélkülözhetetlennek tart!
A kérdés különösnek, sőt tolakodónak tűnik – és a két nő számára, akik megválaszolják, pusztítóak lesznek a következmények.

EMMA
A sokkoló betöréstől megviselt Emma új lakásba akar költözni, ám egyetlen lakást sem talál megfizethetőnek vagy elég biztonságosnak. Egészen addig, amíg meg nem érkezik a Folgate Street egy számba. A ház az építészet remeke: minimalista tervrajz, halvány kő, táblaüveg, égig érő falak. Ám vannak szabályok. A titokzatos építész, a tervező, továbbra is parancsol a házban: nincs könyv, nincs díszpárna, nincs fénykép, sem rendetlenség, egyáltalán semmiféle személyes tárgy. A teret arra szánták, hogy megváltoztassa azt, aki benne él – és ez be is következik.

JANE
Magánéletének tragédiája után Jane új életet akar kezdeni. Amikor rátalál a Folgate Street egyes számra, azonnal megtetszik neki a ház, és annak zárkózott, vonzó tervezője. Röviddel beköltözése után Jane értesül a hozzá külsőre és korban is hasonlító, előző lakó tragikus balesetéről. Miközben Jane megpróbálja szétszálazni az igazságot és a hazugságot, akaratlanul is ugyanazokat a mintákat követi, ugyanazokat a döntéseket hozza, ugyanazokkal az emberekkel hozza össze a véletlen, és ugyanazt a rettegést éli át, mint az előző lány.

Vendégbloggerünk, Valentényi Erzsébet, avagy a Molyról @bozs  véleményét olvashatjátok a történetről:

Szeretem az izgalmas könyveket, így lelkesen vágtam bele az olvasásba. Valamint kedvelem azokat a történeteket, amik ugrálnak az időben. Nem derülnek ki a pontos dátumok a cselekmény folyamán, nem is lényeges, de néha akarom tudni a felesleges részleteket és úgy tippeltem olyan 2-3 év telhet el Emma és Jane beköltözése között. 
Már azon meglepődtem, hogy a lányoknak tetszett a lakás. Kinek van ínyére egy olyan ház, ami úgy néz ki, mint egy papírnehezék!? Alacsony, halvány, tömör kőkocka. Az ajtó egy szintben van a fallal és csak pár csőből lehet rájönni, hogy ez egy lakóépület. Belül pedig teljesen minimalista bútorzat, csak a legszükségesebbek és ezen a főbérlő fura szabályai miatt nem lehet változtatni. Nem tudnék könyvek, képek, dísztárgyak, függönyök nélkül élni. Valamint mindent egy magas fokú beépített  technológia vezérel rengeteg érzékelő alapján, amik feltérképezik a lakó szokásait. Egy furcsa karkötővel lehet bemenni a házba, abba van beprogramozva milyen hőmérsékletet szeretsz, hogyan kívánod a fürdővizedet elkészíttetni, mikor kezdjenek estefelé sötétedni az ablakok. Én ennyire nem bízom a technikában, szeretem magam irányítani a környezetemet.
A bérlés utolsó akadálya, hogy az építésznek, egyben főbérlőnek kell jóváhagyni a bérlő személyét, amihez egy 35 kérdésből álló jelentkezési lapot kell kitölteni. Ezekből a kérdésekből párat megismerhetünk a könyv olvasása közben,  fejezet elválasztóként szerepelnek. Majdnem mindegyik kérdéstől ledöbbentem és ha rajtam múlt volna ezt a választ adom: „Csak ilyen helyzetbe ne kerüljek!” Nyilván jó kis pszichológiai teszt ez az olvasó oldaláról is, ezek a kérdések bemásznak a fejünkbe és elgondolkodunk rajtuk, vajon élesben hogyan válaszolnánk, mit is tennénk?
Jelentkezési lap kitöltése után egy személyes találkozóra hívták a potenciális jelentkezőket, ahol megismerkedhetünk a ház tervezőjével, kivitelezőjével, imádójával a munkájában maximalista Edward Monkforddal. A lányoknak egy szó jut róla eszükbe: Vonzó!!!
A lányok beköltöznek a házba. Mint kiderül nem csoda, hogy ők lettek a nyerők. Rendkívüli módon hasonlítanak egymásra és a tervező elhunyt feleségére is. Emma szakít a barátjával, egyedül marad, Jane számára pedig kiderül Emma története és azonnal nyomozásba kezd az internet segítségével. Közben mind a ketten próbálják feldolgozni a velük történt szörnyűségeket. Ebben nyújt segítséget nekik Edward, aki felajánlja a testét a gyorsabb felejtés elősegítéséhez. Csakis a testét, mindenféle konvenció nélkül, egyszerűséget és szabadságot adva a másiknak. Innentől az „akkorban” és „mostban” félelmetesen egyforma dolgok történnek.
Aztán Emma történetében elértem a „hű bazdmeg” pillanathoz!! Kikerekedett a szemem és elállt a lélegzetem! Nem lehet igaz! Ilyet nem csinálhat senki! Az ő szála ezek után sokkal jobban kezdett érdekelni, alig vártam, hogy túljussak Jane idején, egészen addig, míg a lány meghal.
Jane nyomoz, egyre több embert talál, aki talán tud valamit az Emmával történtekről. Egy idő után mindenki gyanús az olvasó számára, de persze mindig Edward marad a főgyanúsított. Majd bekövetkezik Jane életében is az „atya ég!” momentum és az ő történetét se bírtam letenni.
Az utolsó 80 valahány oldalt csak úgy faltam! Izgultam! Rágtam a körmöm! Barmi jó volt!
Kedvenc szereplőm leginkább Jane volt. Magabiztos, bátor, talpraesett, éles eszű, jó logikával rendelkezik. Különböző okokból voltak lelkileg tragikus állapotban a lányok, különbözött a habitusuk, de minél több időt töltöttek a házban, annál jobban formálódtak hasonló típusra, amiben erősen közrejátszott a tulajdonossal folytatott sötét kapcsolat is. Amit régen nem tudtak elképzelni, az mára már elfogadott lett, ahogy például a minimalista életforma.
A szerző a két nő szemszögét váltogatja, rövid fejezetekkel, amik nagyon pörgőssé teszik az olvasást. Csepegteti az információkat, amik letehetetlenné teszik a könyvet, a feszültség íve szépen emelkedik a végkifejlet felé. A szerző kifejezetten megvett ezzel az ötlettel, hogy a regény helyszínét csúcstechnológiával építette be, ez alapból egy feszült helyzetet teremt, hiszen a ház folyamatosan figyeli a lakóját, nincsenek titkok, nem bújhatsz el...  
Különleges a történet, egyedi megoldásokkal, remek kikapcsolódás, csakis 5 pontot kaphat!!

Borító: Eredeti.

 
Kedvenc karakter: Jane

Szárnyalás:  Maga a lakás technológiája kapja a díjat tőlem.

 
Mélyrepülés:  -

Érzéki mérce:  Kizárólag felnőtt olvasóknak. 

Értékelés:


Játék:

Négy népszerű könyvcímet kell kitalálnotok, amiben szerepel A lány…. valamilyen formában. A nehézség az lesz, hogy csak egy részletet mutatunk hozzá a borítóból, ennek alapján kell kitalálnotok a megfejtést és beírnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába!
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni az általunk megküldött értesítő e-mailre. Sok szerencsét!

a Rafflecopter giveaway

A blogturné állomásai

07.25 Kelly és Lupi olvas
07.27 Szembetűnő
07.29 Dreamworld
07.31 Könyvvilág


2017. július 24., hétfő

Egy téma, öt borító #57 - árnyék

Egy új állandó heti rovatot indítottunk Andival (Függővég), melynek főszerepében a könyvborítók lesznek. Az ötletet a Sugar & Snark angol blogról vettük kölcsön.

A LÉNYEG:

Minden hétfőn kiválasztunk egy témát, amihez 5 borítót keresünk. Az 5 kedvenc borítónkat pedig közzé tesszük. Bárki nyugodtan csatlakozhat hozzánk a saját TOP 5-ös listájával az adott témában. Téma javaslatokat örömmel fogadunk, ne fogjátok vissza magatokat! :)

AZ EHETI TÉMA:

ÁRNYÉK



Kelly Barnhill: The Witch's Boy

És a kedvencem:


MarcyKate Connolly: Shadow Weaver (Shadow Weaver #1)

Megosztanád az 5 kedvenc árnyékos borítódat? Kommentben szívesen várjuk a te választásaidat is:)

Andi Top5-ös listája

2017. július 17., hétfő

Egy téma, öt borító #56 - nyaklánc

Egy új állandó heti rovatot indítottunk Andival (Függővég), melynek főszerepében a könyvborítók lesznek. Az ötletet a Sugar & Snark angol blogról vettük kölcsön.

A LÉNYEG:

Minden hétfőn kiválasztunk egy témát, amihez 5 borítót keresünk. Az 5 kedvenc borítónkat pedig közzé tesszük. Bárki nyugodtan csatlakozhat hozzánk a saját TOP 5-ös listájával az adott témában. Téma javaslatokat örömmel fogadunk, ne fogjátok vissza magatokat! :)

AZ EHETI TÉMA:

NYAKLÁNC


És a kedvencem:


Emily Sowden: Trapped In Silver (Eldryn Chronicles #1)

Megosztanád az 5 kedvenc nyakláncos borítódat? Kommentben szívesen várjuk a te választásaidat is:) 

2017. július 12., szerda

Neal Shusterman: Az óceán mélyén


Mindig az a legfélelmetesebb, amiről a legkevesebbet tudunk... Neal Shusterman Amerikai Nemzeti Könyvdíjas regénye Az óceán mélyén : egy fiúról szól, aki alámerül a világ legmélyebb pontjára.
Tarts velünk a különleges regény blogturnéján, és ha szerencsés vagy, 1 példányt nyerhetsz is a műből a Tilos az Á Kiadó felajánlásában.

Tilos az Á Kiadó 2017.
332 oldal
Fordította: Illés Róbert
Goodreads: 4,13
Besorolás: YA, mentális betegségek

Mindig ​az a legfélelmetesebb, amiről a legkevesebbet tudunk.
Az óceán legmélyebb pontja a Marianna-árok fenekén lévő Challenger Deep. A skizofrénia egy mentális betegség, amely több tízmillió embert érint a világon. A Challenger Deep 10 916 méter mélyen van. A skizofrénia a betegek jelentős részénél serdülőkor táján jelentkezik. Az óceán legmélyebb pontján mindezidáig összesen három ember járt. A skizofrénia leggyakoribb megnyilvánulási formái a hallucinációk és a paranoid téveszmék.
Mit tehet egy szülő, amikor a fia azzal fordul hozzá, hogy valaki meg akarja ölni? Kihez fordulhatsz, amikor úgy érzed, hogy az apád és az anyád helyét álruhás szörnyek vették át?
Az óceán mélyén 2015-ben összesen tíz különböző díjat nyert Egyesült Államokban, köztük a legrangosabb irodalmi elismerést, a Nemzeti Könyvdíjat is. A fantasyk (Everlost), tudományos-fantasztikus történetek (Akcelerátus-trilógia) és disztópiák (Unwind) szerzőjeként ismert Shusterman új regénye viszont távolról sem a képzelet szüleménye. Egy fiúról szól, aki alámerül a világ legmélyebb pontjára. Tengeralattjáró és védőfelszerelés nélkül.
A Publishers’ Weekly magazin, amely az év könyvének választotta, kritikájában a regény hitelességét emeli ki, de a története és hangulata is örökre belevésődik az olvasók agyába.

Elég rég történt meg velem, hogy egy 300 oldal körüli könyvvel ne végezzek egy hétvégén vagy 3 este alatt. Nem vagyok hozzászokva, hogy egy történet engem uraljon és nem fordítva. Az óceán mélyén megtette velem, hogy fölében emelkedett és nem könnyen hagyta magát legyőzni. Estéken át kerülgettem a könyvet, olvastam, leraktam, olvastam, leraktam. Iszonyat nehéz volt feldolgozni az olvasottakat. Nem találkoztam még ilyen hiteles szerzővel, mint Neal Shusterman, aki kegyetlenül őszintén tárja  az olvasók elé, milyen érzés skizofrénnek lenni. A könyv végén az utószóban elárulta, hogy a saját fia betegségének tapasztalatait szőtte bele a regénybe, a fia rajzai illusztrálják a könyvet, amiket akkor rajzolt, amikor ugyanúgy elmerült a saját világában, mint Caden, a könyv főszereplője. A szerző szerint minden harmadik család valamely tagja küzd mentális betegséggel Amerikában, és én azt gondolom, ez Európában sincs másként, Magyarországon sem. A skizofrénia olyan mentális betegség, ami gyakran a tinédzser kor környékén alakul ki, az amúgy is zűrös időszakban, amikor a jeleket hajlamosak a szülők nem észrevenni, vagy félreértelmezni. Ezért szeretném,  hogy ne csak ifjúsági ajánlást kapjon ez a könyv, hanem eljusson a szülőkhöz is.

Caden apja könyvelő, anyja fogorvos, a húgával együtt így alkotnak átlagos amerikai családot. 15 éves, most végzi a középiskola első évét. Tudja, hogy valami történik vele. Olyan dolgokat lát, amikről  tudja, hogy nem létezhetnek, aztán mégis azt hiszi valóságnak. Üldözési mániája az első komoly jel, amire felfigyelnek a szülők, ehhez jön az alvás- és evészavar, majd a kényszeres cselekmények. Próbálnak türelmesek lenni, de a fiú állapota gyorsan romlik, a pszichológus kevés, bentlakásos intézménybe kerül. A szülők minden nap látogatják és látják, tapasztalják, ahogy a különböző kezelésekre reagál.

A könyv szerkezete megpróbálja visszaadni, hogyan működik egy mentálisan sérült agy. A fejezetek legtöbbször egy oldalasak, de néhány lapnál sosem tartanak tovább. A hangulatuk is csapongó, hol nagyon komoly, ijesztő gondolatokkal, néha tud majdnem vicces is lenni, de a legtöbbször nagyon  megrázó. Számomra legalábbis az volt,  nagyon lassan haladtam és nagyon sokat gondolkoztam az olvasottakon. A könyv elejétől világos, hogy van egy valóság és van egy képzelt világa Cadennek. A képzelt világ egy hajó, kapitánnyal, kormányossal, navigátorral és matrózokkal. Az árbóckosárban koktélokat osztanak és repdes egy beszélő papagáj is a fedélzeten. Az olvasó egy idő után rájön, hogy a hajón történteknek megvan a valóságos jelentése és az is kiderül, kiket képviselnek a szereplők. Minden egyes eseménynek meg van a háttere, ami Caden emlékeire épül. A hajó útjának célja a Mariana árok, a világ legmélyebb pontja. Oda készül alámerülni Caden, holott tudja, hogy ez a valóságban lehetetlen lenne.
Neal félelmetesen valóságossá tette Caden karakterét, és ennek a személyes érintettség az oka. Számos könyvet olvastam mostanában, ahol szerepelt valamilyen mentális betegség, de semmilyen kutatómunka nem ér fel a saját tapasztalattal. Nagyon jó pont, hogy a kórház nem ellenséges területként volt beállítva, kényszergyógykezeléssel és őrült orvosokkal. A szülők a kezdeti sokk után  mindent megtettek a fiúk gyógyulása érekében és nem hagyták, hogy egyedül küzdjön a betegséggel.

Ezt a könyvet olvasnia  kellene  a fiataloknak és a szüleiknek egyaránt. Ha nem ismerik fel a jeleket, amik észrevétlenül kialakulhatnak, és nem fordulnak orvoshoz, nagyon könnyen alakulhat végzetessé ez a betegség, ahogy a szerző egyik barátjánál is.
Nem akarok példálózni semmivel, de azt biztosan mondhatom, hogy az agyműködés zavarait nem lehet kuruzslással gyógyítani, vagy azt gondolni, hogy majd jobban lesz magától a gyerek. A biokémia csodákra képes, és mindent meg kell próbálni a gyógyulás érdekében, mert az igaz, hogy esetleg élete végéig gyógyszert kell szednie a betegnek, de ez még mindig majdnem teljes élet ahhoz képest, hogy leveti magát egy toronyból vagy máshogy végez magával.
Attól tartok, ez a történet nem lesz sikerkönyv, akárhány díjat is nyert és nem fogják egymás kezéből kikapni a gyerekek, mert nehéz olvasmány. Viszont ha eljut olyanokhoz, akiknek íródott, és csak egy életet is megment, akkor már érdemes volt kiadni. Olvassátok, érdemes!

Borító: Eredeti.
 
Kedvenc karakter: Caden

Szárnyalás: "– Caden, csak annyit tudok, hogy valami nem stimmel. Számtalan probléma lehet, és ezek közül az egyik valóban a drog, de az csak egy. Szeretném tőled hallani, mi történik, ha van kedved elmondani.
Mi történik? Hullámvasúton ülök a kocsi hátuljában egy emelkedő tetején, az előttem ülők már megadták magukat a gravitációnak. Hallom, ahogy az első sorban helyet foglalók már sikítanak, és tudom, hogy néhány másodpercen belül én is sikítani fogok. Abban a pillanatban vagyok, amikor hallom, ahogy a futómű hangos csikorgással a helyére kerül, abban a pillanatban, még mielőtt agyam racionális része megnyugtatna, hogy az csak a futómű. Éppen egy szikláról ugrom le, mert tudok repülni… csak éppen nincs hová leszállnom. Soha többé. Hát ez történik."

 
Mélyrepülés:  -

Érzelmi mérce:  Megrázó, őszinte, mély érzelmekre ható.

Értékelés:


Nyereményjáték

Az óceán mélyén egy igazán különleges regény, ami több díjat is elnyert. Ezek egyike az Amerikai Nemzeti Könyvdíj, ami talán a legnívósabbnak számít. A művet az Illinois állambéli Lincoln Awardra is jelölték, amit az ottani középiskolások szavaznak meg.
A mostani játékunk során olyan könyvek borítóiból találtok részletet, amik elnyerték a Lincoln Awardot, és itthon is megjelentek már. A feladatotok, hogy a Rafflecopter doboz megfelelő sorába beírjátok a választ.
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni az általunk megküldött értesítő e-mailre. Sok szerencsét!

a Rafflecopter giveaway

Állomáslista:

07.12. - Kelly & Lupi olvas
07.14. - Always Love a Wild Book
07.17. - Sorok Között

2017. július 6., csütörtök

2017 Féléves zárás: TOP5

Átléptünk júliusba, ideje számot vetni az első féléves olvasmányainkkal. Idén nem vittük túlzásba, 30 könyv alatt végeztünk mind a ketten, és azt hiszem ez már nagyon ránk fért. Most kicsit többet foglalkoztunk más dolgokkal, plusz nagyon megválogattuk, hogy miket veszünk a kezünkbe. Én egy kicsit azért többet szeretnék olvasni az év második felében, Lupi szintén...
Fejenként 5 könyvet választottunk, ezek a történetek valami miatt megragadtak bennünket, és érdemesnek tartjuk az év végi nagy megmérettetésbe is beválogatni valamelyik kategóriába. A sorrend nem mérvadó, ezért nem is számozzuk be a könyveket.

Kelly: Az idei könyvhét nagy élményt jelentett nekem, hiszen évek óta tartó vitruális rajongásom tárgyával Ashley Carrigannel élőben is megismerkedhettem, igazából szó szerint egymás nyakába ugrottunk. Az apropó az Árnyjátékos megjelenése és dedikálása volt, amit már nagyon vártunk, a szerző és a rajongók egyaránt. Én már pár hónapja olvastam a kéziratot, és nagy izgalommal kísértem figyelemmel a megjelenés lépéseit, hogy végül a Könyvmolyképző Kiadó nagyközönsége is megismerhesse Ashley tehetségét. A Molyon jelenleg 90%-on áll a könyv, ne hagyjátok ki!!! Maffia, erotika, kaland!
Az értékelésem:
http://www.kellylupiolvas.com/2017/06/ashley-carrigan-arnyjatekos.html

Lupi: Sarah J. Maas: Üvegtrón sorozata a mai napig hatalmas szerelem, és a soron következő magyarul elérhető kötete, a Queen of Shadows - Árnyak királynője is megugrotta lazán az általam elég magasra feltett lécet. Celaena az első rész, öltözködést előnyben részesítő szerepét - amiért nagyon sokan támadták - teljesen elhagyta és egy nagyon kemény, vagány főhősnő lett, aki előtt már lassan semmi akadály nincs, hogy beteljesítse a sorsát. Csak annyit tudok mondani, hogy belőlük sosem elég, ha már tegnap a kezemben lenne a folytatás, az is kevés lenne! A Molyon jelenleg 97%-n áll a könyv, így aki még nem ismeri a sorozatot, annak ideje belekezdeni!
A kissé rendhagyó közös értékelésünk Andival:

Kelly: Gyakran olvasom a külföldi blogokat, ahol nagyon nagy divat a book-tag-ek használata. Az elmúlt években nem volt olyan romantikus felsorolás, lista, amiben ne szerepelt volna Katherine Allred: The Sweet Gum Tree című könyve. Eredetileg 2005-ben jelent meg, és ez már réginek számít a kiadás terén, inkább friss könyvekre vadásznak a kiadók, így egyáltalán nem bíztam benne, hogy ez a történet megjelenik még valaha magyarul. Pedig igen! A Könyvmolyképző elhozta nekünk, és ezért én személy szerint nagyon hálás vagyok, mert egy csodálatos szerelmi történettel ismerkedhettem meg. A Molyon jelenleg 94%-on áll a könyv.
Az értékelésem:
http://www.kellylupiolvas.com/2017/06/katherine-allred-az-ambrafa.html

Lupi:
Nem tudom, hogy anno mi keltette fel jobban az érdeklődésemet, a könyv gyönyörű borítója vagy az izgalmas fülszöveg, de az biztos, hogy bármit megadtam volna azért, hogy Sabaa Tahir: Szunnyadó parázs sorozatának első kötetét a magaménak tudhassam. A történet pedig teljes mértékben hozta az elvárásaimat, egy izgalmas és kegyetlen disztópia, amit átjár a mitológia és a varázslat - és mindezt rettentő erős női és szerethető férfi karakterek révén ismerhetjük meg. Alig várom, hogy a következő részt olvashassam!
A könyv a Molyon jelenleg 93%-on áll.
Az értékelésem:

Kelly: Újabb felejthetetlen szerelmi történet, ez aztán tényleg bevéste magát a lelkembe. Azt hiszem Paullina Simons: A Bronzlovas című regénye az év könyve is lehet nálam, hacsak nem jön valami más varázslat, ugyanis minden szempontból remekbe szabott történetet kaptam ismételten a Könyvmolyképző kiadótól. Idén a leghosszabb olvasmányom volt ez a könyvecske a maga 872 oldalával, de észre se vettem, annyira elmerültem a könnyednek nem mondható történetben. Szükség lenne rá, hogy sokan olvassuk a regényt, mert csak megfelelő számú eladott példány után jöhet a folytatás. Azt garantálom, hogy nagyon fogod kívánni a történet folytatását, ha ennek a végére érsz, annyira gyönyörű ez a szerelmi történet. A Molyon jelenleg 93%-on áll a könyv.
Az értékelésem: 
http://www.kellylupiolvas.com/2017/04/paullina-simons-bronzlovas-bronzlovas1.html

Lupi: 
Kutyák, kutyák és kutyák. Az életem meghatározó részei voltak jó ideig és sose tudom elfeledni őket. Kutyás regényekből és szakkönyvekből még mindig Dunát lehetne nálam rekeszteni és merem azt állítani, hogy szinte az összes, itthon megjelent kutyás regényből van egy példányom:). Ennek a gyűjteménynek a legújabb tagja W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete című regénye,  amit szerintem méltán neveztem az értékelésben is az egyik legszebb szerelmi vallomásnak, amit kutyákról írtak. Kutyásoknak,de még kutya nélkülieknek is kötelező! A könyv a Molyon 96%-n áll.
Az értékelésem:

Kelly: Melina Marchetta: Jellicoe Road című könyve az első pillanattól megosztó volt az értékelések terén. Amikor megkaptuk a blogturnés csapattal, a saját kis chatünkben már el is kezdődött a vita róla. És a blogturné során felváltva jöttek a magasztaló és a nem magasztaló állomások. Most süsse rá bárki a BTK-ra, hogy egyformák a posztok! (Sosem voltak azok.) De visszatérve a könyvre, ahogy a posztomban is írtam, én 2x olvastam el egymás után, annyira megragadott, és újra akartam olvasni minden részletet, ami utalhat a későbbiekre,  amit nem vettem észre első olvasatban. Megmondom őszintén, ez egy nehéz történet, a jelen és a múlt is szívbemarkolóan fájdalmas. Mivel itt a könyv a TOP5-ben, nem nehéz kitalálni, hogy én a könyv rajongói közé tartozom és teljes vállszélességgel ajánlom az olvasóknak. A Molyon jelenleg 83%-on áll a könyv.
Az értékelésem:
http://www.kellylupiolvas.com/2017/06/melina-marchetta-jellicoe-road.html

Lupi:
A II. világháborúról olvasni mindig megrendítő. Kristin Hannah pedig Fülemüle című regényében egy újabb szemszögből mutatja be a háború borzalmait - egy testvérpár szemszögéből, ahol az egyikük elég aktívan, a másikuk pedig passzívan harcol a németek ellen. Megrendítő és egyben gyönyörű történet a bátorságról és a szeretetről, engem személy szerint nagyon megrendített. A Molyon jelenleg 93%-n áll a könyv.
Az értékelésem:

Kelly: Több szempontból is kiemelkedő történet volt az első félév során nálam Alexandra Bracken: Az idő vándorai című fantasy-je, ami a címéből is könnyen kitalálható: egy időutazós történetről beszélünk. Tetszett, hogy egy mai new yorki lány hirtelen a 18. századba csöppen, és milyen remekül megállja a helyét. Tetszett, hogy félvér srác volt a másik főszereplő ennek minden hátrányával, amin mindketten felül tudtak emelkedni. Nagyon élveztem a történetet, amit a Maxim Kiadó hozott el nekünk. Volt ebben izgalom, kaland, szerelem!
A Molyon jelenleg 76%-on áll a könyv, amit nagyon-nagyon nem értek. 
Az értékelésem:
http://www.kellylupiolvas.com/2017/05/alexandra-bracken-az-ido-vandorai.html

Lupi:
Nem nagyon akartam már újabb YA sorozatba belekezdeni, de Andie annyit rágta a fülem, hogy mennyire jó, hogy végül engedtem és elkezdtem olvasni. A mai napig hálás vagyok neki, mert hihetetlenül jól felépített, izgalmas történet, nagyon vagány főhősökkel és egy különleges háttérvilággal. Bár elég sokat kellett rá várni, de Kresley Cole Arkánum Krónikái sorozatának második része, az Endless Knight - Végtelen lovag képes volt hozni az első rész színvonalát, sőt még tovább fokozni az izgalmakat, hiszen egy halálos, évszázadokon átívelő játék részesei lehetünk, ahol a tétek fokozódnak és senki élete sincs biztonságban. Nem tudom elmondani, hogy mennyire imádtam ezt a részt is! A Molyon a regény 93%-n áll.
Az értékelésem:


Jó olvasást kívánunk a második félévre!



 

2017. július 5., szerda

Sabrina Jeffries: Mire vágyik egy herceg?


A General Press Kiadó jóvoltából megjelent Sabrina Jeffries legújabb regénye Mire vágyik egy herceg? címmel.
Maxmillian Cale igencsak furcsa üzenetet kap, mely szerint halottnak hitt testvére életben van. Minden szál a Manton Nyomozóiroda felé vezet, ahol nem talál mást, csak Lisettet, ezért a lány segítségére szorul. Vajon tényleg él a testvére? Lisette csakugyan segítségére lehet?
A turné állomásain még többet megtudhattok a könyvről és meg is nyerhetitek a kiadó által felajánlott három példány egyikét.

General Press
328 oldal
Fordította: Hajnal Gabriella
Goodreads: 4,02
Besorolás: történelmi romantikus

Egy ​nap váratlan látogató kopogtat a Manton Nyomozóiroda ajtaján. Az igencsak dühös herceg, Maximilian Cale magyarázatot követelve kér bebocsátást. Azt állítja ugyanis, hogy az irodavezető testvére orvul rászedte őt, és nem átallotta azt hazudni, hogy az ő halottnak hitt bátyja él. A helyszínen azonban csak az igézően szép Lisette-et találja, az őt becsapó férfi húgát, aki hiába próbál magyarázattal szolgálni. Cale szentül hiszi, hogy a testvérek összejátszanak ellene, a nő azonban váltig állítja, hogy mind ő, mind a fivére ártatlan. Lisette végül meggyőzi Maximiliant, hogy együtt próbálják meg kideríteni, hová tűnhetett a bátyja, és hogy valóban él-e a herceg testvére. Azért, hogy a nő tisztességén folt ne essen, kénytelenek inkognitóban, férjként és feleségként útra kelni. Ahogy úti céljuk, Párizs felé tartanak, a kényszer szülte helyzet megannyi izgalmat tartogat számukra, a legnagyobb kihívás elé mégis tulajdon szívük állítja őket. Vajon hihetnek az érzéseiknek, és teret engedhetnek a vágyaiknak, vagy az egész nem több egy hirtelen fellángolásnál?
Sabrina Jeffries új sorozatának, A herceg embereinek első kötetében sem izgalmakból, sem szenvedélyből, sem pedig humorból nincs hiány. Igazi ínyencfalat a romantikus regények kedvelőinek.

Vendégbloggerünk, Valentényi Erzsébet @bozs meséli el az élményeit a történetről:

Bozs: Már az első „találkozásra” beleszerettem Lisette-be a 26 éves szókimondó, magabiztos, családját imádó fiatal nőbe. Az 1828-as években játszódik az esemény, azt várnánk, hogy egy fiatal nő házasságról és családról ábrándozik, de ennek a lánynak tervei vannak, dolgozni szeretne, ambiciózus, annak ellenére, hogy  2 fivérével él együtt, akik magánnyomozók és folyton azt hallja tőlük "majd ők gondoskodnak róla". Fivérei távollétében toppan be Lisette életébe a Herceg, aki az első pillanatban igen ellenszenvesen viselkedik, de miután egyezséget kötnek a lánnyal és együtt kénytelenek utazni a szememben egy igazán kedves, kellemes férfivé változott.
Utazásuk kezdetén, amikor is postakocsira ülnek, szembesülnek az első és nem utolsó, nehéz és egyben komikus helyzettel. Ugyanis utastársaik a nő szomszédságában lakó idős házaspár, akik jól ismerik Lisette-t, így elég nehezen tudják előttük eljátszani az ifjú házasok szerepét. Abban, hogy ne bukjanak le, sokat segít egymás iránti vonzalmuk kezdeti szikráinak kipattanása és Lisette édesanyjától örökölt színpadi tehetsége is.
A történet folyamán sok izgalom vár még rájuk, követni kezdik őket, akik elől menekülniük kell. A franciaországi nyomok végül Belgiumba vezetnek. Később vesztegzárba kerülnek, ami lassítja őket céljuk eléréséhez. Régi ismerősök, barátok és családtagok bukkannak elő. Mind a két főszereplő hatalmas titkot rejteget, ami a könyv végéig nem is hagyja a szerelmeseknek, hogy gondtalanul együtt lehessenek. Mert persze mi lehet egy ilyen közös utazás és az együtt töltött idő következménye, ha megvan az a bizonyos kémia a felek között? Naná, hogy szerelem szövődik.

Nekem kicsit sok volt a lelki kínlódás, de egy kis humorral, megfelelő helyen felbukkanó izgalommal ellensúlyozni tudott az író. Kalandból aztán nincs hiány, intrikákkal és veszélyes helyzetekkel teli cselekményszál alakult ki. A két főszereplő nagyszerű párost alkotott, kiválóan együtt tudtak működni a Tristan utáni nyomozásban.
A romantikus jelenetek finomak voltak. Jól mutatja be a XIX. századi, a testi érintkezésről, férfiakról mit sem tudó fiatal lány első tapasztalatait. A lány világossá teszi, hogy sem szerető sem feleség nem akar lenni, persze a herceget ez még jobban ösztönzi arra, hogy megmutassa, milyen az igazi vágy és szenvedély.
A karakterek összetettek és megfelelően kidolgozottak. Mindkettő főszereplő sokat szenvedett a családja miatt. Max nem a kedvenc gyermeke a szüleinek, és a fivére eltűnése után még nagyobb lesz a szakadék közte és a szülei között. Tesz olyan dolgokat is később, amit nem egyszerű lenyelnie az olvasónak, de miután kiderült a mélyen őrzött titka, teljesen meg tudtam érteni, hogy nem akarta közel engedni magához a lányt.
Lisette egy erős fiatal hölgy, aki megedződött az őt ért családi sérelmek során. Önállóságra törekszik, hogy ne kelljen függenie senkitől. A születésének körülményei beleivódtak a gondolkozásába, de mindig is büszkén, emelt fővel járt. Nagyon jól lehet szórakozni a két főszereplő párbeszédein, amik pengeváltásoknak is beillenek. A szöveg egyébként is könnyen olvasható, valóságos hangvételű, az olvasó ott érezheti magát a szereplők között, mert mindig pontos leírásokat kap. 
A végkifejlet körüli bonyodalmak egy icipicit túlfeszítettek, de ott már érezhető a mindent elsöprő HEA előszele. Az olvasó boldog mosollyal az arcán csukja be a könyvet, és azzal a gondolattal a fejében, hogy ide de gyorsan a következő résszel!

Borító: A többi nemzetközi borító között maximálisan megállja a helyét a magyar borító is.
 
Kedvenc karakter: Lisette

Szárnyalás: A postakocsis jelenet az idős házaspárral.

Mélyrepülés:  -

Érzéki mérce: A regény lévén romantikus, természetesen tartalmaz néhány forró jelenetet.

Értékelés:



Nyereményjáték

A történet középpontjában a Manton Nyomozóiroda és a herceg áll. Mi lehetne könnyebb, mint olyan könyvet keresni, aminek középpontjában egy herceg vagy egy nyomozó áll? Minden állomáson idéztet találtok, szereplők neveit persze kihagytuk, a könyv címén felül azt kell megírnotok a főszereplő herceg vagy nyomozó. Mivel sok könyv játszhatna, kivételesen leszűkítjük a kört a General Press kiadványaira. Játékra fel!
Figyelem! Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Feladvány:
“– Ó, a csodába, annyira zavaros ez az egész! – panaszkodott ______. – Honnan tudhatná egy nő, hogy egy férfi mégis mit akar? 
– Ha kideríted a választ a kérdésre, légy olyan jó, és oszd meg velünk, többiekkel is – csipkelődött _______. – Bár amennyire meg tudom ítélni, a férfiak végtelenül egyszerű teremtmények, minden különcségük ellenére. Étel, ital és egy nő az ágyban, ennyire vágynak, nem feltétlenül ebben a sorrendben.”

a Rafflecopter giveaway

Állomáslista:

07.04 Angelika blogja
07.05 Kelly & Lupi olvas
07.06 Deszy könyvajánlója
07.07 Olvasónapló
07.08 Dreamworld
07.09 Kristina blogja
07.10 Insane Life

Rendszeres olvasók