Oldalak

2018. január 28., vasárnap

Kai Meyer: A betű mágusa

Maxim Könyvkiadó 2017. Dream válogatás
416 oldal
Fordította: Hajdúné Vörös Eszter
Goodreads:
Besorolás: YA. fantasy

Minden könyvnek van egy titkos oldala.

Furia Faerfax a könyvek világában él. Családja vidéki birtoka egy végtelenségbe nyúló könyvtár fölött emelkedik. A lány egy nap különleges könyvre bukkan: a lapokra írt sorok segítségével képes levelezni Severinnel, aki 1804-ből válaszol neki. Miközben a barátság lassan vonzalommá formálódik, Furia nem is sejti, milyen halálos veszedelem fenyegeti a családját. A tragédia hamar bekövetkezik, édesapját elveszti, öccsét pedig elrabolják. Így Furia olyan erőkkel kerül szembe, amelyek hatalmát még csak nem is sejti. Hogy segítséget kapjon, Libropolisba, az eltűnt könyvesboltok városába megy. Itt találkozik a vadóc lánnyal, Cattel, és Finniannel, a felkelővel. Együtt vonulnak harcba a könyvmágia urai és az összes könyvet fenyegető betűhalál ellen.



Kai Meyer német író, több sikeres sorozat és önálló regény szerzője. Számos nyelvre fordították le műveit,  magyarul eddig A hullámok gyermekei gyerekkönyv sorozat jelent meg pár éve az Alexandra Kiadónál. Angolszász területen az Arcadia sorozata volt népszerű. Legújabb sorozata nálunk a Maxim Könyvkiadónál jelenik meg, Varázskönyv-trilógia lett a sorozatcím. Érdekesség, hogy a 3 részes sorozathoz a szerző két előzményregényt tervezett, amiből az egyik már meg is jelent Németországban.

Vendégbloggerünk Valentényi Erzsébet avagy a Molyon @bozs véleményét olvashatjátok a könyvről:

Furia, akinek nevét a könyv végéig nem tudtam megszokni, hiszen eddig inkább melléknévként használtam/olvastam ezt a szót, egy 15 éves lány, aki apjával és öccsével él egy mindentől távol fekvő roskadozó kúriában.  Anyja meghalt, apja azóta mély gyászával együtt próbál létezni. Hatalmas könyvtárral rendelkeznek, hiszen az apa, Tiberius könyvmágus, aki a könyvek erejét megcsapolva csodákat művel. Furia, minden jel szerint a könyvmágia hatalmának várományosa, ám tudása még nem teljesen fejlődött ki. Ehhez meg kell találnia  lélekkönyvét, amivel maximálissá válnak képességei. 
A könyv első harmada roppant szórakoztató. Az íróból szikrázik a könyvek iránti szeretet és a képzelőtehetség. "...mély levegőt vett, a könyvek illatát a tüdejébe szívta, és még hevesebben a szívébe fogadta." Itt mutatkoznak be a kúriában élő lények, akik rendkívül ötletesek. A könyvtárban élnek a porevő origami madarak, az elporladt könyvek betűi, amik scrabble módjára "beszélgetnek" a főszereplővel, a nedvességből cseperedett penészrája és megismerünk két bútordarabot, akik rejtélyes körülmények között beszélnek, látnak és mozognak.
Még egy magyarázat nélkül maradó fontos tárgy van a könyvben, egy napló. Furia véletlenül derítette ki, ha beleír a naplóba, akkor egy Severin nevű 17 éves fiú 1804-ből válaszol neki. Ennek a naplónak nagy szerepe lesz a történetet folytatásában.  Akkor kezd igazán izgalmassá válni a mese, amikor Furia és apja egy könyvutazáson vesznek részt. Tiberiust sajnos halálosan megsebesítik, de még visszajutnak otthonukba.  
Ekkor azonban Furiának testvérével együtt menekülniük kell az őket követő ellenségeik elől. Menekülés közben felugranak egy vonatra, de testvére nem tud rendesen megkapaszkodni, elkapják. A lánynak elkezdődik az izgalmas utazása Libropolis városába és megérkezése után a testvérét kell felkutatnia és megmentenie.
Ha én lennék az író, itt lezártam volna az első kötetet és a következőket egy újabb részbe teszem, ugyanis az előző részhez képest rengeteg új szereplő jelenik meg. Olyan sok esemény történik, hogy ugrálunk egyik helyszínről a másikra, néha elég nehezen tudtam követni a szálakat, de előfordultak számomra érdektelen részek is. Ezt ellensúlyozva tele volt akcióval és a fantáziavilág itt is remekül mutatkozik meg a könyvek közti harcban, amit úgy kell elképzelni, mint egy kakasviadalt, a Holt könyvek Erdejével, a könyvönkívüliekkel. 
Furia nem tett rám nagy hatást. Igazából semmi izgalmas, meglepő nem volt benne. Ha bajba került, amibe állandóan besétált, inkább a hirtelen felbukkanó mellékszereplőknek köszönheti a zűrből való kijutását. Makacs volt a végtelenségig, kissé gyerekes, talán egy-két évvel idősebb is lehetett volna, annál is inkább, mivel volt néhány brutálisabb rész, ami miatt inkább nagyobb kamaszoknak ajánlom a regényt.. Egy képességet irigyeltem tőle: az alvaolvasást!
Kreatívak voltak a mellékszereplők, olyanok is, akikre nem számítanál egy fantasy történetben, például Shakespeare szereplőire. Azonosulni azonban nehéz lenne bárkivel is, ahhoz összetettebb, mélyebb karakterekre lenne szükség.

Kai Meyer egy kiváló fantáziavilágot teremtett, remek ötletekkel és rengeteg akcióval. Nagyszerű olvasmány ez a történet, igaz picit terjengős és kissé bonyolult, de igazán szerethető. Könnyed nyelvezettel íródott, erre nem lehet panasza az olvasóknak. A young adult korosztályon kívül a felnőttek is találnak benne újdonságot, izgalmat.  Könyvmolyoknak szívből ajánlom, a szórakozás, ámulás, körömrágás garantált!
Az olvasás lehetőségét köszönjük a Maxim Könyvkiadónak!
Bejegyzés képei: http://seiten-der-welt.de/ 
Borító: Gyönyörű a borító! 

Kedvenc karakter: Cat a tolvaj. 

Szárnyalás:  A fantázialények sokasága és újdonsága. 

Mélyrepülés: Az izgalom nem megfelelő adagolása. 

Érzelmi mérce:  Cuki a szerelmi szál! 

Értékelés:

 

2018. január 27., szombat

Brendan Reichs: Nemezis projekt - Az első szakasz

Maxim Könyvkiadó 2017. december 15. Dream válogatás
432 oldal
Fordította: Tomori Gábor
Goodreads: 3,66
Besorolás: YA, sci-fi

Min nyolcéves volt, amikor minden elkezdődött… Minden második évben, mindig a páros születésnapjain eljön hozzá egy idegen férfi, aki akárhol van, megtalálja, majd hidegvérrel megöli. De minden alkalommal, pár órával később, egy tisztáson ébred fel, apró idahói szülővárosa mellett – egyedül, sértetlenül, a borzalmas bűntény minden bizonyítéka nélkül. A völgy túloldalán élő Noah csak olyan szeretne lenni, mint mindenki más… Gyilkos rémálmok kísértik, de mindent megtesz, hogy ennek nyomát se mutassa. Azonban amikor világa kezd a pánik és a megsemmisülés kavalkádjába veszni, Noah rájön, hogy egész életében hazudtak neki. Így egy szempillantás alatt minden megváltozik. A bolygó azonban sokkal nagyobb problémával néz szembe. Egy hatalmas aszteroida fenyeget minden életformát a Földön, és ez mindenkivel elfeledteti két zűrős tini gondjait. Azonban Min, aki a 16. születésnapján a hálószobájában bujdokol, hogy ne haljon meg már ötödszörre, úgy dönt, elege van. Megesküszik, hogy kideríti, mi folyik Fire Lake-ben. Ám hazugságok sűrű hálójával találja szembe magát – egy hatalmas összeesküvéssel, amely érinti 64 diáktársát is, és ami még a gyilkosságoknál is kegyetlenebb lehet.

Ismeritek a Virals ya-thriller sorozatot Kathy Reichs krimiírónő tollából? Nálunk az első két része jelent meg a Fumax Kiadónál. Brendan Reichs az ő fia, és a Virals sorozatot együtt írták, tehát Brendan már alaposan belekóstolt az írói munkába az első önállóan megírt regénye előtt. A Nemezis projekt duológiának indult, de azt rebesgetik, nem fog befejeződni a második résznél.

Alaposan meglepett ez a regény. Nagyon erősen kezdett a szerző, a születésnapokon lezajló üldözés és gyilkosság sokkoló "élmény" a két főszereplőnek, nyolcéves koruktól kezdve immár ötödik alkalommal történik meg, hogy egy fekete öltönyös férfi addig üldözi őket, míg rájuk nem talál, és minden alkalommal különböző módon megöli őket. Dőlt betűvel íródva különülnek el a visszaemlékezések a korábbi esetekre, amelyek mindig ugyanúgy halállal végződnek, majd pár óra múlva sértetlenül ébrednek a városon kívül egy-egy elhagyatott helyen, a szabadban.  
Öt részre különül a regény, Min szemszögével kezd a szerző, aki mára már megtanulta, hogy ne beszéljen senkinek ezekről az esetekről, hiszen jogosan néznék őrültnek, senki sem hinné el, hogy valaki megölte, ő meg másnap sértetlenül újra él és virul. Mégis, a legjobb barátja, Szeg sejt valamit, és amikor együtt betörnek Min dilidokijának irodájába, olyan dokumentumok kerülnek elő, amiből Szeg is világosan látja, az egész évfolyamuknak köze van valami szigorúan titkosított kormányzati ügyhöz, a Nemezis projekt aktában több tucat diákról találnak  feljegyzéseket. A két kiemelt személy nem más, mint Min és Noah. A kisvárosban egyéb szokatlan dolgok is történnek, azonosíthatatlan jelzésű katonai járművek haladnak át a városon és idegen egyenruhások tárgyalnak a helyi iskolaigazgatóval és a város két pszichológusával. Min megkeresi Noah-t, aki megdöbben, aztán fellélegzik, hogy végre valakinek beszélhet arról, ami vele történik. Közben a nagyvilágban is zajlanak az események, a közeledő aszteroida rettegésben tartja a világot, és a szereplőink egyre több kérdést találnak a megoldások helyett, de az bizonyos, hogy ez a két probléma összefüggésben áll.

Meglehetősen komplex volt számomra a történet, nem húzható rá, hogy van egy alapprobléma, és ha azt megoldod, jöhet a happy end. Min és Noah rejtélye eleve felfoghatatlan, és van egy rossz hírem, ez a végén sem derül ki, hogyan lehetséges az újjászületésük. Őszintén szólva ez engem nagyon zavart, és a levonásom a magasabb pontszámból félig ezért történt. Jönnek szépen az összeesküvés elméletek, a katonai jelenlét magyarázata, a kormány által támogatott kísérleti program, a fenyegető kataklizmikus esemény, mind összefüggenek egymással. 
A helyszín egy hegyekkel körülvett idahoi kisváros, ami a völgyben egy kis tó mellett terül el,  egyetlen úton lehet megközelíteni.  Az iskola is átlagos, a szokásos gazdag-szegény klikkesedés itt is működik. Noah a módosabb fiatalok közé tartozik, de csendes és határozatlan, csak sodródik a többiekkel. Min viszont a lakókocsiparkban él, ahol Szeg is, a legjobb barátja, aki valójában több akar lenni ennél a státusznál. Karakterfejlődés szempontjából hármójukat figyeli meg az olvasó, és Min határozottan bátrabb, erősebb lesz, míg Noah egészen a végéig bizonytalan marad, bár merészebb és érzelmileg is kinyílik. Noah szinte egyedül töltötte az eddigi életét, anyja meghalt, apja sokat van úton, teljesen megtörte a tény, hogy valószínűleg őrült. A terapeutája szerint csak alvajárásról van szó és álmodja az egészet. Teljesen megzakkan és csak lassan tér magához a Mintől szerzett információk után. Ahogy telik az idő egy halvány vonzalom is kialakul, de ez szerencsére nem hangsúlyos, de arra pont elég, hogy Szeg féltékeny legyen. 
Szeg karakterével egyáltalán nem voltam elégedett, ő a másik oka a levonásomnak. Ha a Shrekben a Szamár az idegesítő beszélő állat karaktere, a Nemezisben Szeg az idegesítő, feleslegesen ki-ha-én-nem mitugrász  szereplő, aki nem véletlenül sodródik mindig bajba. Vele sokkoló események történnek, amiket levegőt kapkodva éltem meg, de a regény utolsó fejezete kb végig ilyen volt. Olyan brutális események történnek, amiket lehetetlen előre látni. Az állam leesett és azóta is keresgélem, rendkívüli csavart tett a szerző a végére. Teljes mértékben lezáratlan, szóval ha meglenne a folytatás, azonnal elkezdeném. Maga a helyzet is rendkívüli, amibe belekerült a társaság, és karakterileg is történt fordulat, ami azonnali válaszkeresésre serkent.
Nagyon ajánlom a regényt azoknak, akik szeretik a sci-fi regényeket, thrilleres elemekkel és világvége hangulattal. Nekem remek szórakozás volt, és nagyon várom a folytatást. Köszönöm az olvasás lehetőségét a Maxim Könyvkiadónak.

Borító: Remekül sikerült a magyar borító, figyelemfelkeltő.

Kedvenc karakter: Min


Szárnyalás:  A nagy csavar a végén mindent vitt.


Mélyrepülés: Ethan kegyetlensége.

Érzelmi mérce: Min és Noah közötti halvány szerelmi szál nem jelentős, szerencsére.

Értékelés:

 



2018. január 21., vasárnap

Jennie Melamed: Lányok csöndje

Az Athenaeum Kiadó gondozásában jelenik meg Jennie Melamed disztópiája, a Lányok csöndje. Tartsatok a Blogturné Klub négy bloggerével és ismerjétek meg az Óföldet maguk mögött hagyó új civilizáció felkavaró történetét. A turné végén megnyerhetitek a könyv egy példányát is.


Athenaeum Kiadó 2018
308 oldal
Fordította: Diószegi Dorottya
Goodreads: 3,69
Besorolás: disztópia, felnőtt
ITT MEGRENDELHETED!!!

Van valami, amit minden lány tud ezen a szigeten, de senki nem beszél róla: SZÜLJ FIÚT!
Ahol a totális hazugság a legkisebb bűn, amit elkövetnek a gyereklányok ellen, ahol az ortodox rend a szabadság és az emberi méltóság teljes hiányát jelenti a lányok számára, ahol a világtól elzárt sziget idillje maga a kilátástalanság – ott az elnyomott gyerekek álmodnak maguknak egy szebb, szabadabb, élhetőbb világot. Aztán a serdülő Janey Solomon kilép a sorból, és azt mondja: NEM!
A gyermekek ellen elkövetett abúzus antropológiai aspektusaiból és pszichiátriai kezeléséből doktorált Jennie Melamed nem tanmesét írt a rendszerszintűvé tett molesztálásról, hanem a nővé érő lányok lelkének végtelen gazdagságát, a méltóságra vágyó fiatalok szabadságtörekvéseit ábrázolja ebben a felkavaró disztópiában.

Merész dolog  azzal reklámozni egy könyvet, hogy ez lesz az év disztópiája. Ez az egyik kedvenc műfajom, kíváncsi voltam mi van a hype mögött.
A szerző hangjával nem volt semmi gondom, gyönyörűen fogalmaz, szépek a leírásai, el tudtam képzelni a környezetet és a karaktereket. Összességében majdnem lírai volt az írásmódja. A narráció négyfelé bontása különösen tetszett, szeretem, ha minél több ember fejébe belelátok, és itt a négy főszereplő lány szemszöge a legjobb választás volt. 
Jennie Melamed egy különleges társadalomba helyezte a történetet, ahol a női nemnek egyetlen küldetése van, szüljön két egészséges utódot, és nevelje fel, aztán ha a vezetők szerint már nincs szükség rájuk, akkor egy utolsó itallal - a férjükkel együtt - távoznak az élők sorából. 
Egy szigeten telepedtek le valaha az Ősök a családtagjaikkal, ők lettek a Vándorok, csakis ők és a leszármazottaik hagyhatják el a szigetet, hogy az Óföldről különböző tárgyakkal, esetleg új betelepülőkkel jöjjenek vissza. Csak a Vándorok tudják, hogy milyen az élet a szigeten túli világban, de nem beszélnek róla, annyit lehet tudni, hogy felégett minden, az élet nyomaira alig-alig bukkannak. Mindezt félmondatokból lehetett elcsípni, a szerző nem érezte fontosnak, hogy konkrétan leírja az előzményeket, az olvasót belecsöppenti a négy lány hétköznapjaiba. Néhány dolgot azért kideríthet a figyelmes olvasó, de konkrét válaszokat nem kap.
A kézzel írott Írásban fektették le a szabályokat a szigetre vonatkozóan, melyek a végsőkig korlátozzák a nőket a létezésük minden területén, valamint olyanra kényszerítik őket, ami beteges, undorító és elfogadhatatlan erkölcsileg. A serdülésük kezdetén élik meg a termékenység nyarát, amikor 12-15 évesen, egy nyáron át kereshetnek férjet maguknak a kijelölt felhozatalból, akik felnőtt férfiakból állnak. Akik ellenállnak, kapnak egy kis nyugtató italt, és nem nagyon emlékeznek a történtekre. Még egy lapáttal rátesz a szerző erre az ötletre: a lányok már ezelőtt is elveszíthetik az ártatlanságukat, a saját apjuknak lehetnek alvótársaik, akik nem találnak ebben semmi rosszat, szinte kivétel nélkül. A házasság célja a fajfenntartás, és a nők nevetnek ha fiú születik, és sírnak, ha lány, hiszen az anyák előbb-utóbb meggyűlölik a lányaikat, akik akaratlanul is elveszik a helyüket.
A történet elég lassan bontakozott ki, bár fent tudta tartani az érdeklődésemet, igazából nem tudott beszippantani, nem éreztem, hogy benne lennék magam is a történetben., egyik szereplő sem tetszett jobban a másiknál. Távolról szemléltem, és ennek csak örülni tudtam, mert nem tetszett a téma sem, nekem ez túl sötét és túl aljas volt. Nem tudtam beleélni magam,  nem volt olyan átütő fordulat, ami mély érzelmeket váltott volna ki belőlem, a kívülálló semlegesség érzésénél nincs rosszabb egy regény kapcsán.
Az én lázadó természetem nem hagyta volna annyiban a dolgokat, vártam, hogy történjen már végre valami, így nagyon örültem, amikor Janey hatására végre alakult ellenállás a lányok között.  Hogy ebből mi sült ki, az kiderül, ha elolvassátok a könyvet, innen fokozottabb érdeklődéssel olvastam én is. A szerző ezután betett egy olyan fordulatot, amit szerintem nem kellett volna, semmi értelmét nem láttam, csak további érzelmi mélyrepülést váltott ki. Mint fentebb írtam, nem volt kedvenc karakterem, de Janey és Vanessa részeit szívesebben olvastam, ők sokkal érettebbek és okosabbak  voltak a többieknél. Janey módszere a termékennyé válás elkerülésére elég brutális, ennél a pontnál örültem, hogy a könyv felnőtt kategória, és nem young adult. Mindenképp kiemelendő Janey és a testvére, Mary kapcsolata, ez valóságos kis csoda ebben a könyvben. Vanessa pedig egy kiváltságos helyzetben lévő lány, az apja egy Vándor, saját könyvtárral rendelkezik, így a lány fényévekkel műveltebb a többieknél. Az is pozitívum, hogy a szexuális részek nem grafikusak, a lényegük amúgy is elég borzalmas. A végkifejletet az egész könyvre jellemző szomorúság hatja át, mákszemnyi reménnyel, viszont nagy meglepetésemre kiderült, hogy sorozat első részét olvashattam. 
Sok kérdés maradt bennem, például egyáltalán nem volt szó a kamasz és fiatal felnőtt fiúkról, hol vannak, mit gondolnak erről az egészről. Nem tudtam meg semmit a kezdetekről, mi motiválta az Ősöket, miért pont ezeket a törvényeket alakították ki, kíváncsi lettem volna a másik oldalra is.
Remélem, hogy a következőkben gondot fordít a szerző arra, hogy nem csak feltenni kell a kérdéseket, hanem megválaszolni is. Lóg a levegőben ez a történet nálam, viszont azt brutálisan teszi.

Borító: Kiadói sorozat részeként készült a borító.  Nekem azért nem jön be, mert ezt a lányt én majdnem felnőtt korúnak nézem, a történetben inkább 12-15 éves lányok szerepelnek.

Kedvenc karakter: -

Szárnyalás: -

Mélyrepülés: Caitlin.

Érzelmi mérce: Mélyen megrázó történet, érzelmileg megviselő.

Értékelés:

Nyereményjáték

A könyv kapcsán a disztópiák adaptációinak világába kalauzolunk Titeket egy nyereményjáték erejéig. Minden állomáson találtok egy-egy fotót valamelyik népszerű disztópia főszereplőjéről. A feladatotok, hogy felismerjétek, melyik filmbeli alakítását mellékeltük a fotón, és a regény címét beírjátok a Rafflecopter megfelelő sorába.

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Kérjük, hogy levelünkre 72 órán belül válaszoljatok, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk! A kiadó csak magyarországi címre postáz.

a Rafflecopter giveaway

A turné menete

01.15. - Spirit Bliss
01.17. - Szembetűnő
01.19. - Betonka szerint a világ...
01.21. - Kelly és Lupi olvas

2018. január 19., péntek

Tamara Ireland Stone: Klikk - Találd meg a párod!

Tamara Ireland Stone: Klikk című könyve a Maxim Könyvkiadó gondozásában jelent meg január elején. A blogturné három bloggere is vállalkozott arra, hogy elmesélje véleményét Allie Navarro kalandjáról. A 12 éves lány segítő szándékkal írt alkalmazása a barátságok kialakulását hivatott megkönnyíteni, azonban egy hiba miatt Allie minden munkája kárba veszhet. Ha ti is kíváncsiak vagytok a fiatal zseni történetére, tartsatok a turné bloggereivel, és játsszatok a könyvért!

Maxim Könyvkiadó 2017.
288 oldal
Fordította: Bozai Ágota
Goodreads: 4,05
Besorolás: middle-grade, 10-15 éveseknek

Allie nem egy átlagos lány, hobbija a programozás. A CodeGirls nyári táborban egy különleges programot írt, mely közös érdeklődésük alapján párosítja a felhasználókat. A párok nem látják egymást, de amikor egymás közelében tartózkodnak, a telefonjuk jelez, és egy képet dob fel a másikról. A program neve: Klikk.
Az applikáció hamar népszerű lesz, és a lány tanára szeretné, hogy Allie nevezzen egy versenyben ezzel az alkalmazással. Kiderül azonban, hogy Allie ellensége, Nathan is indul a megmérettetésen.
A lány applikációja hatalmas siker, de hamar kiderül, hogy a Klikk olyan képeket is feltölt a telefonról, amiket nem tett közzé a tulajdonos. Így Allie barátnője is kínos helyzetbe kerül.
Allie-nek pár napja van kijavítani a hibát, ezért minden percét a számítógépes teremben tölti. Ám elvonja a figyelmét, hogy itt tartózkodik Nathan is, akinek szintén gondja akadt a játékával.
Vajon Allie ki tudja javítani a hibát és el tudja érni, hogy a felhasználók újra bízzanak benne? Legyőzheti ellenfelét és megnyerheti a versenyt? És visszakaphatja valaha a barátait?

Bár a Dream válogatás sorozatban jelent meg a Klikk, igazából middle-grade besorolású, azaz 10-15 éveseknek ajánlott, a szereplők is hetedikesek, 12-13 évesek. Végre egy igazán mai történetet olvashattam, amely valóban érdekes és tanulságos, egy olyan könyv, amit nyugodt szívvel ajánlok ennek a korosztálynak.
Semmit sem értek a programozáshoz, így ámulva olvastam Allie történetét, aki 12 évesen a nyári kódolós táborban, a csoporttársai segítségével egy telefonos app-ot fejlesztett ki. Miért is jó ez a regényötlet? Néhány év alatt futótűzként terjedt el a világon a mobilozás, és ami még pár éve elképzelhetetlen volt, az ma már hétköznapi, az iskolások nagy részének van mobilja, felsőben meg már mindenkinek. Főleg jellemző ez az amerikai gyerekekre, de mi sem vagyunk lemaradva.
Persze lehetne erről vitatkozni, hogy kell a gyereknek telefon vagy nem? Én mindig is a technika fejlődésének az oldalán álltam, és nem voltam/vagyok ellene a mobilozásnak, persze iskolaidőn kívül. Aki ellenáll, az lemarad, és tudomásul kell venni, hogy a mai gyerekek már ebbe születnek bele, nem azt mondom, hogy ez feltétlenül jó dolog, lehet erről órákig vitatkozni. Úgy gondolom, butaság azt hangoztatni, hogy bezzeg mi felnőttünk mobil nélkül is a grundon focizva, vagy a játszótéren hintázva, de ez a világ elmúlt, most más van. Igazából egyensúlyt kéne teremteni a technika és más szabadidős tevékenységek között, de ez megint egy másik vitatéma.
Hogyan lehet felkelteni egy olvasó kistini érdeklődését? Ha mesélsz neki egy telefonos app születéséről, amit ráadásul a kortársai alkottak! A fülszövegben szépen leírták a működését, nem ismétlem meg, szóval minden adott, hogy Allie a versenyen jó eséllyel induljon a győzelemért.
A szerző nagyon okosan alkotta meg ezt a történetet, az egészet egy tanmeseként éltem át és szerintem alapvető, hogy a gyerekek is tisztában legyenek az itt felmerülő problémákkal. A játékban előforduló hiba kijavítása nagyon fontos, hiszen saját érdekünk, hogy ne kerüljön ki a telefonunkról olyan adat, kép, stb. amit nem akarunk megosztani a nyilvánossággal. Ennek a levezetése jól körül van járva, a felhasználók védelme elsődleges.
Rámutat a szerző arra is, hogy bármilyen jópofa egy ilyen app, és mennyire jól el lehet vele szórakozni, sosem fogja helyettesíteni a való életbeli barátságokat. A program hibája nagy árat követelt, Allie majdnem elveszítette a legjobb barátnőjét, és a verseny sem úgy alakult, mint várta.
Az írónő szimpatikus karaktereket alkotott, kezdve Allie-val, aki nagyon okos, talpraesett, már ilyen fiatalon vannak nagy céljai. Nathan, a másik versenyző a csoportból szintén nagyon okos, de sokkal csendesebb típus. Cukik voltak, amikor rájöttek, mennyi közös van bennük, nem ellenségek, egyszerűen versenytársak, akik akár segítenek is egymásnak ha kell. Allie persze követ el hibákat és ezt most nem a programozásra értem, amikor fellendül az app népszerűsége, nagyon élvezi, hogy híres lett, mindenki ismeri, mindenki vele akar barátkozni. A hezitálása az app leállításánál is nagyon emberi volt. Szépen fejlődik a karaktere, tényleg tanulságos, ahogy felelősséget vállal a hibáiért.
Igazán jól szórakoztam ezen a történeten, és nagyon szívesen lettem volna felhasználója ennek az appnak, barátokat fedezni fel a segítségével. Engem megvett az ötlet, szerintem elég sok a magányos gyerek, akik kevésbé barátkoznak, de egy ilyen alkalmazással nyitni tudnának új emberek felé.
A könyv végén a szerző különböző linkeket ajánl, ahol lehetőség van a programozással ismerkedni, érdemes kipróbálni. A pici levonás azért jár, mert nekem túl tanmesés volt az egész, de ezt a célközönség nem fogja észrevenni.
A Klikk önálló történet, de mint megtudtam sorozat lesz, kíváncsian várom, a következőkben milyen korosztály és milyen téma kerül a történetbe.

Borító: Eredeti, illik a történethez.

Kedvenc karakter: Allie, Nathan


Szárnyalás:  A tehetségek támogató rendszere. Ebből van mit átvenni.


Mélyrepülés: -

Érzelmi mérce: Middle-grade regény, nincsenek szélsőséges érzelmek, 12 évesek a szereplők.

Értékelés:

 



NYEREMÉNYJÁTÉK

A mostani nyereményjátékunkban állításokat fogtok találni a könyvről vagy az írónőről minden blogon. A feladat pedig mindössze annyi, hogy eldöntsétek igazak vagy hamisak a kijelentések.
Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

Igaz vagy hamis?  A Klikk Tamara Ireland Stone első itthon megjelent könyve.

a Rafflecopter giveaway

Állomások

01.15. Könyvvilág
01.17. Deszy könyvajánlója
01.19. Kelly és Lupi olvas

2018. január 14., vasárnap

Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek (Flavia de Luce rejtélyei #6)

Maxim Könyvkiadó 2017. december 15.
312 oldal
Fordította: Robin Edina
Goodreads: 4,16
Besorolás: ifjúsági krimi

1951 ​egy tavaszi reggelén a tizenegy éves kémikus és szépreményű detektív, Flavia de Luce és kis családja a vasútállomásra igyekszik, hogy ott várja régen elveszett édesanyja, Harriet visszatérését. Amikor azonban a vonat begördül a kicsiny angol falu, Bishop’s Lacey állomására, Flaviát hirtelen megszólítja egy magas idegen, aki egy rejtélyes üzenetet suttog a lány fülébe. Pillanatokkal később a férfi holtan végzi, valaki a tömegből titokzatos módon a begördülő vonat elé löki a szerencsétlent. Ki lehetett az idegen, mit jelentettek a szavai, és miért éppen Flavia fülének szánta őket? Odahaza, Buckshaw falai között, a de Luce család romos birtokán Flavia megint csak próbára teszi nyomozói képességeit. Rábukkan a padláson egy régi filmtekercsre, és követni kezdi a felfedezés során talált nyomokat, így sikerül is fényt derítenie a de Luce klán legféltettebb titkaira, amelyek nem kisebb személyt, mint magát Winston Churchillt is érintik. Családja, barátai és a Belügyminisztérium egyik híres patológusa segítségével – sőt Harriet szeretett duplaszárnyú Gipsy Moth repülőgépe, Szilaj Lélek látványos közreműködésével – Flavia bármire képes, még akár repülni is hajlandó az égen, hogy kézre keríthesse a gyilkost.

Immár a hatodik részhez érkeztem a Flavia de Luce rejtélyei sorozatnak, és ez a történet  amolyan fordulatot is jelent számomra, mert a megszokott vidám/morbid hangulathoz képest most nem igazán tudtam semmin mosolyogni.  Mégis, a történet szempontjából ez volt a legjobb rész a sorozatban.
Az előző rész függővéggel zárult, inkább talán megdöbbentőnek mondanám a hírt,  10 év után hazatér Harriet holtteste. A vasútállomáson várja a családon kívül az egész falu, sosem látott ismeretlenek is, sőt megjelenik a korábbi miniszterelnök, Winston Churchill is. Már itt bekövetkezik egy haláleset, egy idegen pasas a vonat elé esik, vagy lökik, mindenesetre meghal, pedig előtte pont Flavia fülébe súg egy üzenetet. A kislány megdöbben, de ez most másodlagos, nincs idő ezzel foglalkozni. Mindenki búcsút akar venni Harriettől, a falusiak sorban állnak Buckshaw kapuja előtt, hogy leróhassák kegyeletüket a koporsónál. 
Flavia rendesen fel van zaklatva, egyrészt szembesül a család többi tagjával együtt azzal, hogy Harriet halott, ezután már nem bízhatnak egyetlen apró reménysugárban sem, hogy valamikor mégiscsak élve előkerül. Flavia valami őrültséget vesz a fejébe, azon dolgozik, hogy kémiai úton felélessze az anyját, és ezt teljesen komolyan gondolja. Nekem itt rezgett a léc, nem ezt szoktam meg Flaviától, ez kétségbeejtő volt. Felnyitja a koporsót, amikor éppen rajta van a virrasztás sora, de megzavarják, ezért csak egy noteszt tud megszerezni Harriettől, amiben komoly utalást talál a halálával kapcsolatban.
Eszébe jut, hogy a padláson egy halom régi emlék porosodik, ahol tovább kutathat, és talál is egy filmfelvevőt, benne pár méter még előhívatlan filmmel. Innen nincs megállás!

Flavia felnőtt ebben a részben, immár pár hét választja el a 12. szülinapjától, tehát már hivatalosan is elhagyja a 11 éves jelzőt. Rá kell döbbennie, hogy a családja sok mindent próbált eltitkolni előtte, de az események következtében már neki is meg kell ismernie a családtagok múltját. Flavia átlagon felül intelligens, remekül nyomoz és sorra rakja egymás mellé a kirakós darabkáit. Ebben a részben apjával is szót ért, és kiderít számos múltbéli eseményt, amely magyarázatot ad Dogger szerepére és a családjukhoz való viszonyára.
Az érzelmek egy másik kategóriába esnek. Picit nehéz ebből a szempontból vizsgálni Flaviát, hiszen egész életében vágyott megismerni az anyukáját, reménykedett, hogy viszontlátja. Nehéz feldolgozni ezeket az érzéseket. Most egyszerre sok emléket ébreszt fel, ezek persze nem a sajátjai, de a filmfelvételeken, a jegyzetekben találtak alapján hirtelen közel kerül az anyukájához, egyre jobban megismeri, ki is volt ő valójában.
A nővérei mennyiszer ugratták, hogy ő nem is családtag, csak örökbe fogadták. Most azonban kiderül, hogy ő hasonlít legjobban az anyjára, szóval a nővérei inkább irigyek rá. Flavia mesterien tudja manipulálni őket, és ez egy kis vigasz is az olvasónak, hogy a kislány át tudja verni őket a céljai érdekében, ezen kicsit lehet mosolyogni végre.
Ha az előző rész végét függővégként jellemeztem, akkor ez duplán az! Flavia élete gyökeresen megváltozik a hetedik részben, ezt már előrevetíti a szerző, alig várom, hogy olvashassam.
Alan Bradley 10 részre írta alá a szerződést, a briteknél eddig 8 jelent meg, a kilencedik idén februárban érkezik majd. Nagyon remélem, hogy a Maxim Kiadó végigköveti majd ezt a sorozatot, minden egyes rész remek szórakozás volt eddig is. Ez a hatodik kicsit szomorkásabb, de ez nem feltétlenül baj, nekem például eddig ez a kedvenc részem, és pont attól jó, hogy más, hiszen nem lehet örökké 11 éves ez a kislány, a világ változik, kinyílik előtte. Én biztosan vele tartok a további négy vagy akár több részben is.
Köszönöm a Maxim Kiadónak a könyv  olvasásának lehetőségét.

Borító: A sorozat borítóihoz hasonlóan aranyos, már ha mondhatom ezt erre a koporsós borítóra.
 
Kedvenc karakter: Flavia, Dogger

Szárnyalás: A repülés!

Mélyrepülés: A felélesztés ötlete.

Érzelmi mérce:  Szomorú a hangulat, ez érthető, Flaviának fel kell dolgoznia a veszteség visszavonhatatlanságát.

Értékelés:




2018. január 2., kedd

Best of 2017

Íme a 2017-es év összesítése, ami még visszafogottabb évre sikerült, mint az előzőek, minden szempontból. 2017-ben nem csupán az olvasásról szólt a szabadidőnk, és ez meg is látszik a blogra felkerült értékelések számán is. 84 új könyves értékelés készült (Lupi:28, Kelly:49, Valentényi Erzsébet vendégbloggerünk: 7), így összesen 703 könyvről olvashattok véleményt a blogunkon jelenleg. Lássuk a mini statisztikánkat és a szokásos éves rangsorolást:

Lupi
Olvasott könyveim száma: 36 (tudom szégyen, de olvasási válságban voltam:)
2017-ben körülbelül 50 könyvvel gyarapodott a könyvtáram. (sajnos most nem vezettem pontosan)
Legdrágább példány: Prima Games: Destiny 2: 6.489.-Ft
Legolcsóbb példány: Tijan: Fallen Crest High: 1.272.-Ft
Aminek a legjobban örültem, legjobban vágytam rá: Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury (keményfedeles, angol)

Kelly
Olvasott könyveim száma: 60
2017-ban 109 könyvvel gyarapodott a könyvtáram.
Legdrágább példány: Jamie McGuire: Gyönyörű áldozat kemény/Libri 2800,-
Legolcsóbb példány: Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás Líra/600,-
Aminek a legjobban örültem, legjobban vágytam rá: Nagyon örültem az Ambrózy sorozat köteteinek, amit karácsonyra kaptam apukáméktól.

Legrosszabb könyv
Kelly: Nem olvastam az idén rossz könyvet, ami beillene ebbe a kategóriába.
Lupi: Tijan: Fallen Crest High (Fallen Crest High#1) Az írónőnek óriási rajongótábora van, így engem is nagyon érdekelt az első itthon megjelent regénye, de sajnos hatalmas csalódás lett. Klisés történet a végtelenségig, egy rettentően ellenszenves főhősnő és még a “rosszfiútól” is ideglelést kaptam. Sekélyes, milliomos amerikai csemeték “szenvedése” felsőfokon.

Legrosszabb borító
Kelly: Greff Magdi: Húzós szerelem borítója nem passzol a nyolcvanas évekhez. A kiszakított gatya mostanában divat, akkor nem volt az.
Lupi: Itt sajnos két borító is “nyerő” lett. Az egyik T.R. Salty Erődvárosok című könyvének a borítója. Semmiképpen nem azt mutatja, hogy ez egy YA regény, inkább valami felnőtt sci-fi regényre tippelnék belőle. A másik pedig Amy Tintera: Rebel - Az új kezdet (Reboot #2) regényének a borítója - a főhősnő a borítón lévő nőnél legalább 10 évvel fiatalabb és ez megint nem egy YA történetre utaló borító. Borzalmas.

Legnagyobb csalódás
Kelly: Gerencsér János: Kósza utak legendája, sokkal többet vártam ettől a könyvtől, ettől függetlenül nem volt rossz, csak sokkal jobb is lehetett volna.
Lupi: Kelly Oram: Örökkön-örökké (Cinder és Ella #2) könyve. Az első részt imádtam, örök szerelem. Picit féltem, hogy mi lesz ha jön a folytatása, mert nekem ez lezárt történetnek tűnt. Sajnos a félelmem beigazolódott, egy klisés nyáltenger lett a folytatás, amit szeretnék nagyon gyorsan elfelejteni és megmaradni az első résznél.

Legnagyobb pozitív meglepetés
Kelly: Heidi McLaughlin: Forever My Girl - Örökké a csajom Évekig a polcon ült volna, ha nincs a filmtrailer, gyorsan elolvastam a januári bemutató előtt. Imádtam! Nem gondoltam, hogy ennyire jó, és tudom, hogy sokban más lesz, de nagyon várom a filmet.
Lupi: Sabaa Tahir: Szunnyadó parázs (Szunnyadó parázs #1) Istenem ez a könyv hatalmas szerelem lett. Izgalmas, különleges, néhol kegyetlen történet, nagyon jól megalkotott szereplőkkel. Azonnal kérem a folytatást:)

Legjobb borító
Kelly: Cinda Williams Chima: Lángvető Élőben még szebb, itt-ott fényes, imádom.
Lupi: Itt nem volt nagy versengés, mert egy olyan borító volt, amibe teljes mértékben beleszerettem és akár poszterként is feltenném a falamra. Frank Márton: A világ peremén (Páratlanok #1) regényének a borítója. Ötletes, figyelemfelkeltő és gyönyörű. Ilyen borítóból szeretnék többet látni! (és nem a farkas miatt ;)

Legjobb debütáló író
Kelly: Stephanie Garber: Caraval Hihetetlen, hogy debütáló szerző, varázslatosan ír, oda fogok figyelni rá, elsőként jöhetne mihamarabb a Caraval folytatása! 
Lupi: Christelle Dabos: A tél jegyesei (A tükörjáró #1). Ez az írónő első regénye, de egy fantasztikus világot alkotott, egyedi karakterekkel és egy nagyon izgalmas történettel!

Legjobb világfelépítés
Kelly: Alwyn Hamilton: A homok leánya A különböző misztikus lények és a világfelépítés ebben a könyvben tetszett a legjobban. Az ősi mesék legendák is részesei voltak a történetnek.
Lupi: Sabaa Tahir: Szunnyadó parázs (Szunnyadó parázs #1) A mostanában olvasott regények közül messze kimagasló volt, amit különleges lények és még különlegesebb emberek népesítenek be. Úgy érzem, hogy ebben a részben még csak ízelítőt kaptunk, úgyhogy alig várom, hogy újra beszippantson ez a világ!

Legjobb szerelmespár
Kelly: Tatjana és Alexander A bronzlovas regényből, nem lehet ez kérdés, imádtam őket, gyönyörű a történet és a szerelem miden egyes lépcsőfokán végigmegy ez a pár.
Lupi: Marianne és Philip, Julianne Donaldson: Edenbrooke (Edenbrooke #1) című regényéből. A köztük lévő kémia, az a gyönyörű szerelmeslevél, úristen, azt hiszem most rögtön újraolvasom a könyvet!

Legjobb főhős
Kelly: Uncsi lenne ide is Alexandert írni A bronzlovasból, így legyen a másik nagy kedvencem Cage Abbi Glines: Te vagy nekem a jövő regényből, mert annyira cuki volt, ahogy vissza akarta szerezni Eva-t.
Lupi: És ismét visszajutottunk Sabaa Tahir: Szunnyadó parázs (Szunnyadó parázs #1) könyvéhez, ott pedig Eliashoz. Egy brutálisan kiképzett harcos, aki mégse felejti el az emberi mivoltát. Imádtam.

Legjobb főhősnő
Kelly: Alwyn Hamilton: A homok leánya - Amani volt az idén a legjobb hősnő, belevaló, bátor, erős karakter, minden helyzetben megállta a helyét.
Lupi: Kate Daniels, Ilona Andrews: Magic Burns - Perzselő mágia (Kate Daniels #2). Imádtam a “tökösségét”, bátorságát, vagányságát és néha még az esztelenségét is. Az egyik legbelevalóbb főhősnő, akivel csak találkoztam.

Legjobb szerelmi háromszög
Kelly: Nem a klasszikus értelemben vett szerelmi háromszögről van szó, de idén nekem az Amy-Chris-David hármas jut eszembe először Szaszkó Gabriella Beszélj hozzám regényéből.
Lupi: Nem találkoztam olyannal, ami említésre méltó lenne.

Legjobb nem szerelmi kapcsolat
Kelly: Imádom a fiútestvéreket és az idén a Royal fiúk lettek a nyerők a testvériesség terén. Sok a pozitívum, de voltak rossz pillanatok is, összességében mégis a Royal család összetartása volt a legjobb kapcsolat.
Lupi: W.Bruce Cameron: Egy kutya négy élete (Egy kutya négy élete #1) regényében Bailey és Ethan kapcsolata.

Legjobb fiú szemszög
Kelly: Krystal Sutherland: A szerelem kémiája Henry-é az egyik legjobb fiú szemszög, amit valaha olvastam.
Lupi: Nem olvastam ilyet.

Legjobb "PASI"
Kelly: Alexander/Sura A bronzlovasból mindenkit lepipált.
Lupi: Julianne Donaldson: Edenbrooke (Edenbrooke #1) regényéből Philip. Ő az, aki nemcsak a kinézetével, de a szavaival is azonnal levesz a lábadról. Furcsa ezt írnom, hogy most nem egy fantasy történet rosszfiúja nyert, de Philip bármelyikükkel (na jó, Rhysszel nem:) felveheti a versenyt és bebizonyította, hogy nem kellenek ahhoz különleges képességek, hogy elvarázsoljon minket egy férfi.

Legjobb történelmi helyszín
Kelly: Paullina Simons: A bronzlovas Leningrád ostroma adja a történelmi hátteret, ami félelmetes élmény volt, de nagyon sokat tanultam belőle, utánanéztem az eseményeknek.
Lupi: Kristin Hannah: Fülemüle című regényében a németek által elfoglalt Franciaország.

Legjobb komoly könyv
Kelly: Szaszkó Gabriella: Beszélj hozzám Nagyon a szívemhez nőttek a regény karakterei, nehéz bármilyen kategóriába beilleszteni, de nagy hatással volt rám, ahogy tavaly az első rész is.
Lupi: Kristin Hannah: Fülemüle. Megrázó történet egy testvérpárról, a szeretet és a bátorság erejéről a II. világháború vérzivataros időszakában. Mindenkinek csak ajánlom a történetet.

Legjobb szórakoztató regény
Kelly: Ashley Carrigan: Árnyjátékos Az elejétől a végéig remek kikapcsolódást nyújtott, ilyen egy igazi szórakoztató regény. Ashley képes a történeteivel kiragadni a hétköznapokból és elrepíteni egy távoli helyre, hogy megajándékozzon egy-egy új sztorival, számomra az ő regényei takarják a felnőtt szórakoztató kategóriát.
Lupi: Bihari Viktória: Tékasztorik és egyéb vikuságok című könyve. Egy remek humorista szókimondó történetgyűjteménye. Barátságtalan, szürke hétköznapokban vagy ha simán rossz a kedvünk, kötelező darab!

Legjobb romantikus regény
Kelly: Paullina Simons: A bronzlovas Több kategóriában is nyerő ez a regény, nagyon nehéz volt választani, mert Az ámbrafa is bevéste magát a szívembe.
Szeretném a magyar szerzők közül kiemelni  Ashley Carrigan: Ikrek hava  regényét, ami számomra kiemelkedően jó volt a romantikusok között.
Lupi: Julianne Donaldson: Edenbrooke (Edenbrooke #1). Nem volt kétséges, hogy a 2017-ben olvasott regények közül ez viszi a pálmát. Minden Jane Austin és romantika kedvelőjének kötelező darab!

Legjobb realista regény
Kelly: Emery Lord: Amikor összeütköztünk Csodálatos regény, Vivi emlékezetes utazásra vitt ebben a regényben.
Lupi: Erin Watt: Papír hercegnő (A Royal család #1). Az idei év egyik nagy meglepetése számomra. Hasonló könyvekből olvastam egy párat tavaly és bár voltak hibái, de mégis teljes mértékben rabul ejtett.

Legjobb disztópia/poszt-apokaliptikus regény
Kelly: Katharine McGee: Az ezredik emelet Imádtam ezt a disztópiát, remek volt a sok szemszög és a hatalmas torony ötlete.
Lupi: Itt kettőt is felsorolnék, egy magyar és egy külföldi regényt. A magyar T.R Salty: Erődvárosok (A Fekete Szivárvány #1), a külföldi pedig Kresley Cole: Endless Knight - Végtelen lovag (Az Arkánum Krónikák #2) könyve. Kresley Cole nem nagy meglepetés, hiszen az első résszel már bizonyított nekem, viszont T.R Salty regénye az újdonság erejével hatott, alig várom, hogy olvashassam a folytatást!

Legjobb fantasy
Kelly: Cinda Williams Chima: Lángvető A legszebb borító mellett kiérdemli a legjobb fantasy címet is, a karakterek és a felépített világ is kiemelkedően jól sikerült, nagyon várom a folytatást.
Lupi: Sabaa Tahir: Szunnyadó parázs (Szunnyadó parázs #1). Tudom, már unalmas picit, de ez a regény tényleg mindent vitt nálam tavaly.

Legszebb írásmód
Kelly: Paullina Simons: A bronzlovas Egyszerűen letehetetlen, gyönyörű szavakkal fogalmaz a szerző és a regény egészét tekintve kiemelkedően a legszebb írásmódot olvashattam ebben a történetben, ami toronymagasan a legjobb ebben az évben.
Lupi: Nem volt ilyen az olvasmányaim között.
 
Legjobb sorozat első rész
Kelly: Anna Banks: Nemezis Remek első részt olvashattam a szerzőtől, aki eddig sellőkről írt nekünk, de most megmutatta, hogy a szárazföldi szereplőkkel is tud nagyot alkotni. 
Lupi: És ismét :) Sabaa Tahir: Szunnyadó parázs (Szunnyadó parázs #1). Nagyon sok mindent nem tudunk még, nagyon sok minden felfedezésre vár!

Legjobb sorozat folytatás
Kelly: Marie Rutkoski: The Winner’s Crime - A nyertes bűne Imádtam minden sorát, nekem tökéletes folytatás ez a regény és nagyon várom a befejező részt.
Lupi: Itt szeretnék egy magyar és egy külföldi könyvet is megemlíteni. Magyar könyvként: Demi Kirschner: Szörnyek és ketrecek című könyvét tenném ide, amiről bár még nem készült értékelés, de számomra tökéletes folytatása lett az első résznek, külföldi regényként pedig nagy bajban vagyok, de végül is választottam egyet. Két “versenyző” volt, Kresley Cole: Endless Knight - Végtelen lovag (Az Arkánum Krónikák #2) és Sarah J. Maas: Queen of Shadows - Árnyak királynője (Üvegtrón #4), de végül a befutó Sarah J. Maas: Queen of Shadows - Árnyak királynője (Üvegtrón #4) lett. Az írónő még mindig tökéletes részeket képes írni, egyszerűen ha keresnék se találnék az újabb részekben hibákat. Imádom minden sorát a sorozatnak!

Legjobb sorozat befejezés
Kelly: Abbi Glines: A jövőm A szerző szimpatikusan elboronálta a szereplők sorsát, nem volt különlegesen jó ez a sorozat, de voltak benne egyedi pillanatok, na és Dank megér egy misét!
Lupi: Nem volt ilyen. Két regényt olvastam idén, amelyek befejező kötetek voltak, de egyiket se szeretném idesorolni.

Garantáltan újraolvasós könyv
Kelly: A 2017-es könyveim felét azonnal újraolvasnám, de amit kiemelnék az Erin Watt: Megtört herceg
Lupi: Van jó pár regény, amit újra elolvasnék, de ezek közül leginkább Erin Watt: Papír hercegnő (A Royal család #1) című könyvét.

Legprovokálóbb könyv, ami kirántott a komfortzónánkból
Kelly: E.K. Blair: Bang Bosszúállás a köbön, nagyon jól megírt regény, tuti olvasom majd a folytatást. Folyamatosan pengeélen táncolt a főszereplő megítélése, és ez adta a pluszt.
Lupi: Margaret Atwood: A szolgálólány meséje. Ami legjobban megdöbbentett és felháborított, az a nők szerepe volt a történetben. Még mindig bosszant, ha csak rágondolok.

Legjobb middle-grade könyv - 10-14 éves korosztály
Kelly: Nehéz választani, ha komoly téma, akkor Ali Benjamin: Suzy és a medúzák, ha könnyedre vágyok akkor Geoff Rodkey: Claudia és James felforgatják New Yorkot
Lupi: Frank Márton: A világ peremén (Páratlanok #1) című regénye. Egy nagyszerű regény tele kalanddal, izgalommal, humorral a 12+ korosztály számára.

Legjobb könyv – 15-21 Young Adult korosztály
Kelly: Holtverseny alakult ki: Melina Marchetta: Jellicoe Road és Emery Lord: Amikor összeütköztünk Mindkettő komolyabb történet, de garantáltan emlékezetes és nagyon-nagyon jó.
Lupi: Az egyik legnehezebb kategória, rengeteg jó könyv versengett benne, igazán kettő közül nem tudnék választani:

Legjobb könyv – 19-26 New Adult korosztály
Kelly: Persze, hogy nem tudok választani, ebben a kategóriában inkább YA/NA crossover regények lettek a nyerők. Erin Watt: Papír hercegnő és Penelope Ward: Stepbrother Dearest - Legdrágább mostohabátyám
Lupi: Nálam is egy YA/NA crossover lett a nyerő: Erin Watt: Papír hercegnő (A Royal család #1)

Legjobb felnőtt könyv
Kelly: Sajnálom, de nem tudok választani egyetlen könyvet. Íme a nyerő páros:
Lupi: Julianne Donaldson: Edenbrooke (Edenbrooke #1)

Legkedvesebb idézet
Kelly: Viszlát holdfény-dalom és lélegzetem, fehér éjszakám és arany nappalom, friss vizem és tüzem. Viszlát, és kívánom, hogy találj jobb életre, találj megnyugvást és lélegzet-visszafojtott mosolyokat, és mikor a szeretett arcod újra felragyog majd a nyugati naplementében, biztos lehetsz benne, hogy amit irántad éreztem, az nem volt hiába. Viszlát, és higgy, Tatjánám. (Paullina Simons: A bronzlovas)
Lupi: Itt is egy magyar és egy külföldi szerző műveiből idéznék:
A szeretet olykor félelemmel párosul, ha félünk attól, hogy elveszíthetjük, akit szeretünk. (Frank Márton: A világ peremén (Páratlanok #1)
Ha e hosszú élet során megtanultam valamit, az így szól: a szerelemben felfedezzük azt, akivé válni akarunk, a háborúban felfedezzük azt, akik vagyunk. (Kristin Hannah: Fülemüle)

Legjobban várt könyv 2018-ra
Kelly:. Tillie Cole: A Thousand Boy Kisses és még kb 100
Lupi: Sarah J. Maas: A Court of Frost and Starlight (A Court of Thorns of Roses #3,5) és Jus Accardo: Transcendent (Denazen #4) és még tudnám én is sorolni :)

Itt a vége a 2017-es évnek, 2018 kezdődjön nyereményjátékkal! 
Újévi meglepetésünk Szaszkó Gabriella: Beszélj hozzám című regényének dedikált példánya.
Töltsétek ki a dobozt és várjátok a január 31-i sorsolást!
Sok szerencsét!
a Rafflecopter giveaway