KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2018. október 31., szerda

Mary Balogh: Az útitárs (Túlélők klubja #3)



A Túlélők Klubjának újabb tagja mutatkozik be főszereplőként Mary Balogh történelmi romantikus sorozatának 3. részében. Az útitárs című könyvben Sir Benedict Harper és Samantha McKay találnak egymásra és szórakoztatják az olvasót.

General Press, 2018
280 oldal
Fordította:
Goodreads: 3,9
Besorolás: történelmi romantikus

A ​napóleoni háborúkat követően Sir Benedict Harper nehezen tudja újrakezdeni az életét, és mind a lelkének, mind a testének szüksége lenne arra, hogy valaki begyógyítsa a sebeit. Nem is sejti, hogy a segítség egy gyönyörű, ám sok megpróbáltatást elszenvedő asszony képében érkezik majd. Miután Samantha McKay megözvegyül, zsarnoki apósa és sógornője igencsak megkeserítik az életét. Egészen addig, amíg egy napon a vágyálma, hogy önálló életet élhessen, a Walesben megörökölt ház révén a beteljesedés ígéretével nem kecsegtet. Noha Ben és Samantha meglehetősen veszélyes körülmények között ismerkednek meg, hamarosan mindketten vonzódni kezdenek a másikhoz. Az asszony kész arra, hogy kövesse azt az utat, amelyet a végzet jelölt ki számára, Ben pedig úriemberként ragaszkodik hozzá, hogy elkísérje őt a sorsfordító utazásra. De mégis mit adhat egymásnak ez a két sebzett lelkű ember? Lehet egyáltalán közös jövőjük? Elképzelhető, hogy a válaszra épp egymás karjában találnak rá?

Mary Balogh a Túlélők Klubjának legújabb kötetében, a vágyakozás és a beteljesülés megindító regényében egy reményekkel teli özvegy és egy új életre vágyó katona sorsának összefonódását tárja elénk.



Őszinte leszek ismét. Úgy vágtam bele ebbe a könyvbe, hogy az előző részeket nem olvastam, de a bloggertársaim biztosítottak róla, hogy semmi gond nem lesz, élvezhető így is a regény. És teljes mértékben igazuk is lett, így nyugodtan merem ajánlani a könyvet azoknak is, akik nem olvasták az előző részeket - de egyre figyelni kell: ha ezt a részt olvastad, érdekelni fog a többiek története is és el akarod majd olvasni azokat is:).

A regény mind a két főszereplője nemesi státuszuk mellett is elég hányatott sorsú. Bent a napóleoni háborúk tették tönkre, bár életben maradt, de járni alig tud. Hiába van birtoka, de azt az öccse és családja "birtokolja", a férfi pedig jóindulatból nem teszi ki őket.
Samantha pedig szinte gyerekként ment férjhez, elvakította az egyenruha és a tulajdonosa. Nem vette azonban észre, hogy a férje sármja nemcsak őt, hanem minden más nőt is magához vonz, így a házasságuk minden volt, csak boldog nem. A háború Samantha férjét is megnyomorította, majd évekig tartó ápolás után végül a férfi elhalálozott, magára és a borzalmas rokonaira hagyva a fiatal feleségét.
Ben és Samantha egy véletlen folytán találkoznak és ez a találkozó először nem hoz semmi jót, azon kívül, hogy jól összevesznek. De olvastunk / láttunk már ilyet nem egyszer:), az ilyen nagy ellentétek sokszor nagy szerelmeket hozhatnak.
Természetesen, ahogy ez már csak lenni szokott, a boldogság nem jön könnyen, ezt a főszereplőink is megtapasztalják, mielőtt végül egymáséi lehetnek (bocsánat, ez nem spoiler, nem kell túl sok gondolkodás ahhoz, hogy tudjuk, hogy itt csak boldog befejezés lehet:).

Ami a legszomorúbb volt a történetben mégis, az a nők sorsa. Anno a barátnőimmel sokat beszélgettünk arról, hogy vajon melyik korban lehetne legjobb nőnek lenni és van olyan barátnőm, aki ezt a korszakot választaná, de én erre is nagy NEMET mondanék. Egy nőnek itt sem volt semmi joga, csak kötelességei - engedelmeskedni először az apjának, aztán a férjének. Ha pedig ezekkel nem is lett volna gondja, ott voltak azok a társadalmi szokások és elvárások, amelyek végleg gúzsba kötötték a fiatal lányokat. Értem én, hogy a legtöbb a jó hírűket, ártatlanságukat védte, de azért nem egy kiverné a biztosítékot a mai nők között (ahogy én is csak a fejemet csóváltam).
A kiszolgáltatottság pedig nemcsak érzelmileg értendő. Itt volt Samantha.. a férje meghalt, a fiatal nő rokonsága valahová a ködbe veszett, a férje családja pedig megtűrt páriaként bánt volna vele, még akkor is, ha elfogadja a feltételeiket. Saját bevétel nélkül pedig mit kezdhet egy fiatal nő? Belegondolni se merek.

Azért voltak ennél szerethetőbb részek is, például a walesi kis falu, ahol Samantha otthonra lelt, egyszerűen imádnivaló volt. Ott szívesen éltem volna én is. Szerethető lakosok, gyönyörű táj és még jó pár meglepetés övezte a kis települést.

A két főhős közti kapcsolat pedig nagyon szépen, lassan alakult. Mind a ketten - bár vonzódtak egymáshoz már a történet elejétől fogva - először nem akarták maguknak sem beismerni, hogy szükségük van a másikra. Imádtam, ahogy Samantha volt a szókimondóbb - pedig ez abban a korban nagy szó volt:), bármilyen témáról is volt szó. Mondjuk az is biztos, hogy számomra azért voltak furcsa szituációk, amit nem nagyon tudnék elképzelni az adott korban, de hiszek az írónőnek - biztos megtörténhetett ilyen.

Összességében szerettem a történetet, bár nagy csavarok nem voltak benne, de azért élveztem minden sorát. Néha kell ilyen romantikus történet is, hogy az emberek ne veszítsék el teljesen a hitüket a szerelemben.
:)

Borító: Nem túl különleges, a külföldi borítók közül láttam jobbakat

Kedvenc karakter: Borzas kutya:) és természetesen Samantha és Ben

Szárnyalás: a történet és Wales

Mélyrepülés: ahogy Samanthával bántak a történet elején

Érzelmi mérce: romantikus történet, úgyhogy szerelem van benne bőven és +18 karikás részek is ;)

Értékelés:

Nyereményjáték:
Mary Balogh történelmi romantikus műfajban sok olvasó szívét hódította már meg. Játékkal ismertetjük meg veletek korábban magyarul megjelent történeteit. Fülszövegekből találtok részleteket a turné állomásain. A rafflecopter dobozba kérjük írjátok be az adott blogon található Mary Balogh könyv címét. A játék végén a General Press Könyvkiadó felajánlásának köszönhetően egy példányt sorsolunk ki Mary Balogh Az útitárs c.könyvből.

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

“Báli szezon lévén, az előkelőségek estélyeken flörtölnek egymással, így az egykori pár sem kerülheti el a találkozást.” 


A blogturné további állomásai:
Október 29 - Kristina blogja
Október 31 - Kelly és Lupi olvas
November 2 - Dreamworld
November 4 - Insane Life

2018. október 29., hétfő

Marissa Meyer: Cinder (Holdbéli krónikák #1) - EXTRA ÁLLOMÁS


Marissa Meyer Holdbéli krónikák sorozata immáron a Könyvmolyképző Kiadó Vörös Pöttyös sorozatában jelenik meg, felújított kiadásban, extra novellával! Hamupipőke feldolgozásból ilyet még nem olvastál, ezt garantáljuk! Ahogy az eredeti fülszöveg is írja: ez nem az a tündérmese, amit már ismersz, de olyan, amit sosem fogsz elfelejteni.
Tarts hát velünk blogturnénkon Te is Új-Pekingbe, hogy megismerd Cinder és a többiek kalandjait! Ha pedig ügyesen játszol, a könyv egy példányát is megnyerheted.

Könyvmolyképző, 2018
448 oldal
Fordította: Bujdosó István, a novellát fordította: Szabó Krisztina
Goodreads: 4,15
Besorolás: YA, fantasy, sci-fi

Egy modern, erős Hamupipőkének is lehet szüksége támaszra!

Új-Peking zajos utcáin emberek és androidok tömege hömpölyög. A népességet borzalmas járvány tizedeli. Az űrből kegyetlen holdbéliek figyelik őket, várnak, hogy lecsaphassanak. Senki sem tudja, hogy a Föld sorsa egyetlen lányon múlik…

Cinder, a tehetséges műszerészlány másodrangú állampolgár. A múltja titkokkal teli, a mostohaanyja egyre csak korholja, ráadásul őt hibáztatják a mostohahúga megbetegedéséért is. Csakhogy Cinder élete idővel összefonódik a jóképű Kai hercegével, és hirtelen egy világokon átívelő, vad csatározás, intrikák kellős közepén találja magát. Ráadásul közben tiltott szerelem lobban lángra a szívében.

A kötelesség és a szabadság, a hűség és az árulás között őrlődve kénytelen kideríteni az igazat a múltjáról, hogy megvédhesse a világát.
Olyan titkok közepette, melyekért mások ölni is tudnának.
A modern hamupipőke történet főhőse okos és leleményes, a tétek magasak. Vajon sikerül megőriznie a szívét?

Kicsit rendhagyó módon, most nem egy értékelést olvashattok, hanem a könyv turnéjának egyik extra állomását, ahol érdekességeket osztunk meg a könyvről. 

EXTRA ÁLLOMÁS - Interjúfordítás 

Kedvenc hely az íráshoz: Ágy
Kedvenc állat: Háziállat: macskák, vadállat: farkasok
Kedvenc szín: Szürke

1. A Cinder egyfajta Hamupipőke újramesélése, hogy jött az ötlet, hogy kiborgokat és Holdbélieket tegyél a történetedbe? 
Bár már jó pár hónapja megvolt az ötletem egy futurisztikus tündérmeséhez, a kiborg Hamupipőke ötlete egy éjszaka alatt jött, amikor álmomban megláttam őt - robot kezekkel és lábakkal nagyon keményen szerelni. A története ezután alakult ki.

Hogy a Holdbéliek hogyan kerültek a történetbe, az picit zavarosabb, de biztos vagyok benne, hogy visszavezethető arra, hogy évekig írtam a Sailor Moon fanficet, és mivel a Sailer Moon canonban a Holdkirályság és az elveszett Holdhercegnő is szerepel, a Holdbéli Krónikák egy részét pedig biztosan az a fanfic ihlette, amit írtam. Ez a két elem megmaradt, bár a Holdbéliek szerepe és története elég drasztikusan megváltozott, ahogy a cselekmény kialakult.

2. Honnan jön az ötlet, hogy könyvet írj? És egyáltalán miért akartál könyvet írni? 
Mindig is író akartam lenni és évek óta tudtam, hogy elkerülhetetlen, hogy regényt írjak. Egyszerre ejtett ámulatba és okozott örömet, hogy a könyvem ugyanazt az élvezetet okozhatja az olvasóknak, mint nekem a kedvenc könyveim, és ez minden bizonnyal a legnagyobb ihletadóm is: a fejemben lévő történetet az olvasók elé tárni annak a reményében, hogy legalább egy kis ideig elszórakoztatja őket.

3. Biztos vagyok benne, hogy 2012 debütáló írójának lenni nagyon izgalmas dolog, milyen gondolataid vannak a Cinder megjelenése előtti hetekben? 
Pillanatnyilag megpróbálok nyugodt maradni. A népszerűsítés körüli felfordulás sokkal jobban körülvesz, mint ahogy vártam volna, és úgy érzem, hogy a szociális média és a hírek nagyon könnyen felkapnak.
Emlékeztetnem kell magam arra, hogy álljak meg és értékeljem, hogy új íróként mekkora felhajtás vesz körül, mielőtt vége lesz az egésznek!

4. Az embereknek miért kell elolvasniuk a Cindert? Mit várhatnak a történettől?
Nem szeretem azt a szót, hogy "kell", de (nyilvánvalóan) szeretem a könyvemet és remélem, hogy az olvasók is szeretni fogják! Remélem, hogy mind a fantasy, mind a sci-fi rajongók élvezni fogják, azok az emberek pedig, akik már kiégtek a sok tündérmese feldolgozástól, valami teljesen újat találnak majd, és mialatt a könyv röviden úgy foglalható össze, mint egy "Kiborg Hamupipőke", valójában sokkal összetettebb történet, mint amire utal.

5. Milyen tanácsot adnál annak, aki író szeretne lenni? A saját tapasztalataid alapján?
Tudom, hogy klisé, de az "olvass sokat" és az "írj sokat" tényleg a két legjobb tanács. Ezen felül nagyon fontos, hogy képezd magad a beadványokkal és a publikációkkal kapcsolatban, annyira, amennyire csak lehetséges és ha mindez megvan, akkor már nem történhet az, hogy vakon indulsz neki az egésznek. Olvasd el a kiadók blogjait, hírleveleit és az írói lapokat - a tanulási rész soha nem helyettesítheti az írási részt természetesen, de hasznos időtöltés lesz.


Nyereményjáték:
A Cinder nem titkoltan Hamupipőke feldolgozás, ahogy ezt már a blogturnénk felvezetőjében is olvashattátok. Ennek örömére merüljünk el a Hamupipőke feldolgozások világában!
Minden állomáson egy jelenet fotót találtok valamilyen filmből, ami részben vagy egészben Hamupipőke-feldolgozás, vagy legalábbis merített Hamupipőke történetéből. 
A feladat egyszerű: írjátok be a Rafflecopter doboz megfelelő soraiba a filmek címét! (Angol és magyar címet is elfogadunk.)
Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.



A blogturné további állomásai:
Október 26 - CBooks - Értékelés
Október 29 - Kelly & Lupi olvas - EXTRA
November 01 - Függővég - EXTRA

2018. október 18., csütörtök

Sarah Title: Kísérleti randevú (Szerelmes könyvtárosok #1)


Sarah Title a Kísérleti randevú című könyvével debütál a General Press Kiadónál. A szerelmes könyvtárosok sorozat első részéből kiderül, hogy miképpen bírkózik meg főszereplőnk, Melissa Bernard a róla készült mém szenzációjával. A nő sok mindenre számít, de arra biztos nem, hogy talán még a szerelmet is megtalálja ennek köszönhetően. Ha kíváncsiak vagytok Sarah Title romantikus és szórakoztató történetére, akkor figyeljétek a turné négy állomását, és játsszatok a könyvért.

General Press, 2018
288 oldal
Fordította: Danyi Andrea
Goodreads: 3,41
Besorolás: romantikus, realista, chick-lit

Hogyan lehet valakiből mém? Melissa „Bernie” Bernard példájából kiindulva: bárkiből és bármikor. Amikor egy lánykérésről készült videó hirtelen hatalmas népszerűségre tesz szert az interneten, nem a menyasszony és a vőlegény az, aki felkelti az internetezők érdeklődését. Hanem Bernie – ahogy elhúzza a száját. A mémhadjárat ezzel kezdetét is veszi. A lány a legszívesebben elbujdosna, ekkor azonban felbukkan egy jóképű riporter, és ajánlatot tesz neki… 
Colin Rodriguez szorult helyzetében, amikor is az állása a tét, eltökéli, hogy bebizonyítja: ő a romantika legnagyobb szakértője San Franciscóban, és rögtön elő is áll az ötletével. Randipartnereket talál a randiképtelen nőnek. Egészen pontosan az immár híres, ám a szerelemmel szemben bizalmatlan könyvtárosnak. Amikor Bernie végül kötélnek áll, kiderül: a férfinak nem is a cikksorozat megírása jelenti majd a legnagyobb problémát. Egyik katasztrofális randi ugyanis másikat éri. Colin azonban mindenre kész, hogy megtalálja a Bernie-hez illő férfit – még akkor is, ha ezt a szerepet neki kell betöltenie.


Az internetnek óriási a hatalma. Képes embereket / eseményeket az egekbe emelni, de akár a földbe is döngölni. Főleg a mai világban, amikor másodpercek alatt körbefut egy-egy kép, videó és az emberek a gép biztonsága mögül nagyon gyorsan tönkre tudnak tenni bármit vagy bárkit (segíteni is tudnak természetesen, de itt a történet miatt a rosszabbik verziót említem meg).
Bernie
Bernie, a főhősnőnk könyvtáros, közülük is pont az a fajta, akit az ember rögtön elképzel, ha becsukja a szemét. Egy szürke kisegér, imádja a könyveket, de nem igazán izgatja sem az öltözködés, sem a smink, a ruházkodás egy szükséges rossz, amivel minden nap foglalkozni kell. Ellenben nagy segítsége az egyetemistáknak, akik így sokszor hozzá fordulnak tanácsért vagy csak simán megosztják vele, hogy mi történt velük. Egy szép napon az egyik lány elmeséli, hogy megkérte a fiúja a kezét, mire Bernie rosszallóan néz rájuk, mert nem ért velük egyet. A nem túl előnyös kép rögzítésre kerül, majd iszonyatosan gyorsan mém készül belőle és körbejárja a netet, beskatulyázva a lányt a csúnya, szürke "rosszallóan néző könyvtáros" kategóriába.
Az esetre felfigyel egy online magazin és úgy dönt egy jó kis sztori reményében, hogy felkarolják a lányt, és megmutatják, hogy tudnak belőle is hattyút faragni, sőt továbbmenve, pasit is találni neki.
Bernie-vel Colin, a magazin munkatársa veszi fel a kapcsolatot és próbálja rávenni a lányt, hogy álljon kötélnek és hagyja, hogy egy "romantikus valóságshow"-t szervezzenek köré. Ez a magazinnak is jó, hiszen nő az olvasók száma, Colinnak is, mert így megtarthatja az állását és "persze" a lánynak is, hiszen "kikupálják" és még segítenek is neki megtalálni a megfelelő társat.

Hasonló - hogyan csináljunk a rút kiskacsából gyönyörű hattyút - történetet már nem keveset olvashattunk és láthattunk is. Ez egy picit egyedibb, hiszen itt nem közvetítik élőben - mint a "Nagy Ő" valóságshowban, hanem a magazin szervez a lánynak 30 randit és Colin pedig minden randira elkíséri a lányt és utána ír is róla. Az alaptörténet tetszett nagyon, az első pár randi is, hiszen megkaptuk az összes olyan karaktert, amiről az újságban olvasni vagy akikről a barátnőnk mesél, jó pár sikertelen randi után - az önző, a csak szexet akaró, a hipster, a "van barátnője, de próbálkozik, hátha", a meleg, aki nem is tudom minek ment el a randira és a társai. Ezek a randevúk tetszettek nagyon, kár, hogy csak párat olvashattunk belőle. Persze tudom jól, hogy 30 randevút leírni azért nem lett volna kevés és akkor meg azért morognék, hogy ennyit kellett elolvasni, de így meg szinte csak ízelítőt kaphattunk belőlük.

Két dolog volt még, amit kiemelnék. Az egyik maga az átalakítás - ezt képzeljétek körülbelül el úgy, mint a Beépített szépség című filmben, rettentő vicces volt az egész, szívesen megnéztem volna élőben is:) és utána persze az, ahogy Bernie nap mint nap küzdött azzal, hogyan sminkeljen vagy olyan ruhákat vegyen fel, amit azelőtt még a kirakatban sem nézett meg:).

A másik pedig Colin blogja, hiszen a férfi, Maria álnéven egy nőket párkapcsolati témákban segítő kérdezz-felelek blogot ír. Jó pár évvel ezelőtt (elnézést, hogy másik könyvet reklámozok itt, de a könyv már csak nagyon ritkán fellelhető sajnos, így nem nagy konkurencia senkinek) olvastam egy könyvet, az volt a címe, hogy "Majd hívlak Baby!" amit egy férfi és egy nő írtak közösen. Ha jól emlékszem, a nő tette fel a kérdéseket, a férfi pedig válaszolt rájuk egy férfi szemszögéből. Rettentő tanulságos könyv, semmit sem szépít, minden randizó, kétségek között lévő nőnek nyugodt szívvel ajánlok. Colin pont így írt ebben a regényben is egy női álnév alatt. Ki merem jelenteni, hogy ezek a blogbejegyzések voltak a regény legnagyobb erősségei, szívesen elolvasnám az egész blogot! Kegyetlenül őszintén mondta meg az igazságot mindenkinek, akár szép, akár csúnya is volt az.

A szerelmi szál aranyos volt, de már az elejétől kezdve kiszámítható volt, hogy ki lesz Bernie választottja, csak ugye végig kellett küzdenünk magunkat azon a rengeteg randevún:). Berniet viszont imádtam, ahogy szépen lassan előbújt belőle is a nő, ahogy a csetlő-botló könyvtáros lányból egy vonzó, már jóval több önbizalommal rendelkező fiatal nő lett.

A történet összességében nem hordozott magában nagy csavarokat, egy könnyű szerelmi történet, elég könnyen kitalálható végkifejlettel. Első körben nőknek ajánlom a könyvet: a romantikusoknak és azoknak, akik most kezdik vagy már régóta űzik a randizás nem is olyan könnyű társasjátékát.

Borító: Nem rossz, hozza a romantikus történetet, de nekem picit hétköznapi

Kedvenc karakter: Bernie

Szárnyalás: Maria blogja

Mélyrepülés: némelyik randipartner

Érzelmi mérce: voltak benne forró jelenetek :)

Értékelés: 

Nyereményjáték:
A könyvtárosunk a róla készült mémnek köszönheti, hogy egy csapásra híressé vált, így most a játék is a mémekről fog szólni. Minden állomáson találni fogtok egy híres mémet, a feladat pedig mindössze annyi lesz, hogy kitaláljátok, ki szerepel rajta, és beírjátok a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.



A blogturné további állomásai:
Október 18. Kelly és Lupi olvas
Október 19. Olvasónapló
Október 21. Könyvvilág

2018. október 16., kedd

Erin Watt: Cifra palota - (The Royals #3)

Végre itt a folytatás a Megtört herceg őrületes függővége után! Folytatódik Ella és a Royal család fordulatokban gazdag története, a rajongók óriási örömére. Erin Watt sorozatának harmadik része a Cifra palota címet kapta, és napokon belül megjelenik a Könyvmolyképző Kiadónál elit kiadásban. Tartsatok a blogturné 8 bloggerével és játszatok a három nyereménykönyv egyikéért, amit a kiadó ajánlott fel!

Könyvmolyképző Kiadó 2018. október 23.
408 oldal
Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Goodreads: 3,98
Besorolás: YA/NA, romantikus, realista

Halálos ellenségekből váratlan szövetségesek?
Két fiatal mindent megtenne azért, hogy megvédjék, ami számukra a legfontosabb.
Ella Harper eddig minden kihívással megküzdött, amit az élet az útjába sodort. Kemény és kitartó lány: mindennél fontosabb számára, hogy megvédje a szeretteit. Rég elvesztett apja felbukkanása és a barátja életének hajszálon függő összeomlása talán mégis túl nagy terhet jelent a számára.
Reed Royalnak gyorsan felforr az agyvize, és még gyorsabban jár el a keze. De most visszaüt rá, hogy eddig minden problémát erőszakkal oldott meg. Ha meg akarja menteni saját magát és a lányt, akit szeret, felül kell emelkednie gyötrő múltján és megtépázott hírnevén.
Senki sem hisz abban, hogy Ella túlélheti a Royalokat. Mindenki biztosra veszi, hogy Reed mindenkit tönkretesz.
Talán igazuk van.
Minden és mindenki összeesküdött, hogy szétválassza Ellát és Reedet. Meg kell találniuk a kiutat a törvény szorításából, muszáj megmenteniük a családjukat, és kideríteni az összes titkot a Cifra Palotában.
Az elsöprő sikerű Papír hercegnő és Megtört herceg folytatása.

Nem tagadom, imádom ezt a sorozatot, alig vártam, hogy olvashassam a harmadik részt, miután a Megtört herceg Reed megvádolásával ért véget. Brooke meghalt, és az épület videofelvételein csak Reed látható, aki bement és kijött az épületből a kérdéses időben. Az apja óvadék fejében kihozza, de fel kell kötni a gatyájukat, ha ebből ki akarnak keveredni. Ezzel egyidőben zajlik Ella és az apja drámai találkozása, Steve 9 hónap után került elő élve, valóságos csodaként. Óriási feszültség volt ezekben a jelenetekben, rögtön a regény elején, amit váltott szemszögből mesél Ella és Reed.
Callum a gyámja Ellának, de mostantól a Steve akar törődni a lánnyal, és hamarosan el is költöznek egy szállodai lakosztályba hármasban, Dinah-val, amíg újra elfoglalhatják a lakásukat, ami most még bűnügyi helyszín. 
Megindul a nyomozás, ki ölhette meg a terhes Brooke-ot, ki volt a gyerek apja egyáltalán? 
Mindenkit izgat, hogy Steve balesete hogyan történt? Lehet, hogy nem is baleset volt?
Reed megvádolása futótűzként terjed, soha nem volt még nagyobb szüksége a családnak arra, hogy összefogjanak, kiálljanak egymásért. Támadják a suliban, a focicsapatban, előszednek a múltjából minden egyes komolyabb verekedést, hogy végül beállítsák egy veszélyes, agresszív egyénnek. 
Steve-nek nem tetszik, hogy a lánya ennyire közel áll Reedhez, nem elég, hogy az elköltözés miatt nem tudnak annyi időt együtt lenni, még azt a keveset is titokban kell tartaniuk. Ettől a tiltott szerelem csavartól még izgalmasabb lett a romantika, imádtam minden trükköt és praktikát, amit bevetettek a cél érdekében.

Sokan jellemzik ezt a sorozatot szappanoperaként, amivel érintőlegesen egyet is értek, de bennem ez teljesen pozitív kicsengéssel jelenik meg, imádom a történet fordulatait, a főszereplő páros kavarását, az iskolai intrikákat, a családi drámákat, mindent. Úgy éltem meg az olvasást, mint egy gyerek, akit felültettek a hullámvasútra, és nem is akar leszállni, csak vidáman integet minden fordulónál.
Olyan sok jó karakter van a sorozatban, akik megérdemlik a méltatást, és jó lenne még többet megtudni róluk. Nem csak a Royal srácokra gondolok, például a Val és Wade közötti vívódás is izgalmas volt, összetört szívekben nincs hiány. Callum ugyebár  a másik kedvenc karakterem, nem volt könnyű  szembesülnie a múlttal, olyan titkok derültek ki, ami valóban fájó.
De a legjobb az egészben természetesen Ella és Reed szerelme. Mindkettő karakter látványos fejlődésen ment keresztül a három rész alatt, és most kovácsolódtak igazán össze. A bizalom meghozta a gyümölcsét, a kapcsolatuk erős lett és érett. Reed sokat változott, kész lenne bármire, még éveket is börtönben tölteni, hogy védje a családját. Ella változtatta meg őt, ahogy hatással volt az egész családra. Ella a legjobbat tette a Royalokkal, ahogy Ella is előnyére változott, immár teljesen egyenrangú tagja lett a családnak.
Annyira filmre kívánkozik ez a sorozat, remek alapanyag lenne, talán kérvényt kéne benyújtani a Netflixhez. 
Tudom, hogy vannak hibái a sorozatnak, de engem ez nem érdekel, várom a következő részeket. A szerzőpárosnak nem jöttem rá, mi a titka, de valami eszméletlen addiktív módon tudnak írni, amitől letehetetlenné válik a regény. Mivel ez egy eszméletlenül sikeres sorozat, remélem nem kell egy évet várni a folytatásra, és már tavasszal megjelenik Easton könyve. Türelmetlen vagyok.


Borító: Eredeti, klassz.
 
Kedvenc karakter: Reed

Szárnyalás: A maci a málnásban.


Mélyrepülés:  -

Érzéki mérce:  Végre az is megtörténik, amire az elejétől vártunk, nagyon édes a szerelmi szál.

Értékelés:


NYEREMÉNYJÁTÉK

Melyik országé ez a palota? A kép és egy jellemző mondat alapján ki kell találnotok, melyik ország királyi, hercegi palotáját mutatjuk nektek! Ezután már csak be kell írnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába a megfejtést, és már esélyesek is vagytok a könyvek megnyerésére.

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.


Egy kis segítség: Kertjében 140 szökőkút pompázik.

a Rafflecopter giveaway


Állomások
10.16. - Kelly&Lupi olvas
10.18. - Angelika blogja
10.20. - CBooks
10.22. - Sorok között
10.24. - Könyvvilág
10.26. - Ambivalentina
10.28. - Dreamworld
10.30. - Deszy könyvajánlója






2018. október 15., hétfő

Debbie Macomber: Szerelem karácsonyra



Ha október, akkor új karácsonyi történet Debbie Macomber tollából, a General Press Kiadó jóvoltából. Idén sem marad el a karácsonyi romantika, és ebből a hangulatból immár három éve a Blogturné Klub sem maradhat ki! Ismerkedjetek meg Macomber legújabb karácsonyi történetével egy három állomásos blogturné keretében, s ha részt vesztek a nyereményjátékon, a karácsonyfa alá tehetitek a szerző legfrissebb könyvét!

General Press, 2018
212 oldal
Fordította: Ligeti Lujza
Goodreads: 3,89
Besorolás: romantikus, realista


Merry Knight igen elfoglalt. Gondoskodik a családjáról, sütit süt, dekorál az ünnepekre, és mindeközben reméli, hogy nem kerül az állandóan feszült és a szabályokhoz mindenáron ragaszkodó főnöke útjába a munkahelyén. Saját magára sincs ideje, egy kapcsolat pedig már végképp nem fér bele az életébe. Az anyja és az öccse azonban megelégeli ezt a helyzetet, és a tudtán kívül - születésnapi ajándékként - regisztrálják egy társkereső oldalra, a fotója nélkül. A lány eleinte ellenérzésekkel fogadja ezt a beavatkozást, aztán vonakodva mégis úgy dönt, tesz egy próbát.
Merry kicsivel később már egy elbűvölő idegennel csetel, és nemsokára a beszélgetéseik jelentik számára a nap fénypontját. Ám amikor szemtől szembe találkoznak, kiderül, hogy a férfi egyáltalán nem az, akire számított - és akire vágyik. Merrynek azonban rá kell jönnie, hogy a szív néha azt is látja, amire a szem nem képes. 
Debbie Macomber legújabb karácsonyi történetében a nem várt szerelem csak egy kattintásra van.

És itt az ősz vége, lassan kezdhetünk ráhangolódni a karácsonyra. Számomra ez (a Halloween után) az év legjobban várt eseménye. Imádok díszíteni, sütit sütni, ajándékokat vásárolni, csomagolni, karácsonyi zenét hallgatni és csak úgy a szeretteimmel lenni. 
A blogunk se tud ennek ellenállni, hiszen három éve már szinte hagyomány, hogy egy Debbie Macomber karácsonyi történetet olvas el és értékel így az ősz végén, a tél elején. 

Én teljes mértékben tisztában vagyok vele, hogy ezek a történetek néhol csöpögősen romantikusak, így csak ilyentájt tudom befogadni őket, de ilyenkor szó szerint vágyom rájuk, ezzel indul a karácsonyi időszakom:).

Az újabb történet ismét egy tündéri, romantikus karácsonyi mese - hiszen az ilyen történetek szinte mesébe illőek. 

Merry egy fiatal vonzó nő, aki még a családjával él, az édesanyja szklerózis multiplexben szenved, az öccse Down-szindrómás. Az édesapját alig látja, hiszen orvoslátogatóként járja az országot. Így szinte elmondhatjuk, hogy ő az, aki a legjobban segíti a családját. Kénytelen dolgozni, hogy az egyetem utolsó évét ki tudja fizetni. Magánéletre viszont alig marad ideje, így az édesanyja és a testvére karácsonyi ajándékként regisztrálja a lányt egy társkereső oldalra. 

A céget, ahol Merry dolgozik, egy, a mai ideálnak teljes mértékben megfelelő fiatalember vezeti. Ambiciózus, az empátia, mint olyan, szinte teljes mértékben hiányzik belőle, a siker érdekében nem ismer sem embert, se istent. A legjobb barátja azonban egy társkereső oldalon találja meg élete párját - és ez a társkereső oldal... na kitaláljátok? Igen, ugyanaz, ahová Merryt is regisztrálta a családja - így Jayson, a cég tulajdonosa kíváncsiságból felnéz az oldalra, ahol a sok magát eladni próbáló nő között egy érdekességre bukkan...

Engem maga a történet picit a Szerelem hálójában című filmre emlékeztetett, az a film pedig a maga összes romantikájával és meseszerűségével a mai napig hatalmas szerelem. Debbie regénye is teljes mértékben kiszámítható, sok csavart nem tartalmaz. De mégis, az írónő olyan szeretetteljes környezetet teremt, olyan melegséggel tölti meg a történeteit, olyan szereplőkkel népesíti be a regényeit, hogy bár tudom, hogy nem hibátlan a könyv, de mégis szinte egy ültő helyemben végigolvastam és minden sorát élveztem. 
Szívesen sütöttem volna karácsonyi süteményt Merryvel és imádtam hazamenni vele, ahol mindig meleg családi légkör fogadta. Még az sem tudott eltántorítani, hogy néhol láttam, hogy az írónő szinte heroikus hősnővé avanzsálta Merryt, aki nem törődve saját magával, csak a családját helyezte előtérbe. Ha meg nem a családját, akkor pedig a kollégáit.
Jayson pedig eleinte rettentő unszimpatikus volt és rettegtem, nehogy ő legyen az, akivel majd Merry összetalálkozik a neten, de az írónő nem kegyelmezett meg és ő lett a befutó. Szerencsére szép lassan megismerhettük, megtudhattuk a viselkedésének a hátterét is, így akármennyire is nem akartam, de végül csak megkedveltem őt is:).
A történet vége pedig? Akik ismerik az írónőt, azok tudják, hogy a vég mindig kiszámítható, de olyan befejezést kapunk, amire mindannyiunk szíve vágyik, főleg a szeretet ünnepének a küszöbén.

Összességében egy végtelenül romantikus, kiszámítható, de nagyon aranyos karácsonyi szerelmi történetet olvastam, ami minden Debbie Macomber rajongónak kötelező darab:).



Borító: aranyos, figyelemfelkeltő, adja a történet hangulatát

Kedvenc karakter: Merry öccse

Szárnyalás: ahogy az írónő képes a karácsony, a család melegségét átadni

Mélyrepülés: -

Érzelmi mérce: kedves romantikus történet, 18+-s részek nélkül

Értékelés: 

Ahogy Debbie Macomber, úgy a General Press Kiadó is évről évre gondoskodik arról, hogy ne maradjunk újabb romantikus karácsonyi történet nélkül. Az elmúlt években a Blogturné Klub turnéinak keretében a szerző több könyvével is megismerkedhettek, ezek közül (is) válogattunk mostani játékunkhoz. Minden állomáson találtok egy-egy fülszöveg-részletet Macomber valamely könyvéből. A feladat, hogy az adott könyv címét a Rafflecopter megfelelő sorába írjátok. Könyvvadászatra fel!

Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Kérjük, hogy levelünkre 72 órán belül válaszoljatok, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk! A kiadó csak magyarországi címre postáz.

Az ​életvidám, barátságos Julia Padden mindenkit kedvel, a kimért, zárkózott szomszédját, Cain Maddoxot kivéve. Nem számít, mennyire jóindulatúan közeledik a férfihoz, az minden alkalommal elutasítóan reagál. Amikor azonban Julia rajtakapja Caint, hogy ellopja az újságját, elhatározza, hogy mindenképp lebontja a másikat körülvevő falat. És ennek csak egy módja van: ha kedvességbe fojtja a férfit. 



A blogturné további állomásai:
Október 15 - Kelly és Lupi olvas
Október 17 - Szembetűnő

Cynthia Hand: Vigyázz, ​Holly Chase!

Mindenki ismeri a Karácsonyi ének című klasszikust, ahol az önző, zsugori Scrooge úrhoz bekopog a régi üzlettársának a szelleme, hogy felkészítse három további szellem érkezésére. Miután meglátogatta őt a régi karácsonyok, az új karácsony és a jövő szelleme, Scrooge jó útra tér, ellenben főszereplőnkkel, Holly Chase-zel, aki szerint ő úgy jó, ahogy van, és akit képtelenek jó útra téríteni a karácsonyok szellemei! A jövő karácsony szellemének jóslata beteljesedik, Holly meghal egy lehetetlen balesetben, és a halála után ő lesz a régi karácsonyok szelleme a Scrooge Műveknél, amit egy Dickes-fanatikus vezet. Tarts velünk a turnén, hogy jobban megismerhesd Holly történetét, és megnyerhesd a Maxim Kiadó által felajánlott nyeremény könyvet!

Maxim Könyvkiadó 2018. okt.17. - Dream válogatás
384 oldal
Fordította: Komáromy Rudolf
Goodreads: 3,96
Besorolás: YA, retelling

A tizenhét éves Holly Chase nem egy tipikus jó kislány, sőt önző és gátlástalan. Csak az lebeg a szeme előtt, hogy híres legyen. Még arra is képes volt, hogy édesanyja halálakor lőjön egy szelfit a sír mellett új napszemüvegében, és kiposztolja Instagramra. Nincs tekintettel senkire, a barátait már rég elmarta maga mellől. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott… Karácsony napján Holly az éjszaka közepén hangos zajra ébredt. Három szellem jött el hozzá, hogy megmutassák neki, milyen önző, elkényeztetett teremtés lett belőle. Megpróbálták rábeszélni, hogy változtasson életmódján. De Holly nem hallgatott rájuk. Aztán meghalt. Holly ezzel átkerült a szellemvilágba, ahol a múlt karácsonyainak szellemeként az a feladata, hogy minden évben megmentsen egy eltévelyedett lelket. Holly szó szerint halálosan unja a dolgot, mindaddig, amíg egy dögös, 17 éves srác lesz a kiszemeltje, aki a lányt régi önmagára emlékezteti. És bár tény, hogy meg akarja menteni végzetétől, tilos lenne közel kerülni a fiúhoz, pláne belekeveredni egy zavaros románcba vele. De hát hogyan is lehetne ellenállni a kísértésnek?

Cynthia Hand az egyik kedvenc íróm, és respect a kiadónak, hogy minden könyvét igyekeznek megjelentetni a magyar olvasók nagy örömére. Mivel a retelling-eket  különösen szeretem, nem volt kérdés, hogy nekem kell olvasnom ezt a regényt. Csakhogy, szégyenszemre én korábban nem ismertem a Karácsonyi ének történetét, illetve csak nagyjából.  A könyv befejezése után viszont megnéztem a 2009-es Disney-feldolgozást, csak úgy magánszorgalomból. Kár, hogy nem előtte tettem, mert sokkal könnyebb volt a szereplőket beazonosítani. Nem mondom, hogy nem élvezhető a történet önmagában, de tény, hogy a nevekkel kapcsolatban nekem gondjaim voltak, és kb. a könyv harmadáig küzdenem kellett. Akkor viszont elkapott a varázs!
Nagyon kreatív a szerző ötlete, hogy egy egész vállalat alakult Scrooge Művek néven, a világ minden táján közel 200 éve. A különböző egységek, pl. jelen esetünkben a new yorki, választ egy aktuális  Scrooge-t, egy olyan személyt, akinek a tulajdonságai hasonlóak a dickensi eredeti Scrooge-éval. Hónapokon át készülnek a célszemély megváltoztatására, ehhez megfigyelik, lenyomozzák minden elérhető fifikát igénybe véve, pl. kutatnak az emlékeiben. Aztán figyelmeztetik, majd a múlt, a jelen és a jövő karácsonyainak szellemei szembesítik önmagával, és megmutatják mi vár rá, ha nem akar megváltozni.
Ez a módszer nagyjából mindig sikerrel jár, de akad néhány renitens, akik ellenállnak és nem hisznek az egészben. Ilyen Holly is, aki a sikertelen átalakulás után szerencsére nem kerül a pokolba, hanem lehetőséget kap a Scrooge Műveknél dolgozni, sőt megkapja a megtisztelő Elmúlt Karácsonyok Szellemének szerepét, röviden ő lesz eksz.
Nem lenne ez a könyv egy young adult retelling, ha nem kapna a történet egy édes szerelmi szálat. Öt éve már, hogy Holly sikeresen végzi a munkáját, amikor is egy 17 éves srác, Ethan lesz az új kiszemelt scrooge. A lányt megijeszti, mennyi hasonlóság van köztük, és fejébe veszi, hogy mindent megtesz, hogy sikeres legyen az átalakítás. Ethan elképesztően helyes, és Holly megfeledkezik az alapvető szabályról és személyesen is kapcsolatba lépnek, ami beláthatatlan következményekkel jár.
Kiderül, hogy mindketten elveszítették az egyik szülőjüket, és ez mélyen megsebezte a lelküket, ebből indult ki elsősorban a lelki bajuk, valamint tetézte ezt némely közeli személy befolyása.
A narrátor Holly, aki ugyan még mindig 17 éves (minden nap újraindul a szervezete a halála óta), de sokkal okosabb és bölcsebb lett az eltelt öt év alatt. Szívvel-lélekkel dolgozik Ethan megmentésén, a könyv elején megismert lányra már rá sem lehet ismerni. Sokat megtudunk róla, a szüleiről, a kapcsolatairól, úgyhogy  abszolút vele éreztem és drukkoltam neki, hogy sikerüljön a terve.
Nekem nagyon tetszett, ahogy a szerző összeolvasztotta a múlt hagyományait a jelenkor vívmányaival. Jó ötlet volt a kapucnis pulcsi, és még jobb az emlékek elektródás letapogatása. Ez a különleges kapcsolódás többször is létrejött köztük, és annyira cuki volt a fiú szemével látni Holly-t, így tulajdonképpen Ethan fejébe is beleláthattam. A csapat mindig megkereste a célszemély környezetében a dickensi szereplőket, ez is okozott némi bonyodalmat. Remek volt a vállalat szervezettsége és a munkatársak is, legyenek élők vagy szellemek, végezték a dolgukat, barátkoztak, szerelembe estek, mint egy hétköznapi cégnél. 
Az írásmód Cynthia Handre jellemző, sok gyönyörű gondolatot csempészett a szövegbe. A karácsony szellemisége mindenkit megérint, természetesen a szeretet és a család fontossága a fő mondanivaló, és az, hogy jobbá lesz a világ, ha mi magunk is jók vagyunk, helyesen cselekszünk. Ja és persze mindenki megérdemel egy második esélyt!
A humor is bőven jelen volt a regényben, egészében véve szórakoztató a történet.  A new yorki helyszínek elvarázsoltak, imádtam randevúkat a városi könyvtár bal oroszlánjánál.(Kép jobb oldalon)

Fentebb említettem, kellett egy kis idő, mire beszippantott a könyv, Ethan felbukkanásától viszont végig fenntartotta a feszültséget. A kissé szomorú és magányos Holly számos vívódást élt át a fiú felbukkanása után, és annyira megérdemelnék mindketten a HEA véget. Persze a szerző megcsavarta a dolgokat, és végül egészen más sült ki, mint amire számítottam, de azt nem lehet mondani, hogy  ez olyan nagy baj lenne.
"De ha szeretünk, annak nem okvetlenül hepiendről kell szólnia. Szólhat valaminek a kezdetéről is."
Igaz, még csak október van, de én már nagyon várom a karácsonyt és ezt most Cynthia Hand-nek is köszönhetem. Ha akarsz egy szellemes, szívmelengető karácsonyos hangulatú mesefeldolgozást olvasni, ne állj ellen Holly Chase-nek.

Borító: Nagyon tetszik!

Kedvenc karakter: Holly

Szárnyalás: Azok a new yorki helyszínek!

Mélyrepülés:  -


Érzéki mérce: Cuki szerelmi szálat kapunk, jóval a YA határain belül.

Értékelés: 


Nyereményjáték

Mivel Holly és a társai szellemekként igyekeznek jó útra terelni önző embereket, így a mostani játékunkban is szellemekkel fogunk foglalkozni! A feladatotok az, hogy a leírások alapján találjátok ki, hogy melyik könyvről vagy könyvsorozatról van szó, és az ÍRÓJÁNAK a nevét írjátok be a rafflecopter dobozba.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Mai írónk szereti, ha a fantáziája elszabadul, ugyanis mai főszereplőnk egy gyermek, aki egy temetőben lakik kiskora óta, és régóta halott emberek szellemei nevelték fel. Imádja a se nem élő, se nem holt gyámját, ahogy a kalandozásokat is a temetőben. Az egyik sír egy vámpírvárosra nyílik, egy másik a sivatagba vezet, de egyik sem olyan ijesztő, mint az élők világába vezető temetőkapu, ahol a gyermekre a családja gyilkosa leselkedik.

a Rafflecopter giveaway

Állomáslista

10/15 - Kelly&Lupi olvas
10/17 - Hagyjatok! Olvasok!
10/19 - Deszy könyvajánlója

2018. október 13., szombat

Esad Ribic, Rob Rodi: Loki



A Fumax elhozta, a Blogturné Klub pedig bemutatja a Marvel univerzum legkedveltebb cselszövőjének legújabb történetét. A 4 részből álló képregény minisorozat Loki szemszögéből egy intő mese arról, hogy minden éremnek két oldala van és, hogy néha a vágyaink teljesülhetnek, de aztán rájövünk, hogy valójában többet kaptunk, mint akartunk.

Fumax, 2018
104 oldal
Fordította: Matolcsy Kálmán
Goodreads: 4,01
Besorolás: fantasy, képregény

Minden érmének két oldala van. Thor történetét már jól ismerjük – itt az idő, hogy meghallgassuk Lokit is! Odin legbecstelenebb fia saját szemszögéből írja újra az asgardi mítoszt ebben a forradalmian újszerű kötetben. Új oldaláról ismerhetjük meg Loki csillapíthatatlan hatalomvágyát, Sif iránti, zavaros érzelmeit, Balderrel szembeni gyűlöletét, valamint bátyja, Thor, és érzéketlen apja, Odin szeretetére irányuló, mélyen gyökerező és sértettséggel keveredő vágyódását.

Rob Rodi formabontó fantasy történetét Esad Ribic lélegzetelállító festményei teszik még emlékezetesebbé.
Tartalmazza a teljes Loki 1-4 minisorozatot.


Őszinte leszek, gyerekkorom óta nem nagyon olvastam képregényeket (bár akkor nagyon szerettem őket), így kíváncsian vettem a kezembe ezt a kötetet, mert szerettem volna tudni, hogy azóta mennyit változott / fejlődött a technika és milyenek a mostani képregények. 

Nem véletlenül választottam ezt a történetet, hiszen sok más emberrel egyetemben Thort és Lokit is a szívembe zártam a filmvásznon keresztül. Persze ott inkább Thorral volt elfoglalva mindenki - igen, én is szívesen foglalkoztam a Chris Hemsworth által megformált Thorral:) - de kíváncsi voltam a nagy cselszövőre, Lokira is.

"Ha a sötét valóban nincs világos nélkül, világos sincsen sötét nélkül."

A képregény azonnal belecsap a "lecsóba", minden előzmény nélkül Loki uralkodásának első napját láthatjuk. Valamilyen módon Asgardot leigázta, Thort és az udvarát pedig börtönbe vetette. De a nagy cselszövőnek rá kellett döbbennie, hogy átvenni a hatalmat egy dolog, de ez feladatokkal is jár. Méghozzá nem is kevéshez, amihez Lokinak nem nagyon fűlik a foga. Vicces látni, ahogy szó szerint menekül az emberek elöl, hogy ne kelljen a napi csip-csup ügyekkel foglalkoznia. Mellette persze nem tudja feledni azt sem, hogy mindig is ő volt a rosszfiú, az elfeledett testvér, ami persze épp elég gyötrődéshez vezeti és ez befolyásolja a tetteit is. De azért azt is láthatjuk, hogy ő sem velejéig romlott, hiszen ahogyan csak lehet, húzza-halasztja a testvére kivégzését, pedig ezt nemcsak az emberei, hanem Hela, az alvilág istennője is erősen várja.

A képregény nem kifejezetten akciódús, inkább azt próbálja bemutatni, hogy Lokit mi és hogyan vezette ahhoz, amit tett, illetve ezt hogyan éli meg. Nem mondom, hogy egyetértek azzal, amit tett, de így már részben megértem.
Ami viszont nagyon tetszett, hogy az alkotó nem próbálta sem Lokit, sem pedig Thort olyan gyönyörű férfinek ábrázolni, ahogyan a filmben láthattuk őket, bár azért az is igaz, hogy nem tudta a férfi mivoltát megtagadni (illetve főleg a férfi olvasókra nem gondolni), hiszen a női szereplők nagy részben bombázó amazonok voltak:). De a két főhős éppúgy nézett ki, ahogy valóságban is kinézhetnének, Loki egy megtört, megkínzott lélek (egyáltalán nem egy Tom Hiddleston szépségű férfi:), Thor pedig egy marcona harcos, aki messze van Chris Hemsworthtől:).

Magáról a képregényről a véleményem annyi, hogy a kivitelezés nagyon jó lett, az alkotó nagyon ügyesen rajzolt, sokszor egy-egy kép elég volt minden szöveg nélkül kifejezni az érzelmeket. Gyönyörűen megrajzolt jelenetek, szereplők jellemezték az egész történetet. Amivel egyedül problémám volt, azok a betűfontok. Nem szokott ezzel gondom lenni, de itt jó párszor megakadtam a szövegben - nehéz volt olvasni... :(.
A történet mellé pedig kaptunk egy kis pluszt is, egyrészt a gyengébbek? illetve mindenki más kedvéért olvashattunk egy összefüggő, szöveges összefoglalót a képregényről, másrészt pedig gyönyörű figura és borítóterveket is láthattunk a tervezés és kivitelezés különböző fázisaiból.

Összességében egy gyönyörűen elkészített képregényt olvashattam, ami minden Loki rajongónak kötelező darab!

Borító: Gyönyörű a grafika, látványos, azonnal megfogja az ember tekintetét

Kedvenc karakter: Loki, Sif

Szárnyalás: a gyönyörű grafika és az egész képregény minősége

Mélyrepülés: -

Érzelmi mérce:  harag, düh, fájdalom, mindaz, amit egy mellőzött, el nem ismert, megalázott ember érezhet

Értékelés: 

Nyereményjáték:
A mostani játékunkban az igazi Loki rajongókat keressük. Azokat, akik betéve tudják Loki minden egyes mondatát, amik a Thor és a Bosszúállók filmekben elhangzottak. Ha magadra ismertél, a feladatod, hogy megfejtsd melyik filmből származnak a blogturné minden állomásán található egy-egy Loki idézetek.

A kiadó felajánlásával egy példányt sorsolunk ki a helyesen válaszolók között.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


“El kell tűnnöm a bolygóról.“




A blogturné további állomásai:
Október 09 - Függővég
Október 10 - Olvasónapló
Október 11 - Dreamworld
Október 12 - Hagyjatok! Olvasok!
Október 13 - Kelly & Lupi olvas

2018. október 10., szerda

Jaymin Eve: A ​sárkány jele (Szuperlények börtöne #1)


Sárkányok, farkasok, vámpírok, tündék és megannyi mágikus lény keveredik a legújabb Zafír Pöttyösben, amit a Parázs társszerzője, Jaymin Eve jegyez.
A vicces és izgalmas kötetről a Blogturné Klub bloggerei mesélnek, és ha velünk játszol, 1 példányt meg is nyerhetsz a kötetből.

Könymolyképző, 2018
328 oldal
Fordította: Mergl-Kovács Bernadett
Goodreads: 4,13
Besorolás: new adult, paranormal

Mi ​történik, ha olyan titok kerül napvilágra, ami nemcsak felforgatja az egész eddigi életedet, hanem halálos veszélybe is sodor?

A huszonkét éves Jessa Lebron rendkívül éles érzékekkel megáldott farkasváltó, akinek figyelmét a levegő legapróbb rezdülése sem kerüli el. Mégis döbbenten értesül a hírről, hogy anyja, aki születése után nem sokkal elhagyta őt, visszatér a falkához, és olyan titkokat tár fel, melyek gyökeresen megváltoztatják a lánya életét.

Kiderül, hogy Jessa a sárkány jelét viseli, ezért halálos veszély fenyegeti. A billogos alakváltók ugyanis arra hivatottak, hogy feltámasszák az ősi, vérszomjas sárkánykirályt – ezért bármi áron, de el kell pusztítani őket.

Jessa szeretne többet tudni a jelről, és kíváncsisága végül Vanguardba, a hírhedt börtönbe juttatja, ahol paranormális bűnözőket tartanak fogva. Szerencsére nem kell egyedül szembenéznie a nehézségekkel, mivel legjobb barátja, a sárkányváltó Braxton Compass is vele tart. Tervet kovácsolnak, hogy magukat és a sárkány jelét viselő alakváltókat kiszabadíthassák.

De vajon képesek lesznek-e megakadályozni, hogy a sárkánykirály feltámadjon poraiból?


Húh, nem lesz egyszerű erről a könyvről írnom, mert egyszerre imádtam és utáltam is. Furcsa bevezető, ugye?

Imádtam, hiszen az alakváltók régi kedvenceim - még anno Laurell K. Hamilton szerettette meg velem őket. Ebben a regényben pedig aztán minden volt bőven, farkasok, medvék, sárkány és mellettük még nem kevés más természetfeletti lény is - tündérek, varázslók, vámpírok, stbstb. Itt ezen a különleges helyen él Jessa, a helyi farkas klán vezérének a lánya. Van négy nagyon közeli barátja, a Compass fivérek, akikkel együtt nő fel és ápol nagyon-nagyon közeli barátságot. A Compass fivérek természetesen a topmodellek kategóriájába tartoznak (mint minden ilyen regényben:), annak minden előnyével együtt ;), amit Jessa sose felejt el, hogy megosszon velünk. A kis csipet-csapat éli az alakváltó ifjak nem túl bonyolult életét, amikor kiderül, hogy a lány édesanyja - aki elhagyta őket kislány korában - visszatér, sőt a visszatérésével olyan lavinát indít el, amivel a lány eddigi nyugodt élete teljes mértékben romba dől.
A könyv fülszövege nagyrészt elmeséli a "lavinát", így nem sokat spoilerezek, ha elmondom, hogy kiderül, a lány nemcsak farkas alakváltó, hanem valami más is, amit ebben a világban üldöznek és bebörtönzéssel jutalmaznak.

Az alapsztori nagyon tetszett. Imádtam, hogy ennyi alakváltó és természetfeletti él egy helyen, szigorú hierarchiában és törvények szerint. Viszont itt volt épp a problémám egy része is. Hatalmas volt ez a világ, engem személy szerint rengeteg minden érdekelt volna, viszont az egész történet Jessa és a Compass fivérek köré összpontosult. Jessa sok mindent megosztott velünk a körülöttük élő lényekről és viselkedésükről, de mégis valahogy nem éreztem azt, mint mondjuk (elnézést, hogy vele példálózok újra) Hamiltonnál, hogy részese vagyok egy természetfeletti világnak; érzem, hogy köztük vagyok, velük élek. Lehet, hogy az írónőnek volt túl nagy falat, de az érzés nem jött át, hiába próbálta Jessa ezt elhitetni velünk folyamatosan. A cselekménynél pedig picit úgy éreztem, hogy kevésbé fontos részeket húzunk a végtelenségig - például volt olyan étkezés, ami majdnem egy teljes fejezeten át tartott vagy beszélgetések, egymás froclizása, aminek igazán sok szerepe nem volt a történetben.


A regény new adult regény, már a szereplők korosztálya miatt is, de valahogy úgy éreztem, hogy az írónő nem tudja eldönteni, hogy hová is sorolja a sztorit. Jessa például többször is megemlíti, hogy az alakváltóknak alap dolog a szex, anélkül szinte élni se tudnak, hiszen sokszor azzal vezetik le a feszültségüket, de ehhez képest, ennyi gyönyörű Adonis pasi mellett maximum egy csók, egy simogatás fért bele - pont, mint egy YA regénynél, de ott is a lájtosabbak közül. Persze, nem szeretnék újabb Anita Blake sorozatot olvasni, ahol a végén már csak erről szólt a regény, de ha ezek ennyire forróvérűek és a regény is new adult, akkor simán belefért volna szerintem legalább egy szexjelenet.

Ha viszont ezen túlléptem, akkor kaptam egy nagyon badass főhősnőt, aki ügyesen navigál ebben az életveszélyes világban, profi harcos, tökéletesen tudja kezelni a sokszor forróvérű és még annál is forróbb fejű alakváltó hímeket, de mellette mégis tele van emberi érzésekkel és nő tud maradni még ebben a kemény világban is. 

A srácokat is nagyon kedveltem, bár ott igazán Braxtont tudnám kiemelni közülük, a többiek inkább összeolvadtak számomra egy nagy gyönyörű masszává. Braxton viszont! Már a megjelenésével is tekintélyt parancsolt és ÚRISTEN! egy sárkány alakváltó. Belőle sose volt elég, egy teljes könyvet szívesen olvasnék róla:).

A történet pedig? Számomra picit lassan indult be - sokáig húztuk a szereplőkkel való ismerkedést, de amikor végre beindult, akkor már berántott a fogaskerék és nem tudtam letenni a könyvet. Úgyhogy kitartást javaslok a történethez, mert a vége kifejezetten jó lett és attól függetlenül, hogy sokat ostoroztam a történetet, nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hiszen Jessa olyan helyzetbe kerül a kis csapatával, ami teljes mértékben kizökkenti őket az eddig életükből és ez nagyon kíváncsivá tett! Csak kérem szépen az írónőt, hogy döntse el már végre, hogy YA vagy NA könyvet szeretne írni és aszerint folytassa! :)

Borító: nekem nagyon tetszik, látványos, figyelemfelkeltő

Kedvenc karakter: Braxton

Szárnyalás: sááárkányoook és farkasooook - a kedvenc alakváltóim

Mélyrepülés: az értékelésemben kifejtettem 

Érzelmi mérce: forró, de lehetett volna jóval forróbb is :) 

Értékelés:

Nyereményjáték:
A kötetben számos természetfeletti fajt megismerhetsz, így a játékunk során is erre koncentráltunk. A feladatod egyszerű: sorolj fel legalább 1 olyan könyvet, amiben találkoztál az adott állomáson lévő fajjal.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Mely könyv(ek)ben találkoztál az én fajommal: VÉRFARKAS


A blogturné további állomásai:
Október 10. - Kelly & Lupi olvas
Október 11. - Deszy könyvajánlója
Október 13. - Ambivalentína
Október 14. - Sorok Között
Október 15. - Könyv és más

Rendszeres olvasók