KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2021. március 25., csütörtök

Mary Jo Putney: Becstelen szerelem (A jó útra tértek testvérisége #5)


A General Press Könyvkiadónál jelent meg Mary Jo Putney regénye a Becstelen szerelem, mely az ötödik darabja A jó útra tértek testvérisége sorozatnak. Újabb romantikus szerelem a láthatáron, de nem minden nehézség nélkül! Kövesd végig a blogturné állomásait, és ha szerencséd lesz meg is nyerheted a kiadó által felajánlott nyereménykönyvet!
 
General Press 2021 - Romantikus regények
304 oldal
Fordította: Bánki Vera
Goodreads: 3,98
Besorolás: történelmi romantikus

A becsületét vesztett férfinak már nincs mit féltenie…
1816, London, a Clanton-estély A Királyi Haditengerészet tisztjeként Lucas Mandeville számtalan veszéllyel nézett már szembe, és hosszú éveket raboskodott, most mégis inkább egy lángoló gálya fedélzetén lenne, mint a bálteremben, ahol csak idő kérdése, hogy valaki felelősségre vonja a múltban meghozott döntéseiért.
Egy nő, aki képes szembenézni az őt megvetőkkel…A sötét hajú szépség, Kendra Douglas mögött összesúgnak az egybegyűltek. A frissen elvált nő felbukkanása az estélyen felér egy botránnyal, pontosan ezért kéri táncra Lucas. És ezért segít a nőnek a későbbiekben, hogy az visszaszerezze a jó hírét és a szeretett fiát. Ha ők együtt, ki ellenük?Ahhoz azonban, hogy helyreállítsák a becsületüket, tapasztalt összeesküvők segítségére is szükségük van. A Jó útra tértek testvériségének legújabb kötetében két jobb sorsra érdemes ember egymásra találásáért izgulhatunk. 

Nem olvastam még a sorozat többi részét, szóval megnyugtatom a kedves olvasókat, hogy önálló kötetként is jó szórakozást nyújt a könyv. A szerző neve ismerősen csengett, sok jót olvastam már róla, szóval hirtelen ötlettől vezérelve úgy gondoltam megpróbálkozom vele. Most zsinórban rengeteg new adult regényt olvastam, mindenképp jót tesz sorra venni valami egészen mást.
A fülszöveg elénk tárja a regény első fejezetét, melyben megismerkedhet az olvasó a két "botrányos" főszereplővel. Lucas nemrég tért haza az önkéntes száműzetéséből, évekig egy csontkovács szerzetes mellett járta a vidéket a kontinensen, mintegy vezekelve korábbi tettéért, amikor is elszökött a börtönéből, becsületszavát megszegve, de nem minden előzmény nélkül. Most ismét Londonban él, és féltestvére vendégszeretetét élvezve próbál visszailleszkedni a Társaságba, ami jelenleg csupán lordi címe miatt nem veti ki magából. A szóban forgó bálon találkozik a szintén rossz hírnévnek örvendő Kendrával, és nem habozik táncra kérni, ugyanis látja, hogy elfordulnak tőle az emberek, ő viszont sorstársként tekint rá, de a szépsége is elbűvöli. Miután kiderítik, hogy régebbről is ismerik egymást, már nincs akadálya, hogy mélyebben megismerjék egymás történetét. Lucas segíteni akar a nőnek, aki elég nagy bajban van, a férje elvette tőle a kisfiát, méghozzá egy csúnya cselszövés kíséretében. Megrendezett egy botrányt, amit házasságtörésnek  állított be, csupán azért, hogy megbüntesse a nőt, mert az nem adott pénzt neki, amit elverhetne a szenvedélyeire. Kendrát elsősorban az élteti, hogy visszaszerezze a kisfiát, bár jogos lenne a bosszú is, nem kockáztathat feleslegesen. Lucas tervet kovácsol és beveti az ismeretségeit, kezdődhet a nyomozás, amely során persze borítékolhatja az olvasó, hogy kettejük között is alakulnak az érzelmek.

A szerző két nagyon összeillő karaktert alkotott. Hasonló lelki viharokat élnek át mindketten, meg kell küzdeniük a Társaság előítéleteivel, de tudják egymásról az igazat, megbíznak egymásban, és ez már fél siker. A kezdeti nehézségek ellenére szinte azonnal találnak szövetségeseket, akik segítik őket a céljaik elérésében. Ennél is fontosabb, hogy az azonnali szimpátiát követően igazi barátokká válnak, sőt, lelki társakká. Nagyon fontos ez mindkettőjüknek, igaz, hogy vonzódnak is egymáshoz, de a szövetségük nem a vágyra épül. Ez csak idővel erősödik fel, persze az olvasók élvezik ezt a fajta közeledést és az  összetartozás alakulást. Mindketten fiatalok még, illetve középkorúak, de semmiképp nem mondható, hogy megbolondítaná őket a szerelem. Persze egy romantikus regényben nem is várnék mást, minthogy végül csak összejönnek a főszereplők, nem titok, hogy itt is így alakulnak a szálak, de nem az őrült szenvedély uralja a cselekményt.
Kendra érzelmei széles skálát járnak be, gondoljunk csak bele, elveszett fiát kell megtalálnia, és a törvényeknek megfelelve, hivatalosan is vissza kell kapnia. Ebben a korban ez lehetetlen feladat, figyelembe véve a volt férje borzalmas befeketítő hadjáratát. Miközben nyomoznak, még egy rég elfeledett titok is napvilágra kerül, ami a lehető legnagyobb szívfájdító fordulat ebben a regényben. 
Lucasnak az önbizalmát kell újra visszaszereznie, és ezt lassan meg is találja, méghozzá a sikeres csontkovács eseteivel. Őszintén szólva amúgy ez kicsit hihetetlen volt számomra, nem biztos, hogy feltétlen szükséges volt egy misztikus jellegű szál ide, de elnéztem a szerzőnek, hogy Lucas afféle csodákra képes, ami ebben a korban sem volt mindennapos.
Szerintem az olvasás során sokakban felmerül, ahogy bennem is, hogy mennyire nehéz volt a nők sorsa, mennyire kiszolgáltatottak voltak a férjüknek, gyakorlatilag a tulajdonuknak tekintették a feleségeket. Kendrának szerencséje volt abban, hogy a nagyapja rendkívül körültekintően járt el az örökségével kapcsolatban, a férje nem tehette rá a kezét, ezért is bőszült fel annyira. Egyetlen hazugság elég volt hozzá, hogy tönkretegye a jóhírét, ezzel együtt elveszítette a gyermeke felügyeletét is. Elvált nőként, barátok és pénz nélkül teljesen tehetetlen lenne bármilyen küzdelem. 
Borzalmas volt olvasni a családon belüli erőszakról, mennyire kiszolgáltatott volt Kendra és a személyzet is, még ők sem tudtak segíteni bizonyos helyzetekben. A szerző többféleképpen mutatja be a nők egyenlőtlen helyzetét, még abból is kapunk ízelítőt, milyen kritikák és inzultusok érték a hölgyeket, ha egy vívóórára nadrágot mertek húzni.
A sok borzalom ellensúlyozására a szerző egy elég idilli világot is bemutatott, Kendra és Lucas barátai között több gazdag arisztokrata is akadt, akik remek karitatív  vállalkozásokba fektették a pénzüket. Kórházakat és nőknek létrehozott segítő otthonokat alapítottak, ahol hivatásos és önkéntes segítők dolgoztak. A nők munkát kaphattak, tanulhattak, a gyerekeiket tanították, a kórházakban meg ingyen gyógyították a szegényeket. Kendra és Lucas is vállalt itt önkéntes munkát, ez nagyban segítette az önbizalmuk helyreállását. 
Tetszett a történet befejezése, persze minden a helyére kerül és a gonosz elnyeri méltó büntetését. Nem tartom túlzásnak, ami a volt férjjel történt, megérdemelte. Picit hiányoltam egy epilógust a legvégéről, bár lehet, hogy rózsaszín cukormázat kaptam volna.
A szerző stílusával abszolút meg voltam elégedve, mindent jól el tudtam képzelni, bár nem volt túl mély a karakterábrázolás, mindketten szimpatikus főszereplők. Azt külön szerettem, hogy MJP volt elég merész feketébe öltöztetni a hősnőt, nem sok ilyet látok, ha valaki nem kimondottan gyászol.
Összességében ez egy visszafogottan szenvedélyes, de azért mindenképpen romantikus történet, érdekes cselekménnyel, ami a gyerek téma miatt itt-ott szívszorító. Kicsit hiányoltam Lucasból a történelmi romantikusok alfa-hím jegyeit, de elfogadtam, hogy ez valójában Kendra regénye, sokkal inkább feminista, mintsem drámai hősnő jelleggel.

Borító: Igazából a fekete ruha jellemző Kendrára.

Kedvenc karakter: Kendra

Szárnyalás: A nadrág körüli "harc".

Mélyrepülés:  -
 
Érzéki mérce: A szerelmi jelenetek szinte ártatlanok, nincs semmi komoly felnőtt tartalom.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!!!

Nyereményjáték:

Többször is szóba kerül a történetben Waterloo, hiszen főszereplőnk gyógyította a csata után a sebesülteket. Kérdéseinket  e témában tettük fel, a válaszokat írjátok be  a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Az értesítő levél megküldése után a nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni az e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz!

Feladvány:  Melyik együttes nyert az 1974-es Eurovíziós Dalfesztiválon a Waterloo című dallal?

Állomások:
Blogturné Klub
03.25 Kelly és Lupi olvas
03.27 Betonka szerint a világ...
03.29 Könyvvilág


2021. március 16., kedd

Jenny B. Jones: Finding You - Ott rám találsz

 


Finley Sinclair elhunyt bátyja útinaplóját követve, cserediákként érkezik Írországba, hogy mindent megnézzem, amiről a testvére írt. Már a repülőn összeakad a felkapott vámpírfilmek színészével, Beckett Rushsal, akit eléggé megdöbbent, hogy a lány még egy autogramot se kér tőle! Vajon mi sül ki kettejük találkozásából? Tartsatok bloggereinkkel, és ne feledjétek, hogy a blogturné végén egy szerencsés olvasónk a Könyvmolyképző kiadó jóvoltából megnyerheti az Ott rám találsz című romantikus regényt!

Könyvmolyképző, 2021
344 oldal
Fordította: Tóth Katalin
Goodreads: 4,07
Besorolás: YA, romantikus

Finley-t ​a gyász űzi Írországba. De a szeretet vezeti haza.

Finley Sinclair nem egy tipikus tizennyolc éves. A jó humorú, kitartó és törekvő lány a New York-i Konzervatóriumba készül felvételizni. A meghallgatásra saját szerzeménnyel készül. Még be kell fejeznie a dalt, ám kreativitása a semmibe vész, amikor a bátyja, Will életét veszti.
Finley úgy dönt, Írországba megy tanulni. Végig akarja járni az utat, amiről Will az útinaplójában mesél. A testvére ezen a helyen érezte magát legközelebb Istenhez, és Finley bízik abban, hogy útjának bejárása neki is segíteni fog , hogy rátaláljon a lelki békéjére. Így hát jelentkezik egy cserediákprogramba, és felszáll az Írországba tartó gépre.

Beckett Rush, a szívtipró hollywoodi sármőr, a tinirlányok bálványa szintén Írországba megy, egy vámpíros film forgatására. A repülőúton összeismerkedik Finley-vel, és hamar kiderül, hogy ő az egyetlen lány, aki nem ájul el a fiú vonzerejétől. Írországban újra találkoznak, és Beckett ráveszi a lányt, hogy legyen az asszisztense, cserébe pedig ő végigkíséri az országon.
Írországban Finley lassan ismét az összeomlás szélére kerül. Fivére elvesztése, az iskolai nyomás, a kötelező projektmunka, a közelgő meghallgatás, és a közte és Beckett közt bontakozó kapcsolat miatt –nevezzük bárminek is – számára eddig ismeretlen, aggasztó bűntudat gyötri. Mikor szól végre hozzá Isten ebben a smaragdzöld színű mennyben?

Aztán valami olyasmit tapasztal meg, ami gyökeresen megváltoztatja az életszemléletét. Vajon rájön, hogy minden, amit eddig keresett, végig ott volt vele?
Felemelő történet az igazság kereséséről és a reményről, mély sebekből gyógyuló fiatalok számára. Igazi élményáradat.

Hogy én mennyire vártam ezt a regényt! Egyrészt Írországban jászódik - több olyan helyen is, ahol magam is jártam és örökké szerelembe estem ezzel a csodaszigettel, másrészt picit nosztalgikus is, hiszen egy filmsztárral jön össze Finley, aki ráadásul egy vámpíros filmben szerepel - és igen, nekem is volt Vámpírnaplók, Alkonyat rajongói korszakom, amikor sokat megadtam volna, ha Ian Somerhalderrel akkor összejöhettem volna! (nem, Robert Pattinson sose volt az esetem:D ) Szóval kíváncsian vártam Finley és Beckett történetét. És hogy megkaptam-e, amit szerettem volna? Részben igen, részben nem.

Finley minden vágya, hogy bejusson a New York-i Konzervatóriumba, ahová a saját szerzeményével szeretne felvételizni. Ám teljesen összetörik, miután az imádott bátyját megölik egy háborús övezetben és így a zeneművet nem fejezi be. Utolsó mentsvárként elutazik Írországba, ahol a testvére is járt, hogy a bátyja naplójában lévő helyszíneket bejárja és így ihletet szerezzen.
A repülőúton az egyik stewardess jóindulatból átülteti a lányt a business osztályra, így a népszerű tinisztár, Beckett Rush mellé kerül. Finleyt nem hatja meg a srác sármja, ami Beckett érdeklődését felkelti. Véletlenek mindig vannak, a nem épp aprócska Írország ugyanazon szegletében újra összefutnak és a fiú felajánl neki egy "üzletet". Legyen Finley az ő asszisztense a forgatáson, mert úgy tűnik, hogy a lány segítségével jobban fel tud készülni a szerepére, cserébe ő pedig segít a lánynak felderíteni a naplóban lévő helyszíneket. Persze a közös munka és a közös kaland összehozza őket, de vajon együtt tudnak maradni a különbözőségeik ellenére?

Alapjában véve szerettem a regényt, nem nagyon tudtam lerakni, mert hajtott a kíváncsiság, még akkor is, hogy nagyjából tudtam, hogy mi lesz a vége. Mert mi is lehetne a befejezése egy YA romantikus történetnek? :D
Persze a kötelező köröket lefutottuk. Az iskola "méhkirálynője", Beatrice, aki féltve érzi a státuszát az új lány megjelenésével, így ahol csak tud keresztbe tesz a főhősnőnknek.
A jóképű filmsztár, aki persze Finleybe szeret bele, mert ő "annyira élő", annyira jól érzi magát vele... de közben kifelé pedig a film nő főszereplővel jár, mert hát kell a reklám a filmnek.
Ezek mind olyan részletek voltak, amelyeket már ezer és egy hasonló történetben olvashattunk. Viszont az egészet az írországi háttér tette színesebbé, illetve Finley és a mogorva öregasszony, mrs. Sweeney "szócsörtéi". Drága Mrs. Sweeney! Főhősőnk az iskolában kapja azt a szociális feladatot - nemcsak ő, minden osztálytársa, hogy a közelben lévő Hospice házban egy-egy magára maradt öregembernek színesítsék meg az utolsó napjait. Finley mrs. Sweeneyt kapja, aki körülbelül a háta közepére kívánja a fiatal lányt. Eleinte rettentően utálják egymást, de lassan kiderül, hogy az idős hölgy miért ilyen pukkancs, Finley pedig szép lassan közel tud férkőzni hozzá és barátság alakul ki kettőjük között. Imádtam ezeket a részeket, nagyon aranyosak voltak együtt!

Galway, a történet egyik helyszíne
És akkor elmondanám, hogy miért is nem tudtam teljes mértékben kedvelni ezt a könyvet. Nehéz beszélni róla, mert nem szeretném senkinek sem megbántani a hithez fűződő viszonyát. Én nem vagyok hívő, ezt elárulom előre. Valamennyire az voltam, a nagyszüleim sokat dolgoztak azon, hogy az legyek:), de ez egészen addig tartott, ameddig az öcsémet el nem veszítettem nagyon fiatalon. Hiába kérdeztem a hívőket, papot, mindenkit, hogy miért?, de senki nem tudta meggyőzően elmagyarázni, hogy a testvéremet Isten, milyen okból "hívta magához", amikor még előtte állt az egész élet. Én akkor veszítettem el minden hithez fűződő viszonyomat és a mai napig nem tudok mélyen elmerülni sem az imádságokban, sem Istenben. Elnézést a nem mindenkit érdeklő kitérőért, de el akartam magyarázni, hogy miért nem szeretem azokat a könyveket, amelyek ezt a témát teszik fő vonalnak. Ez a könyv pedig NAGYON ezt járja körbe. Finley bátyja a naplójában mindenhol azt említi, hogy itt és itt és itt érezte magához a legközelebb Istent, így Finley élete is ekörül forog. Persze a főhősnőnk is megkérdőjelezi Isten "tettét", hiszen ő is elveszítette a bátyját, de ő valamiért mégis visszatalál a hitéhez, ebben persze nagy segítségére van a testvére naplója és egy nővér, aki az iskolában a hittant tanít és Finley meg tudja vele beszélni a problémáit.
Nekem azonban ez néha sok volt és őszinte leszek, voltak részek, amiket "átlapoztam" emiatt.
A másik dolog, amit nem értettem, hogy Finley egy hotellánc örököse volt, nagyon gazdag családból származott, de valamiért az írónő nem tudott ezzel mit kezdeni, azon kívül, hogy a "főgonosz"Beatrice párszor Finley szemére vetette, hogy látta a neten és a címlapokon lévő kompromittáló, bulizós képeit. De igazából a történethez se nem tett hozzá, se nem vett el az, hogy Finleynek milyen volt a családi háttere. Így nem igazán értem, hogy miért volt fontos ez, miért nem volt elég, hogy egy egyszerű családba tartozik a lány.

De, hogy ne csak a rossz dolgokat említsem, az írónő nagyon részletesen mutatott be egy létező problémát, mégpedig az étkezési zavarokat. Finleynek önértékelési gondjai vannak, állandóan kövérnek érzi magát (pedig valószínűleg nem az, mert senki más, még a "méhkirálynő" se köt bele ebbe), így egyre többet sportol és egyre kevesebbet eszik. Ez eleinte nem tűnik fel senkinek, sőt később se, csak akkor, amikor már gond van belőle. Én speciel örülök, hogy ezt a témát is belevette Jenny B. Jones a regénybe, mert ez egy létező probléma, amiről beszélnünk kell.
Persze, nemcsak Finleynek vannak problémái, hiszen Beckett élete is csak kívülről fénylik, de belülről már nem annyira csillogó. Egy időben sokat szerepeltek a sajtóban az irigyelt gyereksztárok életeinek valós hátterei, Beckett pedig teljesen hasonlóan él. Értettem a srác dilemmáját is, hiszen az, hogy ő itt sztár és forgatják a filmjeit, az rengeteg embernek ad munkát. De meddig lehet csak erre gondolni? Főleg, ha az embernek így a gyerekkora a semmibe veszik és bár az emberek szemében álommelója van, de a saját álmait így nem követheti... Örültem nagyon, hogy Beckett több lett ezáltal, mint egy üresfejű tinisztár, így ezzel teljesen életszerű lett a karaktere.
Finley viszont nem lett a kedvencem. Nem éreztem magamhoz se közel, se nem tudtam vele együttérezni, valahogy teljesen hidegen hagyott. Ezáltal sajnos Beckett és Finley között sem éreztem sok kémiát, aranyosak voltak együtt, de kb ennyi.

És a történet vége? Ahogy már az elején is írtam, számomra kiszámítható volt, de végül is ehhez a történethez kellett egy boldog befejezés.

Összességében szerettem a regényt a hibái ellenére is, kikapcsolt és ha egy picivel kevesebb hittel kapcsolatos témát érintünk, akkor számomra még jobb lett volna. De akik egy romantikus, gyönyörű helyen játszódó történetre vágynak - esetleg kis nosztalgiával gondolnak az Alkonyat fanfiction álmaikra és nem zavarja őket a sok hittel kapcsolatos megjegyzés, azoknak mindenképpen ajánlom a regényt:).

Borító: Cuki, utal a romantikára, de valahogy én belecsempésztem volna Írországot is :)

Kedvenc karakter: mrs. Sweeney 

Szárnyalás: az ír helyszín

Mélyrepülés: Beatrice...

Érzelmi mérce: gyász, szerelem, romantika, de minden a YA keretei között maradva

Értékelés: 



Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Mivel történetünk Írországban játszódik, döntöttünk, hogy ideje megismerkednünk egy picit az országgal! Minden állomáson találtok egy állítást, amiről el kell döntenetek, hogy IGAZ vagy HAMIS, a helyes választ pedig írjátok be a megfelelő rubrikába.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

“Írország belvárosa Belfast (vagy írül Béal Feirste) az Ír-sziget második legnagyobb városa.” 


a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
[Blogturné Klub]
Március 12 - Hagyjatok! Olvasok! extra
Március 14 - Sorok között
Március 16 - Kelly és Lupi olvas
Március 18 - Readinspo
Március 20 - Hagyjatok! Olvasok!

2021. március 14., vasárnap

Elle Kennedy: The Goal - A cél (Off-Campus #4)

Könyvmolyképző Kiadó 2018 - Rubin pöttyös
430 oldal
Fordította: Barthó Eszter
Goodreads: 4,05
Besorolás: New Adult, romantikus

A ​lány mindig eléri a célját…
A végzős Sabrina James már látja maga előtt az egész jövőjét: lediplomázik a Briaren, brillíroz a Harvard jogi karán, aztán szerez egy jól fizető állást valami menő cégnél. Szeretne kilépni nyomorúságos múltja árnyékából, ezért sem ideje, sem energiája nincs egy jóképű hokisra, aki hisz abban, hogy létezik szerelem első látásra. John Tuckerrel csupán egyetlen tüzes – ám meglepően gyengédre sikerült – éjszakát tervez, de néha egy éjszaka is elég, hogy az ember élete fenekestül felforduljon.
De a játék egyre bonyolódik.
Tucker hisz a csapatjátékban, meggyőződése, hogy az legalább olyan fontos, mint az egyéni teljesítmény. A jégen nem keresi a reflektorfényt, de amikor huszonkét évesen apa lesz, nem hajlandó a háttérben maradni. Már csak azért sem, mert a leendő anya gyönyörű, okos és hihetetlenül izgalmas. A gond csak az, hogy Sabrina James nem adja könnyen a szívét, és a lobbanékony, barna szépség túl makacs, hogy segítséget fogadjon el. Ha Tucker meg akarja szerezni álmai nőjét, meg kell győznie, hogy bizonyos célokat csak együtt érhetnek el.
 
Elérkeztem az Off-Campus sorozat befejező részéhez. Eddig minden rész nagyon tetszett, de itt a végén egy kicsit tartottam  Sabrina és Tucker kapcsolatának alakulásától. Ugyanis Sabrina már szerepelt korábban és egy elég hisztis nőszemélyként lett beállítva, sehogy sem jött össze nekem a képlet, hogy Tuckerrel ketten valaha is egy párt alkothatnának. Az éremnek két oldala van, úgyhogy itt volt az ideje félretenni az előítéleteket és meghallgatni a másik oldalt is.
Sabrina egy nagyon erős lány, akinek pontosan megtervezett, határozott jövőképe van, amiért mindent meg is tesz, erőn felül is. Egyáltalán nincs jól eleresztve otthonról, ahogy azt eddig hittem, sőt, elég csöves helyen lakik. Az anyja kiskorában lelépett, így őt a nagyanyja nevelte fel, ráadásként még velük él anyja egy régebbi részeges élettársa is, aki időközben a fiatalos nagymama pasija is lett. Sabrina nem engedhet meg magának állandó pasit, mert két részmunkaidős állása is van a sulival párhuzamosan, a postai munka mellett egy éjszakai bárban is felszolgál. A Harvard jogi karára bejutni csak azoknak adatik meg az ő köreiből, akik szarrá tanulják magukat és sikerül ösztöndíjat szerezniük. Két régi barátnőjével is alig van ideje találkozni, néha enged egy-egy meghívásnak, és az ilyen alkalmakkor összeszedett egyéjszakás kalandok jelentik a szexuális igényeinek kielégítését. Na egy ilyen estén futnak össze Tuckerrel.
Van nekem egy barátosném, akivel elég rég ismerjük egymást és mindig is lelkesedtünk a vöröses pasikért, leginkább az angolszász színészek közül kerültek ki a kedvenceink, mint például Michael Fassbender vagy James McAvoy, hogy csak a legismertebbeket mondjam, de nem ám amikor már óriási sztárok lettek, hanem sokkal korábban. Szóval a vonzalmam a vöröses beütésű Tucker iránt alapzöngéje volt a sorozatnak, ráadásul ő áll a legközelebb egy hús-vér pasihoz, ő kevésbé falja nagy kanállal a csajokat, de azért nem marad ki a bulikból, szóval ő a legéletszerűbb a baráti társaságból. Szimpatikus volt a neveltetéséből fakadó délies úriembersége, szerettem benne, hogy házias, nem derogál rendet tenni, vagy épp főzni a többiekre is.
Visszatérve arra az estére, nos, szóval Tucker felszedi Sabrinát, de az is lehet, hogy fordítva történt 😀 Annyira heves a kémia közöttük, hogy azonnal egymásnak esnek az autóban és nem spoileres ha kimondom, hogy Sabrina teherbe esik ezen az estén. Ez már a harmadik könyvben kiderül, úgyhogy nem titkok, egy kisbaba kerül a képbe. Persze ez később derül ki, amikor már sokadszor igyekszik Tucker randira hívni a lányt, mert ő bizony nem hajlandó csupán egyéjszakás kalandnak tekinteni Sabrinát.

A történet egyidőben játszódik a harmadik résszel, és ez számomra picit csalódást okozott, mert sok átfedés volt a két sztori között, és hát nem minden csattanó sült el ugyanolyan hatással, ahogy a gyász se vágott olyan éllel, mint korábban. De ezt félretéve ez a történet sikerült a legkomolyabbra és egyben ez esik legközelebb a való élethez. Tucker úriemberként az első pillanattól vállalja a felelősséget, amint Sabrina elárulja neki a tényeket. Kicsit sajnáltam ezt a fiút, mert mindent megtett annak érdekében, hogy Sabrina bizalmát elnyerje, de a lány nem adta könnyen, hiszen az egész élete arról szólt, hogy nem igazán bízhat, csak saját magában. Életre szóló döntés ez Sabrinának, aki bizony átérezte a döntése súlyát. Nem akarta terhelni Tuckert, bár a srác egyértelműen jelezte a szándékait, de úgy érezte, nincs joga gyökeresen változtatni az életén. 
Mindenesetre Sabrina többször volt a kelleténél makacsabb, túlzásba vitte, hogy semmilyen segítséget nem akart elfogadni. És hát ott van Tucker anyja, aki számít a fia korábbi ígéreteire. Tetszett, hogy nem sikálta el a szerző simára az anyós témát, ezen lehetett bosszankodni és drukkolni.
Engem nem igazán lehet a csecsemő témával elbűvölni, nem is vonta be rózsaszín köd a történetet a pici születése után, de azt nem tagadhatom, hogy attól viszont elolvadok, ha egy pasi esik szerelembe a gyermekével. Ahogy Tucker később tapasztalta is, babakocsit tolva egy pasira csak úgy ragadnak a nyáladzó nők a tiniktől a nagymamákig. Ezen nagyon jól szórakoztam, főleg, hogy a régi társaság többi tagjának is mennyire bejött ez. 
Sejthető volt, hogy minden jó, ha jó a vége sztorit kapok, sőt, egy kicsit a jövőbe is betekinthettem az utószóban, ez aranyos volt a szerzőtől. 
Egy sorozat negyedik részénél már nem igazán lehet a szerző stílusát ecsetelni, azt már jól ismerem, de az tagadhatatlan, hogy Elle Kennedy kedvencem lett a new adult műfajban is,  és annak külön örülök, hogy a kiadó már el is kezdte az Off-Campus spin-off sorozatának kiadását. A The Chase már itt figyel a polcomon, szóval nem kell búcsút intenem a főiskolának, mielőbb szeretném folytatni a Briar U sorit. 
Képek: Pinterest

Borító: Igen.

Kedvenc karakter: Tucker

Szárnyalás: A srácok versengése a keresztapaságért.

Mélyrepülés: Bocs, de nekem a James név nem tetszett a kislány babának. Jamie-ként még úgy ahogy.

Érzéki mérce: Sabrina nem vacakolt, vállalta az igényeit, Tucker meg tette a dolgát. Kicsit kevesebb  az akció, mint amihez a sorozat hozzászoktatott, de ami volt, arra nem lehet panasz.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!



2021. március 11., csütörtök

Aleksandr Voinov: Dark Soul - Sötét lélek (Sötét lélek #1-5)


A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában érkezik Alexandr Voinov nagy sikerű Sötét lélek kötete, ami egy igazi rázós, 18 éven felülieknek szóló LMBT sötét románc.
Kövesd velünk a turnét, ahol három értékelést és három extra állomást találsz. Ha szerencsés vagy, megnyerheted a könyv egy példányát.
 
Könyvmolyképző Kiadó 2021.03.12 - Rázós könyvek
400 oldal
Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Goodreads: 3,93
Besorolás: Felnőtt, maffia, MM, erotikus

A szeretet még a legsötétebb lelket is megvilágítja.

Stefano Marino teljes jogú maffiatag, boldog házasságban élő maffiafőnök a nyugati partvidékről, aki keletre utazik, hogy kivárja a család egyik fejedelmének halálát. Az összes öreg róka összegyűlik – nyilván köröznek a cápák, ha vér van a vízben –, ám akad egy új arc is, aki felkelti Stefano figyelmét.
Silvio „Barracuda” Spadaro a nyugdíjba vonult consigliere testőre. A fiatal gyilkos alvilági családjában főbenjáró bűnnek számít melegnek lenni, de ő sohasem törődött különösebben a szabályokkal.
Fekete szemét rászegezi Stefanóra, olyan érzéseket keltve ezáltal az idősebb maffiózóban, amiket egész életében igyekezett elnyomni. Stefano akármennyire is tiltakozik, amikor az orosz maffia behatol a felségterületére, és segítségkérésre kényszerül, a consigliere olyan árat kér, aminek következtében még egyszer szembe kell néznie Silvióval – és a legsötétebb vágyaival.
Ám már Silvio puszta közelsége is tönkreteheti mindazt, ami fontos Stefanónak: a maffián belüli helyzetét, az emberei iránta érzett tiszteletét és végül, de nem utolsósorban a házasságát is.
Stefanónak az üzleti ügyeiben is súlyos döntést kell hoznia: vagy harcol és kockára tesz mindent, vagy elmenekülve megvédi magát és azokat, akiket szeret.

A szerzőtől eddig nem olvastam semmit, nem tudtam mire számíthatok, de azzal persze tisztában voltam, hogy ez egy MM+BDSM regény. Eredetileg 5 részből áll a sorozat, de magyar kiadásban egyben jelenik meg.
Olvastam már néhány meleg szerelemmel átszőtt történetet, de a Sötét lélek egyikhez sem hasonlítható. Sejtettem, hogy a maffia téma miatt lesznek kegyetlenebb jelenetek, de arra azért nem számítottam, hogy  a történet rögtön az első fejezetben kiszakít  a komfortzónámból.  Már az első oldalakon találkozik ez a két férfi, akik a főszereplői a történetnek, és rám azonnal hatott a közöttük kipattanó szikra. Nem kell megijedni, nem szerelem első látásra vagy valami hasonló rózsaszín badarság, ráadásul egy keményfiúkkal teli történetben ez nagyon nem lenne hihető. De megvan a pillantás, a feszültség, és máris egy olyan jelenetben találtam magam, ami örökre beégett a retinámba. Egy maffiafőnök haldoklása kapcsán a "család" főbb vezetői összegyűlnek, hogy búcsút vegyenek tőle és megkapják az instrukciókat a jövőre nézve. Stefano Marino nyugati parti maffiafőnök, remekbe szabott fiatal pasi, harmincas évei elején jár, felesége van, és éli a rátestált életét, ahogy azt az apja szépen elrendezve ráhagyta. A találkozón ismeri meg a huszonéves Silvio Spadaro-t, aki kiképzett hidegvérű gyilkos, az olasz alvilág egyik nyugdíjba vonult tagjának neveltje, itt is őt képviseli. Silvio különleges figura, a fekete motoros bőrszerkójában tűnik fel először, és Stefano szinte szájtátva nézi a hosszú lábait, a kecsességét, a tökéletesen metszet ajkát, de látja a jéghideg sötét tekintetét is, ami különös borzongásra készteti. 
Később kiderül, hogy Stefano korábban nem vetemedett soha arra, hogy nyíltan vonzódjon pasikhoz, ha volt is ilyen vágya, azt jó mélyen elnyomta magában, végül is jól elvan a csinos feleségével, de itt és most  Silvio vonzásának nem tud ellenállni. Aznap éjjel arra ébredt, hogy valaki besurrant hozzájuk a vendégszobába és a kanapén alvó testőrére támadt. Ketten végül lefegyverezik a támadót, és megkötözik. Persze Silvio az, a kezeinél fogva lógatják és Stefano próbálja kikérdezni. Itt van az a pont, amikor abbahagyom a mesét, és a képzeletetekre bízom, mit lehet művelni egy szinte meztelen fogollyal, egy beretta és egy kis síkosító segítségével.
Stefano később Olaszországba utazik az öreg tanácsadóhoz, hogy a segítségét kérje az orosz maffia ügyében, Falchi Silvio-t adja mellé, aki majd rutinosan rendezni tudja a helyzetet. Innentől viszont nincs menekvés, együtt kell dolgozniuk, és a közelség miatt Stefano átlépi a saját szabályait.
 
Én elég nyitottnak érzem magam, szóval miután hozzászoktam a szerző stílusához, nem zavartak a szereplők szexuális tevékenységei. Ez heteróként nem mondom, hogy zökkenőmentes elfogadás volt, éppenséggel  az a pont zavart már, amikor egy harmadik is beleszáll kettejük játékába, nem nevezem meg hogy kicsoda, de addig nem is gondoltam volna, hogy erre sor kerülhet. De azzal amit egymással műveltek, illetve amit Silvio bevetett az ügy és a saját vágyai érdekében, arra nem szólhatok semmit, hiszen felnőtt emberekről van szó, akik semmit sem kényszerből cselekednek. Úgyhogy a szex részéről ennyi a véleményem.
Ami sokkal érdekesebb, az a karakterek felépítése. Stefano-ról is egyre több információt kaptam a regény előrehaladtával, mindig mindent szigorúan a maffia szabályai szerint intézett, a pénzt szépen tisztára mosta, a rendőrfőnököt lefizette, így az orosz maffia feltűnéséig rendben mentek a dolgok. Tudta, hogy a maffia nem szereti a melegeket, ha ez kiderült valakiről, nem igazán tűrik el, legyen akármilyen magas rangú az illető. Pontosan tudta, mibe mászik bele, ha enged a vágyainak, de Silvio nem az a kategória, akinek ellen lehet állni. Az első találkozás óta benne van a levegőben, hogy Stefano vágyainak tagadása halálra van ítélve, és előjön belőle a biszexuális énje. Vajon ki lehet-e ismerni Silvio-t? Aki eltávolodott a családjától, akit kihasznált a nevelője érzelmileg és szexuálisan, aki fizikailag és lelkileg is annyit szenvedett, hogy megtanulta, kevés emberben bízhat, és a céljaihoz a legjobb út, ha  manipulálja az embereket. Oda jutott, hogy képtelen érezni bizonyos dolgokat,  fájdalom és behódolás nélkül a szexet sem élvezi, bár nagyon nem akarja kiadni a sebezhetőségét. A szerző ezzel a karakterrel  behatol az olvasó személyes terébe, rám legalábbis hatással bírt lenni, nem tudtam ellenállni a vonzerejének. Meg akartam fejteni a sötét pillantásait, ismerni akartam a titkait, mi is történt vele korábban. 
A szerző a könyv első felében Stefano szemszögéből ír, ez később változik és Silvio fejébe is beláthattam. Érdekes volt olvasni a dőlt betűs szavakat, amik általában a belső gondolatokat jelezték, különösen a párbeszédeknél volt izgalmas a ki nem mondott szavakon elgondolkodni. Nekem mindennel együtt tetszett a szerző stílusa, erős szavakkal lehet jellemezni, ahogy a történetet is,  kemény, bűnös, erőszakos, sötét, perverz, veszélyes és érzéki. A történetnek vannak olyan részei, amelyek bizony nem mindenkinek valók, elég széles réteg nem tudja befogadni. Sőt törvénybe ütköző kapcsolatról is olvastam, amit más történetekben mondhatjuk elfogadtam, és végül itt is, de itt teljesen más kontextusban találkoztam vele, jobban kiborított.
Sokat gondolkodtam, hogy pontokban kifejezve hogyan értékeljem a könyvet, hiszen nincs sok összehasonlítási alapon. Megint oda jutottam, hogy azt kell értékelnem, hogy milyen módon hatott rám. Azt nem tagadhatom, hogy erős érzelmeket váltott ki, igaz, elsősorban pofáncsapással értek fel bizonyos momentumok, de összességében meglepett, mennyire élveztem, főleg Silvio karakterét.
Kíváncsi lennék, hogyan alakul tovább a pasik sorsa, meglehetősen nyitott maradt a vége, mind a maffiás történet miatt, de a szereplők egymással való kapcsolatában is hatalmas a kérdőjel.
A szerző neve nálam egyfajta garancia lett, vevő lennék további műveire is.

Borító: Imádom a borítót, bár Silvio szeme sötét, nagyon sötét.

Kedvenc karakter: Silvio

Szárnyalás: Az ügyész kavarása egy jó kis gyomorba öklözés.

Mélyrepülés:  A vérfertőzés odavágott.

Érzéki mérce: Csak akkor olvasd ezt a könyvet, ha nyitott vagy, elfogadó, és bírod a kemény pasikat, akik most egymással vannak elfoglalva. Ja, 28 éven felülieknek!

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!!!

BELEOLVASÓ

Nyereményjáték:

A mostani játékot a Rázós Könyvek rajongóinak találtuk ki! Minden állomáson találtok egy idézetet, ami valamelyik már megjelent Rázós Könyvből származik. A feladatotok beírni a könyv címét a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyertest e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

"Van, aki mindent megkaphat, ha elég erősen akarja, és minden áldozatot képes meghozni érte. És a szerencse is van olyan kegyes hangulatában, hogy rámosolyog."

a Rafflecopter giveaway
 
További állomások:

03.09. - Sorok Között extra állomás
03.11. - Kelly & Lupi olvas értékelés
03.14. - Hagyjatok! Olvasok! extra állomás
03.17. - Hagyjatok! Olvasok! értékelés
03.20. - Dreamworld Blog extra állomás
03.23. - Sorok Között értékelés



2021. március 9., kedd

Amy Harmon: The Bird and the Sword - A madár és a kard (A madár és kard krónikái #1)

Amy Harmon legújabb fantasy regénye egy varázslatos világba kalauzol el minket, ahol a szavaknak ereje van, és ahol egy fiatal királynak és beszélni nem tudó, de annál makacsabb választottjának számos veszéllyel kell szembenéznie. Tartsatok velünk a Blogturnén, és nyerjétek meg a Könyvmolyképző Kiadó által felajánlott példányt a könyvből!


Könyvmolyképző, 2021
368 oldal
Fordította: Benedek Dorottya
Goodreads: 4,23
Besorolás: YA, fantasy, romantikus

"A szerelem valóban nem ismer határokat?

Csitt, leányom, tartsd magadban! Minden szót, mi elhagyná ajkad!
Legyen az erőd benned rejlő, ne szólj, ne mondj, míg az idő eljő!
Tanulj, fejlődj, de ne beszélj, hallgass, lányom, hogy tovább élj!

Aznap, amikor anyámat megölték, megmondta apámnak, hogy többé nem fogok beszélni, és hogy ha meghalok, ő is velem hal. Azt is megjósolta, hogy a király eladja a lelkét, a fiát pedig elnyeli az ég.

Apám igényt tart a trónra, és most a háttérben várakozik, várja, hogy anyám szavai valóra váljanak. Apám kétségbeesetten vágyik a koronára. Én csak szabad akarok lenni.

Hogy szabad legyek, el kéne szöknöm, de anyám átka és apám kapzsisága fogva tart. Nem tudok beszélni vagy bármilyen hangot hallatni, képtelen vagyok karddal bánni, vagy elcsábítani a királyt. Egy olyan földön, ahonnan minden mágiát kiirtottak, talán a szeretet az egyetlen varázserő. De ki lenne képes szeretni… egy madarat?"

Amy Harmon már bizonyított a számomra, két regényét is olvastam és tudtam, ha itthon megjelenik még könyve, azt mindenképpen olvasnom KELL. Így nem volt kétséges egy pillanatig sem, hogy ez a regény is sorra kerül nálam.

Az írónő egy különleges világba kalauzol el minket, ahol léteznek "normális emberek" és léteznek az Igézők, akik ugyanúgy emberek, de különleges képességekkel vannak megáldva. Ezek a Gyógyítók (képesek bármit meggyógyítani), a Fonók (akik képesek bármiből bármit fonni), az Alakváltók (akik képesek bármilyen állati formát felvenni) és az Ékesszólók (akik képesek megjósolni a jövőt).
Természetesen, ahogy ez már lenni szokott, a különlegesség félelmet kelt az emberekben, így ezek a képességekkel megáldottak üldözötté válnak, ahol tudák írtják őket.
Főhősünk, Lark is Igéző, sőt az édesanyja is, méghozzá mind a ketten Ékesszólók. Ezt ügyesen titokban is tartják, de a kislány hibájából a király érkezésekor az anyuka lelepleződik, a király pedig kivégzi. Az édesanya pedig halála előtt megátkozza a királyt, a fiát, sőt a saját férjét is, Larktől pedig elveszi a beszédet, nehogy ő is lelepződjön.
Eltelik 15 év, Lark fogoly a saját kastélyukban, mert az apja úgy vigyáz rá, mint a hímes tojásra. Nem érdek nélkül, hiszen a felesége átka a lányát védte, miszerint, ha Lark meghal, az apja is ugyanerre a sorsra jut.
A gyilkos király után a fia, Tiras lesz az uralkodó és meglátogatja Lark apját, számonkérve rajta, hogy miért nem küld katonákat a közös ellenség, a volgárok megfékezésére. Mivel az apa nem tud értelmes választ adni, ezért Tiras elviszi magával Larkot túszként azzal, ha az apa küld katonákat, a lányát visszakaphatja.
Úgy gondolhatnánk, hogy Lark így csöbörből vödörbe került, de ez nem így van. Bár eleinte nem felhőtlen a lány és Tiras kapcsolata, de az ifjú király felfigyel rá, megtanítja írni, a szárnyai alá veszi és szép lassan kialakul köztük valami. De Lark nem biztos benne, hogy Tiras önmagáért szereti vagy azért, mert szüksége van a lány különleges képességére...
Forrás

Amy Harmon ismét nagyot alkotott, egyszerűen letenni nem tudtam a könyvet. A leírásom alapján ez egy sima romantikus műnek hangzik, de higgyétek el, hogy nem csak az. Tele van ármánnyal - hiszen mindenki a trónt akarja megszerezni - a különböző nemesurak, köztük Lark apja is, más országok örökösei, kegyetlen, félig ember-félig keselyű szörnyek, a volgárok. Mellette meglepő csavarokat is tartogat a regény, amiknek a felére én is tippeltem, de voltak olyanok is, amelyekre csak pislogtam. Úgy érzem, hogy az írónő nemcsak a történelmi fikciókban nagyon jó, hanem a YA fantasy megírásában is.
Imádtam a történetvezetését, a fordulatokat és leginkább a főszereplők személyiségbeni fejlődését.
Lark az elején egy félénk néma lányka, aki még levegőt is alig mer venni, de aztán a királyi udvarban a saját lábára áll és kiáll magáért, a királyért, a királyságért és mindenkiért, akit szeret.
A király ennél azért jóval összetettebb karakter. Őt az elején nem igazán tudtam kedvelni, az írónő nem adott hozzá annyi ismerettséget, hogy azonnal megkedveljem. Ráadásul eleinte nekem kicsit furcsa volt, hogy hol "hatalmas, nagydarab férfiről" tett említést, aztán pedig a fiatal királyról. Nekem ez olyan volt, mintha hol egy idősebb (mármint meglett, felnőtt) emberről beszélt volna, hol pedig egy ifjúról. Aztán mi is megismerhetjük a királyt, szépen lassan, ahogy Lark is, kiderül jó pár titka és az is, hogy mennyire jó ember. De ezt csak akkor tudhatjuk meg róla, amikor olyan közel kerülünk hozzá, mint Lark. 
Kettőjük párosa pedig édes, aranyos, teljesen összeillenek. Ami érdekesség volt számomra, hogy egy YA könyvben nem szokás a nászéjszakát, a házaséletet megemlíteni. Itt Amy Harmon ezt megtette (gondolom ezért teszik páran NA kategóriába a könyvet), de olyan érdekesen, rettentően odafigyelve rá, hogy simán maradhatott az egész a YA keretei között, semmi olyat nem írt le, ami nem egy tininek való (bár kérdés az, hogy a mai tinédzserek ezzel mennyire nincsenek tisztában:))).
Amit még meg szeretnék említeni, az a fordítás. A regényben nem egy versike található, hiszen Lark versbe öntve ad parancsokat a tárgyaknak, állatoknak. Tudom, hogy egy fordítónak ezt is meg kell oldania ügyesen, de Benedek Dorottya nagyon frappáns, ügyes verseket fordított a regényhez. Ehhez külön gratulálok, hiszen nem egy versről volt szó, hanem megannyiról.

És a történet vége? Nekem egy teljesen lezárt történet, epilógussal, tökéletes véggel. De, ahogy a címnél is látszik, ez nem egy "egyke" regény, hanem lesz folytatása is. Nem tudtam megállni és utánanéztem, a második rész, Kjellről szól, a testőrkapitányról (többet nem árulok el róla, mert azzal erősen elspoilerezném a történetet, mind ezt, mind a második részt, amit kíváncsian várok:D).

Összességében egy nagyon jó kis regényt olvashattam, amit nyugodt szívvel ajánlok fiúknak és lányoknak is, izgalmas, fordulatokkal és ármányokkal teli történet, amiből természetesen nem maradhat ki a szerelem sem.

Borító: Nem tudom, nem vagyok tőle elájulva.. megnéztem a többi kiadás borítóját, de azok se jobbak.

Kedvenc karakter: Tiras, Kjell

Szárnyalás: A csattanó és a sztori alapötlete

Mélyrepülés: a sok ármánykodás

Érzelmi mérce: Vannak benne romantikus jelenetek, de minden a YA keretei között maradva

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Mostani játékunk során az egyes állomásokon olyan könyvekből találhattok idézeteket, amelyeknek címében szerepel egy-egy madárfaj. A feladat az, hogy a Rafflecopter doboz megfelelő sorába beírjátok az adott blogon található könyv címét. Tartsatok velünk, és nyerjétek meg a Könyvmolyképző Könyvkiadó által felajánlott példány a könyvből!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

“A varázslat az, hogy elfelejted, hogy valami bármikor is más volt, mint az, aminek te akarod, hogy legyen.”

a Rafflecopter giveaway


A blogturné további állomásai:
Március 03 - Könyvvilág
Március 07 - Sorok között
Március 09 - Kelly és Lupi olvas
Március 11 - Readinspo
Március 13 - Utószó
Március 15 - Fanni's Library

Rendszeres olvasók