KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2023. július 31., hétfő

Rachel Burton: Nyár, fesztivál, szerelem


Újabb Rachel Burton könyvnek örülhetnek a szerző magyar rajongói, melyet ismét a General Press Kiadónak köszönhetünk. Tartsatok velünk a Nyár, fesztivál, szerelem blogturnéján, és ha szerencsések vagytok, tiétek lehet a Kiadó által felajánlott nyereménykönyv.
 
General Press Kiadó 2023
288 oldal
Fordította: Pejkov Boján
Goodreads: 4,27
Besorolás: Chick-lit, romantikus, realista
 
Amikor Willow elmenekül a saját esküvőjéről, csak egyetlen helyre mehet: a Wight-szigeti kisvárosba, amelyet egykor otthonának nevezett. De nem csak ő tér vissza, hogy ott töltse a nyarat…
Willow tizenkét évvel ezelőtt hagyta a háta mögött a szigetet, miután a gyerekkori szerelme, Luc összetörte a szívét. Luc azóta sármos zenész lett, a világot járja, telt házas koncerteket ad, de a nyárra hazatér, hogy ő legyen a fő fellépő a sziget éves zenei fesztiválján – és visszanyerje Willow szerelmét.
Ahogy Willow kibogozza a múlt kusza szálait, egy váratlan titokra bukkan, amely a feje tetejére állíthatja addigi világukat, és közben élete legfontosabb kérdésével találja szemben magát: képes-e új esélyt adni a szerelemnek?
 
A szerző eddig ismeretlen volt számomra, kizárólag a fülszöveg alapján választottam ezt a regényt, mert nagyon vonzott a fesztivál téma. Persze azt rögtön levettem, hogy ez nem egy Sziget-fesztivál, vagy egy Balaton Sound féle tuc-tuc zenével teli éjszakai tombolás lesz némi szerelemmel, hanem egy többnyire folklór zenét játszó, szinte családias kisvárosi fesztivál egy második esély kapcsolattal. Szívesen részt vennék a könyvbéli fesztiválon, el tudom képzelni, mennyire remek lehet, mondjuk egy nyaralással összekötve, nappal élvezném a strandolás örömeit, esténként a barátokkal meg végigjárnám a pubokat, néhány alkoholmentes koktél mellett szívesen hallgatnám a helyi zenészeket. 
A fülszöveg jól leírja a helyzetet, Willow elmenekül konkrétan a templom kapujából, ahol odabent a vőlegénye várja az oltárnál, hogy a több, mint tíz éves kapcsolatukra koronát tegyenek. Egy belső hang ráveszi, hogy meggondolja magát az utolsó pillanatban. Az édesanyja otthonába megy, a Wight-szigeti Seaview-ba, ahol a gyerekkorát töltötte zenész szüleivel és ide köti az első szerelem is, Luc-be gyerekkora óta szerelmes volt, egészen 18 éves korukig. Azon a 12 évvel ezelőtti nyáron minden jól indult, és minden rosszul végződött. A szülei akkor váltak el, és az apja Amerikába utazott, vele ment Luc és annak anyja is, akik zenei karriert terveztek a tengerentúlon. A búcsú is szerencsétlenre sikerült, előző este még együtt voltak Luc-el, másnap a fiú magyarázat nélkül eltűnt. Minden összeomlott, úgyhogy Willow is szinte elmenekült a szigetről, és az egyetem első évében összejött Charlie-val, a volt vőlegényével. Ő egy gazdag, sznob figura, aki az évek során megpróbálta őt átformálni, megváltoztatni, elmarta a barátait, megmondta mit egyen, mit igyon, és ő hagyta ezt. Most persze dühös rá mindenki a pasi részéről, és várják a magyarázatát. A szigeten azonban nyugalom várja, és egy óriási meglepetés, ugyanis Luc is éppen most utazott haza, fel fog lépni a helyi fesztiválon, aminek a szervezésébe Willow is belecsöppen. De ez még nem minden, talál ugyanis egy régi kazettát az anyja zeneboltjában, titokzatos felirattal, már az is nehézségbe ütközik, hogy egyáltalán le tudják játszani, aztán ahogy meghallják az énekhangokat, Willow és Luc rádöbbennek, mélyen elásott titokra bukkantak, amit nem biztos, hogy megéri feszegetni. 
Én egy teljesen habkönnyű, nyári, pikáns, zenész-főszereplős sztorit vártam ettől a regénytől, de sokkal összetettebb történetet kaptam. Valahogy fiatalabb szereplőkre számítottam, de ők bizony 12 éve voltak 18 évesek, az pont annyi mint 30, szóval a főszereplők immár kétségtelenül felnőttek. Azonban a kazettán szereplő titok miatt a régmúltba is elrepít a szerző, Willow anyja, Cathy révén, aki fiatalkorában zenészként, énekesként dolgozott, egy híres együttes tagjaként turnézott országszerte. Nos, csak annyit árulok el, nem minden döntése volt átgondolt, de ha az ember szerelmes, felejtsük el a józan észt. De visszatérve a jelenbe, kettős szempontból követhetjük a történetet, ugyanis Willow és Luc is saját szemszöget kap, viszont E/3 módban. Itt meg is jegyzem, hogy engem ez nagyon zavart, mert így nem kerültek elég közel hozzám. Mindketten fordulóponthoz érkeztek az életükben, egymástól függetlenül, más okból is, de mégsem kizárólag a jelenlegi életük kapcsán, ugyanis sosem tudták elfelejteni egymást. Hiába volt más is az életükben, az első szerelem nem múlik el nyom nélkül. És rengeteg a félreértés, amit tisztázni kell, hiszen nem beszéltek hosszú éveken át. Luc részéről újabb titkok is felmerülnek, amit nem spoilereznék le, komoly problémák, de szerencsére nem olyanok, amivel ne lehetne mit kezdeni.
Willownak jó adag bátorság kellett ahhoz, hogy otthagyja az esküvőt, ezután nagyon elveszettnek tűnt. Jó volt végigkísérni az útját, ahogy újra megtalálja önmagát ezen a helyen, visszaszerzi a barátnője bizalmát, és megengedi magának, hogy pihenjen, gondolkodjon, feltöltődjön, hogy el tudja dönteni, hogyan tovább. Az anyjára viszont haragudtam, mert annyi mindent eltitkolt előle, és ez Luc anyjára is igaz. Szerettem Cathy visszaemlékezős fejezeteit, az ő fiatalkora közelebb áll valós időben az enyémhez, egy fokkal még jobban is élveztem ezekről olvasni, az együttesről, az akkori kapcsolatokról. Nagyon is értékeltem, hogy képes volt lázadó tiniből igazi zenésszé válni, amiről mindig is álmodott. Közben gyártottam az elméleteket, hogy akkor mi is kerekedik ki ebből. Hogyan kapcsolódik a jelenhez az a híres rockzenész, aki Cathy múltjának része, és akit meghívtak most fellépőnek az idei fesztiválra, pedig azt se tudják elvállalja-e egyáltalán? Mert a fesztiválnak létre kell jönnie, nem hiába ez a regény címe, szóval mondhatnám, hogy izgultam emiatt, de nem, kicsit kiszámítható a történet, tulajdonképpen nem is vártam mást. A férfi főszereplő, Luc karaktere nekem egy kicsit vérszegény volt. Neki is megvoltak a problémái, nem is olyan egyszerűek, sőt a végére egy igen nagy változással kellett megbirkóznia. Tankönyvbe illő midlife crisis, amivel meg kellett birkóznia. Kettejük romantikájával nem egészen voltam megelégedve, erősebb érzelmekre, nagyobb küzdelemre számítottam Luc részéről. A 12 év távollétet sem tartottam szerencsésnek, nekem ez hosszúnak tűnik, túl sok az elvesztegetett idő. Ez az idő nem a múlt században telt el, azért a kapcsolattartásnak, egymás nyomon követésének számos módja van a személyes találkozáson kívül.
Összességében meglepő volt számomra, hogy a címmel ellentétben nem a full romantikára volt kihegyezve a történet, sokkal inkább a midlife crisis volt a központban. Fontos, hogy ne alkudjunk meg, ne menjünk bele számunkra nem tetsző helyzetbe, amelyben nem érezzük jól magunkat, álljunk inkább meg, gondolkodjunk és találjuk meg önmagunkat, enélkül esélyünk sincs a boldog életre.
A regény végén van egy zenelista, ezekbe a számokba belehallgattam, igen érdekes utazásra vitt. Halkan megsúgom, a regényben ezerszer emlegetett híres nevezetes Gamble Gold igazán érdekes hangzású, de nem lett épp a szívem csücske, viszont volt a listában, ami nagyon tetszett. Érdemes lejátszani olvasás közben, sokat hozzátesz az olvasásélményhez. A könyvet szívesen ajánlom nyaraláshoz, strandon olvasáshoz, de az otthon pihenőknek is klassz nyári hangulatú élményt nyújt.
Képek: Pinterest
 
Borító: Nyári hangulat garantált.

Kedvenc karakter: Williow

Szárnyalás: Cathy okozott meglepetéseket, ami élénkítette a regényt.
 
Mélyrepülés: -

Érzéki mérce: Igazából hiányoltam a regényből egy kis pulzusemelést, végül is 30 éves szereplőkről van szó, de érzékiség szempontjából nem voltam elkényeztetve.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!!!

Nyereményjáték

Fesztiválozzunk! Blogturnénk minden állomásán egy-egy híres zenei fesztiválról találtok információt. A ti feladatotok az, hogy a kapott infó alapján kitaláljátok melyik fesztiválra gondoltunk, és a nevet beírjátok a Rafflecopter megfelelő dobozába
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre szállít, a Rafflecopter dobozban megadott válaszokat pedig sajnos utólag nem áll módunkban javítani. A nyerteseket e-mailben értesítjük, ezután 72 órán belül kérünk visszajelzést, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.

Feladvány: Ötnapos kortárs előadó-művészeti fesztivál, amelyet Piltonban (Somerset, Anglia) rendeznek meg évente. Zenén kívül, egyéb előadók is fellépnek a fesztiválon. Évente 200 ezer ember látogatja minden nap a koncertsorozatot, amellyel sokáig a világ legnagyobb zenei fesztiválja volt.
 

Állomáslista

07.29 - Betonka szerint a világ….
07.31 - Kelly és Lupi olvas
08.02 - Hagyjatok! Olvasok!
08.04 - Pandalány olvas



2023. július 21., péntek

Holly Jackson: Halott kislány a jó kislány (Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz #3)

 


A nagysikerű sorozat a végéhez ért, ezzel a kötettel pedig lezárul Pippa nehézségekkel teli nyomozása. Ha érdekel, hogy mit gondolnak bloggereink a világsikerű trilógia lezárásáról, tartsatok velünk ezen blogturnénk során is, ráadásul meg is nyerhetitek a kiadó által felajánlott nyereménypéldányt is!

Kolibri Kiadó, 2023
564 oldal
Fordította: Horváth M. Zsanett
Goodreads: 4,21
Besorolás: krimi, YA, ifjúsági, thriller

„Egy ​kéz tapadt szájára, belé fojtotta a sikolyt, mielőtt kiszabadulhatott volna. Egy kar fonódott a nyaka köré, a támadó könyökhajlata egyre szorosabbra zárult körülötte.
Pip ellenállt. De nem jutott levegőhöz. Megpróbálta letépni a kart a nyakáról, a kezet a szájáról, de egyre gyengült, kiürült a feje.
Az árnyékok csak mélyültek körülötte. Hiába küzdött. Lélegezz, csak lélegezz! De nem tudott.”
A Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz és a Jó kislányok, rossz viszonyok című könyvek izgalmas folytatása.

SIESS! VAGY MEGHALSZ…
Pip Fitz-Amobit még mindig kísérti a legutóbbi nyomozása.
De hamarosan új bűnesettel kénytelen szembesülni, ami nagyon is közelről érinti, ugyanis ezúttal valaki őrá vadászik.
Valaki, aki folyton egy kérdéssel zaklatja: Téged ki fog keresni, ha eltűnsz?
Pip hamarosan kapcsolatot fedez fel a zaklatója és egy helyi sorozatgyilkos között, de a rendőrség nem hajlandó cselekedni.
A veszélyes macska-egér játék során Pipnek mihamarabb meg kell találnia a választ, mert immár az élete a tét…

Még jó pár órával a könyv befejezése után is csak a döbbenet ül az arcomon. Édes. Jó. Istenem. Ez mi volt? Rettentő nehéz úgy írni a könyvről, hogy ne spoilerezzek el semmit, mert természetesen a döbbetem a könyvben olvasottaknak szól.

A történetünk a második rész pontos folytatása. Pip lelkiekben teljesen a padlón van, egyszerűen nem tudja túltenni magát a történteken (amit teljes mértékben meg is értek). Rémálmok gyötrik, a megölt barátai / ismerősei kísértik, hiába járt pszichológushoz, egyszerűen nem tud túljutni azon, ami történt. Egyedül Ravi az, aki a lelket tartja a lányban, de igazából ő sem tud nagyon segíteni rajta.
Ráadásul, ha még nincs elég teher Pip hátán, akkor Max Hastings beperli a lányt hitelrontásért, plusz valaki elkezdi Pipet zaklatni és mint kiderül, a zaklatás kísértetiesen hasonlít a jó pár évvel ezelőtt elkapott és lecsukott sorozatgyilkos módszereihez...

Hát mit ne mondjak, ez a regény ifjúsági / YA regényként lett "eladva", de ez ennél jóval komorabb / vérfagyasztóbb. Régen izgultam ennyire egy YA regényen, mint ezen. A szerző valami brutális módon mutatja be Pip PTSD tüneteit, ahogy a főhősnő lelkileg teljesen a padlóra kerül. Ráadásul ott a per a nyakán plusz az őrült zaklató. Ennek tetézéseként pedig a rendőrséghez hiába fordul, süket fülekre talál, így kénytelen még ebben az állapotban is elkezdeni nyomozni, ha élve akarja megúszni ezt az egészet.

Forrás
Pip továbbra is ugyanaz a belevaló, a végletekig okos főhősnő, akit már eddig is megismerhettünk. Ebben a részben azonban egy újabb, sötétebb oldalát is megismerhetjük, amit higgyetek nekem, senki sem látna szívesen. Hol az ösztönei vezérlik, hol pedig olyan hideg fejjel gondolkodik és visz véghez dolgokat, hogy egy sorozatgyilkos is megirigyelhetné. Itt és most jutottunk el odáig, hogy a trilógia címei értelmet nyernek - hogy hogyan? Azt persze nem árulom el, ahhoz végig kell olvasni mind az 564 oldalt. Igen, ez egy "féltégla". De ha úgy gondolnátok, hogy mit tudott az írónő ennyi oldalon keresztül írni, megnyugodhattok, egy percig nem fogtok unatkozni. Ami biztos, hogy Holly Jackson zseniálisan mutatta be, hogy mennyire nehéz néha megítélni, hogy ki az áldozat és ki az elkövető. Pip ebben a regényben biztosan nagyon sok mindenkinél ki fog kerülni a kedvenc zónából és valami olyan helyre kerül, amit nehezen lehet behatárolni. A regény első felében rettenetesen izgultam érte, hogy jöjjön rá, ki zaklatja, hogy élje túl ezt az egészet anélkül, hogy valaki a szerettei közül sérülne (esetleg meghalna), aztán a regény második felében ez az izgalom új magasságokba és mélységekbe került, hiszen még mindig izgultam érte, de már más miatt. És persze egyszerűen lenyűgözött a hideg gondolkodásmódja és az észjárása - de mellette ez számomra picit ijesztő is volt. Ennél már csak az volt persze az ijesztőbb, hogy ezt az egészet egy hús-vér személy találta ki. Kedves Holly Jackson! Mi történhetett veled, hogy egy ilyen történetet a papírra vetettél?

Ami továbbra is nagyon tetszett, hogy "betekinthettünk" Pip nyomozásába. Hogyan néztek ki a krétarajzok, amivel a titokzatos zaklató traktálta, beleolvashattunk a "nyomozati anyagokba" és még sorolhatnám. Ezek mind-mind pluszt adtak a történethez.

Egyedül egy dolog volt számomra furcsa - de valószínűleg meg volt az írónő oka arra, hogy ezt így alakítsa. Pip rettentően okos, vág az esze, mint a borotva, de mégis, én már az elején tippeltem (helyesen), hogy ki lehet a zaklató (a sorozatgyilkos), ő pedig nagyon sokáig csak vaktában tapogatózott.

És a regény lezárása? Ez is ki fogja sok olvasónál verni a biztosítékot, hiszen NEM fogjuk megkapni azt a megnyugvást jelentő, happy endes befejezést, amit mindenki szeretne valószínűleg egy ilyen történet végén olvasni. DE nekem ez így volt tökéletes. Azok után, ami történt, nem lehet simán túllépni mindenen és "ellovagolni a naplementébe szerelmetesen". Egy kicsit fájdalmas, keserédes, de annál inkább hiteles befejezést olvashatunk, ami után mindenki elgondolkozhat és kitalálhatja a saját verzióját a lezárásra. És ez így jó.

Összességében egy nagyon komor, vérfagyasztó, de annál inkább izgalmas trilógia lezárást olvashattam. A sorozat rajongóinak mindenképpen ajánlom, de arra felhívnám a figyelmeteket, hogy nem lesz egy könnyű menet ez a rész!

Borító: Tetszik, illik a sorozathoz és a történethez is

Kedvenc karakter: Pip, Ravi

Szárnyalás: a történet

Mélyrepülés: a történet

Érzelmi mérce: nagyon picike romantika van a regényben, de ha az én érzelmeimet kellene jellemezni, akkor a mélységes döbbenet a legjobb szó talán rá

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Mostani játékunk az írónőre és a könyveire fókuszál, arra vagyunk kíváncsiak, hogy mennyire ismeritek őket. Minden állomáson találtok egy rá irányuló kérdést, és nincs más dolgotok, mint a Rafflecopter megfelelő dobozába beírni a helyes választ!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Ki kapta meg Pippa szerepét az adaptációban?

a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Július 14 - Fanni’s Library
Július 18 - Csak olvass!
Július 21 - Kelly és Lupi olvas
Július 22 - Hagyjatok! Olvasok!

2023. július 19., szerda

Király Anikó: A balatoni sellő

 


A Manó Könyvek gondozásában megjelent Új kedvencek sorozat Király Anikó regényével bővül, mely az 1800-as évekbeli Balatonfüredre repíti vissza olvasóit. Tartsatok velünk, kalandozzunk együtt Szofival, a kalandvágyó fiatal lánnyal és készüljünk közösen Alizzal az Anna-bálra. Fedezzük fel együtt a könyv tartogatta meglepetéseket és ha nektek kedvez a szerencse, akkor tiétek lehet a kiadó által felajánlott nyereménykönyv.

Manó Könyvek, 2023
384 oldal
Besorolás: middle grade / ifjúsági

A balatonfüredi Rózsalakba rég nem látott lakók érkeznek. A kalandvágyó, cserfes Szofi alig várja, hogy újra felfedezze a helyet, ahová nagyszülei emléke köti, és új barátokat szerezzen, köztük egy Jókai nevű írót. A város az Anna-bálra készülődik, a bál szépe majd a Balaton Jégszíve nevű, gyönyörű ékszert viselheti. Ám különös események zavarják meg az előkészületeket: feltűnik a balatoni sellő, egy csendőr pedig mindent megtesz, hogy egy rejtélyes iránytű ne juthasson el tulajdonosához…

Az Új Kedvencek-sorozat legújabb kötete is a régi lányregények hangulatát idézi fel.

Balaton.. megannyi kedves gyerekkori emlék miatt ez a név mindig mosolyt csal az arcomra. Bármit szívesen elolvasok / megnézek, ami itt játszódik, legyen az krimi, romantikus történet, akármi. És ez a regény legnagyobb részt itt játszódik.
Legnagyobb részt, hiszen a történetünk Budapesten indul, ahol a gazdag, nemesi származású Kassay család él. Két lányuk van, a gyönyörű, már eladósorba kerülő Aliz és a kis cserfes Szofi. Ahogyan az abban a korban nem volt ritka, sajnos az édesapa elkártyázta és ellóversenyezte a család vagyonát, így otthagyják Budapestet és Balatonfüredre költöznek, a Rózsalakba. Egyrészt azért, mert ez fenntarthatóbb, másrészt pedig azért is, mert ebben a városban rendezik meg minden évben a híres Anna-bált, ahová messziföldről jönnek a gazdag és/vagy nemes családok. A Kassay család pedig abban reménykedik, hogy Aliz majd itt kifogja magának és a családjának a főnyereményt, egy gazdag örököst, a családjuk pedig újra a régi fényében tündökölhet.
A két főhősnőnk tehát Aliz és Szofi. Aliz, ahogy már írtam gyönyörű, fiatal és "tudja a dolgát", tisztában van vele, hogy ő nem mehet férjhez szerelemből, neki feladata van. Úgy is viselkedik, készül az Anna-bálba - de Ámor nyila természetesen őt sem kerüli el - akarva, akaratlanul, de a helyi kertésszel bonyolódik eleinte fura, majd egyre inkább bensősége kapcsolatba.
A másik főszereplőnk pedig Szofi. A pici lány olyan, mint egy bármilyen vele egykorú gyermek, nem érdeklik a csemballó, etikett és illemórák, ő játszani szeretne, fára mászni, kalandokat átélni, különleges lényekkel találkozni - ebben pedig hű társa Herceg, a komondor. Természetesen ezt nem is olyan könnyű megvalósítani, bár azért mindig akadnak kiskapuk, főleg, hogy a szülők Alizra koncentrálnak.
És ha már a különleges lényekről beszélek. Felröppen a hír, hogy egy gonosz, vad sellő garázdálkodik a Balatonban, borítja fel és rongálja meg a mit sem sejtő hajósok ladikjait / csónakjait / vitorlásait. Szofi pedig a barátja, Artúr és Herceg társaságában útnak indul, hogy fellelje ezt a híres "Balatoni Sellőt".

A Rózsilak Balatonfüreden,
melyről a Rózsalakot mintázta az írónő
Nem tudom elmondani, hogy mennyire élveztem ezt a regényt! A szerző annyira élet- és korhűen mesélt, hogy szint ott éreztem magam végig a helyszínen, bejártam a Rózsalakot, Balatonfüred utcáit, olvastam a Csütörtöki Csuka pletykaújságot, a korabeli "Tagore-sétányon" jártam, imádtam, ahogy Jókai Mór a pici Szofival bánt és természetesen ott voltam a híres Anna-bálon is.
Egyszerűen annyira kedvet kaptam Balatonfüredhez, hogy már tervezgetem, hogy melyik hétvégén ugorjunk le és járjunk körbe a városban!

A történet több szálon fut, egyik szálon Szofi és Alíz történetét ismerhetjük meg - rajtuk keresztül pedig a Kassay családot is természetesen. Számomra az egyik legérdekesebb története Vica mamának és Rudi papának volt - róluk akár szívesen olvasnék egy külön regényt is, annyira érdekes volt, ahogy összekerültek, ahogy megküzdöttek azért, hogy a nemesi származású fiú és a cselédlány mesébe illő szerelme beteljesülhessen.
A másik szálon az Alízba "szerelmes" zeneszerző és egy fiú testvérpár történetét ismerhettük meg, a néhol vicces, néhol nagyon szerencsétlen triójuk valami elképesztő módon, fél Magyarországot bejárva jut el végül Budapestről Balatonfüredre. :)
És persze ott voltak a gonoszok is, akik ékszerrablásra, sőt gyilkosságra is készültek, hiszen a híres és nagyértékű Balaton Jégszíve ékszert sokan akarták megszerezni.
A történet pedig mint egy puzzle, szépen lassan összeért, ahogy a sok szál is, és végül minden a helyére került. Imádtam a történet befejezését, kalandosan és nagyon egyedien oldotta meg az írónő. Ezért plusz pont neki!

Összeségében egy nagyon-nagyon jól megírt, nehezen behatárolható (middle grade vagy ifjúsági) regényt olvashattam, amit ajánlok mindenkinek, aki imádta / imádja a Balatont, a romantikus történteketet, a misztikus lények utáni vadászatot és a fiatal, minden lében kanál főhősnőket. És, hogy a balaton sellő tényleg létezett-e vagy sem? Olvassátok el a regényt és kiderül!

Borító: Szép, elegáns, fiatalos!

Kedvenc karakter: Szofi, Aliz, Artúr, Herceg

Szárnyalás: a helyszín!

Mélyrepülés: - 

Érzelmi mérce: van benne romantika, humor - minden tökéletesen elegyítve

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!


Nyereményjáték:
Szofi, a történetünk kalandvágyó főszereplője barátságot köt egy Jókai Mór nevű íróval, miután Balatonfüredre költözik családjával. Így a mostani játékunk hozzá kötődik. Minden állomáson találtok egy idézetet, mely egy ismert Jókai regényben található, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a Rafflecopter megfelelő sorába beírni annak a könyvnek a címét, ahonnan az idézet származik.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

“Volt egyszer egy ember, aki odahagyta a világot, amelyben bámulták, és csinált magának egy másik világot, ahol szeretik.”
a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Blogturné Klub
Július 17 - Csak olvass!
Július 19 - Kelly és Lupi olvas
Július 21 - Szembetűnő
Július 22 - Könyv és más

2023. július 18., kedd

T.L. Swan: A megszálló (A Miles fivérek #2)


A Maxim Könyvkiadó jelentette meg T.L. Swan A Miles fivérek sorozatának második részét,  A megszálló  címmel. A három fiát egyedül nevelő Claire médiavállalata anyagi gondokkal küzd, nem csoda, hogy Tristan Miles szemet vetett rá. Csakhogy ő nemet mond az üzletre és a randimeghívásra is, mígnem egy konferencián újra összetalálkoznak. Be kell látni, a szenvedélyük egymás iránt tagadhatatlan, vajon le tudják küzdeni a nehézségeket? Kövesd a blogturné állomásait, ha szerencsés vagy, a játékunk során megnyerheted a kiadó által felajánlott nyereménykönyvet!
 
Maxim Könyvkiadó 2023. Passion válogatás
400 oldal
Fordította: Ipacs Tibor
Goodreads: 4,44
Besorolás: felnőtt, romantikus, erotikus, kortárs, család
 
Sosem volt még ilyen jó érzés utálni valakit. Tristan Milesszal akkor találkoztam először, amikor fel akarta vásárolni a néhai férjem cégét. Áradt belőle az erő, arrogáns volt, és már-már idegesítően gyönyörű – minden porcikámmal gyűlöltem. Az évszázad csodájaként három nappal később megkeresett telefonon, és randira hívott. Inkább a halál, minthogy egy ilyen férfival randizzak – bár el kell ismernem, hogy jól esett az egómnak.
Az év fénypontja volt, hogy elutasítottam.
Hat hónappal később meghívott vendégként előadott egy franciaországi konferencián, amelyen én is részt vettem. Továbbra is dühített a túlzott magabiztossága, de ezúttal meglepően vonzónak és szellemesnek találtam. Amikor rám nézett, a torkomban dobogott a szívem. Nem, nem szabad!
Ez az ember egy nőcsábász dögös öltönyben, én pedig egy özvegy vagyok, akinek van három nehezen kezelhető fia. Csak legyen vége ennek a konferenciának!
Mert mindenki tudja: Tristan Miles mindig megkapja, amit akar – és most engem akar.

 
Már a sorozat első részénél eldöntöttem, hogy kíváncsi vagyok a többi Miles fivér történetére is, főleg Tristanére, mert ő már A szédítőben is sokat szerepelt, és megmozgatta a fantáziámat. A korábbi rész történetileg kevésbé volt erős, inkább a karakterekre koncentrált a szerző, a második résznél viszont határozottan fontos volt mindkét szempont. Ki merem jelenteni, hogy az idén ezen a könyvön szórakoztam eddig a legjobban, olyan jó karaktereket és viccesnél viccesebb helyzeteket teremtett a szerző, hogy igencsak elégedetten faltam a lapokat. Mellesleg az alapszituáció kimondottan komoly volt, sokszor elgondolkodtatott, kellett is a humor a kiegyensúlyozáshoz. 
Lássuk a történetet is: Claire Anderson 38 éves, három fiúgyermeket nevel immár öt éve egyedül, ugyanis a férje balesetben elhunyt. Nincs könnyű dolga, mert a médiavállalatuk pénzügyileg egyre nehezebb helyzetbe kerül, sorra kell felmondani a dolgozóiknak. Ekkor tűnik fel a színen Tristan Miles, aki vételi ajánlatot tesz a cégre, hiszen ez a profilja, felvásárolja azokat a cégeket, amelyek épp a mélyrepülésüket élik, és kinyeri belőlük a maga hasznát. Mindenki jól jár. Csakhogy Claire beint neki, és inkább a bankhoz fordul hitelért. Felettébb jólesik neki, hogy nemet mondhat, pedig pattognak a szikrák közöttük, de Claire nem vesz erről tudomást, azt gondolja, utálja ezt a pasit. Fél évvel később Franciaországban találkoznak egy motivációs, egyhetes konferencián, ahol Tristan Miles az egyik előadó. Nos, itt már nem olyan könnyű elmenekülni az ostrom elől, főleg, ha Claire úgy gondolja, egy kis élvezet tulajdonképpen beleférne az életébe, távol a valóságtól. Sőt, az egészet megtoldják egy romantikus hétvégével Párizsban. De vissza kell térni New Yorkba, pedig már mindkettejüknek ott a bizsergés a szívében, jó lenne, ha ez több lehetne egy futó kalandnál. Számomra innen kezdődött igazán a szórakozás, mert Tristan meg akarja hódítani Claire-t a "csomagjával" együtt, ami nagyon nehéz, komoly feladat, egyben a legviccesebb szituációkat hozza a regénybe. A legidősebb fia, Fletcher 18 éves, és mindenki tudta nélkül gyakornoknak jelentkezett Tristan cégéhez, és fel is veszik, annak ellenére, hogy előtte komoly összetűzésbe keverednek Tristannel egy eltévedt boxeralsó miatt. Aztán ott van a tizenhárom éves Harry, aki nehezen kezelhető, komolyan problémás gyerek, rengeteg borsot tör a szerinte befurakodó Tristan orra alá. A legkisebb Patrick, kilenc éves, és az első pillanattól csüng a férfin, és pillanatok alatt sikerül őt az ujja köré csavarnia. És még van egy férfi a csomagban, mégpedig a halott férj, Wade, aki ellen nem lehet kijátszani semmi felmentő dolgot, mert nem volt gonosz, bántalmazó, hanem mintaférj és nagyszerű apa. Claire nem véletlenül bizonytalan, tíz körömmel ragaszkodik az emlékéhez, a cégéhez, a házához. Claire tisztában van a saját korával, négy évvel idősebb Tristannél, más életszakaszban vannak, a férfi előtt még egy saját család megalapítása áll, vágyik is erre, tehát nehéz elképzelni a közös jövőt. Ugyanakkor öt év özvegység után újra ébredezik benne a nőiessége, tovább tudna lépni, talán mégis összejöhetne kettejük dolga.
Nekem Claire karaktere a regény elején és a végén nem volt tökéletes, bár részben megértettem. Az első találkozásnál túl durva volt, egész meglepődtem a belső hangján, meg ahogy a barátnőjével kielemezték a helyzetet. A végén, a főkonfliktusnál meg egyszerűen nem értette meg, mit akar a férfi, ragaszkodott a bevésődött gondolataihoz, pedig Tristan nem akarta elvenni a fiúk nevét, hanem hozzátenni a sajátját. Ettől eltekintve, elvált, gyerekeit egyedül nevelő anyaként nagyon sok érzésében azonosulni tudtam vele, és megértettem milyen nehéz bizonyos dolgokat elengedni, újrakezdeni, mert ha már gyerekeid vannak, onnantól ők az elsők, ezt nem lehet tagadni, aki nem ilyen, az kivétel, ami erősíti a szabályt. Szerettem olvasni az ő fejlődését, a kivirágzó szexualitása mellett a lelki világa is helyre kerül, el tudja fogadni, hogy megérdemli, amit Tristan nyújt. Eddig az elfogadásig azonban nagyon féltette a gyerekeket egy esetleges újabb sérüléstől. Ez kicsit hisztérikusra sikerült, a szerző így érezte helyénvalónak, elfogadom, de nem tetszett. Most, hogy letudtam Claire jellemzését, áttérhetünk a főműsorra, ugyanis Tristan és a gyerekek kapcsolata adja meg ennek a könyvnek a sava-borsát, legyen akármilyen tehetséges erotikus jelenetek írásában a szerző. Mert az, adjuk meg a piros pontot neki. Különösen élveztem, hogy váltott szemszögben íródott a regény, beleláthatunk a nagybetűs TRISTAN fejébe is. Készülj fel, a világ legjobb pasijáról olvashatsz ebben a könyvben, teljes mértékben levesz a lábadról, a hajától a lábujjáig tökéletes, kívül belül. Jómódú, jóképű, ellenállhatatlan, okos, figyelmes, tisztelettudó és még sorolhatnám. Ha bármi gond lenne, amit amúgy nagyítóval kellene keresni, azt feledtetik a belső tulajdonságai, mert valójában az elsőre szigorú és számító kisugárzás mögött egy aranyszívű ember rejtőzik. Esetleg a hangyányit birtokló jelző mégiscsak illik rá. Huh. Kettejük között forr a levegő, ezerrel működik a kémia, csodás az érzelmi fejlődésüket végignézni, és hát egészen rendben vannak a szex terén is. Megnevettetik egymást, ez mindkettejük számára fontos. De igazán akkor lopja be magát az olvasók szívébe ez a férfi, amikor a gyerekekkel találkozik. Elsőre minden kaotikus, és csúfos menekülés lesz belőle, de győz a kitartó pozitív hozzáállás, és sorban mindhárom gyerek a szívébe zárja ezt a pasit. Pedig elsőre nagy az ellenállás, a vérét is kiszívják, de ő egyesével megtalálja az utat a szívükhöz. Nem emlékszem, hogy olvastam volna ehhez hasonlót eddig, szóval el voltam ájulva, annyira szívmelengető az egész, egyben rendkívül szórakoztató, mert itt aztán mindenki megéri a pénzét. Jó volt olvasni egy olyan pasiról, aki igenis megküzd a boldogságáért, nem szégyelli kimondani az érzéseit, és inkább választja a szeretett nőt narancsbőrrel és három gyerekkel, mint a szőke barbi-babákat, akik lehet, hogy nem üresfejűek, mégsem tudnak semmi valósat nyújtani, pláne nem családot. Természetesen rengeteg mellékszereplő feltűnik a regényben, a tesók, Claire barátnője a fontosabbak, de engem igazán meglepett a Miles mama, akinek voltak fenntartásai és majdnem bele is kavart a dolgokba. Jesszus, tartja a kapcsolatot az exbarátnőkkel, hát kellett még egy kis izgalom ezen a szálon is. Majdnem képes voltam kifelejteni a sorból a család okos kutyáját és kissé gonosz macskáját, hát igen, az állat kártya is kijátszva!
Összességében szívmelengető üzenete volt a történetnek, (kicsit hisztis konfliktussal a vége felé, de nyilvánvaló HEA-val a végén) a család a legfontosabb a világon, ezért érdemes küzdeni. A gyászfeldolgozás a másik fontos elem, hiszen a gyerekek is, Claire is átmennek ezen a folyamaton, ami a világon mindenkit borzasztóan megvisel, és ezt igazából csak az idő gyógyíthatja meg. 
Bennem feltámadt a kíváncsiság a sorozatra vonatkozóan, és találtam is kedvemre való infókat. Ha megérjük és megjelenik mind a négy testvér könyve, esetleg kaphatunk egy ráadást is, ugyanis született egy epilógus könyv is, ami mind a négy testvérről tartalmaz egy-egy novellát, mi történt velük x idő múlva. Nos ebben a kritikák szerint ismét tarol Tristan és nagyon cuki, mindentől parázós, de  kenyérre kenhető apuka lesz belőle, ismét fergeteges rózsaszín cukormázas jelenetekkel (értsd a célzást!).
Kép: Pinterest
 
Borító: A sorozathoz illő.

Kedvenc karakter: Tristan és mindenki is.

Szárnyalás: A gyerekek és Tristan összecsapásai mindent visznek.

Mélyrepülés: -

Érzéki mérce: A szerző nagyon szerethető párost hozott össze a regényben, akik között működik, sőt mi több, tombol a kémia.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!
 
Nyereményjáték
A regény beleolvasóját érdemes elolvasnotok ahhoz, hogy könnyedén megválaszoljátok a kérdéseinket. Minden állomáson írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő sorába a választ!
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre szállít, a Rafflecopter dobozban megadott válaszokat pedig sajnos utólag nem áll módunkban javítani. A nyerteseket e-mailben értesítjük, ezután 72 órán belül kérünk visszajelzést, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.
 
KÉRDÉS: Tristan Miles telefonszámára vagyunk kíváncsiak!
 

 
További állomások
07.18 Kelly & Lupi olvas


 

2023. július 17., hétfő

Mörk Leonóra: Szentjánosfű

 

A Jaffa Kiadónak köszönhetően újabb Mörk Leonóra-könyvet vehetünk a kezünkbe, melynek Szentjánosfű a címe. A történet egy fiatal lány megpróbáltatásairól szól a szerelemhez és boldogsághoz vezető útja során. Ezen az úton most három bloggerünkkel haladhattok végig, és természetesen a turné végén ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.

Jaffa Kiadó, 2023
300 oldal
Besorolás: történelmi romantikus

1634, Hollandia. A távoli fríz sziget, Vlieland lakói a nyári napforduló megünneplésére készülődnek. Itt találkozik a szentivánéji forgatagban a fiatal lány, Aelke, és Johannes, a festő, aki egy gyerekkori súlyos betegség miatt csak úgy szignálja a képeit: a néma Jan. Mire eljön a hajnal, a lány megtanulja, hogy beszélni lehet szavak nélkül is, ahogyan hallani sem csak a fülével hall az ember. Ám a fiút Amszterdamba, majd Londonba szólítja a munkája, és mire visszatér a szigetre, Aelke már egy gazdag nemesúr felesége.

A leányt férje egy várárokkal körülvett, régi udvarházba viszi haza, ahol fenyegető portrék függnek a falon, és ahol a személyzeten kívül nem lakik más, csak a férfi zárkózott édesanyja. Aelke maga is súlyos titkokat őriz, és ha boldogulni akar új környezetében, nagyon hamar fel kell nőnie. Amikor a véletlen újra összehozza Jannal, a lányban felébred a gyanú, hogy a sorsát ismeretlen erők alakítják. De ki lehet az, aki átvette az irányítást az élete fölött? És vajon mi a célja?

Durván két évvel ezelőtt olvastam az első könyvet a szerzőtől, a Törött tulipánokat. Nagyon beleszerettem az írőnő stílusába, abba, hogy mennyire élet és korhű képet fest a korabeli Hollandiáról s az akkor és ott élő emberekről. Mennyit nyomoz és jár utána annak, hogy minél közelebbinek érezzük magát a történetet is.

Ebben a regényben ismét a XVII. századi Hollandiába kalauzol el minket Mörk Leonóra. Főhősnőnk egy fiatal lány Aelke, aki bár a szüleit elveszítette, de a nagynénje jómódban és nagy szeretettel nevel. A helyi szentivánéji mulatságon találkozik össze egy fiatal jóképű festővel, a néma Jannal, akivel szinte azonnal szerelembe esik és a nagy vonzalom egy közös együttlétben csúcsosodik ki. Azonban a fiú elmegy, Aelke pedig ott marad. Méghozzá hamarosan kiderül, hogy a nagy légyottnak eredménye is lett, a lány várandós. Gyorsan megpróbálják Jant előkeríteni, de sajnos a fiú addigra már elutazott, először Amszterdamba utazik, ahol a tehetsége révén nem kisebb mester, mint Rembrandt veszi a szárnyai alá, majd pedig Londonba utazik, ahol már gazdag családok megrendeléseit teljesíti.
Ám Aelke még mindig bajban van, így a nagynénje úgy dönt, hogy összehozza a lányt egy gazdag nemes emberrel, aki már jó ideje szemet vetett a lányra, de az mindig elutasította. Aelkének más lehetősége nem lévén, férjhez megy a férfihoz.
Vajon lehetnek-e még a fiatalok boldogok?

Jan de Stomme (a regénybeli
Jan ihletője)
Mörk Leonóra ismét egy lebilincselő regényt vetett a papírra. Egyszerűen imádom, ahogy a történetmesélése beszippant és ameddig le nem teszem a könyvet, addig egy másik korszakban egy másik országban kalandozok. A történet gördülékeny, nem voltak benne holt időszakok, végig akartam olvasni, szinte egy ültőhelyemben. 
Aelke és Jan között a szerelem elég instant lett, én értem, hogy fiatalság bohóság és hogy olyankor nem gondolkodik az ember, hanem inkább cselekszik :D, de számomra elég furcsa volt, hogy egy együttlét után holtomiglan beleszerettek a másikba. Főleg úgy, hogy a fiú úgy lelépett, mint a pinty. Jan nem is lett a történet folyamán egyáltalán szimpatikus a számomra, hiába volt profi festő, hiába egyszer ezért, egyszer másért volt kiborulva, de nem igazán tudtam vele együttérezni egyáltalán.
Aelke már árnyaltabb karakter volt. Valahol sajnáltam, hiszen abban a korban nem igazán világosították fel a lányokat, a legtöbbjük vagy a nászéjszakán szembesült azzal, hogy mit is jelent a házasélet és utána vagy élvezte vagy sem, a másik felük pedig hamarabb megtapasztalhatta a testi örömöket, de ők azok, akik utána várandósan ott maradtak, megvetésben, kiközösítésben. Aelke pedig keményen megfizette annak az egy éjszakának az árát. Viszont... egyáltalán nem tetszett, ahogy a férjével bánt. A férje nem tett semmi rosszat, hiszen az elejétől fogva imádta a lányt, igen, voltak kívánságai (leginkább a házassági "kötelesség" terén), de ezentúl mindent próbált megadni Aelkének, aki viszont úgy bánt vele körülbelül, mint egy utolsó kóbor kutyával. Én ezerszer jobban sajnáltam a lány férjét, mint Jant.
És az anyós. A szerző igen ügyesen, már az elején egy "boszorkánynak" állította be, így megvolt a gonosz a történetben. Nem is nagyon tudtam megkedvelni, ugyanolyan viszolygással szemléltem, mint Aelke. De a történet végén van egy rész, amikor megnyílik Aelkének. Ott érkeztem el egy olyan fordulóponthoz, hogy már nem tudtam "főgonoszként" tekinteni rá, hanem egy, a gyermekéért mindent megtevő édesanyát láttam benne - akinek ugyanúgy nem volt könnyű élete, mint Aelkének.

És a történet vége? Igen, fentebb már írtam, hogy nem volt Jan és Aelke egyszerű helyzetben és nagyon kíváncsi voltam, hogyan fogja ezt a bonyoldalmat megoldani az írónő. Hát nagyon egyszerűen tette, szinte egy tollvonással. Én egy picikét szerettem volna bonyolultabb megoldást olvasni - most nem akarok ötleteket adni, mert nem akarom lelőni a poént, de ez egy annyira nyilvánvaló megoldása lett a konfliktusnak, hogy csak na.

Viszont ismét felhívom a figyelmet, hogy érdemes az Utószót is elolvasni - tudom, kevesen teszik meg, mert innen derül ki, hogy a szerzőnő honnan merítette a történet ötletét, a főszereplőket és mekkora energiát fektetett bele abba, hogy korhű történetet kaphassunk.

Összességében imádtam ezt a regényt is, nem mondom, hogy könnyed kikapcsolódás, de mindenképpen érdemes időt szakítani rá. Egy érdekes világba kaphatunk betekintést egy igazán életszagú és túlromantizálás mentes szerelmi történet révén.

Borító: Gyönyörű és utal a regény címét adó növényre és a történetre is

Kedvenc karakter: - 

Szárnyalás: a helyszín leírás és maga a történet is

Mélyrepülés: -

Érzelmi mérce: van benne romantika, de fájdalom, gyász, veszteség is

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
A történetben szerepet kap a szentjánosfű, ezért a játékunkban ezúttal ezzel a virággal kapcsolatos kérdéseket találhattok. A feladatotok, hogy beírjátok a helyes választ a Rafflecopter-doboz megfelelő helyére.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Mely déligyümölcshöz hasonlít a szentjánosfű illata?


a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Blogturné
Július 16 - Spirit Bliss Sárga könyves út
Július 17 - Kelly és Lupi olvas
Július 19 - Csak olvass!

2023. július 15., szombat

2023 Féléves zárás

Évek óta nem írtam féléves zárást, de most megengedek magamnak egy szusszanásnyi időt. Ötven könyvet sikerült elolvasni az első félévben, így van miből meríteni. Igaz volt benne néhány rövidebb példány, illetve két képregény is, de összességében többet sikerült olvasni, mint amit terveztem, és ami engem igazán meglepett, az a saját szélsőségességem. Voltak az öt csillagos skálán tízet érdemlő regények, és volt számos borzalmas könyv, amit az olvasók többsége viszont remeknek értékelt Molyon, Goodreadsen. Sajnos én nem ugyanazt láttam bennük, és ez nem első felindultságból való lepontozás. De fátylat rájuk és éljenek a jó könyvek!  Kíváncsian várom a második félévet, lesz-e olyan könyv, ami ledönti a dobogóról a jelenlegi kedvenceket. 
Az összesítés formáját Lobo oldaláról loptam.

1. A legjobb 2023-as olvasmányod
Sok öt csillagos könyvet olvastam, de toronymagasan vezeti a tetszési indexemet Jay Kristoff: Empire of the Vampire - Vámpírbirodalom regénye. Az első betűtől az utolsóig imádtam, élveztem, és nagyon várom, hogy újra elmerülhessek ebben a világban. Már kész a szerző a folytatással, ami angolul 2024. február 29-én jelenik meg. Igen, jövőre szökőév lesz. Tudom, hogy ez is többszázas oldalszámú regény lesz, de nagyon bízom benne, hogy hamar kijön a magyar fordítás. Az év végi összesítésemben a fantasy kategóriát nem tudom elképzelni, hogy más regény nyerje.

2. A legjobb folytatás, amit 2023-ban olvastál
Ebben a kategóriában muszáj holtversenyt hirdetnem, hiszen Colleen Hoover: It Starts With Us - Velünk kezdődik regényét imádtam, és azonnal kezdeném újra, ahogy K.A. Tucker: Wild at Heart regényét is. Mindkét regény férfi főhőse megremegtette a szívemet, Atlas és Jonah versenyezhet majd az év könyves pasija címért is, nálam örök szerelem mindkét történet.

3. Friss megjelenés, amit még nem olvastál, de szeretnél
Kate Stewart: Falka regényéről már mindent összeolvastam, talán még ebben a hónapban sikerül sort keríteni rá, nagyon kíváncsivá tettek a Molyos vélemények. Bőven beigazolódott már, hogy a hype-olt regények jó része nekem nem lesz a szívem csücske, mégis mindig bekajálom az első értékeléseket, amikről utólag kiderül, hogy nem minden érdektől mentesek.
 
4. Legjobban várt friss megjelenés az év második felére 
Egyértelműen Rebecca Yarros: Fourth Wing regényét várom, ehhez hasonló hype-ot még nem láttam, és akiknek adok a véleményére, azok is az egekig magasztalták, szóval remélhetőleg nem lesz csalódás. A szerző eddig nálunk megjelent new adult regényeit szerettem, kíváncsi vagyok mit produkál a fantasy műfajban. Nagyon várom még Cassandra Clare: Chain of Thorns regényét az év vége felé, ami Az utolsó órák sorozat befejező része lesz.

5. Legnagyobb csalódás
Sajnos azt kell mondanom, az első félévem tele volt hatalmas csalódásokkal. Olyan könyvekkel is hadilábon álltam, ami amúgy 90% körüli átlagú, lehet, hogy korábban, vagy más hangulatban jobban tetszettek volna, de most nem így történt. Ilyen volt a Rhapsodic, a Kaszás, a Kígyó&Galamb, az Edenbrooke. Nagyjából ez volt a csalódási sorrend is, ezekről nem voltam hajlandó bejegyzést sem írni, csak Molyon kaptak értékelést.
 
6. Legnagyobb meglepetés
Adrienne Young: Fable - Ékkő a tolvajok között - sejtettem, hogy jó lesz ez a regény, de az olvasásélmény még engem is meglepett, jókor talált rám ez a történet, fantasztikus volt, új kedvenc hősnőt is avattam. Ide a folytatással, de minél hamarabb.
 
7. Kedvenc új szerző (debütáló vagy számodra új)
Az előző pont szerint Adrienne Young a legérdemesebb az új kedvenc szerző díjra, de meg kell említenem még Miranda Cowley Heller (Papírpalota) és Taylor Jenkins Reid (Evelyn Hugo hét férje) szerzőket, akiktől mindenképp szeretnék még olvasni, mindkét regény nagy hatással volt rám.

8. Legújabb könyves szerelem
Ezt a kérdést sajátosan értelmezem, és a legújabb book boyfriendre fogok itt gondolni. Ő pedig T.L. Swan: A megszálló regényéből Tristan Miles, aki a lehető legsokrétűbb módon elvarázsolt. Imádtam, olvassátok el ezt a regényt, szenzációsan vicces, érzelmes, kicsit erotikus és önállóan is olvasható.

9. Legújabb kedvenc karakter
Legyen nemekre felosztva ez a kategória, a kedvenc női karakter: Fable, erős és okos, kitartó a végtelenségig. A kedvenc férfi karakterem a Vámpírbirodalom főhőse: Gabriel de Léon. Ez a pasi elérte, hogy teljesen kikapcsoljam a külvilágot, és függővé tett, csak rá figyeltem, míg elolvastam a röpke nyolcszáz oldalas történetét.

10. Egy könyv, amin sírtál
Egyszerűen nem tudom felidézni, hogy melyik könyvön sírtam, de biztos volt ilyen. Amelyikre a legdühösebb voltam, az a Kaszás, sírni tudtam volna, hogy mekkora faszság a témája.
 
11. Egy könyv, ami boldoggá tett
Nekem eddig Colleen Hoover minden könyve különleges élmény volt, de ha ki kell mégis emelni a legütősebbet, a Velünk véget ér vezeti a listát. Amikor elolvastam a folytatást, a Velünk kezdődik regényt, tiszta hálát éreztem, és végtelen boldogságot, nem tudom eléggé megköszönni a szerzőnek ezt az élményt. És nagyon vegyes várakozással nézek elébe a filmváltozatnak, kevés az infó még, pedig feszítenek a kérdések, hogyan lesz megjelenítve a múlt például, de a színészekkel már próbálok megbarátkozni. Lassacskán.
 
12. Kedvenc filmes adaptáció, amit idén láttál
Kár, hogy ebben a kategóriában nincs legrosszabbnak járó díj, mert a Gyönyörű sorscsapást igencsak nehéz volt kiheverni. Viszont volt ami nagyon jól sikerült, az első éved után imádtam a Shadow and Bone második évadát is. Még jobb élmény volt úgy nézni, hogy előtte elolvastam a Hat varjú sorozatot frissen.

13. Kedvenc értékelés, amit idén írtál
Minden jó könyvről boldogan írok értékelést, ez a blog célja. A fentebb említett regények mindegyikéről bőven ömlengtem, de a kedvenc a Vámpírbirodalom, azt a bejegyzést tényleg alig tudtam abbahagyni.
 
14. A legszebb könyv, amit idén vásároltál (vagy kaptál)
Raven Kennedy: Gild - Aranyozott regénye kétség kívül pazar külsőt kapott, élfestéssel. Már júliusra esett az olvasásom, tehát csak az éves összesítésben lehet majd a legrosszabb regény díjasa, de első féléves beszerzések tekintetében megkapja a legszebb kiadás díját, a feketeleves majd év végén következik, hacsak nem lesz ennél is borzalmasabb.

15. Melyik könyveket szeretnéd elolvasni az év végéig?
Ez egy hosszú lista. Azt kőkeményen elhatároztam, hogy olvasnom kell a régi könyveimet, kevesebb frisset fogok kézbe venni. Nekem komoly elmaradásaim vannak fantasy sorozatokkal, amiket égő, hogy még nem olvastam! ACOTAR, A levegő népe, Hollófiúk, Holdbéli krónikák, A Fennmaradottak krónikái, Elementálok, és még folytathatnám. Azt sem tudom melyikkel kezdjem!

16. Kiket jelölsz?
Szívesen olvasom mindenki értékelését!
 
 

2023. július 11., kedd

Sue Townsend: A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója (Adrian Mole #1)

 


A Móra kiadónak köszönhetően új kiadásban olvashatjuk el Sue Townsend a 13 és ¾ éves Adrian Mole életéről szóló regényét, mely 1982-ben jelent meg először, és azóta sorozatot, musicalt is készítettek belőle. Ezúttal három bloggerünk mondja el a véleményét a könyvről, és természetesen a turné végén ti is nyerhettek egy példányt belőle.

Móra Könyvkiadó, 2023
216 oldal
Fordította: Békés Pál
Goodreads: 3,88
Besorolás: YA, ifjúsági, naplóregény


Sue Townsend regénye őszinte és vicces beszámoló egy kamasz fiú életéről: válás közelében lévő szüleiről, alkoholizmusba csúszó apjáról; furcsa barátságáról egy háborús veteránnal, akit beszippant a szociális rendszer; első, viszonzatlan, majd viszonzottá váló szerelméről; és persze pattanásokról, iskolai hatalmi játszmákról, fárasztó tanárokról, egy (vagy inkább kettő) őrült kutyáról és sok-sok könyvről, amiket Adrian villámgyorsan olvas, hogy igazi „intellektuel” válhasson belőle. Az Adrian Mole titkos naplója több mint negyven éve, 1982-ben jelent meg először. Azóta készült belőle sorozat, musical, és további 7 könyv. Kortalan, szórakoztató olvasmány, Békés Pál klasszikus fordításában – nem csak kamasz fiúknak.

Szerintem még általános iskolás voltam, amikor a kezembe került az első kiadás - anyuék vették meg nekem. Sok mindenre sajnos már nem emlékszem belőle, csak a híres osztálykirándulásra és arra, hogy vinnyogva nevettem végig az olvasást.
Így, amikor előkerült újra ez a történet, új köntösbe bújtatva, azonnal lecsaptam rá. Hogy a nosztalgia vitt rá? Vagy az, hogy újra szerettem volna egy jókedvű délutánt magamnak? Nem tudom, de mindenesetre az évek múlásával se csökkent semmit az olvasási élmény.

A történet egy naplóregény, a 13 és 3/4 éves Adrian Mole ír a mindennapjairól, durván egy év történéseit veti papírra. Megismerhetjük egy kamasz angol fiú mindennapjait, problémáit, az első szerelmét, az iskolai és a családi életét és rajta keresztül megismerhetjük a 80-s évek Angliáját is. Talán sok furcsaság van a regényben, amivel a mai kor fiataljai már nem tudnak mit kezdeni - például Károly és Diana esküvője vagy a Falklandi háború, de ami biztos, hogy Adrian Mole problémái időtlenek. Az első viszonzatlan, majd viszonzott szerelem, az iskolai zaklatás egy erőszakosabb társ által, a meg nem értettség, a családi problémák - ezek mind-mind olyan dolgok, amelyek a mai napig a kamaszok "társai".

A szerző pedig nő létére valami fantasztikusan adja Adrian hangját, talán egy férfi szerző se tudta volna jobban bemutatni egy kamasz fiú problémáit.
Ami pedig a történetet átszövi, az a mérhetetlen humor, hiszen Adrian kicsit flepnis családja - a kicsapongó anyuka, a teljesen használhatatlan apuka, a nagyi, az állandóan meglépő kutya, a befogadott öreg, Bert - eleve egy olyan alapot ad, ami miatt nincs olyan naplóbejegyzés, amin ne vihogna az ember. És emellett ott van az iskola, a teljesen hasznavehetetlen tanáraival, az idősebb bántalmazó diákkal, a NAGY szerelemmel Pandorával, aki hol Adriant szereti, hol mással jár. Egyszerűen nincs olyan része a regénynek, amit untam volna.

Arra mindenképpen felhívnám az olvasók figyelmét, hogy ez a regény a 80-s években íródott, így van benne rasszista, homofób gondolat bőven, sőt az állatokkal se bánik valami kesztyűs kézzel. Egy ilyen regény manapság már nem jelenhetne meg, szerintem a kiadás napján tiltakozók ezrei tüntetnének ellene. De amikor elkészült ez a könyv, még nem vették ezeket a dolgokat ilyen szigorúan, így kérlek, Ti se legyetek vele azok nagyon.

A szereplők közül legjobban Adriant és Pandorát kedveltem. Adrian egy igazi kamasz, aki küzd a pattanásaival, a férfiasságával :D, azzal, hogy keltse fel a BBC vagy akár a neki nagyon tetsző lány figyemét. Az életét a családja sem könnyíti meg, hiszen sem az apja, sem az anyja nem a mintaszülők egyike, igazából mind a kettő a saját életével van elfoglalva, amiben valahol hátul ott kullog az egyszem fiúk is. Egy szükséges rosszként tekintenek Adrianra, akit igazából csak a nagymama óv és szeret.
A másik kedvenc szereplőm pedig Pandora. Egy ízig-vérig belevaló tinilány, aki képes kiállni bármiért, amiben hisz, legyen az Adrian vagy az emberi jogok. Nagyon kedveltem őt.

A történet csúcspontja számomra az osztálykirándulás volt. Ha elolvassátok a könyvet, szerintem megértitek. A páromnak elég volt felolvasnom ezt a részt a könyvből és teljesen mértékben megértette, hogy miért is imádom ezt a regényt ennyire - ő is hangosan nevetett velem.

Összességében egy tökéletes nosztalgiautazáson vettem részt és rettentően örülök, hogy újra elolvastam ezt a regényt. Ajánlom minden fiatalnak, nekik új élményt adhat, de az idősebb korosztálynak is, akik talán ezzel visszahozhatják a fiatalkorúk egy részét, akár a regénybeli Adriánnal érezve együtt, akár pedig a saját élményeiket felelevenítve. 
Én pedig folytatom a többi résszel (ezek hogy maradhattak ki az életemből? :D )

Borító: Hááát, nem vagyok tőle elájulva..

Kedvenc karakter: Adrian, Pandora

Szárnyalás: a humor, ami az egész történetet átszövi

Mélyrepülés: a számomra túl laza szülők

Érzelmi mérce: humoros, humoros és elgondolkodtató. Van benne pici romantika is, de gondoljuk végig, hogy egy kamasz fiú mennyire tudja ezt romantikusan előadni :)

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Ezúttal olyan regények címét kell kitalálnotok, amelyben Adrianhez hasonlóan egy-egy fiatal gyerek naplóban meséli el az olvasóknak az életét. Nincs más dolgotok, mint beírni a regény címét (sorozat esetén az első könyv címét) a Rafflecopter-doboz megfelelő helyére.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


„Az esték nekem az olvasásra kellenek, hiszen annyi a pótolnivalóm! Tizennyolc olyan év van mögöttem, melyben olvasni való könyv nem szerepelt. Fogalmad sem lehet, Apókám, hogy a tudatlanságnak miféle sötét szakadéka az agyam. Magam is csak most kezdem felmérni mélységeit.”

a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Július 08 - Spirit Bliss Sárga könyves út
Július 11 - Kelly és Lupi olvas
Július 14 - Könyv és más

Rendszeres olvasók