KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2023. december 31., vasárnap

BEST OF 2023

Elérkeztünk 2023-as év végéhez, a hagyományokhoz híven közzétesszük az év leg-jeit, könyves vonatkozásban. (Itt a 2022-es, 2021-es, 2020-as, 2019-es, címkefelhőben a Best of... címkénél visszakereshetőek a még régebbiek) Először a statisztika, aztán jöhetnek a kategóriák.
 
Lupi
Olvasott könyveim száma: 35 Oldalszám: 13.082 Leghosszabb könyv: 564 oldal – Holly Jackson: Halott kislány a jó kislány Legrövidebb: 214 oldal - Sue Townsend: A 13 és ¾ éves Adrian Mole titkos naplója
2023-ben körülbelül 50 könyvvel gyarapodott a könyvtáram +/ 1-2 darab, pontosan nem számoltam.
Legdrágább példány: Rebecca Yarros: Fourth Wing - Negyedik Szárny - 7.990.-Ft volt a könyv ára.

Kelly
Olvasott könyveim száma: 101, ami kicsit becsapós, mert ebben volt 6 piciknek való mesekönyv, amit kolléganőim vettek az unokáiknak, és mivel engem kértek meg a rendelés lebonyolításában, el is olvastam mindet. Továbbá volt két képregényem és három 100 oldal alatti novellám is. Egy könyvet hagytam félbe, talán nem véglegesen. Oldalszám: 37.330
Leghosszabb: 992 oldal (Tracy Wolff: Vívódás) Legrövidebb: 44 oldal (Tiffany Reisz: Little Red Riding Crop)
3 magyar szerző került sorra 2023-ban, ezeket a regényeket nagyon szerettem, de gyalázatos érzés, hogy nem olvastam újaktól, csak a bejáratott kedvenceimtől. 2024-ben ezen muszáj javítanom.
2023-ben 98 könyvvel gyarapodott a könyvtáram, ebből 35 db volt saját vásárlás ez összesen 115.113,- forintomba került, egy könyvért átlagban 3.289,- Ft-ot fizettem, ez jóval több, mint a tavalyi 2400-as átlag, a többi reci és ajándék.
Legdrágább példány: Tracy Wolff: Vívódás 5.600,-  Legolcsóbb példány: amiért fizettem is, tehát nem ajándék vagy reci: Mary Jo Putney-Madeline Hunter-Sabrina Jeffries: Téli ​csábítás 490,-
Aminek a legjobban örültem, legjobban vágytam rá: Cassandra Clare: Tövislánc
Hozzá kell tennem, hogy legalább ennyi könyvet el is adtam, sőt, inkább 200-at. Erről akkor döntöttem, amikor a sokadik élfestett tiktok könyvben kellett csalódnom és már kurvára sajnáltam a kidobott pénzt. Úgyhogy szépen átválogattam a könyveim és eladtam amit tudtam, egyet se bánok, pedig korábban nem váltam meg könnyen egyetlen példánytól sem.

Blogos adatok:
101 bejegyzés született, ebből 1 féléves zárás, 1 Read-a-thon,  és 1 10-éves a BTK bejegyzés, 89 könyves értékelés és 9 extra tartalmú blogturnés bejegyzés. Így már 1205 könyvről írtunk eddig a blogon. Kelly 55 könyves értékelést írt, amiből 11 egyéni, 44 blogturnés bejegyzés. Lupi 42 értékeléséből 1 kivételével mind blogturnés bejegyzés. Átlagban 4,4 pontot adtunk a könyvekre, így elmondható, hogy ismét nagyon jó könyveket sikerült választani.
Legnagyobb látogatottságot generáló bejegyzés: Elle Kennedy: The Dare ez azt mutatja, hogy ez volt a legnépszerűbb könyv, amit le akartak tölteni, de pdf-et ugyebár itt nem találnak. Az éves látogatottságunk 146e, a legmagasabb 07.31-én 2489-en jártatok itt.

2023-as értékelés és 2024-es tervek
Kelly: A tervezett heti egy, éves szinten 50-60 könyv olvasását eléggé túlteljesítettem. Ráadásul 10% ebből 500+ oldalas könyv volt, ami korábban elrettentett, mostanra egész hozzászoktam. Úgy éreztem ez a mennyiség sok volt, főleg az év végén, amikor november-decemberben nagyon sok blogturnét vállaltam be, és ez halálra stresszelt. Megint megfogadtam, hogy nemet kell mondanom, és elő inkább a régi könyveimmel, amik türelmetlenül várnak a polcon. Aztán jönnek a remek új megjelenések, és elveszek bennük. Egyébként meg is állapítottam, hogy túltelített a piac, túl sok a könyv és egyre drágábbak.
A szerzők tekintetében 43 új szerzővel ismerkedtem meg, volt ebben garantáltan egy alkalmas ismeretség, és örök szerelem is. Colleen Hoover könyveivel sikerült felzárkóznom, 7 regényt olvastam tőle, el is fogyott az összes olvasatlan magyar megjelenés, és ezzel megint ő lett a legolvasottabb szerzőm, és a kedvencem is, bár idén a Maybe Someday sorozat 2-es, 3-as csillagozást kapott, a megcsalós sztorik még mindig nem a kedvenceim és megbocsátani sem tudok könnyen.  A másik két legtöbbet olvasott szerzőm K.A. Tucker és Ana Huang lettek 3-3 könyvvel. A Molyon tovább hajtok a plecsnikért, nagyon jó motivációt ad, kb 175 plecsnit szereztem az év folyamán. Ami idén végre sikerült: a  +1 sorozatfüggők kihívása, ennek nagyon örültem, végre sikerült folytatnom a megkezdett sorikat, 16 sorozat 2. rész, 5 db 3. részt, és és 3 db sokadik folytatást sikerült olvasnom, emellett azért belekezdtem 32 új sorozatba is. A várólista-csökkentéssel megint elúsztam, csak pár könyvet olvastam a listámról, de már beneveztem 2024-re is, nem adom fel.
2023-ban megtartottam augusztusban az éves Read-a-thon-t, meg voltam elégedve az eredménnyel, és 2024-ben is sort kerítek rá mindenképp.
A Blogturné Klub 2023-ban ünnepelte a 10. szülinapját, minden jót a továbbiakban, remélem lát ebben a kezdeményezésben potenciált a kiadói oldal továbbra is. Azért írom ezt, mert egyre inkább a tiktok és az Insta felé mozdul el a reklámozás, a BTK pedig az igényes blogbejegyzésekre alapoz elsősorban, az insta csak kiegészítés. Olyanok kapnak recenzióra könyveket, akik röhejes megfogalmazással visszaírják kb a fülszöveg tartalmát és hogy milyen jó volt a regény. Némelyik annyira nevetséges, hogy napokig viccelődünk a csoportunkban, bár inkább sírnunk kéne. És ha már a tiktok-nál tartunk, iszonyúan megrémít, hogy olyan könyvek is felkapottak lesznek, amik kimondottan negatív értékeket közvetítenek, például arról, milyen egy kapcsolat 18 éves kor alatt, önértékelés, kiállás egymásért, stb.
2023-ban az előző évhez képest jóval több, 44 könyvvel turnéztam, ebből 30 alkalommal voltam kampányfőnök, ami nagyon soknak tűnt. Annak azért örültem, hogy a 80% turnés blogbejegyzés mellett 20% azaz 11 egyéni bejegyzés is született. Igazából sok szar könyvet olvastam, amire sajnáltam az időt pazarolni bejegyzés írására, Molyon viszont értékeltem mindent. 
Összességében szeretnék 2024-ben ennél kevesebbet blogturnézni és elővenni régebbi könyveket, egész sorozatok várnak rám, pl ACOTAR, tartok tőle, hogy leuralja az évemet SJM. Amúgy 60 könyv a terv, remélhetőleg sokkal több magyar szerzővel.
 
Lupi:  Tervem több “nem turnés” könyvet olvasni. Jó pár regényt felhalmoztam, amikre mindenképpen időt szeretnék szakítani a következő évben.

Legrosszabb könyv
Kelly: Talán még az életem legrosszabb könyve címet is elnyerhetné Raven Kennedy: Gild - Aranyozott regénye, melyben a hősnő egyben a valaha megalkotott legostobább női karakter címet is megkapja tőlem. Molyon értékeltem 
Lupi: Annyira rettenetesen rossz könyvvel idén nem találkoztam. Ha nagyon kell egy könyvet említenem, akkor az általam kevésbé kedvelt new adult könyvek közül említenék egyet - Kylie Scott: Twist - Csavar című könyve. Nem volt a maga nemében rossz, csak nem is volt kiemelkedő egyáltalán. 
 
Legrosszabb borító
Kelly: Idén sem volt kiugróan szörnyű borítóval dolgom, viszont olyan volt, ami nem fedte a főhős kinézetét vagy cselekményidegen volt és ez bizony csalódás.
Lupi: Sue Townsend: A 13 és ¾ éves Adrian Mole titkos naplója borítója. Nagyon nem voltam tőle elájulva…

Legnagyobb csalódás
Kelly: Julianne Donaldson: Edenbrooke Még mindig 92% a Molyon, nekem óriási csalódás volt, linkelem a Molyos értékelésem. Majdnem ugyanekkora csalódás volt Tracy Wolff: Vívódás regénye Molyos értékelésem.
Lupi: Szerencsére nem olvastam ilyen könyvet.

Legnagyobb pozitív meglepetés
Kelly: Éreztem, hogy jó lesz, de mégis meglepett, hogy ennyire nagyon betalált a szívembe Adrianne Young: Fable - Ékkő a tolvajok között.
Lupi: Emiko Jean: Tokiói tündérmese. Nem hittem volna, hogy ennyire bele fogok szeretni egy általam ismeretlen szerző regényébe.

Legjobb borító
Kelly: Cassandra Clare: Tövislánc, megosztva az első helyet Jennifer L. Armentrout: The Crown of Gilded Bones - Az aranyozott csontkorona szépséges borítójával, aminek jelentése a regényben magyarázatot kap, ezt külön értékeltem. 
Lupi: Na ez szokott nálam a legnehezebb válaszok egyike lenni.. Esélyes volt a Hollow lányok borítója és Az örökség kulcsa csodaszép borítója is, de végül úgy döntöttem, hogy idén Leigh Bardugo: King of Scars - A sebhelyes cár című könyvének a borítója lesz a nyertes. Imádtam.
 

Legjobb debütáló író
Kelly: Nehéz választás, miután 43 új szerző közül kell választanom, de legyen Miranda Cowley Heller: Papírpalota, molyos értékelésem a linken.
Lupi: Szabó Krisztina: Az ellopott kívánság című regényével nyerte el nálam ezt a titulust.



Legjobb világfelépítés
Kelly: A Shadow and Bone sorozat új évadának megnézése előtt elolvastam a Six of Crows duológiát, és ez a világfelépítés lett a kedvencem, holtversenyben Jay Kristoff: Empire of  the Vampire regényével.
Lupi: Neal Shusterman: Viharszem. Még mindig nagyon különleges az a világ, ahol csak a Kaszások vehetik el az életedet, másban nem halhatsz meg.

Legjobb szerelmespár
Kelly: Két régi kedvenc újra felbukkant idén, Calla és Jonah holtversenyben Lily és Atlas párosával fényt hoztak az életembe a szerelmük újbóli átélésével.
Lupi: Harag herceg és Emilia - Kerri Maniscalco - Kingdom of the Wicked - Gonoszok királysága című regényéből. A kezdeti utálatból és lenézésből nagyon forró kapcsolat alakult ki :).  (mögöttük másodikként ott lihegett a nyomukba Nyikolaj és Zója Leigh Bardugo: King of Scars - A sebhelyes cár című regényéből, ők egyelőre még csak “alakulnak”, de ha így folytatják, jövőre dobogóra fognak kerülni - persze ha az írónő is így gondolja :) . 
 
Legjobb főhős
Kelly: Gabriel de Léon engem lehengerelt, Jay Kristoff egy zseni, imádom ezt a karizmatikus főhőst az Empire of the Vampire  regényből.
Lupi: Adrian Ivashkov - Richelle Mead: Dermesztő ölelés című regényéből. Haha! Még ha csak újraolvasás is volt ez a regény, ha Adrian megjelenik, nehezen taszítja őt le bárki a trónjáról :D (jó kicsit csaltam, mert nem ő volt a főszereplője ennek a regénynek, de nehezen találtam mást ebben a nők főhősők uralta világban :). 

Legjobb főhősnő
Kelly: Cordelia (Cassandra Clare: Tövislánc) és Poppy (Jennifer L. Armentrout: The Crown of Gilded Bones) mellett nehéz ringbe szállni, mégis legyen idén Fable is megemlítve, nagyon megszerettem a karakterét az Ékkő a tolvajok között regényben.
Lupi:  Mivel a Vámpírakadémia sorozat két részét is olvastam, így első körben persze, hogy Rose Hathaway volt a választottam. De aztán arra gondoltam, hogy jó pár évig ő volt nálam a nyerő, úgyhogy keressünk más belevaló, ügyes, okos, talpraesett főhősnőt. Így esett a választásom Averyre, Jennifer Lynn Barnes: Az örökség kulcsa című regényéből. Ez a lány  okos, ügyes, talpraesett és amit a regény végén tesz, az mutatja, hogy tökéletesen felnőtt a feladatához és méltó örököse Tobiasnak.

Legjobb szerelmi háromszög
Kelly:  Szokásos holtverseny Kresley Cole: Jack-Evie-Halál háromszöge, a The Dark Calling-ból (ezt a regényt ugyan félbehagytam az év végén, de majd újra előveszem), és a Matthew-Cordelia-James háromszög a Tövisláncból, legalább ez megnyugtatóan le is zárult.
Lupi: Sajnos kiemelkedően jó szerelmi háromszöggel nem találkoztam idén (és igen, sajnos az Adrian - Dmitrij - Rose trió se szerepelhetett itt, mert korai részeket olvastam a Vámpírakadémia sorozatból).

Legjobb nem szerelmi kapcsolat
Kelly: Nagyon megfogott a testvéri szeretet több idei olvasmányban is, közülük kiemelkedik: Cory Anderson: Minden, ami szép regényéből Jack, aki különösen erősen próbálta óvni mindentől az öccsét.
Lupi: Mila és a feltámasztott lányok - Lily Anderson: Halhatatlan csajok klubja című könyvéből. Tetszett, ahogy együtt tudtak működni a nyomozásban és barátság alakult ki az élő és a “kevésbé” élő szereplők között.
 
 
Legjobb fiú szemszög
Kelly: Cory Anderson: Minden, ami szép regényéből választom Jack szemszögét, ami őszinte és hiteles volt, néha sokkolóan.
Lupi: Adrian - Sue Townsend: A 13 és ¾ éves Adrian Mole titkos naplója regényéből. Ahogy a kamaszkor “gyötrelmeit” ez a srác tolmácsolni tudta, az tanítandó :D 

Legjobb "PASI"
Kelly: Rengeteg jó pasiról olvastam idén, személyes kedvencem még mindig Atlas, Jonah, Casteel, de az idén elájultam egy PASItól, és az nem más, mint T.L.Swan: A megszálló regényéből TRISTAN MILES.
Lupi: :Harag herceg - Kerri Maniscalco: Kingdom of the Wicked - Gonoszok királysága című regényében. Hogyan is írtam az értékelésemben? “A szerző olyan tökéletesre alkotta meg, hogy ha ennél tökéletesebb, akkor már egy Dávid-szobor és nem egy élőlény.” :D


Legjobb történelmi helyszín
Kelly: Imádtam a francia forradalom idején játszódó alternatív történelmi regény: Kester Grant: A csodák udvara helyszíneit, természetesen a korabeli Párizsban, elbűvölt, elvarázsolt.
Lupi: Az 1600-s évek Hollandiája Mörk Leonóra: Szentjánosfű című regényében..

Legjobb komoly könyv
Kelly: Az idén ezt a kategóriát nyeri: Miranda Cowley Heller: Papírpalota, molyos értékelésem a linken. Értékeltem a felhozott témát, imádtam a történet ívét, és a főszereplő választását a végén.
Lupi: Keszthelyi Gréta: Vékony jégen című regénye. Egy gördülékenyen megírt, erős tartalommal (anorexia, éhezés, családi bántalmazás) bíró történet. Érdemes elolvasni!
 
Legjobb szórakoztató regény
Kelly: Sok remek könyv közül kell választanom, nyilván a humorfaktor ami itt dönt, és T.L.Swan: A megszálló regényén kacagtam a legtöbbet..
Lupi: Lex Croucher: Reputation - Kinek a jó híre? Egy szókimondó, szarkasztikus, romantikus történet - a Gossip Girl és Jane Austin egyik regényének a keveréke. Imádtam!

Legjobb romantikus regény
Kelly: Colleen Hoover: It Starts With Us - Velünk kezdődik, bár nagyon nehéz választani, hiszen az olvasmányaim 80%-án ott a romantikus címke.
Lupi: Elizabeth Hoyt: A bosszú csókja című regénye.
 
 
Legjobb realista regény
Kelly: Colleen Hoover: Too Late - Túl késő regénye a nyertes, de ez is nehéz választás volt. Magyar szerzőt is kiemelnék: Szaszkó Gabriella: Maradj még regénye nagy hatással volt rám, és nagyon kíváncsivá tett a Glens Falls sorozat befejezése iránt.
Lupi: Keszthelyi Gréta: Vékony jégen című regénye.
 
 
Legjobb disztópia/poszt-apokaliptikus regény
Kelly: Még jó, hogy utolsó olvasmányom  Kresley Cole: The Dark Calling regénye, imádom ezt a posz-apokaliptikus világot, bár félbehagytam, de annak a karakterek cselekedetei volt az oka, a világfelépítés még mindig király. Sajnos engem a Kaszás világa elrettentett, Lupi meg nagyon szereti, lásd a választását.
Lupi: Neal Shusterman: Viharszem című regénye.
  
Legjobb fantasy
Kelly: Minden kommentár nélkül THE BEST: Jay Kristoff: Empire of the Vampire
Lupi: Krystal Sutherland: Hollow lányok című regénye. Egy hátborzongató, sötét hangulatú, izgalmas fantasy regény
 
 
Legjobb krimi
Kelly: Öt krimi címkés könyvet olvastam, de egyik sem volt átütő, AC hozta a formáját.
Lupi: Furcsa, mert idén a legjobb YA regény mellett ebben a kategóriában nem tudtam leginkább dönteni. Így végül választottam egy magyar regényt: Szaszkó Gabriella - A cukorkagyűjtés című regényét és egy külföldit: Diana Urban: Halálos játszmák című regényét. Mind a kettő izgalmas, sötét hangulatú YA történet, nagyon szerettem őket. 
 

Legjobb non-fiction
Kelly:Több életrajzot, memoárt is olvastam idén. Nagyon jó volt Debbie Harry: Ez van könyve és Andrew Ridgeley: Wham! George és én könyve is.

Legszebb írásmód
Kelly: Miranda Cowley Heller: Papírpalota, molyos értékelésem a linken. Nagyon szerettem a könyv hangulatát, leírásait.
Lupi: Mörk Leonóra: Szentjánosfű című regénye.

Legjobb sorozat első rész
Kelly: 32 sorozatkezdésem volt, ebből elég sokat tuti, hogy nem fogok folytatni. Azonban az egyik év végi olvasmányom Sara Wolf: Szívet szívért folytatásáért nagyon drukkolok, hogy ne kapjon kaszát a kiadótól.
Lupi: Kerri Maniscalco: Kingdom of Wicked - Gonoszok királysága. Egy furcsa páros (a Pokol egyik hercege kontra egy szimpla földi halandó), egy izgalmas történet, naaaagyon jóképű férfi főhős, “utállak, majd még bármi lehet ebből” kapcsolat és egy köröm lerágós függővég. Imádtam!

Legjobb sorozat folytatás
Kelly: Nagyon vártam és nagyon tetszett is Stephanie Garber: A soha többé balladája, alig várom, hogy 2024-ben olvashassam a történet zárását.
Lupi: Bex Hogan: Méreg című regénye, a Vihar és fájdalom szigetei sorozat második része. Egy tökéletes, akciódús, izgalmas folytatás.
  

Legjobb sorozat befejezés
Kelly: Cassandra Clare: Tövislánc regénye különösen kiemelkedik, hiszen Az utolsó órák sorozat ezzel a résszel befejeződött, sőt egy jó időre el is búcsúztam az Árnyvadász Univerzumtól.
Lupi: Jennifer Lynn Barnes: Az örökség kulcsa című könyve. Az Örökösök viadala sorozatnak méltó, szinte tökéletes befejezése. Izgalmas, rejtvényekkel teli kalandregény, szinte lehetetlen letenni.
  
Garantáltan újraolvasós könyv
Kelly: Az összes zsánergyőztes regényen kívül  Adrianne Young: Fable - Ékkő a tolvajok között regényét garantáltan újraolvasom.
Lupi: Emiko Jean: Tokiói tündérmese című regénye. Romantikus tündérmese Japánban. Akármikor újra tudnám olvasni!

Legprovokálóbb könyv, ami kirántott a komfortzónánkból
Kelly: Itt fel tudnék sorolni pár nagyon durva könyvet, ami az idén a kezembe került és különböző okokból komforton kívüli volt. Ami még vállalható volt, de azért itt-ott megbotránkoztam, az összes Ana Huang könyv. Na jó írok egy über durvát: Kate Stewart: Falka, értékelésem a Molyról a linken.
Lupi: Krystal Sutherland: Hollow lányok. A különleges világa és ami történt a lányokkal, az mindenképpen ebbe a kategóriába tartozik.
 
Legjobb publikus kézirat/blogregény

Kelly:
Réges rég volt egy ilyen kategóriánk, amikor még olvastunk blogon közzétett irományokat. Én az idén újra visszatértem ehhez a lehetőséghez, mégpedig Ashley Carrigan miatt. A Könyvmolyképző Kiadó különféle okok miatt ettől az évtől csak néhány magyar szerzőt tartott meg, a többieket szélnek eresztette, (erre a sorsra jutott az Aranymosás intézménye is) így kiadó nélkül maradt a kedvenc magyar szerzőim egyike. A publikálás egyik lehetősége a Patreon oldal, amit sokan már ismerhettek, itt lehetőség nyílt arra, hogy Ashley Carrigan máshol még meg nem jelent alkotásait olvashassuk. Ez havi előfizetéssel működik, csupán 2-3 kávé áráért hetente jönnek folyamatosan a fejezetek. Így olvastam az idén a Viharkirályt, most a Két Hold a soros, ami az Igézők folytatása. Keressétek, olvassátok: https://www.patreon.com/ashleycarrigan/ 
 
Legjobb middle-grade könyv - 10-14 éves korosztály
Kelly: Katherine Applegate: Fűzfanni, a szerző minden művével bizonyítja, az egyik legjobb szerző a műfajban.
Lupi: Bár ez a könyv a YA és a MG határán mozog, de most beteszem a Middle-Grade nyertesek közé: Király Anikó: A balatoni sellő című regénye.
 
 
Legjobb könyv – 15-21 Young Adult korosztály
Kelly: Alig vártam, hogy ideérjünk az értékelésben, mert a legeslegjobb ya könyv az idén Lynn Painter: Jobb mint a filmeken regénye volt számomra, elolvastam minden novellát hozzá, amit a szerző közzétett a weboldalán. Elvileg van második rész már a főiskoláról, reménykedem, hogy kiadja a kiadó itthon is.
Lupi: Na itt voltam igazán bajban, hiszen idén is főleg YA könyveket olvastam és azok közül is elég sok volt számomra kiemelkedően jó! De egy könyv ugrott be újra és újra, ami még valószínűleg sokszor el fogok olvasni - Emiko Jean: Tokiói tündérmese című regénye. Számomra ez az a YA regény, ami a legjobban szerettem idén.
 
 
Legjobb könyv – 19-26 New Adult korosztály
Kelly: Idén is oldastam new adult besorolású regényeket, de azt kell mondanom, ez a műfaj felhígult, beleszuszakolnak idősebb korosztályt is, mert mondjuk még útkeresők, szinglik. Nekem ez még mindig a főiskolás korszakról szól, úgyhogy ilyen regényt választottam nyertesnek, Jennifer L. Armentrout: Forever With You - Mindörökké veled, nagyon jó kis sztori volt a Várok rád sorozat ötödik részeként. És még mindig van egy rész, amit nagyon várok, hogy itthon is megjelenjen.
Lupi: Lauren Asher: The Fine Print - Az apró betűs rész.
 
 
Legjobb felnőtt könyv
Kelly: Minő meglepetés: Jay Kristoff: Empire of the Vampire. Nem érdekel hány kategóriában lelkesedtem már érte, a 2023-as évem legjobb könyve és kész. Hogy mennyire felnőtt, elég annyit mondanom, a mocskos nyelvezete miatt 28 éven felülieknek javaslom.
Lupi: Janet Evanovich: A kincsvadász című regénye. Egy igazi kincskeresős kalandregény, imádtam!


Legkedvesebb idézet
Kelly:Szerintem túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a megbocsátásnak, pedig megbocsátani könnyű, felejteni viszont jóval nehezebb. A megértés és az elfogadás sokkal fontosabb, mint megbocsátani valakinek a következő évben." Jennifer L. Armentrout: The Crown of Gilded Bones

Lupi: "- Ha megtehetném, fognám és elvinném a bánatodat, és mélyen eltemetném." (Emiko Jean - Tokiói tündérmese)
 
Legjobban várt könyv 2024-re
Kelly: Chloe Walsh: Binding 13 – Kötés 13 Rainy days kiadó 900 oldal (Goodreads: 4,44 több mint 68e értékeléssel) Jóval a magyar megjelenés híre előtt, még májusban tettem várólistára, miután Nancy olvasta és értékelte Gr-en, rögtön megakadt rajta a szemem. Remélem a magyar kiadás színvonalas lesz.
Lupi: Egyelőre nincs ilyen. Rebecca Yarros: Negyedik szárny regényének a másik része, a Vasláng lesz majd valószínűleg ilyen, de egyelőre még az első részt olvasom.
 

 
 
Kedves könyvimádó barátaink! Várunk benneteket 2024-ben is könyvajánlóinkkal, reméljük segítünk jó olvasnivalókat választani a megjelenések tengeréből!
Kedves Kiadók! Köszönjük az egész éves támogatásotokat!
 
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!


 
Bloggertársak összefoglalói:
 



2023. december 23., szombat

Lucy Score: Amit sosem fedünk fel (Knockemout #2)


A Pioneer Books Kiadó jelentette meg Lucy Score legújabb regényét: Amit sosem fedünk fel címmel. Újabb humoros, izgalmas és szexi történet Knockemout kisvárosából, amelyből kiderül, hogy a jófiúk valóban mindig a jólányokat választják-e. Játssz velünk a blogturné során, és megnyerheted a könyvet a kiadó felajánlásában.
 
Pioneer Books 2023.
640 oldal
Fordította: Bótyik Bettina Zora
Goodreads: 4,10
Besorolás: felnőtt, chick-lit, romantikus, erotikus
 
A Morgan fivérek közül mindig is Nasht tartották a jó fiúnak: ő a megbízható rendőrfőnök, mindenkire kedvesen mosolyog, és ott segít, ahol tud. Azonban Nash épp egy lövöldözésben szerzett sérüléséből lábadozik, és az eset óta pánikrohamok és rémálmok kínozzák. Nem önmaga többé, de képtelen segítséget kérni a szeretteitől.
Kerüli az embereket, és ez épp kapóra jön új, dögös szomszédjának, Linának, aki szintén nem vágyik mély beszélgetésekre vagy tartós emberi kapcsolatokra, csupán feltűnés nélkül szeretné elvégezni a munkát, ami miatt a városba érkezett. Csakhogy találkozásuk első pillanatától kezdve mindketten tudják, hogy nagyon nehezen tudnak majd szimplán jó szomszédok maradni. Vajon Lina képes lesz ellenállni Knockemout bájának és Nash sármjának? És képesek lesznek megőrizni legféltettebb titkaikat egymás előtt – a titkokat, amelyek mindent tönkretehetnek?
 
Kellemes meglepetésként ért, hogy a tavasszal megjelent első rész után máris olvashattam a Knockemout sorozat második részét, egy újabb kisvárosi románcot, melynek a főszereplőit már megismerhettük korábban. A rendőrfőnök Nash Morgan egész komoly mellékszereplő volt Knox testvéreként az előző részben, Angelina Solavita pedig Knox régi barátjaként volt jelen.
Nash épp a meglövése utáni traumából lábadozik, eléggé meg van zuhanva testileg és lelkileg is, ugyanis mindennél jobban zavarja, hogy kulcsfontosságú rész esett ki a tudatából, nem emlékszik a lövések előtti és utáni időre, ez hátráltatja a nyomozást is. Már annyira azért jól van, hogy újra bejárjon a kapitányságra, de jobbára zombiként jön-megy. Lina tulajdonképpen Knox régi barátjaként érkezett a városba, és a helyi lepukkant szállodában lakik, de amikor kiderül, hogy csótányok lepték el, Knox átköltözteti a borbélyüzlet feletti lakások egyikébe, történetesen Nash szomszédja lesz. Lina már nem csitri, 37 éves, nagyon dögös nő, aki meglehetősen tetszik Nash-nek, az állapota ellenére akkor érzi magát újra élőnek, ha a közelében van. Lina azonban nem csak az esküvő miatt jött, titokban megfigyel valakit, ez veszélybe is sodorhatja, persze Nash elől ezt nem sokáig titkolhatja. Ahogy Nash sem rejtheti el a pánikrohamait, amire Lina fizikai közelsége lehet a gyógyír.Hiába volt ugyanaz a kisvárosi környezet és az ismerős szereplők, ez a regény gyökeresen mást adott. Mindkét főszereplő sebezhetősége tette valóságossá és szerethetővé a karaktereket. Nash-t rémálmok gyötrik, pánikrohamokkal és az emlékezetkieséssel küzd, a munkáját sem tudja 100%-ban ellátni, ráadásul kirendelnek mellé egy FBI-ost, aki vigyáz rá, követi mindenhova. 
Mindez tönkreteszi a mindennapjait, mentálisan a padlón van. Lináról sugárzik hogy erős, öntudatos, sikeres nő, aki megkapja amit akar. Hosszútávú kapcsolatok nem érdeklik, csak alkalmi partner jöhet szóba. Persze az ő puttonya sem üres, fiatalon sportolt, szívproblémával kellett megküzdenie, és a szülei is túlaggódók, állandóan le kell jelentkeznie. Nem is lehetne ez a két ember ennél különbözőbb, az aranyifjú rendőrfőnök, aki kedvesen megoldja mindenki problémáját, aki valójában már családot akar, és a szexistennő külsejű nyomozónő, aki egész másnak adja ki magát, még a régi barátjának is hazudik. Kezdetben egyikük sem bízik benne, hogy jobbá válhatna az életük együtt, aztán szép lassan megkezdődik a változás. Lina megtapasztalja, hogy tényleg jó hatással van Nash egészségére, és neki is őrülten tetszik a pasi, nem véletlenül van odáig érte a fél város. Nash hivatalos nyomozása és Lina privát "munkája" összekapcsolódik, ami növeli az izgalmakat. Természetesen a szerelmi szál is alakul, bár nagyon lassan, kb a regény kétharmadáig nő a feszültség, míg végre olvashatunk néhány spicy jelenetet. Ez kétségtelenül a szerző erőssége, az izzasztó jelenetek írása remekül megy, ahogy imádtam a regény humorát is, szerintem túlszárnyalja még az első részt is poénok terén. A mellékszereplők ismerősek, imádni valóak, a könyv terjedelmét tekintve el is férnek benne. Ezzel arra célzok, hogy bizony eléggé részletes infókat kapunk mindenkiről is. Igazából én a max 400 oldalas könyveket szeretem ebben a műfajban, nem bántam volna pár felesleges kör kihagyását. De nem szeretném ezt hibaként feltüntetni, hiszen annyi pozitívum került a regénybe, ami ellensúlyozza ezt, azon felül, hogy nagyon olvastatja magát. Jól ábrázolta a szerző a mentális problémákat mindkét félnél, tényleg tudtak egymásnak segíteni, kikeveredni ebből. Nekem tetszett a rendőri túlkapások elleni küzdelem bemutatása, a rendőri hatalommal való visszaélés tipikus kisvárosi trope, amit rendezni kell. 
A szerző bevetette a cukiságkártyát is, rögtön az elején együtt megmentenek egy kiskutyát, akit Nash magához vesz, Piper a regény során kiváló feszültségoldóként működik. Kedvenc jeleneteim voltak a lánycsapat bulizásai és a bromance társaság tanácskozásai is, Nolannel kiegészülve. És még meg kell említenem a mézes madzagot, azt a néhány információmorzsát/jelenetet, ami előre vetíti a Lucian/Sloane regényt, hát ez minden várakozást megér. Friss hír, hogy már megjelenési dátum is van, 2024. február 29-én jön az Amit magunk mögött hagyunk regény halványlila borítóval. Ha ez még nem lenne elég, a könyvekből sorozat is készül, ezzel kapcsolatban reméljük a legjobbakat! 
Aki szerette az első részt, egy hangyányit se gondolkozzon a beszerzésen, aki kevésbé, annak azt mondhatom, a sorozat egyre jobb!
Kép: Pinterest
 
Borító: Csodaszép, a kis gyöngyvirágokra is kapunk magyarázatot.

Kedvenc karakter: Lina, Nash

Szárnyalás: A haditanács jelenetek, és imádtam minden Naomi-Knox-Waylay jelenetet.
 
Mélyrepülés: -

Érzéki mérce: Az érzéki feszültség lassan építkezik és a beteljesülést megelőzi ez-az, pl. együtt alvás, aztán párosunk felzárkózik az érzéki jelenetek számát tekintve.

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!!!
 
 
Nyereményjáték

Mostani blogturnénk minden állomásán Lucy Score magyar nyelven megjelent regényének szerelmes párjainak neveit találjátok. A Ti feladatotok, hogy a szereplők nevei alapján kitaláljátok a könyvcímeket. Figyelem! Ezúttal egy bónusz esélyt is tartogat a rafflecopter.
(Figyelem! A válaszok utólag nem módosíthatóak. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertes sorsolására kerül sor. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
 
KÉRDÉS:   Lina & Nash 
 
Állomáslista
12.17. – Angelika blogja
12.19. – Fanni’s Library
12.21. – Pandalány olvas
12.23. – Kelly & Lupi olvas
 

 

2023. december 22., péntek

Ana Huang: Twisted Hate (Twisted #3)


November 20-án hazánkban is megjelent Ana Huang Twisted sorozatának harmadik része, Jules és Josh története, a Twisted Hate! Ha kíváncsiak vagytok, hogy ez a rész is elnyerte-e bloggereink tetszését, tartsatok velünk! Ne feledjétek, a turné végén egy szerencsés játékos gazdagodhat egy, a Maxim Kiadó által felajánlott nyereménypéldánnyal!
 
Maxim Könyvkiadó 2023. Passion válogatás
544 oldal
Fordította: Bujdosó István
Goodreads: 4,03
Besorolás: felnőtt, dark romance, romantikus, erotikus
 
Utálja… ​legalább annyira, mint amennyire kívánja őt.
Jóképű, magabiztos, hamarosan menő orvos lesz, ráadásul Josh Chen sose találkozott olyan nővel, aki ellen tudott volna neki állni – kivéve Jules Ambrose.
A gyönyörű, vörös hajú nő az első találkozásuk óta az idegein táncol, miközben senki máshoz foghatóan ragadta meg a képzeletét.
Amikor a viszályuk egy felejthetetlen éjszakába torkollik, egy olyan megoldást javasol, amely segítségével végre tovább léphetne: egy ellenségek extrákkal kapcsolatot egyszerű szabályokkal. Nincs féltékenykedés. Nincs elköteleződés. És nincs szerelem.
A barátságos és ambiciózus Jules egyetlen célja átmenni az ügyvédi vizsgán.
Egyáltalán nincs szüksége egy jóképű doktorra, aki egymaga testesíti meg a kiállhatatlanság fogalmát – még ha rettenetesen dögös is. De ahogy jobban megismeri, rájön, hogy a régóta utált férfi sokkal többet rejt magában. Nem sejthette, hogy ő lesz az ősellensége és az igazi megváltása is.
Kapcsolatuk pokolian indul, és amikor múltjuk démonjai utolérik őket, olyan igazságokkal kell szembenézniük, amelyek vagy megmentik őket… vagy elpusztítanak mindent, amiért eddig dolgoztak. A legjobb barátjának a testvére. Az ősellensége. És az igazi megváltása.


A sorozat első két része meglehetősen tetszett, a Twisted Love 4 pontot, a Twisted Games 4.5 pontot kapott. Ava-Alex párosát mindenképp felülmúlta a Bridget-Rhys páros, de azt kell mondanom, úgy tűnik, hogy a szerző minden könyvével egyre jobb, ugyanis a legszórakoztatóbbnak a Twisted Hate regényt tartom, eddig legalábbis. Pontosan arra építi fel a történetet a szerző, amit senki sem tudott elképzelni, hogy Jules és Josh egy párt alkossanak, legyen bármi is a kapcsolatuk alapja. Jelen esetben a piszkálódásból, a gyűlölködésből egyszer csak kialakul valami vonzalom, miután kénytelenek együtt dolgozni a klinika jogi ügyeinek intézése kapcsán, és a sikeres közös munka érdekében, mely mindkettejük szívügye, kénytelen-kelletlen módon, de tűzszünetet kell kötniük. Jules mindig is egy belevaló, dögös, szexi lány volt, aki szeret szórakozni, és barátságuk elején a szobatársát, Avát is belevitte egy-két élesebb helyzetbe. Josh pedig Ava túlaggódó bátyjaként rendesen ki volt akadva Julesra. Még meg is próbálta lebeszélni Avát erről a barátságról, aki persze hallani sem akarta a kioktatását. Mindezt véletlenül Jules is végighallgatta, ezért nyúlik ilyen mélyre ez az ellenségesség.
Ez aztán valóban ellenségekből szeretők trope, nem csak csúnyán néztek egymásra párszor a múltban, hanem szó szerint minden beszélgetésük alkalmával keményen beszólogatnak egymásnak, ráadásul szellemesen, frappánsan, amit hihetetlenül szórakoztató olvasni, határozottan több, mint egy guilty pleasure olvasmány. A kettős nézőpontnak köszönhetően mindkettejük gondolataiba belelátunk, a bosszankodástól a szikrák fellobbanásán át egészen a mély érzelmek kialakulásáig. Azt hiszem, nagyon ritkán találkozni olyan női karakterrel, mint Jules. Teljes mértékben tisztában van az adottságaival, tudja, hogy gyönyörű, csinos, és elég okos is, éppen letenni készül az ügyvédi vizsgáit. Tudatosan építi az életét, hajtja a tanulást, már megvan, hogy hol fog dolgozni kezdő ügyvédként, de addig is a kórháznak dolgozik jogi tanácsadóként. Lassan azonban előbukkannak a csontvázak a szekrényből, engem legalábbis lesokkolt a múltja, a nevelőapja dolgai, az anyja árulása, majd az első pasijának viselt dolgai, amiben sajnos Jules is vastagon benne volt. Max bármikor tönkreteheti a karrierálmait a videófelvételekkel, tehát a zsarolás véres kardként lebeg felette. Hozzá kell tennem, a lány sosem hibáztatott másokat, csakis önmagát, minden döntés a sajátja volt, sok hülyeséget csinált, de ő ment bele. Szerencsére hamar sikerült lelépnie, de nem szabadult meg örökre Maxtől.
Josh (Joshy) Chen, ezek után nem tudok ránézni egy fiatal orvosra anélkül, hogy eszembe ne jutna ez a fenomenális karakter. Édes faszom! Örökre belém égett a szavajárása, imádtam a mocskos száját, nem érdekel ki mit gondol, nekem bejött. Ezer apró dolog volt Josh karakterében, ami egyedivé tette. Hihetetlenül gondoskodó volt, védelmező, önfeláldozó és mindezt észre sem vette, ráadásul olyannal szemben, akit elvileg utál. Na persze. Josh abban teljesen hasonlít Julesra, hogy ő is lelkesen, mindent beleadva építi a karrierjét, nem igazán fér bele normális kapcsolat ebbe a folyamatba, ugyanakkor szüksége van kiengedni a gőzt, és ebben remekül partnerére talál Julesban. Mindketten szinte elégnek a gyűlöletszexben, ami borzalmasan durva volt első olvasásra, aztán hozzá lehet szokni a sokadiknál, persze jó messziről. Josh múltjáról azért tudtam már ezt-azt Ava könyvéből, milyen volt az apja, mekkorát kellett csalódnia benne. Ehhez jött hozzá a legjobb barátja árulása, Alex és ő jóformán alig beszéltek az azóta eltelt időben. És most Jules az, akiben megbízott, akit közel engedett a szívéhez, aki végül szintén hazudott neki. Mit mondjak, meg tudtam érteni Josh dühét, bár túlment egy határon amit művelt a szakításkor, de később bebizonyosodott, egy kis rásegítéssel, hogy nem egy felejthető kapcsolat volt ez Jules-szal, előjönnek itt a legmélyebb érzelmek.
A szerző humorát már korábban megszerettem, ebben a részben is megcsillogtatta többek között a párbeszédek során, jó kis adok-kapok pengeváltásokkal. Egészen ritkán éreztem csak azt, hogy esetleg már az agyamra megy valamelyikük. Ami még nagyon bejött, az Alex és Josh bromance jelenetei, mert nyilván része a történetnek a baráti kapcsolatuk alakulása, és én imádtam ezeket olvasni. Végre szóba álltak egymással, és sikerült újjáépíteni ezt a barátságot, mert ez az a fajta, ami egy életre szól. Felbukkannak persze több jelenetben a barátnők is, nagyon jó volt velük találkozni, különös tekintettel Stellára, akié az utolsó történet lesz  a sorozatban. Rhys régi barátja/főnöke, Christian lesz a partnere, aki most is kapott egy jelentős mellékszerepet, sőt már elkezdődtek bonyolódni ennek a kapcsolatnak is a szálai, kaptunk pár ráutalást, alig várom, hogy olvashassam.
Végül pár dolog, miért nem lett meg a maximális pont. Max és a festménylopás ügye szerintem egy harmatgyenge része volt a cselekménynek, valahogy túl csóró volt mindenféle értelemben ahhoz, hogy komolyan vegyem, mint zsaroló vagy bűnöző. Egy szerencsétlen amatőr balfék volt, pedig ezt sokkal ütősebbre is ki lehetett volna hozni. A másik fő bajom az egyik nagyjelenettel volt, Jules nagy vallomása után. Ez egy éles fordulópont, őrült jelenet, értem, miért így lett megírva, de nem tetszett. Ez egy másik Josh volt, egy utolsó szar alak, aki nem érdemelt ilyen könnyen bocsánatot. Alig két hetet szenvedett, amikor Alex egy évet kapott!
Utoljára hagytam, hogy jól gondold meg kedves leendő olvasó, hogy egyáltalán a kezedbe veszed-e ezt a könyvet. Dark romance ugyebár, és ha az előző két rész egy kicsit is kiakasztott a szex leírása miatt, akkor ez extrán ki fog. Nekem eléggé tabudöntögető volt, ugyanakkor miután mindkét fél szemszöge ismert, így nem abból a szempontból kiakasztó, mert vad és erőszakos, hanem maga a tudat, hogy ezt a női oldalról valaki is élvezni tudja.
Ezek után nem is sejtem, mit tartogathat a Twisted Lies, de annyit mondhatok, hogy nagyon várom a februárt, előreláthatóan akkor jelenik meg.   
Képek:Pinterest

Borító: Csodaszép.

Kedvenc karakter: Josh, Jules

Szárnyalás: Ide most egy idézet kerül, amit történetesen Alex mond Aváról, amikor Josh megkérdezi tőle, honnan tudta, hogy neki Ava az igazi?
"Olyan szinten ért meg engem, mint senki más, még ha a világnézetünk alapvetően különbözik is. Amikor nem vagyok vele, azt kívánom, bárcsak ott lenne. Amikor meg vele vagyok, azt szeretném, hogy a pillanat örökké tartson. Arra késztet, hogy jobb ember akarjak lenni, és mikor egy olyan világra gondolok, amelyben ő nem létezik… – Itt megrándult kicsit az álla. – Azt a legszívesebben rögtön porig égetném."
 
Mélyrepülés: A 46. fejezet.

Érzéki mérce: Azért kapta ez a regény a dark romance besorolást, mert durva erotikus jeleneteket  tartalmaz, gyűlölet-szex, majd később jönnek az érzelmek is.
Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!!!

Nyereményjáték

Játékunk során a Maxim Kiadó Passion válogatásából mazsoláztunk. Mindegyik állomáson találtok egy borítórészletet, a ti dolgotok, hogy felismerjétek, melyik könyv borítójából származik az adott részlet, a regény címét pedig írjátok be a Rafflecopter megfelelő dobozába!
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Állomások:
12. 21. – Fanni’s Library
12. 22. – Kelly és Lupi olvas
12. 23. – Fanni’s Library extra



2023. december 20., szerda

Cassandra Clare: Chain of Thorns - Tövislánc (Az utolsó órák #3)

 
A Könyvmolyképző Kiadó jelentette meg Az utolsó órák sorozat harmadik részét Cassandra Clare tollából: Tövislánc címmel. A rajongók és persze bloggereink is alig várták már, hogy újra elmerülhessenek az Árnyvadász Univerzumban, vajon a kedvenceinknek sikerül-e megakadályozni Belial tervét, és egymásra találnak-e a szerelmesek?  Kövesd az állomásokat  és a játék megfejtéséért cserébe esélyed lesz megnyerni a könyvet a kiadó felajánlásában.
 
Könyvmolyképző Kiadó 2023. Vörös pöttyös
736 oldal
Fordította: Sándor Alexandra Valéria
Goodreads: 4,05
Besorolás: YA, fantasy, Árnyvadász Univerzum, démon, vámpír

Jamesnek ​és Cordeliának meg kell mentenie Londont – és a házasságukat.
Cordelia Carstairs mindent elveszített, ami fontos neki. Rövid idő alatt megélte az apja meggyilkolását, a tervei meghiúsulását, hogy a legjobb barátnője, Lucie parabataija legyen, és darabokra hullott a házassága. Még rosszabb, hogy egy ősi démon, Lilith elkötelezettje lett, ami megfosztotta őt az árnyvadászerejétől.
Miután Párizsba menekül Matthew Fairchilddal, Cordelia reménykedik abban, hogy a város csillogó éjszakai életében meg tud feledkezni a viszontagságairól. Ám a valóság közbeszól, döbbenetes hír érkezik otthonról. Tatiana Blackthorn megszökött, Londont pedig új keletű veszély fenyegeti Belial, a Pokol Hercege felől.
Cordelia visszatértekor Londonban káosz és széthúzás uralkodik. Egy váratlan ellenség felfed egy régóta őrzött titkot, a Herondale család pedig súlyos vádak alatt találja magát. Cordelia meg akarja védeni Jamest, ám tépelődik az iránta érzett szerelme és a Matthew-val való új élet között. Úgy tűnik, hogy mindenkinek egyedül kell szembenéznie a fenyegetésekkel.
Nem sok idő maradt, Belial terve pedig az, hogy halálos hullámként elmossa London árnyvadászait. Ha Cordelia és a barátai meg akarják menteni a várost – és a családjaikat –, akkor össze kell szedniük a bátorságukat, félretenni a büszkeségüket, és újra megbízni egymásban. Ha elbuknak, talán mindent elveszítenek – még a lelküket is.


Azért is jelentős a Tövislánc az idei év olvasmányai közül, mert úgy vettem a kezembe, hogy egy darabig ez lesz az utolsó Árnyvadász Univerzumos olvasmányom, hiszen ezzel befejeződik Az utolsó órák sorozat, és az új, The Wicked Powers trilógia magyar megjelenése még nagyon odébb van, hiszen még eredetiben sincs kész egy regény sem. Egyébként nemrég jelentette be a szerző a három rész címét: The Last King of Faerie, The Last Prince of Hell, The Last Shadowhunter. Persze bármikor újraolvashatom a sorozatot, valamikor sort is kerítek rá. 
Visszatérve a Tövislánchoz, úgy érzem, méltó befejezést kapott a sorozat, bár alig tudok kedvencet választani CC műveiből, de Az utolsó órák az egyik legjobban sikerült regényfolyam, mostanra teljesen kiforrott a szerző stílusa, tele van izgalommal, meglepetésekkel, rengeteg érzelemmel, részletgazdag leírásokkal, ahogy azt megszokhattuk. A cselekmény ebben a részben is számos szálon fut, gyakran váltakozott a nézőpont, így még közelebb kerültek a karakterek, ugyanakkor izgalmasabbá is vált, alig vártam egy-egy váltásnál, hogy visszatérhessek az előző jelenethez, végül már csak azt vettem észre, hogy a végletekig fokozódik a feszültség. Rengeteg esemény zajlik a regényben, de eszem ágában sincs elmesélni, helyzetjelentésnek ott a fülszöveg, inkább a karaktereket veszem sorra. Őszintén szólva, aki eljut a szerző sorozatainak befejező részéhez, az már el is fogja olvasni, nem hiszem, hogy bárkit rá tudnék venni az olvasásra, akit eddig nem, én csupán az érzéseimet szeretném átadni, hogyan hatott rám a Tövislánc.
Számomra ebben a részben is Cordelia volt az abszolút főszereplő, rá fókuszáltam, és nem kellett csalódnom, mert remekül kezelt minden helyzetet, ikonikus hősnő vált belőle. Féltem, hogy mi fog Párizsban történni, bár nagyon is megértettem, hogy miért menekült el Londonból, mégis aggódtam, mert túl hirtelen történt minden és Jamesnek nyilván kínszenvedés volt megélni, hogy nem mehet azonnal a felesége után. Matthew csuda édes srác, de én a pia miatt nem tudtam megbízni benne most sem, tehet akármilyen ígéreteket. Ő sem volt tisztában azzal, hogy mi történt Grace és James között, ráadásul a parabatai kötelék is gyengült, bármi megtörténhetett volna, remegő gyomorral olvastam az első fejezeteket. Szerencsére nem tartott sokáig ez a kiruccanás, és nem történt megbocsáthatatlan fiaskó. Azt viszont láthattam, Cordelia és Matthew jól kijöhettek volna egymással, kialakult köztük egyfajta kötelék, az átlagosnál erősebb barátság. De szerencsére James megjelent és én őszintén szólva fellélegeztem. Később sor került néhány nagyon őszinte beszélgetésre, Cordelia és James, valamint James és Matthew között is, végre tisztázódott a rengeteg félreértés. James és Matthew kapcsolata soha nem éri el Will és Jem közötti parabatai köteléket, de határozottan jobbá vált a regény második felére. Edomban  James kitartása mélyen megérintett, ahogy rajzolta a rúnákat, nem adta fel.
Az előző részben Lucie jelentős szerepet kapott Jesse kapcsán, cuki a kapcsolatuk alakulása itt is, de most ideje volt, hogy Cordeliával is rendezzék a kapcsolatukat, én gondolatban sosem adtam fel kettejük parabatai terveit, de ezért sokat kellett küzdeni. Ott feszült közöttük sok titok, távolabb már nem is állhattak egymástól. A regényben végre sor kerülhetett arra, hogy megnyíljanak egymás felé, még ha ez igen érdekes körülmények között zajlott is, a regény végén a bónuszfejezet egy igazi ajándék az olvasóknak, nagy megnyugvást okozott.Alastair lett a szememben a regény egyik nagy hőse, sőt a sorozaté, hiszen óriási fejlődésen ment keresztül. A testvéri kapcsolat erősödése Cordeliával csak az egyik része ennek, még ütősebb hatású volt felvállalnia önmagát, Thomas felé megnyílnia, és részévé válni az egész csapatnak.
Grace-ről utálok nyilatkozni, én aztán nem bocsátottam meg neki, és szerintem a szerző sem, miután egy karaktert ki kellett nyírnia ebben a részben is, és ez sajnos köthető Grace karakteréhez. Ez egy külön bejáratú büntetés, csak sajnos nagy ára volt, erről többet nem lehet mondani. Lehetett volna sokkal rosszabb is, eredetileg legalábbis Cassie még kegyetlenebb akart lenni, de a járvány miatt enyhített a tervein. Akik megérdemlik még a kiemelést, az Anna és Ari, ők korábban annyira vissza kellett, hogy fogják magukat, most végre megtört a jég, kikerekedhetett a kapcsolatuk. Nagyra értékelem Cassie könyveiben a Love is Love szlogent, olyan finoman és empatikusan bánik a szerelem különböző formáival.
Mint a szerző többi könyvénél is, a cselekmény és a karakterek tökéletes összhangjának megteremtése időigényes, lehet, hogy túl hosszúnak érződik a könyv, én mégis imádtam minden egyes sorát. Szerettem ebben a sorozatban, hogy a szereplők jó része a Pokoli szerkezetek hőseinek leszármazottai, sőt, sok szereplővel itt is találkozhattam. Annyira jó volt újra közelről látni Willt, Tessát, Jemet, Magnust és még jó néhány árnyvadász és alvilági figurát. Baromi nehéz megfogalmazni, de ennél a résznél úgy éreztem, a karakterek és a kapcsolatrendszerük, a szerelmek, barátságok, boldogság és veszteség, más szóval az érzelmek áradata jobban elvarázsolt, mint maga a cselekmény. Nem akarom ezzel kicsinyíteni a drámát, a harcot, a küzdelmet, de éppenséggel nem tudott eléggé izgatni a gonoszok sorsa, max annyira, hogy megkapják amit megérdemelnek, még ha eléggé kiszámítható módon is. Fontosabb és érdekesebb volt számomra a karakterek és az érzelmi életük alakulása, persze ha közben meg is mentik a világot, az nem probléma. Nagyon nehéz búcsút inteni ennek a társaságnak, és remélem, talán felbukkan majd egy-egy szereplő közülük valamelyik későbbi regény visszaemlékezéseiben.
Elmondani sem lehet, mennyire várom a legújabb sorozatot! Vajon kik lesznek azok a fantasztikus karakterek, akik a következő lélegzetelállító kalandokban lenyűgöznek majd? Addig is 2024-ben olvashatjuk a Sword Catcher című felnőtt fantasyt a szerzőtől.  
Képek: 1. könyvillusztráció színezve, 2. saját

Borító: Grace nem a kedvencem, de a borító gyönyörű.
 
Kedvenc karakter Mindenki

Szárnyalás: Fel sem tudom sorolni, pl amikor Matthew megnyílik a szülei előtt.

Mélyrepülés:  -

Érzelmi mérce: Szerteágazó érzelmi kavalkád Cassie regényeinek sajátossága, persze a legnagyobb örömöt James és Cordelia okozza - végre.

Értékelés: 


Nyereményjáték
 
Minden állomáson felteszünk egy kérdést, amit könnyedén megválaszolhattok, ha előtte elolvassátok a regény beleolvasóját. Kérjük, a válaszokat írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő sorába! Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére, hogy a megkapott értesítő levélre válaszoljanak, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.

FELADVÁNY:   Mi volt Matthew ígérete Cordeliának, mit nem fog csinálni?
 
További állomások:

12.20 Kelly és Lupi olvas
12.22 Sorok között idézetek
12.27 Könyv és más
12.29 Hagyjatok! Olvasok!




Rendszeres olvasók