KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2024. október 31., csütörtök

Októberi összegzés

Hihetetlen, hogy már az október is elsuhant és csak két hónap van hátra az évből. Nagyon zsúfolt hónapom volt és a november is ilyen lesz, ez rohadtul rányomta a bélyeget a hangulatomra és elég komoly elhatározások körvonalazódnak bennem a továbbiakkal kapcsolatban. Megjelenés dömping van ezekben a hetekben, jön az év végi megjelenési hullám és ez extrán érinti a Blogturnésokat. Annyi könyv zsúfolódott az októberi-novemberi időszakra, hogy levegőt nem tudunk venni, legalábbis a társaság bevállalósabb harmada. Bennem olyan szintű feszkó halmozódott fel, hogy jelentős döntésre jutottam, januártól visszaveszem az olvasást az életemből, jó darabig nem szeretnék új könyvet olvasni, sőt egyáltalán az olvasás mennyiségét le szeretném redukálni a jelenlegihez képest 10 %-ra. Januártól a meglévő 2024-es és még előbbi könyveket fogom olvasni, szép lassan. Sajnos olyan szinten le vagyok maradva a másik szenvedélyemmel, a filmekkel, hogy már ciki, ha szóba jön valamelyik nagy siker és hozzá se tudok szólni, csak annyit, ja a címét ismerem. Ezen kívül a családom és saját magam is több időt érdemlünk. A vállalásaimat idén viszont még tartanom kell, szóval lássuk mi történt októberben.
 

Nem a legjobb könyvvel kezdtem a hónapot, Holly Black: Book of Night - Az éj könyve című regényét extra hosszan olvastam, azt hittem sosem fejezem be, pedig volt benne potenciál, az árnyak, mint önálló entitások nagyon izgalmas felütés volt. 3,5 csillagot adtam a 392 oldalas regényre, mert a jó ötletek és a kivitelezés eléggé elmentek egymás mellett, nekem most ez volt a hónap csalódása
Ezután Tessa Bailey: Meglepetésekkel teli nyár regénye következett, ami egy könnyed gazdag-vidám lány kontra morcos kisvárosi hajóskapitány trope-ra épülő romantikusnak ígérkezett. Sokkal összetettebb mondanivalót kaptam, viszont pár dologgal nem voltam kibékülve, úgyhogy ez a regény is 3,5 csillagot kapott. (400 oldal), november 3-án kerül ki a blogturnés könyvajánló róla.
Ezután Nisha J. Tuli Uranosz sorozatának a második részét vettem sorra, épp ma került ki Az Aurórakirály uralma blogbejegyzés is, kicsit más irányt vett a cselekmény, mint az első részben, de meglehetősen tetszett, a bele nem illő vivid erotikus jelenetek ellenére is. 4,5 csillagot kapott a 460 oldalas regény, persze függővéges, várom a folytatást.
Ana Huang: King of Pride - A kevélység című regénye a Kings of Sin sorozat második kötete levett a lábamról. Néhány apróság épphogy lemaradt a maximális pontról,  4,5 csillagot kapott, de így is a kedvencem lett, és egyben a hónap könyve is. Sejtettem, hogy Kai Young remek főszereplő lesz, de hogy még gyengéd is? November 6-án lesz róla blogbejegyzés, érdemes érte játszani. (464 oldal)
A hónap utolsó olvasmányát a Halloween témához igazítottam: Szaszkó Gabriella: A cukorkagyűjtés regénye ifjúsági szereplős, nyomozós, borzongós történet, ami egy amerikai kisvárosban játszódik ebben az őszi időszakban, csupa problémás fiatallal. 3,5 csillagot kapott, Gabi felnőtteknek szóló könyvei jobban bejönnek. (288 oldal).
5 könyv lett a végeredmény, 2004 oldal.
Molyon jelöltem még a Powerless regényt is, de végül nem kezdtem el konkrétan olvasni, mert a kislányom kikapta a kezemből, így novemberre halasztottam, a blogturné állomásunk 20-án lesz majd a blogon.
Jön még novemberben rengeteg könyv: Rezeda Réka: Bábmester, L.K. Patrícia: Árnyak hangja, Laura Wood: Egyetlen szál holdfény, Aaron Ehasz: Sárkányherceg - A hold. December eleji blogturnék lesznek még a Sárkányherceg második része, valamint Jay Kristoff: Empire of Damned, Emma Heatherington: Idén karácsonykor, tehát ezeket is le kell gyűrnöm november végén. Szóval erről beszéltem a bevezetőben, nem merem összeszámolni, oldalszámban ez mit jelent. 
Saját vásárlásom nem volt, de a Maxim Kiadótól érkezett recenziós csomagom, itt jobbra láthatjátok a könyveket, ez mind blogturnés, illetve egy egyéni vállalás. Ezen kívül a Powerless érkezett a Lampion Kiadótól, ez nincs a képen, de gyönyörű, alig várom, hogy sorra kerüljön. A könyveket természetesen nagyon köszönöm a kiadóknak.
Folyt.Köv.



Nisha J. Tuli: Az Aurórakirály uralma (Uranosz erekjéi #2)


A 21. Század Kiadó elhozta nekünk Nisha J. Tuli nagysikerű történetét, A Napkirályné próbáját - és már olvashatjuk is a folytatását, Az Aurórakirály uralmát! Lor szembesülve a sorsával hirtelen lehetőséget kap, hogy retorziót vegyen családja árulóin, és visszaszerezze a mágiáját, amit oly sokáig el kellett rejtenie. De ehhez olyan szövetséget kell kötnie, amire álmában sem gondolt: Nadirral, az Auróraherceggel. Légy részese te is a kalandnak, és ha követed az állomásokat, a turné végén lehetőséget nyílik megnyerni egy példányt Az Aurórakirály uralmából!
 
Next 21 Kiadó 2024.
460 oldal
Fordította: Heinisch Mónika
Goodreads: 3,99
Besorolás: felnőtt, high fantasy, romantikus, tündérek, mágia
 
„Engem ő nem hódított meg. Nem vagyok a jussa. Saját magamé vagyok.”
Miután kiszabadult a Napkirály cellájából, Lor az Auróraherceg karmai között találja magát. Nadirnak, az Aurórahercegnek meggyőződése, hogy Lor rejteget valamit, ezért mindent megtesz, hogy szóra bírja. Lor azonban tisztában van a titkok értékével – egész életében őriznie kellett a titkait –, ezért elszántan védelmezi, amit tud.
Lor és Nadir szövetkeznek, hogy megkeressenek egy elveszett tárgyat, ami múlt és jövő kulcsát ígéri. De a lány nem tudja, bízhat-e a hercegben. Csak annyit tud, hogy nem fog még egyszer bedőlni egy királyi tündér ígérgetésének.
Közben a Napkirály továbbra is jogos jussának tekinti Lort, és vissza akarja szerezni őt. Az Aurórakirály pedig minden bizonnyal az életére törne, ha ismerné a titkait. Lornak folyamatosan mozgásban kell maradnia, sehol sincs biztonságban. Csak akkor nyugodhat, ha az Aurórakirályt és a Napkirályt is elpusztította.
Azonban hamarosan ráébred, nem csak arról van szó, hogy sikerül-e visszaszereznie örökségét: a tét jóval magasabb. Nem más, mint Uranosz jövője.
 
Nagyon értékelem, hogy a kiadó ilyen hamar kihozta a sorozat második részét, hiszen a magyar olvasók átlagosan egy évet szoktak várni a folytatásokra, amely idő alatt homályba veszhetnek a részletek. Szerencsére mostanában egyre többször találkozom ellentétes példával, szerintem ez erősen javít az eladási számokon is. Egy hónapja írtam A Napkirályné próbája regényről, és miután jó kis függővéggel zárult, ezer örömmel vettem kézbe a folytatást. 
A történet ott folytatódik, ahol az első rész abbamaradt, Nadir megszökteti Lort a Napkirály fogságából, és egy védővarázslattal biztonságossá tett kastélyba viszi a királyság peremvidékére. Lor gyakorlatilag fogoly, Nadir ráadásul így is szólítja, miközben hetek óta próbálja kihúzni belőle, hogy ki ő és miért akarja őt Atlas és az Aurórakirály is a markában tartani. Lor nem hajlandó semmit mondani, míg nem hall híreket a testvéreiről. Végül Nadir húga elhozza őket a kastélyba, miután egy éjjel Lor szökéssel is próbálkozik, és épphogy ott nem hagyja a fogát. Persze Nadir és a farkasai mentik meg egy szörnyetegtől. Miután végre együtt lehetnek, Lor hajlandó elárulni, hogy a Nappalotában a Tükör felfedte, hogy meg kell keresnie a Koronát, mely a Szívkirályság ereklyéje, ez szükséges, hogy visszakapja a mágiáját és legyőzhesse az ellenségeit, és visszaszerezze a Szívkirályságot. Csakhogy a Korona bárhol lehet egész Uranosz területén, így először a legvalószínűbbnek tűnő helyen, a Fellegvárban kell próbálkozniuk, ahol Nadir apja jelenti a legnagyobb veszélyt. Lornak álcára van szüksége, úgy utazik oda Nadir oldalán, mint az aktuális szeretője, bízva abban, hogy a közöttük nyilvánvalóan feszülő gyűlöletet képesek lesznek leplezni. A már korábban is pattogó szikrák a kényszerű közelség hatására fellobbannak, csaknem lángra gyújtva a szobájukat, Lor ellenállása lassan leomlik, miután Nadir végre bevallja, hogy nem tud ellenállni neki. Érzelmekről szó sem lehet, de azért egy kis szex belefér, miközben nyomoznak és végigkutatják a palotát. Nem lehetnek elég óvatosak, főleg, ha az Aurórakirályról van szó, hogy is gondolhatták, hogy sikerülhet őt átejteniük?
Én úgy gondolom, szeretem a fordulatokat egy sorozatban, de erre azért nem számítottam, hogy ez a folytatás ennyire más irányt vesz. Az első rész gyakorlatilag egy életre halálra szóló viadal volt, ahol az ismerkedős-felkészülős szakasz után izgalmas próbák követték egymást a végső kiválasztásig. Most azonban Lor mellett az első részben megismert Nadir, az Aurórakirályság hercege került főszerepbe, miután kiszabadította a lányt. Lornak ez csak egy újabb rabságot jelent, és kezdetben meg is van győződve arról, Nadir is tudott a korábbi börtönben folyó eseményekről. Lassan azonban összeáll a kép, Nadir és Amya éppannyira gyűlölik az apjukat, mint ő, és a megbuktatásán ügyködnek. A regényen végigível ez a folyamat, hogyan lesznek ellenségekből afféle szeretők, majd hogyan is alakul tovább a kapcsolatuk. Kezdjük azzal, hogy vannak azért különös jelek, érzik egymás mágiáját, ez már eleve egyfajta kapocs köztük. Tetszenek is egymásnak, de a világért se vallanák be, legalábbis jó darabig nem mondják ki. Nadir meg akarja mutatni, hogy ő más, mint Lor életének eddigi pasijai, ő nem kényszeríti semmire, és csakis akkor érinti meg, ha a lány beleegyezik. Lornak ez megfelel, és vágyik is rá, egyre jobban. Azonban sosem tudja elengedni a bizalmatlanságot, és minden jelre, ami birtoklásra utal, inkább visszafelé lép. 
Ebben a részben Lor E/1 szemszöge mellett Nadir E/1 szemszöge is helyet kap, bár kevesebb fejezettel, de így is örömmel olvastam, mert sokkal teljesebb a kép, ha ismerjük a másik fél gondolatait is. Nadir odavan a lányért, és nem azért, mert bármit el akarna venni tőle, hanem érzi a kapcsolódásukat, bízik a közös lehetőségekben, szövetségben, például az apja legyőzésében. Annyira élveztem olvasni a fejezeteit, mert főleg az elején nagyon jól el tudta játszani a közömbös fogvatartót, miközben egészen másra vágyott. A Fellegvárban aztán elkövetett néhány hibát, ami szerintem nagyon átlátszó volt, mármint arra gondolok, a szerző nem tudott volna valami jobbat kitalálni? Mások előtt fogolynak nevezni, meg a valódi nevén szólítani a lányt rettentő amatőr hiba volt. 
Lor szintén változott ebben a részben, miután lezajlott a viadal, itt már más a tét. Sokszor éreztem azonban, hogy felesleges körök zajlanak, kihagyható hisztik, és nem mindent lehet arra visszavezetni, hogy mennyire traumatizált gyerekkora volt.
Amire viszont nagyon vártam az első rész után, az megvalósult, végre jobban előtérbe került a mágia, sok-sok varázslatos jelenetet kaptam, és részletes magyarázatokat. A világfelépítés megértéséhez hozzájárultak a közbenső fejezetek, melyek a 286 évvel ezelőtti időben játszódtak, Lor nagyanyja, Serce E/3 szemszögéből, a Szívkirályság történetét idézték fel, hogyan jutottak el a megsemmisülésig, amely a Korona elvesztéséhez vezetett. 
Nem negatív értelemben mondom, de töltelék részt kaptam, ez általában a sorozatok második részének jellemzője. Az egész regényen át nem a cselekményen volt a hangsúly, inkább a karaktereken, hogyan épül a bizalom, és hogyan rombolható le egyetlen mondattal. Az világos, hogy szurkolok Nadirnak, mert bennem sikerült némi bizalmat ébresztenie, bár néha rezgett a léc pár megnyilvánulásánál, de ez azért így is fényévekkel jobb, mint amit Atlas produkált a korábbiakban.
És végül kitérnék az erotikára, aminek általában nem vagyok ellenére, de még mindig úgy érzem, ahogy az első könyvben is, hogy itt nincs rá szükség, legalábbis nem ilyen mértékben. Lor és Nadir között ez a "csak szex" dolog nem nyerte el a tetszésem, egyszerűen nem ad hozzá a történethez. Mindig emlékeztetnem kell magam, hogy a tündérek már csak ilyenek, szeretik a nyilvános, éles helyzeteket, a birtoklást, és nagyon ritka a kizárólagosság a párok között. Ez az erős erotikus jelleg a 286 évvel ezelőtti fejezetekben is kifejezésre került, érdekes, ott egy fokkal jobban viseltem a forró jeleneteket, talán Wolf, a Vadon királyától jobban elfogadtam a szeretett nő iránti örök vágyát.
Összességében úgy éreztem egy teljesen új műfajból olvastam, amit manapság romantasy-nek neveznek. Hiába lenne eredetileg high fantasy besorolású, a rengeteg erotika miatt már ide tartozik. A szerző pedig beleszuszakol számos divatos trope-ot, mint az egy ágyban alvás, egy lovon utazás, ellenségből szerelmesek, lassú égés, ha megérinted megöllek, álkapcsolat, és még lehetne sorolni. Azt már az előző résznél is észrevettem, hogy a nyelvezet meglepően mai, a káromkodás és egyéb szóhasználat stílusa akár a mai időkből is származhatna, ez furán hat, de engem nem zavart. 
Abszolút addiktíven olvastatja magát a regény, nem igazán lehet letenni, és újra csak azt mondhatom, hogy nagyon várom a harmadik részt, hiszen folytatódik a keresés-kutatás a végső cél érdekében.  
Kép: saját  
 
Borító: Nagyon tetszik, szépen illeszkedik az első részhez.

Kedvenc karakter: Nadir

Szárnyalás: Nagyon szerettem a 286 évvel ezelőtti fejezeteket.

Mélyrepülés: -

Érzéki mérce: Lassú égésű románcnak lehetünk tanúi, viszont nincs hiány szexi jelenetekből, nekem kicsit sok is volt.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!
 
Nyereményjáték
 
A nyereményjáték során a kitalált világoké, országoké a főszerep. Te rájössz, melyik fantasy-sorozathoz tartozik az elnevezés? A szerzőt és a címet írd be a Rafflecopter megfelelő sorába!  
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

KÉRDÉS:   MORRIGHAN  KIRÁLYSÁGA
 
 
 
Állomások:

10.29. Kitablar
10.31. Kelly és Lupi olvas
11.02. Dreamworld
 

 
 
 
 
 

2024. október 26., szombat

Rosie Andrews: Az erdő

 


A 21. Század Kiadó újabb különleges hangulatú, borongós történetet hozott el számunkra Rosie Andrews-tól. Az erdő című regényben egy rejtélyes haláleset nyomába eredünk főhősünkkel együtt, aki azonban nem sejti, hogy kutatása során egy egyszerű bűnténynél bonyolultabb és hatalmasabb erőkkel kell megküzdenie. Tartsatok öt bloggerünkkel az állomásokon keresztül, és nyerjétek meg a Kiadó által felajánlott példányt!

21. Század Kiadó, 2024
350 oldal
Fordította: Borbély Judit Bernadett
Goodreads: 3,31
Besorolás: történelmi fikció, thriller

Az erdő mélyén valami éledezik.

Catherine színleg azért érkezik a birtokra, hogy betöltse a megüresedett nevelőnői állást, valójában azonban az előző nevelőnő eltűnése után nyomoz.
Az isten háta mögötti birtokon áldatlan állapotok uralkodnak.
A nyomok a kúriát körülfogó erdő mélyére vezetnek, ahol emlékezet, gyilkosság és mítosz kibogozhatatlanul fonódik egybe. Sikerül-e kiderítenie Catherine-nek, mi történt az elődjével?

Mindig is szerettem az olyan történeteket, amelyek egy régi kastélyban/kúriában/udvarházban játszódnak, ahol valami rejtélyes gyilkosság/eltűnés történik és a főhős próbálja kideríteni, hogy mi is történt valójában. Ezt persze tetézi az, ha mindez valahol az istenhátamögött helyezkedik el, az időjárás pedig komor, ködös. Általában valami kísértetjárta sztorinak indulnak, aztán kiderül, hogy sima bűntény történt, csak a gyilkos a misztikum ködébe próbálja elrejteni a tettét.
A szerző pedig pontosan ezt követte helyszínként: a ködös, sötét, őszi, komor Wales egyik udvarházába helyezte el a regényét.

A főhősnőnk Catherine, aki ide szegődik el nevelőnőnek. Ez persze csak álca, hiszen az előző nevelőnő a testvére volt, Emily, aki állítólag öngyilkos lett. De csak ennyit információt kapott róla, kurtán-furcsán, így nekiindul, hogy kiderítse az igazságot.
A kezdés pedig elég borzongató: egy szótlan kocsis, aki annyit mesél csak, hogy az erdő veszélyes, rejtélyes és nem szabad oda benni, az időjárás és évszak pont ehhez ad komor hátteret. Catherine megérkezvén sem tud szabadulni a rossz érzéseitől, hiszen a hatalmas házban alig laknak, minden hideg, sötét, poros, a házvezetőnő elég mufurc, a ház ura és annak leánya pedig több, mint furcsa. A megérkezését követően pedig szinte azonnal történik egy újabb haláleset...
De Rosie Andrews nem elégszik meg csak ezzel a helyszínnel, hiszen kapunk egy másikat is, egy szénbányát, amiben embertelen körülmények között dolgoznak az emberek, szinte éhbérért. Ehhez a helyszínhez pedig megkapjuk a másik "főszereplőt", Arthurt, aki a helyi orvos unokája, és aki messziföldről érkezett azért haza, hogy a ház urát meggyőzze arról, hogy a birtokán lévő erdőt ne bolygassa. Érkezésével és kutakodásával pedig ő is eléggé belenyúl a darázsfészekbe.
Kicsit fura volt nekem ez a párosítás, hiszen az egyik nagyon gótikus és misztikus volt, a másik pedig rettentően földhözragadt az akkori emberek problémáival, de éreztem, hogy a két szál valahogyan kapcsolódni fog egymáshoz és csak ki kell várnom, hogy összeérjen a két történet, ami persze a regény végén meg is történt.

A feszültség pedig nőttön-nőtt. Nemcsak a helyszínek borús hangulata, hanem egyrészt az is, hogy mindenki szinte rejtegetett valamit (még a főszereplők is), másrészt pedig az időről-időre kapott apró történetmorzsák is mind inkább alakították a regény légkörét.
Amivel igazán problémám volt, hogy túl sokat akart szerintem a szerző - misztikusnak is lenni, gótikusnak is lenni, legyen benne természetfeletti szál, de mellette legyen benne teljesen hétköznapi tragédia is. Ez itt és most nem ment szerintem annyira, nekem kissé túlbonyolított lett a történet és egy idő után volt, hogy itt-ott elveszítettem a fonalat. Azért az írónő tud valamit, hiszen bár az egyik titkot aránylag hamar megfejtettem, de a másik megfejtése teljes meglepetésként ért.

Az apróbb problémáimtól eltekintve a regény gyorsan olvasható, a fordítás nagyon jól sikerült, a fejezetek voltak annyira rövidek és olyan izgalmas végűek, hogy mindig tovább és tovább akartam olvasni, míg egyszer csak vége lett a regénynek:). Nem mondom, hogy minden kérdésemre választ kaptam, volt, ami sokáig elgondolkodtatott, ez részben előnyére, részben hátrányára vált a történetnek.

Összességében azonban nem egy rossz regény ez, egy borús, ködös őszi estére bekuckózva kíváló olvasmány, amit azoknak ajánlok, akik szeretik az ilyen kicsit gótikus hangulatú, rejtélyes regényeket.

Borító: Nem rossz, sok részletében utal a történetre, bár nekem ez így picit meseszerű

Kedvenc karakter: - 

Szárnyalás: az alaptörténet

Mélyrepülés: -

Érzelmi mérce: néhol hátborzongató, néhol megdöbbentő

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Mostani nyereményjátékunkban további KULT Könyvek után nyomozunk. Minden állomáson találtok egy-egy idézetet, a ti feladatotok pedig, hogy a regény címét beírjátok a rafflecopter-doboz megfelelő helyére.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

“Egyetlen rossz döntés egy életen át tartó fájdalomhoz vezet, és csak isten a tudója, hogy még mi mindenhez.”

a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Október 21 - Könyv és más
Október 24 - Readinspo
Október 26 - Kelly és Lupi olvas
Október 28 - Szembetűnő
Október 30 - KönyvParfé

2024. október 22., kedd

Mona Kasten: Save Me - Ments meg (Maxton Hall #1)

 


A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában olvashatjuk Mona Kasten legújabb könyvsorozatának nyitókötetét: Save Me - Ments meg címmel. A történet a belőle készült adaptáció miatt már elnyerte világszerte a rajongók szívét, de itt az ideje, hogy még közelebbről megismerhessük James Beaufort és Ruby Bell szerelmét és világát. Ne feledd, a turné végén kisorsolunk egy példányt a könyvből!

Könyvmolyképző, 2024
384 oldal
Fordította: Budai Zita
Goodreads: 3,97
Besorolás: romantikus, YA

A ​rosszfiú találkozása a jó kislánnyal…

Pénz, luxus, partik, hatalom – mindez a 17 éves Ruby Bellt nem is érdekelhetné kevésbé. Már hétéves kora óta egyetlen vágy hajtja: az oxfordi egyetemen szeretne továbbtanulni. Mindössze még egy évet kell kibírnia a Maxton Hallban, Anglia leghíresebb és legdrágább magániskolájában.

Amióta megszerezte a vágyott ösztöndíjat, Ruby megpróbál láthatatlanná válni, és a lehető legkevésbé feltűnni az iskolatársainak. Mindenekelőtt James Beauforttól, az iskola legnépszerűbb srácától tartja távol magát. James túl arrogáns, túl gazdag, túl vonzó, és megtestesíti mindazt, amit Ruby ki nem állhat a felső tízezerben.

Szerencsére a fiúnak sejtelme sincs arról, hogy Ruby egyáltalán létezik – legalábbis mostanáig. Amikor Ruby rájön egy súlyos titokra, James már egészen pontosan tudja, hogy ki is ő, és mindent feltesz arra, hogy elérje: a lány ne tudja tönkretenni a családja hírnevét.

Ruby élete fenekestül felfordul, részint azért, mert James hirtelen mintha mindenhol felbukkanna, ahol ő is. De főként azért, mert egyre nehezebben tudja figyelmen kívül hagyni a közöttük vibráló érzelmeket. James Beaufort az utolsó srác, akihez vonzódnia kellene. Ezt Ruby is tudja. De a szíve lassan nem hagy a számára választást…

Ez tipikusan az a regény, ahol előbb láttam a könyvből készült tévé-sorozatot és csak utána olvastam el a könyvet. Nem is tudtam, hogy van belőle regény is, de miután Barbi ismételten elültette a bogarat a fülembe, hogy igen, van könyv és nagyon jó, akkor kerestem rá és csaptam le a történetre, hiszen a sorozat nagyon tetszett.

Nagyon kíváncsi voltam, hogy mennyire lesz más, mint a tévé-sorozat, hiszen tudjuk, hogy a forgatókönyv írók sokszor nagyon el tudják vinni más irányba az adott regényt. De itt nem ez történt. Mintha a könyvet tették volna át szóról szóra a filmvászonra. A könyv persze valamivel többet adott, mint a film, hiszen itt váltott szemszögből ismerhettük meg a két főhősünk gondolatait, vágyait, álmait, reményeit, problémáit.

A történet szerint az átlagos családból származó Ruby végzős egy elit, gazdagok által támogatott magániskolában és minden álma bejutni Oxfordba. A felvételi előtti utolsó lépcsőfok az lenne, hogy az egyik tanárától ajánlást kapjon, ám, amikor a felkeresi az adott tanárt, valami olyannak lesz szemtanúja, ami sokak életét döntheti romba, többek között az iskola fő támogatójának a családjáét is.
Így Ruby reménye arról, hogy feltűnést nem keltve éli túl az utolsó évét kútba esik, hiszen James Beaufort figyelmének középpontjába kerül, és mivel a fiú eléggé népszerű, így Ruby is feltűnik a többi tanuló radarján.
James híres, szemtelenül jóképű, istentelenül gazdag, népszerű és rendkívül arrogáns. Mindenben ellentéte Rubynak, de hát, ahogy ez már csak lenni szokott a regényekben, az ellentétek vonzzák egymást. A két fiatal háttere, családja, értékrendje teljesen más és ez eleinte rengetek szócsörtét eredményez, ahol a fiú legnagyobb meglepetésére, Ruby folyamatosan "legyőzi", így James lassan felfigyel a lányra és már nem csak egy "bosszantó dologként" foglalkozik vele, hanem meglátja benne a szép fiatal lányt is. Ugyanígy van ezzel Ruby is, aki eleinte a háta közepére kívánja a fiút, de minél több időt töltenek együtt, annál inkább kiderül, hogy mennyi közös is van bennük.

Őszinte leszek, imádtam ezt a történetet, az első betűjétől az utolsóig. Különleges volt bármiben is? Nem. Hasonló típusú regény van már a piacon? Van, nem is egy. De mégis, Mona Kasten képes volt úgy megírni ezt a történetet, hogy egyszerűen képtelen voltam abbahagyni. Nem is tudom mi tetszett jobban: Ruby családja, ami annyira szeretetteljes, hogy szerintem bárki szívesen élt volna köztük, vagy Ruby beszámolója Oxfordról. Ez nálam külön említést érdemel, hiszen ahogyan Ruby bemutatja az egyetemet, szerintem nem csak én, de az olvasók nagy része is azonnal szeretne bejutni és ott lediplomázni. És akkor még nem is beszéltem a fő dologról, Ruby és James kapcsolatáról. Pedig ez is teljesen klisés. Adott egy gazdag fiú, akit mindenki irigyel, de senki nem látja, hogy milyen pokolban él, a csillogás, a pénz és a hatalom mindent elfed. És akkor jön a szegény sorsú lány, aki meglátja a csillogás mögött a valódi embert is és a fiúnak pont ez kell, hogy valaki ne csak a pénze, a kapcsolatai és a hatalma miatt szeresse. Nagy a lávsztori, de persze jönnek a buktatók, amelyek próbára teszik a kapcsolatukat és mivel a párok "szokásos betegségében", a "nem beszéljük meg egymással a gondokat" szindrómában szenvednek ők is, így kezdődik a huza-vona, hogy ki kit szeret, ki kit érdemel vagy nem érdemel meg... De az biztos, hogy a kémia nagyon ott van a kettőjük között, imádtam minden közös jelenetüket.
És persze nem tudok említés nélkül elmenni amellett sem, hogy bár a Könyvmolyképző ezt "vörös-pöttyös" kategóriába tette, de azért kapunk egy jó kis forró, + 18-s karikás jelenetet is. Én személy szerint imádtam, hogy nem két mondattal intézte el a szerző a páros első együttlétét, de ez alapján már nagyon nehéz volt eldönteni, hogy YA vagy NA kategóriába soroljam-e a regényt.

Mivel ez egy trilógia első kötete, így a szerző elég sok kérdést nyitva hagyott, többek között a főszereplők sorsához is egy nagy kérdőjel került. Rettentően szeretném olvasni a folytatást, picit azonban félek, hogy merre fele fog elmenni ez a történet, nem lesz-e ez is egy "Miután másolat", ahol a két főszereplő három részen keresztül nyúzta egymást, mire rájöttek, hogy mit is akarnak egymástól. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ilyen hatalmas anyagi és társadalmi különbségek mellett van-e jövője a két fiatalnak, a szerző megadja-e nekik a boldog végkifejletet vagy egy kevésbé boldog, de annál reálisabb befejezést kapnak majd.

Összességében imádtam ezt a regényt, amit ajánlok mindenkinek, akik szeretik a gazdag fiú-szegény lány felállású romantikus regényeket, vagy akik látták a sorozatot és kíváncsiak a regényre is. Engem megvett kilóra és nagyon várom a folytatást (mind a regény folytatását, mind a tévé sorozatét!)

Borító: Nem rossz, de valahogy nem jön át, aminek jönnie kellene... (titkon reménykedek, hogy lesz egyszer egy filmes borító is! :)

Kedvenc karakter: Ruby és James

Szárnyalás: a történet

Mélyrepülés: - 

Érzelmi mérce: romantikus és persze van benne +18 karikás rész is!

Értékelés: 




Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
A regényből készült egy adaptáció Maxton Hall - A világ, ami elválaszt címmel. A nyereményjáték során ehhez kapcsolódóan teszünk fel kérdéseket, Nektek pedig nincs más feladatotok, mint megválaszolni őket. A megoldást írjátok a Rafflecopter doboz megfelelő sorába!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Milyen nyelvű az eredeti hangja a sorozatnak?

A blogturné további állomásai:
Október 18 - Kitablar
Október 20 - Insane Life
Október 22 - Kelly és Lupi olvas

2024. október 18., péntek

Samuel Burr: A Rejtvénykészítők Társasága

 


Ha bloggereinkhez hasonlóan Ti is kedvelitek a fejtörőket, csatlakozzatok hozzánk egy nem mindennapi kalandra A ​Rejtvénykészítők Társasága című kötet blogturnéján! Samuel Burr könyve egyszerre izgalmas kaland, egy különleges társaságot bemutató regény, és megható történet egy fiatalemberről, aki szeretné megismerni a múltját és a jövőjét. Tartsatok négy bloggerünkkel, fejtsétek meg ti is a rejtvényeket, és nyerjétek meg a General Press Kiadó által felajánlott példányt!

General Press, 2024
408 oldal
Fordította: Schmidt Jolán
Goodreads: 3,85
Besorolás: fikció, kortárs

VENI, VIDI, SOLVI.
JÖTTEM, LÁTTAM, MEGOLDOTTAM.

Claytont születése után a Rejtvénykészítők Társaságának küszöbén hagyják egy kalapdobozban. A kisfiú, akit a különc rejtvénykészítők korosodó csoportja magához vesz, és saját gyermekeként nevel fel, mit sem sejt a származásáról, és a társaság tagjai számára is ő lesz az egyetlen megoldatlan feladvány.
Amikor Pippa Allsbrook, Clayton fogadott édesanyja és a társaság alapító-elnöke elhuny, egy utolsó rejtvényt hagy örökül a fiúra, amelyből fény derülhet minden titokra. A kalandos utazás azonban nemcsak a múltra ad válaszokat, hanem a jövőre is, és fenekestül felforgatja Clayton és a fogadott családja életét is.
A Rejtvénykészítők Társasága szívhez szóló történet a szeretetről és a családról, valamint arról, mit jelent szövetségeseket találni az életben – kortól függetlenül.

Imádom a fejtörőket. Gyerekként is mindig a Füles rejtvényújságot bújtam és gyakran azon versenyeztünk a nagymamámmal, hogy ki fejti meg hamarabb a rejtvényeket benne. Apu pedig a puzzlek iránt hozta meg a kedvemet, amelyek kirakása a mai napig az egyik kedvenc időtöltésem. Így nem volt kérdés, hogy a regény címe és borítója alapján (nem, már megint nem olvastam el tüzetesen a fülszöveget) azonnal akarjam olvasni a regényt.

Őszinte leszek, picit csalódott voltam, ahogy belelendültem az olvasásba. Valahol azt reméltem, hittem, hogy ez egy jó kis csavaros fejtörőkkel teli izgalmas kalandregény lesz, ahol egymást érik majd a különféle fejtörők, amelyek megfejtésébe minket is belevon a szerző. Hát nem, ez a történet nem erről szól.
Természetesen azért hamar túltettem magam a csalódáson, mert bár ez nem egy izgalmas kalandregény volt, de egyszerűen így sem voltam képes letenni a könyvet a kezemből.

A történet egyik főszereplője a középkorú Pippa, aki megálmodja és létre is hozza a Rejtvénykészítők Társaságát, azt a kis csoportosulást, amely az akkori korszak leghíresebb és legügyesebb rejtvénykészítőit tömöríti. Pippa a Társaság megalakulását követően azt is tervbe veszi, hogy a tagok egy fedél alatt éljenek és alkossanak. Egy szép napon azonban valaki egy csecsemőt hagy a ház bejáratánál...
És eltelt 25 év. Pippa temetésén járunk. Mindenki gyászol, beleértve Claytont is, aki időközben fiatal férfivá serdült és szeretné megtudni, hogy kik is voltak a valódi szülei.
Pippa pedig tudván, hogy úgyis ez lesz a fiú kívánsága, egy utolsó fejtörőt készít Claytonnak, amely megfejtésével egyrészt megtudhatja, hogy kik is voltak a valódi szülei, másrészt pedig egy fontosabb dologhoz is hozzásegíti őt, megtalálni önmagát.

Ahogyan fentebb is írtam, először apró csalódás ért, hogy nem lesz ez egy fejtörős kalandregény. Hát nem az volt tényleg. Voltak benne apróbb fejtörők, amelyek közül párra én is tudtam a választ, de volt, ahol csak én is pislogtam. De igazából nem ez volt a lényeg. Hanem az emberi kapcsolatok, melyek mindegyike a maga nemében különleges; a ki nem mondott szavak, melyek súlya évekig kísérhet Bennünket; a szerelem, a család, a gyerekek iránti vágy, amely előbb-utóbb mindenkinél felbukkan és még sorolhatnám. A szerző mindezt a két főszereplőnk, Pippa és Clayton szemszögéből mutatta be.
Mind a két főhős egyaránt szerethető volt, és mind a kettőjüknél hajtott a vágy az olvasás közben, hogy megtudjam, hová fog eljutni a történetük. Mind a kettőjük melegszívű és gondoskodó volt, nemcsak a saját boldogságuk, hanem másoké is ösztönözte a tetteiket.
És természetesen mind a két történet ugyanúgy vonzott. Claytoné azért volt érdekes, mert hiszen meg kellett fejtenie egy fejtörőt és közben együtt izgulhattunk, hogy mi is lesz a vége, kik is lesznek a valódi szülei.
Pippa... pedig ahogy küzdött azért, hogy a kis társaságot összetartsa, a sok mufurc és magának való férfi között nőként tudjon maradni, sőt picit többre is vágyni. Egyszerűen imádtam, sajnáltam és persze szurkoltam neki, hogy megtalálja a szerelmet és talán a családot is.

Összességében imádtam ezt a történetet még úgy is, hogy kevesebb fejtörő volt benne, mint amit hittem. Viszont mélyen megérintett és elgondolkodtatott. Amire mostanában kevés regény képes.

Borító: Szerintem illik a történethez, ötletes!

Kedvenc karakter: Pippa, Clayton

Szárnyalás: amivel foglalkoztak a szereplőink, a rejtvények készítése

Mélyrepülés: -

Érzelmi mérce: megható, néhol szomorkás, de leginkább szívet melengető

Értékelés: 




Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Mostani nyereményjátékunkban a General Press Kiadó újdonságai után nyomozunk, de a regényhez híven kicsit izgalmasabb formában. Minden állomáson találtok egy-egy anagrammát, a ti feladatotok pedig, hogy azokat megfejtve a regények címét beírjátok a rafflecopter-doboz megfelelő helyére!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

égerfa korok

a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Október 16 - Könyv és más
Október 18 - Kelly és Lupi olvas
Október 22 - KönyvParfé
Október 25 - Hagyjatok! Olvasok!

2024. október 17., csütörtök

Nisha J. Tuli: A Napkirályné próbája (Uranosz erekjéi #1)


A Next 21. Könyvkiadó elhozta nekünk Nisha J. Tuli nagysikerű történetét, A Napkirályné próbáját. Egy múltját nem ismerő fiatal lány, egy király, aki a jövendőbeli hitvesét keresi és egy birodalom, melyet csak egy hajszál választ el a háborútól. Tarts te is velünk, hogy megtudd a történet végét! Az állomások mindegyikén egy feladványt találsz, amit ha helyesen oldasz meg, akkor esélyed nyílik megnyerni egy példányt A Napkirályné próbájából!

Next 21 Könyvkiadó
368 oldal
Fordította: Heinisch Mónika
Goodreads: 3,88
Besorolás: fantasy, romantikus, mágia, tündérek

Két nő. Egy halálos viadal. Csak egyikük nyerheti el a Napkirály szívét.
Lor tizenkét hosszú, szenvedésteli esztendőt töltött börtönben az Aurórakirály uralkodása alatt. Egyetlen vágya, hogy kiszabaduljon, és megtoroljon rajta minden egyes nyomorúságos pillanatot.
Egy véletlen folytán a Napkirály színe elé kerül, és a rivaldafényben találja magát: kilenc másik jelölttel együtt esélyt kap – talán belőle lesz a királyné. Ha elnyeri a király szívét, akkor szabad lesz, és végre bosszút állhat.
De Lor kívülálló: nem érti, miért helyezték szabadlábra, hiszen ő nem is a Napkirály udvarának alattvalója. A többi jelölt ellenszenvezik vele, és mindent megtesznek, hogy végleg eltávolítsák a játéktérből.
Muszáj nyernie, hiszen ha veszít, meghal. Vagy, ami még rosszabb: visszaküldik az Aurórakirály karmai közé.


Nem ismertem eddig a szerzőt, de ez a gyönyörű borító és az izgalmas fülszöveg felkeltette az érdeklődésemet. A legnyomatékosabban a viadal szó hatott rám, felidézte bennem természetesen Suzanne Collins trilógiáját, és rögtön ezután a Párválasztó regény jutott eszembe, hiszen itt is reményteli menyasszony jelöltek fognak megküzdeni egymással. Miután ezeket a regényeket nagyon szerettem, és gyakorlatilag több, mint tíz éve voltak a kezemben, egyáltalán nem bántam, ha egy ezekhez hasonló mixet kapok, csak jól legyen megírva. Szerencsére nem kellett csalódnom, a szerző remekül adagolta a hozzávalókat és végül egy egyedi történetet alkotott.
Lor egy fiatal lány, aki már 12 éve raboskodik az Auróra királyság egyik börtönében, igazságtalanul zárták be, miután megölték a szüleit. Itt van a két idősebb testvére is, minden vágyuk kiszabadulni ebből a pokoli helyzetből. Úgy tűnik, ettől egyre távolabb kerülnek, mert egy galiba után Lort a Gödörbe küldik, mely egy sötét, félelmetes hely a börtönön kívül, a szörnyek közelében, két hetet itt még senki sem bírt ki. Néhány borzalmas nap után, a teljes reménytelenség közepette, váratlanul magával viszi egy idegen, másnap már a Napkirályság udvarában ébred. Vele együtt tíz lánynak kell összemérni a tudását, erejét, szerencséjét, hogy végül egyikük Atlas herceg menyasszonya lehessen. Lor elsőre összezavarodik, de hamar belátja, hogy ennél nagyobb esélye sosem lesz, hogy megváltoztassa a sorsát és megmentse a testvéreit is. Minden lányhoz kirendelnek egy lovagot, aki kíséri, tanítja, edzi, felkészíti a próbákra. Gabriel megtesz mindent, hogy teljesítse ezt a feladatot, de sosem rejti véka alá, hogy nem bízik a lány sikerében. Telnek a napok, hetek és Lor egész kikupálódik, szépségben, ügyességben felveszi a versenyt a többiekkel, akik kezdetben kiközösítik, aztán páran mégis szóba állnak vele. Persze Atlas, a tündérherceg igyekszik minden lányt közelebbről is megismerni, Lort is elkápráztatja a szépségével és a kedvességével. Most már aztán tényleg nyernie kell, hiszen kezd a dolog érzelmileg is hatni rá. Jöhet a nagy viadal!
 
Nagyon tetszett a regény, faltam a lapokat, izgalmas volt, tele olyan cselekményelemmel, melyeket az említett regényekben is szerettem, nagyon hiányzott már egy ilyen zsánerű olvasmány. A szerző érzékletesen ír, gazdag leírásokkal, az első oldalaktól átéreztem a rengeteg szenvedést, amin Lor gyerekkora óta keresztül ment, remekül átjöttek az érzelmek. Mégis volt a stílusban egy kis szarkazmus is, ami humort hozott és némi könnyedséget, ellensúlyozva az időnként halálos jelenetek komolyságát. A főszereplő lány nagyon erős, tekintettel a börtönben történtekre, ez egy mellbevágó múlt, amit olvasóként is nehéz volt feldolgozni. Tetszett, hogy egy pillanatra sem feledte a testvéreit, a kiszabadításuk lebegett a szeme előtt. Nagyon sok trauma érte ezt a lányt, ezek megviselték de meg is erősítették, képes volt bízni egy jobb életben, az igazságban. Itt kell megemlítenem, hogy Lor énelbeszélős szemszöge mellett időnként beékelődött pár Nadir nézőpontú fejezet. Az Aurórakirály fia egészen más utat jár be, hogy végül összeérjenek a szálak és kerekedjen egy izgalmas függővég. Ennek köszönhetően tudomást szerezhetünk arról, hogy komoly erők mozgolódnak a háttérben. Ráadásul Lor származása is titkokat rejt, mondjuk szerintem senki sem gondolta az olvasók közül, hogy ő csupán véletlenül lett kiválasztva. Lor pörgősebb fejezeteit szükségszerűen lassította Nadir szemszöge, ezzel jól balanszírozta a dinamikát. Visszatérve a cselekményre, a viadalra készülés és a verseny szórakoztató volt, izgalmakkal, cselszövésekkel tűzdelve. Engem igazából az utolsó előtti próbánál ért némi agyvérzés, ez már majdnem kiverte a biztosítékot, persze vitt a lendület tovább.
A romantikát sokan elkerülhetetlennek tartják egy jó fantasy regényben, és többnyire én is ezen a véleményen vagyok. Itt azonban tanácstalan voltam, mert Atlas zsigerileg idegesített, nem tudtam elfogadni őt a szerelmi érdeklődés tárgyaként, amolyan "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" karakterével nem volt szimpatikus. Ugyanakkor remélem találkozunk vele a következő részben is, nagyon jól fel volt építve a jóságos tündérherceg figura. Na persze, ennél azért jobban ismerjük a tündéreket, az édes tökéletes külső alatt gyakran lelhetünk romlott részeket. A szerző igencsak meglepett, hogy erotikát is csempészett ebbe a történetbe, méghozzá nem is olyan ártatlan módon. Szerintem nem hiányzott volna, ha kihagyja, nem volt jelentősége. Gabrielben az az igazság, hogy jobban bíztam, azt hittem mégiscsak szövődik ott valami köztük, aztán arcon csapott a valóság, de még mindig kétséges számomra, melyik oldalon áll valójában, huh ez a pasi nehezen kiismerhető, de érdekes karakter.
És a befejezés, persze, hogy egy vastag függővéget kaptam, így hát nagyon várom a folytatást, hiszen annyi lehetőség rejlik a történetben, igazából a végén 180 fokos fordulatot vett a sztori. Reménykedem, hogy a mágia is több szerepet kap, mert ez a terület épphogy meg lett piszkálva.
A fél pont levonás a temérdek ismétlés miatt jár, ez már zavaró mennyiség volt, nincs szükség tízszeres ismétlésekre, és ez nem csak szavakra, hanem teljes mondatokra is vonatkozott.
(Egy megjegyzés: Vajon miért lett a fülszöveg átírva? Az eredetiben „Két nő.” helyett „Tíz nő.” szerepel, és jobban is hangzik, hiszen az utolsó fordulóban maradtak csak ketten.)
Nagyon ajánlom a regényt minden fantasy rajongónak, hiszen kedvenc regények toposzainak vegyítéséből áll, ennek ellenére mégis tökéletesen egyedi lett. Nagyszerű szórakozás volt részemről a regény, és szerencsére nálam van már a folytatás is, úgyhogy neki is vágok!
Képek: saját

Borító: Gyönyörű, részletgazdag a borító. Egyébként az egész könyv nagyon szép, nemcsak a borító, hiszen élfestett kiadásban jelent meg, térkép is kapott helyet benne, és egy klassz könyvjelző is jár hozzá.

Kedvenc karakter: Lor, Atlas.

Szárnyalás: Nagyon rég volt már részem hasonló világfelépítésű regényt olvasni, de nem zavart ez az összevegyítés, jót nosztalgiáztam.

Mélyrepülés: Az ismétlések meg tudtak akasztani.

Érzéki mérce: Nem igazán számítottam erotikus tartalomra, de bizony kaptam néhány pikáns jelenetet,  őszintén megmondom, nem hiányzott volna, ha kimarad.

Értékelés: 

Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték

A nyereményjáték során a kitalált világoké, országoké a főszerep. Te rájössz, melyik fantasy-sorozathoz tartozik az elnevezés? A szerzőt és a címet írd be a Rafflecopter megfelelő sorába!  
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

KÉRDÉS:   KÖZÉPFÖLDE

Állomások:

10.15. Kitablar
10.17. Kelly és Lupi olvas
10.19. Dreamworld



2024. október 13., vasárnap

Elle Kennedy: The Graham Effect - A Graham-hatás (Briar-naplók #1)

 


A Könyvmolyképző Kiadó újra Elle Kennedy hokibirodalmába kalauzol el bennünket. A Graham-hatás Garrett Graham lányának, Giginek a története, aki apja árnyékából szeretne kitörni. De sosem gondolta volna, hogy ehhez az egykori rivális iskola játékosával kell alkut kötnie. Tarts te is velünk a turné során, és ha megfejted az állomások feladványait, esélyed nyílik megnyerni egy példányt a regényből!

Könyvmolyképző Kiadó, 2024
520 oldal
Fordította: Sereg Judit
Goodreads: 4,20
Besorolás: new adult, romantikus, erotikus

A ​lány a hoki üdvöskéje… de alkut kötött a rosszfiúval…

Gigi Grahamnek pontosan három célja van: bekerülni a női hokiválogatottba, aranyat szerezni az olimpián, és kilépni híres apja árnyékából. Eddig minden rendben is lenne, ha nem lenne két apró probléma… Na jó, egy apró és egy nagy, mogorva probléma. Giginek javítania kell a játékát a kapu mögött, és ehhez Luke Ryder segítségére van szüksége.

Ryder 195 centi magas, kigyúrt, előítéletes, goromba… és állati dögös.
De akkor is ő az ellenség.

Persze a Briar hokicsapatánál az új társkapitánynak is megvannak a maga céljai. A férficsapatot összevonták egy rivális hokiprogrammal, így Rydernek olyan kerettel kell dolgoznia, ahol mindenki utál mindenkit. És ha ez nem lenne elég, a nyári edzői lehetőség, amit meg akar szerezni a legendás Garrett Graham mellett, elérhetetlennek tűnik, miután sikerült a lehető legrosszabb első benyomást tennie példaképére. Szóval a Gigivel kötött kis alkuval mindketten csak nyernek. Ryder segít a lánynak bekerülni a válogatottba, cserébe ő dicséri egy kicsit az apjának. Az egyetlen bökkenő? Az a csontig hatoló, agyzsongító, szédületes vonzalom, amit próbálnak figyelmen kívül hagyni. Veszélyes játékot játszanak, de a végén talán mégis megéri a kockázat.

Őszinte leszek megint, nem igazán ismerem sem Elle Kennedyt, sem a munkásságát. Ami könyve (sorozata) itthon megjelent, azokról mind Kelly írt (és olvasta őket). Engem a könyv fülszövege fogott meg, azért voltam kíváncsi erre a történetre.

A sztori szerint Gigi rettentő jó hokis, minden téren az apjára ütött, aki ugye egy legenda. De persze a lánynak is vannak gondjai, hiszen ha a háló mögé kerül, onnan kész, begörcsöl és képtelen jól játszani.
Ezen egy valaki tudna segíteni, Ryder, aki újonnan került fiúk csapatába, hiszen az ő iskolájuk csődbe ment, így Gigiék fiúcsapata fogadta be a másik iskola csapatát és komoly versengés folyik köztük, hogy ki is maradjon a csapatban és küzdhessen a bajnokságban.
Ryder a saját korosztályában rettentő jó játékos, de elég mufurc, goromba és szófukar. Viszont tudja, hogy Gigi apja fogja kiválasztani azokat a fiatal edzőket, akik a férfi nyári táborában edzhetik majd a gyerekeket. És Ryder mindenáron be akar oda kerülni. Így megegyezik Gigivel, hogy segít a lánynak leküzdeni a "hálómögé-beszorultam" szindrómáját, a segítségért cserébe pedig Gigi elkezdi fényezni a srácot az apja előtt, hogy az felfigyeljen rá és beválogassa az edzői közé...

Hát mit ne mondjak, eddig tényleg nem ismertem Elle Kennedy történeteit, de ha mindegyik ilyen, akkor új rajongót avatott magának. Az elejétől kezdve a végéig csak úgy faltam a lapokat - pedig nem volt valami rövid a regény :D.
A történet lekötött, imádtam az egyetemisták életét, azt még inkább, hogy betekintést kaphattam egy olyan sportba, amit szinte egyáltalán nem ismerek. Az már csak hab volt a tortán, hogy a szerző bámulatosan érzékletesen és sokszor humorosan írta meg egy fiúcsapat mindennapjait, akár az edzésekről volt szó, akár a magánéletükről, akár a bulikról vagy másról. Egyszerűen imádtam ezeket a részeket.
Forrás
Ami másrészt nagyon tetszett, hogy bár volt dráma a történetben, nem is kevés, hiszen Ryder maga egy kész dráma volt, a maga háttértörténetével, de VÉGRE (és ezt nem győzöm megköszönni a szerzőnek) a dráma nem molesztálás vagy megerőszakolás volt. Egyszer már írtam, hogy szerintem a new adult regények szerzőinek valami beteges fétise, hogy minden főhősnőt (vagy főhőst) minden történetben molesztálnak vagy megerőszakolnak. Ez elsőnek még megdöbbentett, igen, meghozta a remélt hatást, de miután minden második regénynek ez volt az eltitkolt története, egy idő után már teljesen immunissá váltam ezekre a borzalmakra. És ez nem volt jó. Sem a történet szempontjából, mivel ezeket egy idő után már csak unottan lapoztam át, másrészt azért se, mert egy ilyen eset mélyen meg kelljen, hogy rázzon.
De Elle Kennedy ebben is tudott valami olyat nyújtani, hogy a főhős iránt azonnali részvétet, sajnálatot éreztem és legszívesebben megöleltem volna, hogy az élet ennél ezerszer jobb is lehet - de szerencsére a főhősnőnk, Gigi ezt megtette helyettem:).
A két főhős közti kémia is megér egy misét. Egyszerűen - tudom, ilyet már sokat írtam - szó szerint a falat, a kindlet kapartam, hogy történjen már köztük valami! És amikor megtörtént.. úristen.. hát az valami észveszejtő volt! Amit külön kiemelnék, hogy rettentően tetszett, ahogyan a szerző Gigi szemszögén keresztül megmutatta, hogy nem csak egy férfi lehet mindenáron szexre vágyó, hanem egy nőnek is vannak vágyai és ugyanúgy kínlódhat szex nélkül, úgyanannyira vágyhat a szexre, a partnerére, mint egy férfi. Tudom, hogy sok regényben megemlítik ugyanezt, de ennyire valósan megírva nagyon ritkán találkoztam vele. Gigi pedig körülbelül ugyanúgy kínlódott, mint Ryder, ha nem jobban :D.
Ami azonban eleinte áldás volt, az később átok lett. Én értem, hogy ha már végre összejöttek és jó a szex, akkor mindenhol, bármikor, bárhol egymáséi kell, hogy legyenek, de egy idő után már elvesztette nálam azt a varázsát, amit az elején meghozott. Volt, hogy már csak átlapoztam, amikor százötvenedjére is egymásnak estek.
De mindezt szerencsére tudta tompítani a mellette folyó rengeteg történés, ahogy közösen izgultunk, nehogy kitudódjon a kapcsolatuk, hogy mind a ketten bekerülhessenek abba a csapatba, ahová szerettek volna bejutni, majd az első közös karácsony és még sorolhatnám. Igazából ez a "túl sok szex", csak egy kákán is csomót kereső olvasó megjegyzése volt, a teljes történet iránti szeretetem mellett ez egy apró megjegyzés volt csupán.

És a történet vége? Nekem picit sziruposra sikerült - ezért is vontam le egy fél pillangót. Picit gyors, elhamarkodott döntésről olvashattunk - ami nekem picit sok volt így. De gondolom több olvasónak viszont ez fog tetszeni - ízlések és pofonok - mások vagyunk.

Összességében nagyon tetszett a történet, szívesen olvasnám majd tovább, sőt az előzmény-sorozatok is felkeltették a kíváncsiságomat, így valószínűleg beszerzem a sorozat további köteteit is!

Borító: 
Nem, nem és nem. Egyrészt a szem nélküli Gigi nagyon rémísztő és fura, másrészt úgy néz ki, mintha egy baseball rajongó lány lenne és nem egy vérbeli hokis. Láttam, hogy majdnem minden kiadás ezt a borítót használta, de ez így nagyon rossz irány...

Kedvenc karakter: Ryder, Gigi

Szárnyalás: a történet

Mélyrepülés: - 

Érzelmi mérce: romantikus, forró és még annál is forróbb. Tele +18-s jelenetekkel

Értékelés: 



Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
A mostani nyereményjáték Elle Kennedy könyveinek szereplőire fókuszál. Minden állomáson találtok egy-egy nevet, amelyből kihagytunk pár betűt. A Ti dolgotok megfejteni, melyik karaktert rejti a feladvány. A megoldást írjátok a Rafflecopter megfelelő sorába!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

H_nt_r D_v_n_ort

a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Október 06 - Kitablar
Október 09 - Ambivalentina
Október 13 - Kelly és Lupi olvas
Október 15 - Angelika blogja

2024. október 5., szombat

Jennifer L. Armentrout: Storm and Fury - Vihar és harag (Az Előhirnök #1) - EXTRA Idézetek


A Könyvmolyképző Kiadó jelentette meg Jennifer L. ArmentroutAz előhírnök sorozatának első részét Storm and Fury - Vihar és harag címmel. A Komor elemek sorozat világában játszódik a történet, melyben a 18 éves Trinity a korábbról már ismerős Zayne oldalán veszi fel a harcot a démonokkal, persze nem hiányozhat a romantika sem a regényből. Kövesd az állomásokat  és a játék megfejtéséért cserébe esélyed lesz megnyerni a könyvet a kiadó felajánlásában. 

Könyvmolyképző Kiadó 2024. Vörös pöttyös
440 oldal
Fordította: Molnár Edit
Goodreads: 4,05
Besorolás: YA, urban fantasy, paranormal, romantikus
 
A tizennyolc éves Trinity Marrow képes kommunikálni a kísértetekkel és a szellemekkel, de nem ez az egyetlen különleges képessége. Emiatt évek óta arra kényszerül, hogy egy táborban bujkáljon, ami az őrzők – alakváltó védelmezők – felügyelete alatt áll. Ők védik az emberiséget a démonoktól. Ha a démonok rájönnek Trinity titkára, felfalják őt, hogy megsokszorozzák az erejüket. Amikor egy másik klánból őrzők érkeznek, azzal a baljós hírrel, hogy egy ismeretlen lény démonokat és őrzőket gyilkol, Trinity addigi védett világa összeomlik. Nem utolsósorban azért, mert az egyik látogató a legidegesítőbb, legjóképűbb és egyben leglenyűgözőbb személy, akivel Trinity valaha találkozott.
Zayne-nek is megvannak a saját titkai, de amikor a démonok betörnek a táborba, és Trinity titkára fény derül, az összefogás elengedhetetlenné válik.
Hogy megmentse a családját és talán a világot is, Trinitynek meg kell bíznia a férfiban. Az események azonban váratlan fordulatot vesznek, amikor háború robban ki a természetfeletti lények között… 
 
Blogturné EXTRA állomás következik, néhány kedvcsináló idézettel:
 
"Felszisszentem. Gyilkolják az őrzőket? A felsőbbrendű démonokat és… nos… engem leszámítva, az őrzők gyakorlatilag elpusztíthatatlanok, hiszen arra tenyésztették őket, hogy a legbrutálisabb csatákat is kibírják.
Nem könnyű megölni őket.
– Először azt hittük, hogy egy démon az, egy felsőbbrendű, aki elpusztítja a sajátjait – szólalt meg Zayne. – Tény és való, a felsőbbrendűek egymásnak is nekimennek, de ők nem így ölnek, nem tesznek úgy, mintha nem tartanának a lelepleződéstől. Aztán egyre több őrző holtteste került elő. Az, ami most történik, a démonokat és az őrzőket egyaránt érinti.
A rövidhajú őrző előrébb lépett.
– Én is közbeszólhatok?
– Dez, tudod, hogy nem vagyok híve a formaságoknak – válaszolta Thierry.
Dez arcán halvány mosoly derengett.
– Tudom, hogy Zayne és én nem rendelkezünk olyan évtizedes tapasztalattal, mint te és Matthew, de amit most látunk, az valami egészen új. A legjobb harcosaink haltak meg, olyan őrzők, akikkel szemben elvileg nem könnyű fölénybe kerülni.
– Miért tartjátok lehetetlennek, hogy mindez egy magasan képzett felsőbbrendű démon műve? – kérdezte Matthew. – Miért gondoljátok mindannyian, hogy ez most valami más?
– Talán tévedünk. Talán egy démon áll a háttérben – jegyezte meg Nicolai, és láttam, hogy Zayne állkapcsa megfeszül, mintha a srác kényszerítené magát, hogy ne szóljon közbe. – Még nem tudjuk, de ezen a héten újabb őrzőt vesztettünk el. Erősítésre van szükségünk. Ezért vagyunk itt.
Thierry hátradőlt, a válla megfeszült.
– Nos, a legjobbkor jöttetek. Hamarosan itt az avatás. A csapatunk új tagokkal bővül.
Nicolai Zayne-re és Dezre sandított, de nem szólt.
– A szobáitokat már előkészítettük, és a szakács most főzi a vacsorát. Gondolom, szívesen megpihennétek – mondta Thierry. – Maradjatok itt az avatásig!
Nicolai nem válaszolt azonnal.
– Megtiszteltetés számunkra, hogy ilyen kedvesen invitáltok, de feltétlenül vissza kell térnünk a fővárosba...
– Azt hiszitek, hogy az itt töltött egy hét felborítaná az egyensúlyt? Nem hiszem – felelte Thierry azon a hangján, ami nem hagyott teret a vitának. Épp elégszer hallottam már, de azt is tudtam, hogy ha az őrzők életveszélyben vannak, akkor erősítéssel kell hazatérniük. – Rengeteg időnk van még, hogy meghallgassuk a feltételeiteket… – Thierry kis hatásszünetet tartott. – És mi is ismertessük a mieinket.
Legörbült a szám. Az ujjaim megfeszültek a függönyön, amikor Zayne, ki tudja, miért, hátrébb lépett, elfordította a fejét, és...
És egyenesen rám nézett.
Valami... valami történt.
Hirtelen belém nyilallt a felismerés, amit a déjà vu érzése követett, mintha mindez már megtörtént volna, pedig nem. Most láttam először Zayne-t. Ellenkező esetben emlékeztem volna rá.
Dermedten néztem, ahogy rám mered. Már csak ez hiányzott! Földbe gyökerezett a lábam, és mivel elég közel voltam ahhoz, hogy lássam Zayne száját, könnyedén tudtam olvasni az ajkáról, amikor az megmozdult.
Látlak ám.
Uramisten!
Ijedtemben elengedtem a függönyt, és hagytam, hogy a helyére csússzon. Lassan hátrálni kezdtem."

* * * 

"Forróság hullámzott végig a karomon, és fehér fényt láttam a szemem sarkából.
– Menekülj!
Az őrző nem hallgatott rám.
Fehér tűz tört elő a karomból és a kezemből, köpködő lángként lövellt előre, miközben az ujjaim a tenyerembe simuló felhevült markolat köré tekeredtek. A kard nehéz volt, de eredendően ismerős, holott eddig csak egyszer hívtam segítségül. A borotvaéles penge mentén tűz lobogott, és még a levegő is hangosan ropogott és sistergett.
Amikor a magasba emeltem a kardot, az őrző kitárta a szárnyát. Lángcsóvák íveltek a levegőben, amikor lesújtottam a pengével, és vállon találtam az őrzőt. Az őrzők bőre szinte áthatolhatatlan. Szinte. A kard úgy hatolt át rajta, mint kés a vajon, még azelőtt szénné égetve a bőrt, hogy a vér a levegőbe spriccelt volna. Az őrző nyikkanni sem bírt, mert az igazság tüze kettéhasította, és minden porcikáját felemésztette.
Nem maradt belőle más, csak egy kupac hamu a sercegő, lángoló kard alatt. Meg a félig megolvadt álarc.
Az égi kiváltságom visszahőkölt, és a kard is megsemmisült: füstfoszlányokká és finom, aranyló fényporrá vált, majd elpárolgott a szélben.
Vékony vérpatak csordogált az orromból.
Lassan leguggoltam, és kézbe vettem a tönkrement álarcot. De amint hozzáértem, a műanyag szétesett, és a föld porába hullt.
– Hoppá! – suttogtam, és felegyenesedtem.
Hangosan ziháltam, és dideregve léptem hátra. Vér... Lefolyt a bal karomon, és az ujjam hegyéről a járdára csöpögött.
Bajban voltam, nagy bajban.
Azonnal elő kell kerítenem Thierryt, gondoltam magamban. Fel kell takarítani ezt a mocskot, mielőtt még nem késő. Most ez a legfontosabb, fontosabb, mint kideríteni, miért tört az életemre egy őrző, immár másodszor.
Sarkon fordultam, és futásnak eredtem ,egy pillanatra sem csökkentve az iramot, holott a fejem minden lépésnél úgy lüktetett, mintha egy üstdobos vert volna tanyát a koponyámban. Nem lassítottam le, és nem engedtem az engem üldöző sötétségnek. Ha kidőlök, és nem jutok el Thierryhez, ha nem állítom el a vérzést, már jönnek is.
Pláne akkor, ha az, ami végzett Wayne-nel, még mindig a közelben van. Akkor aztán özönleni fognak.
Amikor elértem a házat körülvevő fal szélét, jobbra kanyarodtam...
Valami meleg és kemény dologba ütköztem. Olyan illata volt, mint… a téli mentának.
Zayne!"

 * * *

"– Üdv! – mondta ekkor a szellem.
Riadtan hátráltam egy lépést, amikor a szellem felém fordult, és deréktól lefelé átlátszóvá vált. A szemem tágra nyílt.
– Tudod, hogy látlak?
– Miért ne tudnám?
– Mert halott vagy? – vetettem fel.
A szellem ajka féloldalas mosolyra húzódott, amitől libabőrös lett a karom.
– Jó, de nem én vagyok az első szellem, akit látsz.
– Nem – válaszoltam. – Távolról sem. Honnan tudod?
A szellem hosszasan tanulmányozott.
– Csak úgy.
– Ez elég homályos válasz – jegyeztem meg. – Akkor kérdezek mást. Már átkeltél, ugye? – Amikor a szellem bólintott, hűvös hegyi szellő suhant át a parkon, megmozgatva a leveleket. Fázósan öleltem át a derekamat. – Most meg visszajöttél?
– Igen.
Vártam, hogy a szellem további részletekkel szolgáljon, de mivel nem így történt, tovább faggatóztam:
– Miért jöttél vissza?
Az enyhe mosoly elhalványult. A szellem a szoborra nézett.
– Látni akartam.
Értetlenül ráncoltam a homlokomat.
– Mit?
A szellem csak nagy sokára válaszolt:
– Hogy tényleg elszúrtam-e.
Hirtelen belém villant a felismerés. Ez a szellem azért tért vissza, mert megbánta, amit tett, vagy nem tett, vagy amit mondott, vagy nem mondott.
Úgy éreztem, tudnék segíteni neki.
– Őrző vagy, ugye? – kérdeztem.
A szellem bólintott.
– Te... te viszont nem vagy az.
– Nem.
A szellem rám nézett, az arca szinte átlátszóvá vált.
– Tudom, ki vagy.
Ez a kijelentés úgy megdöbbentett, hogy azt sem tudtam, mit mondjak. Még sosem találkoztam olyan szellemmel vagy kísértettel, aki tudta volna, ki vagyok. Lehet, hogy régen itt élt? Még gyerekkoromban?
– Igazán?
– A halál után bizonyos dolgok letisztulnak. – A szellem teljesen szembefordult velem, a vonásai élesebbé, tisztábbá váltak. – Most már tudom, miért pont most, ebben a pillanatban tértem vissza.
A hideg futkosott a hátamon.
– Érdekes, hogy a sors, minden várakozással ellentétben, képes helyrehozni bizonyos dolgokat.
Esküszöm, ez volt a legbizarrabb beszélgetés, amiben részem volt, pedig hallottam már meredek dolgokat. De ami még furcsább: nem ezt mondta Thierry is Töpszli füle hallatára?
Mielőtt megkérdezhettem volna a szellemet, mit ért ezen, olyan mély szomorúság ült ki a vonásaira, hogy a mellkasomon éreztem a súlyát. Egy másodperccel később pedig semmivé vált. Felszaladt a szemöldököm, amikor a szellő megemelt és az arcomba fújt egy hajtincset.
Vártam.
De a szellem nem jelent meg újra."
 
 * * *
 
"– És látod a csillagokat?
Az égre emeltem a tekintetem. Felhőtlen éjszaka volt, és az ég úgy sötétlett, mint egy apró pötyökkel telehintett olajfolt.
– Igen. Halványan. – Két egymás fölötti csillagra mutattam. – Ott! Azt a kettőt. – Becsuktam a jobb szemem, és a két apró fehér foltból egy elmosódott fehér folt lett. – Várjunk csak! – Felnevettem. – Ez egy.
– Igen – mormolta Zayne, és amikor rásandítottam, láttam, hogy arrafelé néz, amerre mutatok. – Ott csak egy csillag van. – Zayne felém fordult, és a pillantásunk egymásba gabalyodott. – Máshol nem látsz?
Kicsit szédültem, és hülyén éreztem magam, de nagy igyekezettel fordítottam el a tekintetem. Újra végigpásztáztam az eget.
– Látok egy párat. Miért? Sok van belőlük?
Amikor Zayne nem válaszolt, ránéztem, és láttam, hogy megint engem bámul. A fejét enyhén félrebillentette, egy szőke hajtincs az arcát súrolta.
Tovább csavargattam a hajam, és az idegesség úgy reszketett bennem, mint egy fészekaljnyi ébredező, szárnyát próbálgató madár. Elfordítottam a tekintetem.
– Mindenütt csillagok vannak?
– Igen, de csak azok számítanak, amiket látsz.
A pillantásom Zayne-re siklott.
Zayne rám mosolygott.
– Te... elképesztően erős lány vagy.
A megjegyzés váratlanul ért.
– Tessék?
– Itt állsz, és úgy beszélsz a vakságodról, mintha semmiség lenne. Mintha szót sem érdemelne, pedig nagyon is komoly dolog. És ezt te is tudod. – Zayne felém nyúlt, és megfogta a kezem, amivel sikerült megijesztenie. Óvatosan kibogozta az ujjaimat a hajamból. – De te csak azért is megküzdesz a betegséggel. Együtt élsz vele. Ha nem ez az igazi erő, akkor nem tudom, mi.
A fészekaljnyi madár a mellkasomba költözött.
– Ettől még nem vagyok erős.
Zayne elhúzta a kezemet a hajamtól.
– Trin...
A becenév hallatán elpirultam, és rájöttem, hogy tetszik, amikor Zayne így szólít. Megint a két csillagra néztem, ami valójában egy volt.
– Úgy értem, szerintem nem ettől lesz erős valaki. A jövőt nem tudom megváltoztatni. Talán egy nap feltalálnak majd egy gyógymódot, ami beválik, de addig is el kell fogadnom a sorsomat, és nem rágódhatok folyton a bajaimon, mert… mert, basszus, még belegondolni is ijesztő, hogy ez előbb-utóbb mind megszűnik, és nekem alkalmazkodnom kell, újra kell fogalmaznom magamat, de attól még meg kell birkóznom a helyzettel. És ez csakis úgy történhet meg, ha nem hagyom, hogy a betegség határozzon meg engem, és feleméssze az életem minden egyes pillanatát. Ez nem erő. Ettől még nem leszek különleges – magyaráztam vállvonogatva. – Ez csak annyit jelent, hogy... megteszek minden tőlem telhetőt.
Zayne megszorította a kezemet.
– Ahogy mondom. Ezt jelenti az erő.
Mint aki nem tud uralkodni magán, újra mélyen Zayne szemébe néztem, és azon tűnődtem, milyen rossz lesz, amikor már nem láthatom a csillagokat, de a legelkeserítőbb az lesz, amikor már nem láthatom ezeket a halványkék farkasszemeket." 
 
 * * *
 
" – Azt mondtad, azért szeretsz az épületek tetején lenni, mert olyankor közel vagy a csillagokhoz, és ez hasonlít a leginkább a repülésre. Azt is mondtad, hogy a repülés az egyetlen, amit irigyelsz az őrzőktől.
– Igen, pontosan.
– Akarsz repülni?
Felegyenesedtem, és Zayne felé fordultam, bár látni nem láttam őt. A kezem a térdén kötött ki.
– Nem tudom, egyre gondolunk-e.
– Akarod látni a csillagokat? – kérdezte Zayne, én pedig szaporán bólogattam, mert tudtam, mire céloz, és amikor megfogta a kezem, úgy kapaszkodtam belé, mint aznap, amikor elhagytam a közösséget. Éreztem, hogy Zayne átváltozik, és a bőre megkeményedik a tenyerem alatt. – Akkor kapaszkodj erősen, Trin! Olyan közel megyünk, amennyire csak lehet."
 
 A könyv értékelése ITT olvasható.
 Kép: Saját
 
Ha megtetszett, ITT megrendelheted!
 
Nyereményjáték
 
A regény beleolvasóját érdemes elolvasnotok, így könnyen megválaszolhatjátok minden állomáson a kérdéseinket. A feladat a szokásos, a megoldást írjátok be  a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére, hogy a megkapott értesítő levélre válaszoljanak, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.
 
KÉRDÉS:  Milyen színű Trinity szeme?
 
 
Állomások:
10.05 Kelly & Lupi olvas idézetes extra állomás
 
 
 
 
 

Rendszeres olvasók