A Könyvmolyképző Kiadó jelentette meg Laura Wood: A Single Thread of Moonlight - Egyetlen szál holdfény regényét, mely egy történelmi romantikus köntösbe bújtatott, a késő viktoriánus időkbe repítő Hamupipőke retelling. Kövesd az állomásokat és a játék megfejtéséért cserébe meg is nyerheted Iris és Nicholas történetét a kiadó felajánlásában.
384 oldal
Fordította: Páli Veronika
Goodreads: 4,28
Besorolás: történelmi romantikus, retelling, ya/na
Iris Grey idilli otthona hét évvel ezelőtt mostohája kezére került, és a lány a szolgasortól menekülve megszökött. Most az ország leggazdagabb hölgyeinek varr ruhákat, ahelyett, hogy egy lenne közülük. Egy nap a rideg, káprázatosan jóképű Nicholas Wynter bukkan fel Iris ajtajában, hogy tálcán kínálja a bosszút. Vajon a lány képes kilépni az árnyékból, és újra elfoglalni az őt megillető helyet a társadalomban? A viktoriánus korban játszódó pompás Hamupipőke-regény, mely egy merőben új és imádni való formában meséli újra a történetet. Ez a Hamupipőke nemcsak szép, de okos, elbűvölő, és küzd az álmaiért. De ha nem vigyáz, a szerelem könnyen az útjába állhat…
Ezt a regényt semmiképp nem akartam kihagyni az idei megjelenésekből, nagyon megtetszett a fülszövege, egyértelmű volt, hogy ezt olvasnom kell. A szerzőről még nem hallottam soha, de a Hamupipőke retelling ígéretnek nem tudtam ellenállni. Azt már csak később vettem észre, hogy vörös pöttyös besorolást kapott, ami elég szokatlan egy történelmi romantikusnál, de nem elképzelhetetlen.
A fülszöveget érdemes kiegészíteni azzal, hogy Iris 11 éves korában szökött el a nevelőanyjától, miután az édesapja már egy évvel korábban meghalt egy lovasbalesetben. Azóta folyton büntették, olyanokért, amit el sem követett, a szolgákkal kellett ennie és a szobájából is kiköltöztették. Mielőtt intézetbe adta volna a mostohája, felült a vonatra és Londonba utazott, a nagy ismeretlenbe. Egy varrónő fogadta be, miután kiderült, hogy Iris ért a szakmához, gyönyörűen hímez, varr. Már hét év telt el, a munkahelyén megbecsülik, de sokszor eszébe jut, ha nem tesz valamit, akkor hamarosan hivatalosan is halottnak nyilvánítják és sosem kaphatja meg az örökségét. A véletlen úgy hozza, hogy pont a mostohatestvére ruháin kell dolgoznia, miután az épp egy herceget próbál megfogni magának a báli szezonban. Még nagyobb véletlen, hogy helyettesítenie kell a próbakisasszonyt, így megismerkedik Nicholas Wynterrel, aki lehetőséget ajánl neki, néhány hétre játsszon el egy gazdag örökösnőt, hogy megleckéztethesse egyik ismerősét, történetesen pont ezt a herceget. Iris belemegy a játékba, így legalább ő is vissza tud vágni a mostoháinak, akik remélhetőleg nem ismerik fel az időközben majdnem 18 évessé cseperedett lányt.
Irisból Serena lesz, aki már az első álarcosbálon hírnevet és hódolókat szerez. A színjáték sikeres, hirtelen a régi otthonában találja magát vendégként, egy kisebb társasággal együtt, persze a herceg és Nicholas is meghívást kap. Két hét alatt kell lánykérésre bírni a herceget, miközben a saját ügyében is nyomoz, ugyanis nagyon nincs rendben az apja végrendelete. Fel kell kutatnia egy másolatot, közben aggasztó részletek kerülnek elő a múltból, ami teljesen más képet mutatnak az apjáról, az igazság kiderítése egyre sürgetőbbé válik.
Nekem nagyon tetszett ez a regény, szórakoztatónak találtam, teljesen kikapcsolt egy nehezebben emészthető könyv után. Gyors ütemű volt az olvasás, bár nem történtek óriási fordulatok, mégis kíváncsi voltam mit hoz a következő oldal, végig fenntartotta az érdeklődésemet. A szerző kellemes stílusban hozta a regényt, remekül el tudtam képzelni a környezetet és a szereplőket is a leírások alapján. Imádtam a divat megjelenítését, a színek, az anyagok, minták, hímzések gazdag leírást kaptak, különleges ruhákból nem volt hiány. Szerettem, hogy a szerző vaskosan beletette a regénybe a nők helyzetére való utalásokat. Nem mondom, hogy feminista a regény, de sok részletben megjelenik a téma, jó volt erről is olvasni.
Élvezetesek voltak, a párbeszédek, kellően humoros pengeváltásokkal, főleg a lány és Nick között. Az álkapcsolatból, ami egy hamis közös gyerekkorra utal, valami fergeteges adok-kapok játék alakult ki közöttük, később az alakuló átverés miatt nőtt a feszültség, de azért eljutnak addig, hogy kellő időben felfedik egymás előtt a titkaikat a múltról és a terveikről egyaránt. Nagyon tudtam értékelni, hogy az igazság felfedése után sem volt felesleges dráma. Azért hozzátenném, hogy a Hamupipőke sztori mellett én kihallottam ebből egy kis Büszkeség és balítéletet is, legalábbis időnként Lizzy-t éreztem a szereplőben, egy mondat konkrétan át is lett emelve ebből a műből. Nem is vettem jó néven, nem minden esetben jönnek ki jól ezek az áthallások.
Iris erejét csodáltam, a végén majd elmeséli, mi volt az utolsó csepp a pohárban, amiért elhagyta az otthonát, de tökéletesen megértettem. (Itt egy kis Jane Eyre áthallást olvashattunk, és ez így szó szerint benne is van.) Londonba menni alig több mint 11 évesen, a viktoriánus kor végén, hát nem mindennapi. Sosem feledte azonban, hogy honnan jött, és végig motoszkált benne, hogy nem hagyhatja, hogy a mostohája győzzön. Nicholas tálcán kínálta a megoldást, persze ő mit sem tud a háttérről. Nick távolságtartó, szinte rideg kezdetben, később megtudjuk, miért ilyen, és bizony jó időnek kell eltelni, hogy felvállalja az érzelmeit. A nagymamáját nagyon bírtam, csuda egy beszólásai voltak.
Külön jó volt olvasni, hogy Iris végül az egyik mostohatestvérével jó viszonyt tudott kialakítani. Sophia végül jó barátnője lett, aki ellentétben a herceggel házasodni készülő Agatha-val, régen sem bántotta, most pedig hathatósan segítette a nyomozásban. A múlt felgöngyölítése nem minden részletében örömteli, bőven akadtak váratlan események, újabb gyanús részletek. Persze minden jó, ha jó a vége!
Nekem ez a regény nagyon kellemes élmény volt, túl a Hamupipőke sztorin, millió részletében volt csodás. Imádtam a ruhákat, a bálokat, a vidéki szórakozást, közben a csábítás és a nyomozás elemeit, mint például éjszakai, hajnali titkos találkozók, rejtett folyosók, talányos hímzések, amik valamire utalhatnak, és lopott csókok. Mindenképpen ajánlom az ifjúsági korosztálynak, ha ezt olvasod, tuti megszereted a történelmi romantikus műfajt, de ugyanilyen szeretettel ajánlom a felnőtt korosztálynak is. Erotika ugyan nincs benne, de helyes fiatalemberek igen, és nagyon lehet drukkolni párosunk boldogságáért.
Kép: Pinterest
Borító: Nagyon tetszik, megjelenik a kora ősz, és persze a tű a fonállal.
Kedvenc karakter: Iris, Nicholas, és a nagymama.
Szárnyalás: Minden pengeváltás Iris és Nick között, melyben a képzelt emlékeikkel replikáztak.
Mélyrepülés: -
Érzelmi mérce: Lassú égésű románcnak lehetünk tanúi, ami megmarad a young adult keretein belül, néhány csók azért elcsattan.
Ha megtetszett, ITT megrendelheted!
Nyereményjáték
A regény beleolvasóját
érdemes elolvasnotok, így könnyen megválaszolhatjátok minden állomáson a
kérdéseinket. A feladat a szokásos, a megoldást írjátok be a
rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére, hogy a megkapott értesítő levélre válaszoljanak, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére, hogy a megkapott értesítő levélre válaszoljanak, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.
KÉRDÉS: Milyen balesetet szenvedett Iris apja?
További állomások:
11.24 Kelly & Lupi olvas
11.26 Olvasónapló
11.28 Ambivalentina
11.30 Spirit Bliss - Sárga könyves út - extra idézetek
12.02 Utószó
12.04 Hagyjatok! Olvasok!
12.06 Spirit Bliss - Sárga könyves út
12.08 Csak olvass!
12.10 Dreamworld
11.26 Olvasónapló
11.28 Ambivalentina
11.30 Spirit Bliss - Sárga könyves út - extra idézetek
12.02 Utószó
12.04 Hagyjatok! Olvasok!
12.06 Spirit Bliss - Sárga könyves út
12.08 Csak olvass!
12.10 Dreamworld
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése