KMK ÚJ KÖNYVEK Katt a képre!!!

2025. március 28., péntek

Rebecca Yarros: Wilder (A Renegátok #1)


A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából egy új sorozat első részét tarthatjuk a kezünkben Rebecca Yarrostól. A Wilder egy belevaló, bátor influenszercsapatról szól, aminek a tagjai a leglehetetlenebb trükköket és legvadabb mutatványokat kísérlik meg a világon, a fizika törvényeit és a saját határaikat feszegetve. Tartsatok négy bloggerünkkel az izgalmas hajóúton, ami szerelemmel, veszélyekkel és kalandokkal teli lesz, és a turné végén ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.
 
Könyvmolyképző Kiadó 2025. Rubin pöttyös
400 oldal
Fordította: Őri Bettina
Goodreads: 4,03
Besorolás: new adult, romantikus, extrém sport, utazás, realista

Wilder ​közelében lenni legalább olyan veszélyes, mint amennyire addiktív…
Miután elvesztegettem két évet az életemből, úgy döntök, részt veszek egy kilenc hónapos hajóúton, ahol nemcsak dolgozni, hanem tanulni is fogok. A célom, hogy világot lássak, mindent a lehető legintenzívebben megtapasztaljak, és (ha szerencsém van) megtaláljam önmagam.
De bárcsak tudtam volna, mire vállalkozom!
Az ösztöndíjam egy másik hallgató korrepetálásától függ. De nem akármilyen diák, ó, nem! Az túl egyszerű lenne! Paxton Wildert kaptam, a fenegyerek influenszert és X-Games-bajnokot. Bárhová megy, kamerák, rajongók és nagyszabású mutatványok kísérik.
Utálni akarom őt. Le akarom hajítani azt az arrogáns egóját erről a hajóról. De attól a másodperctől kezdve, hogy egymáshoz érünk, a gyomrom egy dupla szaltót ugrik, és ráébredek, Wilder közelében lenni legalább olyan veszélyes, mint amennyire addiktív.
Mert tudom, mi a helyzet azokkal a pasikkal, akik mindig a következő vad kaland után rohannak. És tudom, mi történik azokkal a lányokkal, akik beléjük szeretnek.
De most a sorsunk összefonódott… és ha ő elbukik, nekem sincs semmi esélyem.

 
Nekem még mindig hátra van a Fourth Wing, szóval nem tudom még más zsánerrel összehasonlítani a szerző írásmódját, csakis az általam eddig olvasott realista regényeivel, amelyek között igazi kedvenceket is avattam, mint például az In the Likely Event. Tény, hogy a fantasy sorozata miatt mostanra szupersztárszerző lett, előtte viszont megírt egy seregnyi regényt, például a 2016-2017-ben kiadott A Renegátok sorozatot, melynek első része jelent most meg a Könyvmolyképzőnél.
Pontosan kik is a Renegátok? Egy extrém sortolókból álló társaság, akik többsége igen jó anyagi körülményekkel rendelkezik, adrenalinfüggők, újabb és újabb csúcsokat döntenek meg a produkcióikkal, de leginkább olyan trükköket hajtanak végre, ami előtte soha senkinek sem sikerült. Mindezt videóra veszik, és felteszik a milliós nézettségű Youtube csatornájukra. A legújabb ötletük, hogy egy filmet készítenek magukról, profi stábbal, még több extrém produkcióval, hogy megsegítsék egyik tagjukat, aki balesetet szenvedett korábban. Erre tökéletesen alkalmas a hajóút, hiszen csodás helyeken építhetik fel a pályákat. A Renegátok egyik alapítója Paxton Wilder, a hatalmas egóval és még nagyobb tehetséggel megáldott végzős egyetemista, arra kényszerül, hogy az utolsó éve alatt magántanárt fogadjon, mert a sikeres diplomaszerzéséhez van kötve, hogy hozzájuthasson az örökségéhez, viszont órákra járni valahogy nem igazán marad ideje az edzések miatt. Leah Baxter sikeresen pályázik a korrepetálói állásra, és nem  is sejti  az utolsó pillanatig, hogy kit is kell majd egyengetnie. Már az is extrém, hogy ez a kilenc hónapos tanulmányi év nem hagyományos egyetemen zajlik, hanem egy különleges oktatási program keretében egy tengerjáró hajón, ami bejárja a fél világot. A megállókban néhány napot eltöltenek, megnézik a nevezetességeket, kirándulnak és hajóznak tovább. Az állomások közötti napokban pedig megy az oktatás a hajón, dolgozatokkal, vizsgákkal. Leah az ösztöndíj nélkül sosem jutna be ide, de az állással kombinálva örömmel vág neki, hiszen a portfóliójában is remekül mutat majd ez a tapasztalat. A hajóra való becsekkoláskor derül ki, hogy a híres Wilder az, akivel el fogja tölteni ezeket az izgalmas hónapokat. Tulajdonképpen a barátnőjével együtt nevezett az ösztöndíjra, de ő megbetegedett és csak három hónap múlva fog csatlakozni, addig egy nagy lakosztályban dekkolhat egyedül, természetesen Wilder lakosztálya közelében. Leah egy traumatikus baleset miatt két évre szinte kizárta magát az életből, most már ideje visszatérnie az emberek közé, ugyan elég nagy ugrás belevágni ebbe a teljesen más életbe, ráadásul azt hitte nem lesz egyedül, de megrázza magát, akárhogy is alakul, ideje továbblépni. Amikor bemutatják Wilder-nek, nincs visszaút, indul a pörgés, de hogy rögtön egy extrém, zuhanós bemutató résztvevőjévé válik, azt nem gondolta volna.
Tulajdonképpen ahogy elkezdtem olvasni a könyvet, Wilder-t megismerve beugrott egy influenszer srác, akit pár éve már követek Instán, bizonyos Jay Alvarrez. Ő imád mindenhonnan kiugrálni, a barátaival ejtőernyőzni, deszkázni, búvárkodni, ő van a blogturné bannerén is. Őt képzeltem el Wilderként, így abszolút el tudtam fogadni, hogy valakit tényleg híressé tud tenni ez a fajta élet. Bár maga a trükközés nem vonzó számomra, de a hozzá kapcsolódó szabotázs akciók felkeltették az érdeklődésemet, ugyanis már az első ilyen jelenetnél majdnem pórul jártak a főszereplők, Leah is lecsúszott a kötélpályán, és valaki bizony megbabrálta a fékeket. Ez az egyik fő cselekményszál a regényben, vajon ki akarja tönkretenni a céljaikat ráadásul egy esetleges baleset árán? Mivel csak a szűk környezet ismerhet bizonyos részleteket az eszközökkel kapcsolatban, így még ijesztőbb, hogy áruló van közöttük.
A szerelmi szál és a főszereplők személyiségfejlődése a másik főcsapás, ami a legtöbb olvasót megérinti ebben a romantikus regényben. Nekem őszintén szólva mindkét karakter sok volt, túl sztereotip. A hajóút, a környezet, az extrém sportok jelentették a különlegességet számomra a regényben, viszont a főszereplők kliséhalmozókra sikeredtek. Leah a traumás tanár néni, a baleset a fizikai sebein túl a lelkére is erősen kihatott, és hogy pontosan mi is történt két éve, azt elég sokára tudja meg az olvasó, nekem legalábbis túlzottan későnek tűnt. Paxtonnal való azonnali vonzalom talán nem hihetetlen a srác külső adottságai láttán, de az, hogy pár órás ismeretség után gyakorlatilag rábízza az életét, engem meghökkentett. Aztán minden túl gyorsan zajlik,  Paxton folyamatosan ostromolja a lányt, közben a saját szemszögében gyakran megjegyzi, hogy ennek a kapcsolatnak úgysincs jövője, mert ha megtudja Leah, hogy miért pont ő a tanára, akkor úgyis elhagyja és sosem bocsát meg. Mi van? Jöhet a találgatás az olvasó részéről, bár aki túl van bizonyos számú olvasmányon, nem lesz meglepve, szépen össze lehet rakni a részleteket, főleg, miután kiderül Paxton fő traumája egy bizonyos másik szerelmi ügy kapcsán, mert természetesen ő is traumás.
Paxton a szememben tényleg egy gazdag ... maradt (a pontok helyén egy p-el kezdődő szó lenne), aki Landonnal együtt inkább mutat egy önző, értelmetlenül kockázatos életstílust hajszoló fiatalt, ami nem éppen egy követendő példa. Sokszor próbálja megmagyarázni ennek az értelmét, de engem nem győzött meg. A filmmel keresett jogdíjat majd megkapja ugyan a kerekesszékes társuk, de mivel az összes többi tag  meglehetősen gazdag, máshogy is támogathatnák. Paxton most új helyzetben találja magát, megéli az első igazi szerelmet, de mégsem éreztem rajta gyökeres változást, talán később lehetnek még egyenlő felek a lánnyal ebben a kapcsolatban, de ezen a ponton ez még nem az, és ez zavaró volt számomra. Három hét után ez a nagy szerelmi vívódás inkább nevetséges, mintsem hihető. Akkor sem, ha számba veszem, milyen volt a Mykonos-on töltött idő, az a sok véletlen egybeesés, mit ad isten, pont ott volt az anyjának birtoka. És bocs Paxton fanok, de nekem nem tetszett az erőltetett traumafeldolgozás, amibe Leah-t folyton hajszolta.
A másik nagy csalódás a szabotálás magyarázata volt, engem nem igazán győzött meg a motiváció. Sok körülmény el lett hanyagolva, sántított az egész.
Pár szó azért az olvasásélményről is hangozzon el, egész jól indult az eleje, kb ötven oldalig megvolt bennem is az izgalom, vitt az újdonság ereje, de aztán ez jócskán lecsökkent. Unalmas részek következtek egészen kb 60%-ig. Olyan érzés volt, mintha egy Álomhajó szappanopera sorozat forgatásán lennék, extrém sportolók főszereplésével. Az utolsó harmadban fellendült az olvasási kedvem, sikerült a szerzőnek izgalmasabbá tenni az eseményeket. Meg kell hagyni, Rebecca Yarros jól ír, ebben a regényben is megvoltak a rá jellemző mélységek, a gyászfeldolgozás, a lelki sebek gyógyítása, a kettős POV, ugyanakkor nem kerültek hozzám közel a szereplők, nem éreztem a kapcsolatukban az érzelmi feszültséget, arra számítottam, hogy egy kilenc hónapos hajóút alatt egy lassú égésű szerelmet élhetek át velük, ami ugye tiltott is a tanár-diák vonatkozás miatt. Ezzel szemben hamar a lényegre tértek, és időben még karácsonyig sem jutottunk el. Az erotikus jelenetek sem hiányoztak, ez is egyfajta erőssége a szerzőnek, de inkább éreztem a fizikai vágy dominanciáját, mint az érzelmekét, így maradt hiányérzetem.
Összességében bátran ajánlom a könyvet az adrenalin-függőség kedvelőinek, akik szeretik az utazást, új helyek megismerését és szívesen olvasnak egy kellemes new adult szerelmi történetet ezzel a keretezéssel.
Kép: Pinterest
 
Borító: A színek jók, de a pitypang elcsépelt.

Kedvenc karakter: -

Szárnyalás: A helyszínek.

Mélyrepülés: Paxton rábeszélései nem biztos, hogy a legjobb terápia.

Érzelmi mérce: Nem egy lassú égésű románc, és az elmélyülés sem ad türelmetlenségre okot.

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték
 
A nyereményjátékban való részvételhez nincs más dolgotok, mint elolvasni a regény beleolvasóját, mely alapján meg tudjátok válaszolni az állomások feladványait.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

KÉRDÉS:  Milyen betegség döntötte le a lábáról Leah legjobb barátnőjét?
 
 
Állomások:
03.28 Kelly & Lupi olvas
04.03 Kitablar
 

 
 

2025. március 20., csütörtök

Jennifer L. Armentrout: A ​Soul of Ash and Blood – Egy lélek hamuból és vérből (Vér és hamu #5)


A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában megjelent Jennifer L. Armentrout itthon is nagy népszerűségnek örvendő Vér és Hamu sorozatának ötödik része, A Soul of Ash and Blood - Egy lélek hamuból és vérből címmel. Végre betekintést kaphatunk Casteel gondolataiba is, megtudhatjuk, hogyan is történt Hawke és Poppy találkozása.
Tarts bloggereinkkel, ismerd meg jobban a könyvet és játssz velünk, hogy tiéd lehessen egy példány a kiadó felajánlásában!
 
Könyvmolyképző Kiadó 2025. március 7. Zafír pöttyös
648 oldal
Fordította: Rácz Kata
Goodreads: 3,91
Besorolás: fantasy, vámpír, vérfarkas, alakváltó
 
Csak ​az emlékei menthetik meg a szerelmét…
Felébredt egy hatalmas ősi erő. A Tűz és Hús királynője a Vér és Csont Ősi Lényévé – az Élet és Halál valódi ősi lényévé változott. És a csata, amit Casteel, Poppy és szövetségeseik vívtak, csak most kezdődött el igazán. Istenek ébrednek fel Elízium-szerte és a halandó uradalomban, felkészülve a közelgő háborúra.
EGY RETTENTŐ ÁLOM…
Ám amikor Poppy öntudatlan álomba zuhan, Casnek szembe kell néznie azzal az eshetőséggel, hogy a szerelmének átváltozása iszonyatos, váratlan következményekkel járhat, melyek akár el is ragadhatják tőle. Azonban Cas kap egy tanácsot – amihez igyekszik tartani magát, miközben arra vár, hogy Poppy újra kinyissa gyönyörű szemét: hogy beszéljen hozzá.
EGY UTAZÁS AZ EMLÉKEKEN ÁT…
Ezért hát így is tesz. Emlékezteti Poppyt, hogy hogyan kezdődött a közös útjuk, és olyan részleteket oszt meg önmagáról, amit eddig csak Kieran tudott. Azt azonban senki sem tudja, hogy Poppy mire ébred majd, vagy hogy pontosan mennyit változik az uradalom, illetve Cas, amikor ez megtörténik.
EGY ESÉLY, AMI MEGMENTHETI A LÁNYT, AKIT SZERETSZ…
Jennifer L. Armentrout a Vér és hamu legújabb részében visszatér Poppy és Casteel nagyszabású szerelmi történetének a kezdetéhez, ám ezúttal Hawke meséli el az ő történetét.

 
Jennifer L. Armentrout megint meglepett. Hol is kezdjem? A Vér és hamu sorozat különleges helyet kapott a polcomon, hiszen az első rész óriási kedvenc volt, egy egészen új fantasy világ tárult elém, amit nagyon megszerettem, a világfelépítés részét éppúgy, mint a karaktereket, élükön Poppy és Casteel párosával. A lelkesedésem egészen a negyedig részig kitartott, amikor is a Két királynő háborúja már csak négy csillagot kapott tőlem, itt éreztem először, hogy mintha felesleges köröket futnánk, és ha még egy kérdést feltesz Poppy a származásáról, én lehidalok. Persze nem hagynám kiesni a sorozatot a cukros kosaramból, sőt, a kapcsolódó spin-off sorozat, a Hús és tűz egyetlen részét sem hagynám ki.
De visszatérve a Vér és hamu sorozathoz, a negyedik rész megosztotta a rajongótábort is. Méghozzá az Egyesülés miatt, ami ugyebár Poppy/Casteel/Kieran hármasának egymásból való táplálkozását jelentette, ami szorosabbá tette a köteléküket. Na de ők ennél tovább is mentek egy édeshármas jelenetig, ami kiverte a biztosítékot az olvasók egy jelentős részénél. Szerintem egyébként nem volt ez vészes, teljesen elfogadható kivitelezésben írta meg a szerző ezt a részt, de a téma miatt nem csodálom, hogy páran szakítottak a sorozattal és dőltek az egypontos értékelések a Goodreads-en. 
Én már nagyon vártam ezt az ötödik részt, hiszen tudjuk hogyan záródott az előző rész, és várhatóak voltak a következmények. Poppy immár tudja, hogy ő a Vér és a Csont Ősi Lénye, az Életé és a Halálé egyszerre. Miután Wayfair-ben kiszabadítják az apját, Poppy sztázisba esik, egyszerűen mélyen elalszik, a testének erre van szüksége a Ritkítás befejezéséhez. Persze Casteel egy pillanatra sem akarja magára hagyni, és a környezetüknek sem akarnak részletekkel szolgálni az állapotáról, ezért egy félreeső szobában vigyáznak rá, Casteel, Kieran, Emil, Delano. Van egy halvány esély arra, hogy a sztázisban történő alvás után esetleg nem emlékszik majd a múltra, ezért Nektas azt javasolja, meséljenek neki, úgyhogy Casteel belekezd, és elmeséli a mozdulatlanul alvó Poppy-nak, hogyan kezdődött a történetük egészen onnantól, hogy a királyfink Masadoniába került. 
Egyébként is imádtam a sorozat első részét, és mindig is hiányoltam Cas szemszögét, most aztán megkaptam, és bevallom nektek, lubickoltam a regény minden mondatában. Újra elmerülhettem a részletekben, egy más szemszögből ismerhettem meg ezt a világot, egy olyan szereplőjéből, aki az elejétől tisztában volt a Vérkirályság aljasságával. Az atlantaiak királyfija határozott céllal érkezett, fogságba akarta ejteni a Szüzet, hogy elcserélje a bátyjáért, és lehetőleg elkerülje a háborút.  Csodálatos volt megismerni őt immár sokkal mélyebben, mint Poppy szemszögéből, hiszen most először láthattunk bele, mit is okozott az öt évtizedes rabság. Nem éreztem egy pillanatra sem, hogy ugyanazt olvasom, mint az első regényben, Cas teljesen új jeleneteket hozott a történetbe, általa megszólaltak olyan szereplők, akik eddig nem kaptak helyet. Amikor ismerős párbeszédekre került sor, az is olyan volt, mintha először olvasnám, nem hatott ismétlésként. Meg kell jegyeznem, hogy Cas szemszöge sokkal több viccelődést hozott, sokszor hangosan felnevettem az ugratásokon, vagy például amikor Cas kihallgatta Poppy és Tawny beszélgetését. 
Nem tudom eléggé hangsúlyozni, mennyire élveztem újra átélni például a Vörös Gyöngyben történteket (bár ez a rész angolul elérhető volt már korábban), a kerti jelenetet a fűzfa alatt és még sorolhatnám a romantikus pillanatokat. De volt ott más is, például egy csomó jelenet Vikterrel, aki jelentős szereplő Poppy életében, és örültem, hogy jócskán találkozhattunk vele. Ó, és ne feledkezzek el a hercegről, akinek nem bántam, hogy első kézből mesélve olvashattam a halálát, szerencsére Casteel nem volt vele kíméletes. 
Kieran. Az első részben csupán annyit kaptunk belőle, amennyit Poppy közelében volt, a regény vége felé, a Vérerdős résznél. Ehhez képest most megtudhattam, milyen óriási támasza volt Casteel-nek a Vérkirálynő fogsága után, persze mindig is tudtam, milyen a kapcsolat közöttük, de ez akkor is még jobban felemelte őt a szememben. Kieran megérti Casteelt, még akkor is támogatja, amikor ellent kéne mondani, vagy amikor a királyfi éppen nem is olyan őszinte vele.
Casteelról mit is mondhatnék még? Figyeltem, meddig tudja tagadásban tartani magát, és mikor jön rá, hogy elveszett ő már a Magaslaton, hiába minden józan ész, Poppy az ő szívtársa. Gondolkodtam azon is, mi volt az a pont, jelenet, ami a legnagyobb ütést vitte be Poppy szemszögéhez képest, és a harapásos jelenet volt az, ami legjobban tetszett Casteel előadásában. Amikor rájött, a lány semmit sem tud az igazi szüleiről, a származásáról. Aztán mennyi minden megváltozott.
Ez a regény nem kizárólag a múltban merengő királyfi meséje, hanem a jelennel is foglalkozik, hiszen közben zajlanak az események ebben a pár napban is, amíg Poppynak mesél. Például találkozhatunk Malikkal és Millicent-tel is, sőt, végre egész hosszan elbeszélgetnek Cas és Malik, ez már nagyon hiányzott mindkettejüknek. Cas abszolút elfogadja, hogy Malik a lány mellett akar maradni, hiszen a szívtársa, bár ő nem mondta még el neki, mit érez.   
Persze a regény a jelenben egy jó kis függővéggel ér véget, egy olyan eseménysor végén, amit garantáltan senki sem várt, meg kell mondanom, a szívem majdnem megállt ennél a jelenetsornál. Mi jöhet még ezután?
Összességében nálam ez a rész kedvenccé vált, sokat tett hozzá az eddig ismert történésekhez, jobban megértettem Cas indítékait, tetteit, érzéseit és repesve várom a hatodik részt, ami nyáron jelenik meg eredetiben, reményeim szerint a magyar rajongóknak sem kell sokat várni.
Képek: Pinterest
 
Borító: Gyönyörűséges.
 
Kedvenc karakter Casteel, Kieran, Poppy

Szárnyalás: 648 oldal tömény szárnyalás

Mélyrepülés:  -

Érzelmi mérce: Imádom Cas szemszögét, ismernem kellett a gondolatait, végre megkaptam.

Értékelés: 

 
 Nyereményjáték

Mindegyik állomáson felteszünk egy-egy kérdést, amire korábbról tudhatjátok a választ, ám az sem baj, ha nem, mert a könyv beleolvasójából mindegyikre megtaláljátok a helyes választ.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
 
KÉRDÉS:  HOGY HÍVJÁK POPPY ÉDESAPJÁT? 
 
 
Állomáslista:
03.20 Kelly és Lupi olvas
03.23 Insane Life
03.26 Könyv és más


 

2025. március 19., szerda

Emily J. Taylor: Hotel ​Magnifique

 


A Menő Könyvek jóvoltából nemrégiben új, szemet gyönyörködtető, élfestett kiadásban jelent meg Emily J. Taylor regénye, a Hotel Magnifique. Ennek örömére azok a bloggereink is elővették ezt a kötetek, akik eddig még nem olvasták, hogy vadonatúj értékeléseket – és persze nyereményjátékot – hozzanak el nektek! Tartsatok velünk a turnénk során, és fedezzük fel együtt a Hotel Magnifique varázslatos világát!

Menő Könyvek, 2025
400 oldal
Fordította: Cséplő Noémi
Goodreads: 3,77
Besorolás: YA, ifjúsági, fantasy

Jana ​minden vágya, hogy hazatérhessen szülőfalujába, Aligney-ba, de rossz sorsa Durc kikötővárosához szögezi, ahol elkeseredetten próbálja eltartani magát és húgát, Zosát, egy bőrcserzőben vállalt állásból. Ám egy nap a városba érkezik a Hotel Magnifique.
A legendás hotel nem csupán a csak itt megtapasztalható mágiáról híres, hanem arról is, hogy minden reggelre más-más városban bukkan fel. Jana és Zosa természetesen nem engedhetik meg maguknak, hogy megszálljanak a hotelben, de állásra jelentkeznek, és hamarosan életük legnagyobb kalandjának közepén találják magukat. A hotelben azonban gyorsan kiderül, hogy a szépen csillogó, mágikus máz veszélyes titkokat takar.
A jóképű ajtónállóval, Bellel az oldalán Jana nekivág, hogy felfedje a hotel titkát és megmentse a húgával együtt a hotel összes dolgozóját. A sikerért szembe kell szállniuk a kegyetlen hotelmesterrel és kockára kell tenniük mindazt, ami a legfontosabb számukra. Ha viszont elbuknak, soha nem térhetnek haza, sőt, olyan sors vár rájuk, amely legrosszabb rémálmukat is felülmúlja.

Minden ismerősöm ezt a regényt a Caravalhoz, meg az Éjszakai cirkuszhoz hasonlítja. Én egyik regényt sem olvastam (bár emlékszem még arra, amikor az Éjszakai cirkusz megjelent itthon és mekkora őrület volt körülötte), így számomra ez a történet teljesen újként hatott - semmihez sem tudtam / akartam hasonlítani.

Főhősnőnk a 17 éves Jana, aki Durc kikötővárosában reked a kishúgával, miután az édesanyjuk halála után a jobb élet reményében egy nagyobb városba menekülnek. De a szívük a szülőfalujukba húzza vissza őket, ehhez viszont sajnos pénz kell. Nem is kevés. A kikötővárosban pedig épp, hogy a napi megélhetésükhöz keresnek elég pénzt.
Egy szép napon azonban a legendás Hotel Magnifique érkezik a városukba. Miért is legendás ez a hotel? Olyan élményeket kínál, amelyekhez fogható nincs. A hotel járja a világot, minden éjszaka más-más városba érkezik, a vendégek pedig olyan különleges élményekkel gazdagodhatnak, amelyekre szavak sincsenek. Mindent átitat a mágia, menekülőszobák, játékok, bemutatók, előadások, különleges estélyek szórakoztatják a vendégeket és akkor a szobákról és az ellátásról még nem is mondtam semmit. Ezt az élményt azonban meg kell fizetni, brutális áron lehet ide csak vendégként bekerülni.
Viszont keresnek folyamatosan alkalmazottakat is és az a hír járja, hogy nagyon jól megfizetik őket. Így Jana és a kishúga Zosa úgy döntenek, hogy megpróbálnak bekerülni a hotelbe. Zosát rögtön fel is veszik, de Jana kihullik a rostán, így nem kevés furfangjába és ügyességébe kerül, hogy ő is bejuthasson erre a varázslatos helyre. De persze hamar kiderül, hogy nem mind arany, ami fénylik és a pompa és csillogás mögött rengeteg sötét titok lappang, amelyek veszélybe sodorják a főhősnőnket és természetes a kishúgát is.
Egy ember lesz Jana segítségére, mégpedig az egyik legerősebb mágiával rendelkező személy, Bell, akivel nagyon hamar se veled, se nélküled kapcsolat alakul ki, de aki mindig rejtélyesen megjelenik és segíti Janát, ha az bajba kerül. Bell már fiatal kora óta a hotel alkalmazottja, jóval többet tud, mint amit megoszt a lánnyal, de a plusz tudást nem véletlenül nem adja át Janának, hiszen borzalmas titka van a hotelnek és a lány addig van biztonságban, ameddig nem tud ezekről...

Attól függetlenül, hogy eddig nem sok mágiával, varázslókkal teli regényt olvastam, a történet szinte azonnal beszippantott magába. Ehhez persze szükség volt arra is, hogy a szerző olyan részletesen írta le a hotelt, az ott dolgozó személyzetet, a látványt és a hangulatot, hogy szó szerint ott érezted magad Te is olvasás közben a hotelben, részt vettél az estélyeken, érezted az illatokat és elbűvölt a látvány. Egyszerűen ugyanúgy, ahogy Jana, én is az egyik ámulatból a másikba estem.
A mágia is különleges volt, hiszen a suminairek (akik a mágiát birtokolják és a vendégek szórakoztatásával foglalkoznak) artéfactokkal tudják a mágiát kordában tartani és kezelni. Ezek az artéfactok sokszor rejtettek, hiszen óriási értékük van, nélkülük a suminairek szinte senkik, viszont a birtokukban óriási hatalomra tehetnek szert.

A történet pedig onnantól indul be igazán, hogy a főhősnőnk a testvérével megérkezik a hotelbe. Először mi is csak bejárjuk az egészet, próbálunk kiigazodni mind a helyszínen, mind a személyzet, a vendégek között, majd kezdődik a "móka". Idézőjelbe tettem, mert ez nem egy rózsaszín leányregény, bár ifjúságinak van jelezve, de azért vannak itt vérfagyasztó kínzások, csonkítások, gyilkosságok, szóval azért én inkább 15-16 éves kor felett javasolnám a regény olvasását. És ahogy egyre jobban haladunk a történetben, úgy ereszti el a szerző is a "kegyetlenebbik énjét" és történik egyre több borzalmas dolog.
Ezt kellene ellensúlyoznia a két főhős - Jana és Bell közti szerelmi szálnak, de ez számomra nem hozta a várt eredményt. Jana nem volt számomra szerethető főhősnő, mert bár igen, imádta a kishugát és mindent meg is tett azért, hogy megmentse őt (ezért bőven osztom én is a plusz pontokat), de meggondolatlan volt, állandóan bajba került és ezzel másokat is komoly veszélybe sodort. Bell pedig szintén nem jutott el nálam a "kedvenc főhős" szintjére, jóképű volt, titokzatos, kiderült róla is egysmás, de nekem valahogy így is "egysíkú" karakter maradt, nem éreztem azt a nagy vonzódást sem Jana felé, ami, mint kiderült ott volt valahol, jó mélyen eldugva.

De persze ez nem kifejezetten egy romantikus regény, így ezért nem is vontam le sokat, hiszen MAGA A TÖRTÉNET volt lebilincselő, izgalmas, rejtélyekkel és borzalmakkal teli. Engem az elejétől a végéig lekötött, nehezen tudtam esténként abbahagyni az olvasást, mindig volt valami amiért előjött a "még egy oldalt olvasok és után megyek aludni" szindróma, ami miatt volt, hogy éjfél után is még ezt olvastam:).

Összességében egy nagyon jó, mágiával, rejtélyekkel teli különleges történetet olvashattam és igen, ezek után kíváncsi vagyok a szerző többi regényére is. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a mágiát, a rejtélyeket, a különleges helyszíneket és világokat, de ismételten felhívom mindenki figyelmét rá, hogy van benne kegyetlenkedés is, így azért a gyengébb lelkületűeknél kiverheti egyik-másik jelenet a biztosítékot.

Borító: Gyönyörű, különleges, amit az élfestés még szebbé varázsol

Kedvenc karakter: -

Szárnyalás: a hotel különleges világa

Mélyrepülés: ami a háttérben történik

Érzelmi mérce: volt benne egy halovány romantikus szál, de tényleg nagyon halovány

Értékelés:


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Tartsatok velünk egy rövid időre a Hotel Magnifique-be, és olvassátok el a könyv beleolvasóját, majd válaszoljatok a blogokon feltett kérdésekre. Ha megvan a helyes válasz, akkor írjátok be a Rafflecopter doboz megfelelő sorába, és máris esélyetek nyílik, hogy megnyerjétek a könyv egy példányát!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Mit kapott Zosa a születésnapjára?


A blogturné további állomásai:
Március 17 - Utószó
Március 19 - Kelly és Lupi olvas
Március 21 - Spirit Bliss Sárga könyves út

2025. március 17., hétfő

Isabel Ibañez: What ​the River Knows – A folyó tudása (A Nílus titkai#1)

 


A Könyvmolyképző Kiadónak köszönhetően már hazánkban is olvasható Isabel Ibañez nagysikerű, duológiájának első része, A folyó tudása. Ez a lenyűgöző egyiptomi kaland bloggereinket is elvarázsolta és már most tűkön ülve várjuk a folytatást. Tartsatok velünk, derítsük ki együtt, hogy milyen titkokat rejt Egyiptom és ha nektek kedvez a szerencse, meg is nyerhetitek a kiadó által felajánlott nyereménykönyvet.

Könyvmolyképző, 2025
456 oldal
Fordította: Beleznai Eszter
Goodreads: 3,87
Besorolás: fantasy, romantikus, ifjúsági

Kiben ​bízhatsz, ha az életed és a szíved a tét?

A bolíviai–argentin Inez Olivera a tizenkilencedik századi Buenos Aires csillogó felső tízezréhez tartozik. Ahogy a világ többi részén, a városban is a régi világ mágiája uralkodik, amely nagyrészt már feledésbe merült. Ineznek mindene megvan, amit egy lány kívánhat, kivéve szíve leghőbb vágyát, a világjáró szüleit, akik gyakran magára hagyják őt.

Amikor tragikus halálhírük érkezik, Inez megörökli hatalmas vagyonukat és egy titokzatos gyámot, egy régészt, aki egyiptomi sógorával dolgozik. Inez válaszok után kutatva Kairóba hajózik, magával viszi a vázlatfüzetét és egy ősi aranygyűrűt, amelyet apja a halála előtt küldött neki. Ám megérkezésekor a gyűrűhöz kötődő ősi mágia olyan ösvényre sodorja, ahol hamarosan rájön: a szülei eltűnése többről szól, mint amit a gyámja elhitet vele.

Mivel gyámjának dühítően jóképű asszisztense úton-útfélen keresztbe tesz neki, Ineznek az ősi mágiára kell hagyatkoznia, hogy kiderítse az igazságot a szülei eltűnésével kapcsolatban – vagy kockáztatnia kell, hogy a játszma részévé válik, amely az életét is követelheti…

Isabel Ibañez BookTok-kedvenc kötete A múmia és a Halál a Níluson szerelemgyereke. Egy magával ragadó, buja történelmi romantasy, tele kalanddal, veszéllyel és szenvedéllyel. Lélegzetelállító ellenségekből szerelmesek románc.

TikTok-szenzáció! #BookTok, #OlvassEgyJót

Éld át a legérzelmesebb, varázslatos egyiptomi kalandokat!

Hogy én mennyi mindent hallottam erről a könyvről. Volt itt Tomb Raider, Múmia, Indiana Jones, meg amit csak akartok. Ettől függetlenül én a könyv fülszövegére hallgattam és az alapján döntöttem el, hogy olvasni szeretném.

A történetünk főhőse Inez Olivera, aki Argentinában él a rokonaival. A szülei régészek, az év nagy részét Egyiptomban töltik, a lányukkal alig foglalkoznak. Ám egy szép napon főhősnőnk levelet kap Egyiptomból a nagybátyjától, miszerint a szülei meghaltak. Inez nem teketóriázik, felkerekedik egyedül, gardedám és kísérő nélkül útnak indul, hogy kiderítse, mi okozta a szerettei elvesztését. Egyiptomba érve a nem túl boldog nagybácsi és egy nem túlságosan kedves fiatal férfi fogadja, akik mindent megtesznek azért, hogy a lányt azonnal visszafordítsák Argentinába, mondván, Egyiptom veszélyes hely egy fiatal nőnek és amúgy sincs idejük rá, mert épp egy ásatáson dolgoznak. Ám Inezt nem olyan fából faragták, hogy csak úgy el lehessen téríteni a céljától, így titokban csatlakozik a régészekhez, akik, mint kiderül, nem kisebb dolgot keresnek, mintsem Kleopátra sírját. Ám nem csak ők keresik a sírt, hanem kalandorok, műkincstolvajok, kereskedők is, akik között valahol ott lehet a gyilkos is...

Őszinte leszek, a könyv eleje nagy kínlódás volt a számomra. Az első fele kb semmiről másról nem szólt, mintsem a nagybácsi és az asszisztense megpróbálták a lányt "visszatoloncolni" az első hajóra, ami hazavinné, Inez meg ahol lehetett átverte őket. Ez ment oda-vissza, oda-vissza, megspékelve azzal, hogy Inez és a jóképű asszisztens, Whit folyamatos szócsörtéket vívtak egymással. Aztán végre elindultak az ásatásra. Na onnantól merem azt mondani, hogy ez egy TÉNYLEG nagyon jó kis regénnyé nőtte ki magát.
A szerző amennyire küzdött a történet "beindításával", annyira hűen adta át az 1800-s évekbeli Egyiptomot. Ahogy olvastam, úgy elevenedett meg minden, amire az ember gondol, ha megemlítik neki ezt a történelemmel átitatott, rejtélyes országot. Ráadásul abban a korszakban, amikor még tényleg a tehetősek utazhattak, luxuskörülmények között, fejedelmi ellátással és amikor még volt mit keresni és kiásni Egyiptomban. Én azon szerencsések közé tartozok, akik személyesen is jártak ott, így nagyon sok hely ismerős volt a számomra. A legnagyobb meglepetés a kairói Khan El Khalili bazár leírása volt, amit én személy szerint anno rémálomként éltem meg, de ahogy itt az írónő mesélt róla, újra elmennék és megnézném :D.
Forrás
De átélhettem Inezékkel, milyen lehetett még úgy járkálni a romok között, hogy nem taposott el másik négy turista csoport és nem akartak rád tukmálni ezer szobrocskát, kartust, ajándéktárgyat, milyen lehetett egy sírt feltárni, először meglátni egy sírkamrát és azokat a tárgyakat, ami utoljára még a fáraók korában érintettek. Annyira, de annyira átjött Egyiptom szeretete a regényben, hogy még az is, aki életében nem gondolt arra, hogy elmenjen oda, ahogy befejezte a könyvet, biztosra veszem, hogy átböngészi az utazási irodák egyiptomi ajánlatát:).
Na de térjünk vissza a regényhez.
Főhősnőnk Inez egy valódi, belevaló leányzó, aki nem fél attól, hogy egyedül nekivágjon a több ezer kilométeres útnak, egy számára teljesen ismeretlen világba, ahol ráadásul nyomozni akar a szülei gyilkosai után. Aki férfiakat meghazudtoló merészséggel képes bújkálni, fellopozni egy hajóra, szolgálónak állni, csak azért, hogy eljuthasson oda, ahová vágyott. Aki annyira emberi, hogy hibázik, de képes azt beismerni. Imádtam!
A szerelmi szállal viszont már kevésbé voltam ilyen boldog. Akármennyire is próbáltam, akartam, erőltettem magam, de semmit, de semmit nem éreztem Whit iránt. Engem taszított végig, idegesített, még akkor sem lágyultam el, amikor végre kezdte a lány iránt kimutatni az érzelmeit. Pedig most még azt se mondhatom, hogy egy férfi írta a regényt, akinél fontosabb a cselekmény, a kaland, mintsem a szerelmi szál. Ezt ízig-vérig nő írta, de ennyire semmitmondó szerelmi szállal már régen találkoztam. (vagy csak túl nagyok az elvárásaim, nem tudom:).
De maga a cselekmény, onnantól, hogy felszálltak a hajóra, felgyorsul, érdekessé válik és ezáltal a regény is letehetetlen lesz. Ez is gyanús, az is gyanús, ennek is volt oka, hogy eltegye Inez szüleit láb alól, annak is, senkiről nem mondod meg, hogy milyen szándékkal közeledik a lányhoz vagy a kis csapathoz.
Az alaptörténethez pedig kapunk egy kis fantasy szálat is, hiszen Kleopátra "állítólag" mágiával is foglalkozott, ami átragadt az általa használt tárgyakra. Inez pedig erre eléggé fogékony, így mindamellett, hogy gyönyörűen rajzol és megörökíti a felfedezéseket, képes arra is, hogy Kleopátra tárgyai segítségével rábukkanjon olyan nyomokra, amelyek segítik a felfedezőket....

És a történet vége? Ez egy első rész, így várható volt, hogy egy jóóó nagy függővéget kapunk, ami alapján a szerző biztosra veheti, hogy a következő részt is meg fogjuk venni. Hát ez itt is bejött, hiszen a regény végefelé eléggé begyorsultak az események, történtek tragikus és romantikus dolgok is és persze rengeteg kérdés maradt nyitott, így én biztosan ott leszek azok között, akik olvasni fogják a folytatást!

Borító: Tetszik, látványos, utal a történetre

Kedvenc karakter: Inez Olivera

Szárnyalás: ahogyan az írónő megadta az egyiptomi hangulatot. Mintha ott lettem volna!

Mélyrepülés: Nagyon lassan indul be a történet

Érzelmi mérce: van benne romantika, de minden a YA keretei között maradva

Értékelés: 


Ha megtetszett, ITT megrendelheted!

Nyereményjáték:
Ebben a játékban most nincs más dolgotok, mint figyelmesen elolvasni a kiadó által feltöltött beleolvasó fájlt és válaszolni a feltett kérdésekre, a megoldást pedig beírni a Rafflecopter megfelelő sorába. (Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Hol töltik általában Inez szülei az év felét?
a Rafflecopter giveaway

A blogturné további állomásai:
Március 07 - Csak olvass! (idézetek)
Március 08 - This is my (book) universe.
Március 09 - Csak olvass! (értékelés)
Március 11 - Kitablar
Március 13 - Fanni's Library
Március 15 - Utószó (extra)
Március 17 - Kelly és Lupi olvas
Március 19 - Readinspo
Március 21 - Olvasónapló
Március 23 - Utószó (értékelés)
Március 25 - Ambivalentina
Március 27 - Könyv és más

Rendszeres olvasók